Oare de ce BARBATII sunt lasi, indiferenti, reci la tot ce insemna IUBIRE, sentimente puternice?

Buna fetelor,am citit si eu pe aici ,cata minte trebuie sa ai ca la prima intalnire sa te duci direct in pat cu "iubitul de pe net",faci asta o saptamana si porma plangi ca nu mai raspunde la telefon.Si ce daca ai vorbit cu el un an pe net ,trebuie musai sa te si culci cu el nu va ganditi ca doar asta vrea ,s-au pentru voi orice pantalon vazut trebuie dat repede jos sa vedeti cat de mare ,cat de tare si cat de mult tine la joaca .Sunt uimita cu cata usurinta va dati frumosii vostrii chilotei la primul intalnit pe net .Nu va mai vaitati aveti ceia ce meritati ,atata minte atata rasplata.Sa aveti o zi buna .
garbo122396
Postat pe 7 Martie 2011 16:08
Sunt doar pareri ce mi le impartasiti si le accept asa cum sunt , ce-i grav ca unele persoane nu am inteles mesajul meu, insa face parete din viata mea, iar eu merg inainte , indiferent de ce va fi.
Nu vreau sa ma fac inteleasa, insa vreau sa stiti ca atunci cand IUBESTI, poti suferi si ca nu de fiecare data iti este impartasita IUBIREA.
Iti accepti greseala, treci peste ea caci viata merge inainte., asa cum fac si eu.Nu-i vina mea ca am fost sincera, a am iubit cu sufletul , c-am fost ranita...........e doar o lectie de viata ce poate multi dintre noi ..........luam aminte. Stiu ca intr-o buna zi EL va reliza .......ca a ranit un suflet , insa pt EL .......va fi prea tarziu.
Dumnezeu este cel ce ne judeca acum sau mai tarziu. Viata este frumoasa si trebuie traita iar mesajele voastre au fost ,,bine venite" si pentru asta va multumesc din suflet.
Sunt o femeie ..........am suflet ....traiesc, iubesc, iert si toate astea pt ca am inima nu piatra.
Va doresc tuturor femeilor un.......... LA MULTI ANI!
garbo166472
Postat pe 8 Martie 2011 10:52
La multi ani si tie,472!
si ia-o ca pe o experienta din care ai mai invatat ceva
eladaela
Postat pe 8 Martie 2011 10:57
472,
Viata e frumoasa, si cu bune si cu rele...
Primeste-o, traieste-o si bucura-te de ea!
Poti sa iti oferi si tu unele bucurii...
Nu e greu daca stii unde sa cauti.
Iti doresc din suflet sa stii unde sa cauti bucuriile.
La multi ani!
dor72
Postat pe 8 Martie 2011 21:13
UN OUTLET PENTRU TOTI
http://miki-shoppinghaineoutlet.blogspot.com/
bellamy
Postat pe 11 Martie 2011 05:48
esti ca prafu'
dor72
Postat pe 12 Martie 2011 00:57
la subiect:

ai generalizat, ai scris "barbatii" cu majuscule, inseamna ca ai aceeasi problema cu toti barbatii, iar problema, prin singularitatea pe care o lasi sa se intrevada, e la tine, nu la barbati...:D
:)
eu_geminy
Postat pe 12 Martie 2011 01:21
Ptr. el a fost ,este si v-a fii..O AVENTURA..pe care a pregatit-o un an pe net!Simplu,clar!TU esti vinovata ca ai crezut in "cioara de pe gard"!Daca si tu o considerai doar o aventura..eraO.K.1Va intalneati,jucati,descarcati...si plecati fiecare in treaba lui!O amintire,si-atat!Stii,doi oameni care nu se saluta...ori nu se cunosc de loc,....ori se cunosc....prea bine!!Asa ca nu mai pune suflet si speranta la urmatoarea relatie de pe net!!Ori intelegi ca e doar joaca,ori nu mai lega astfel de relatii...!!Ca sa-l uiti,si promisiunile lui si planurile facute cu el...sfatul meu:nu-l mai cauta nici la telefon,nici pe net..GATA,el si-a atins scopul!!Tu acum cauta altul:"cui pe cui se scoate"!!Succes!!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Martie 2011 10:02
pentru betty37......
iti multumesc pt sfaturi, dar nu ai inteles...noi 2 ne-am facut planuri de viitor si asta nu inteleg eu ........????????
in fine, am grija pe viitor.
garbo166472
Postat pe 13 Martie 2011 17:28
Draga mea , imi pare rau dar nu esti singura care a fost prinsa intr-un astfel de joc.Traim o noua epoca virtuala cand pare mai usor sa cunosti persoane pe net decat in viata reala uitand ca e o lume virtuala (iar pt multi un mijloc de a deveni altcineva, de a minti si insela ).Oricum referitor la ce ai scris tu :spui ca ai o relatie pe net de un an si ca v-ati vazut in realitate dupa acest an...putin probabil dupa mine...intr-un an ori era o chestie serioasa, ori se cam plictisea de atata departate.Apoi pretinzi ca v-ati facut planuri dar cat ati fost impreuna un barbat care are intentii serioase si care nu are nimic de ascuns te prezinta familiei, prietenilor...intr-un cuvant celorlati importanti pt el.Cred ca de fapt tu nu stii nimic despre el si reciproc.Daca am interpretat ceva gresit scuze..nu stiu cati ani ai dar cred ca folosesti prea usor cuvinte mari ca iubire si sentimente puternice...astea se probeaza in timp si cred ca tu le confunzi cu o indragosteala si niste iluzii .Si in final ca sa-ti si raspund la intrebare..de ce....:pt ca unele femei le permit , pt ca dupa cum spunea altcineva"se ofera PE TAVA "..O zi buna
clauditza02
Postat pe 13 Martie 2011 19:28
De la: clauditza02, la data 2011-03-13 19:28:45Draga mea , imi pare rau dar nu esti singura care a fost prinsa intr-un astfel de joc.Traim o noua epoca virtuala cand pare mai usor sa cunosti persoane pe net decat in viata reala uitand ca e o lume virtuala (iar pt multi un mijloc de a deveni altcineva, de a minti si insela ).Oricum referitor la ce ai scris tu :spui ca ai o relatie pe net de un an si ca v-ati vazut in realitate dupa acest an...putin probabil dupa mine...intr-un an ori era o chestie serioasa, ori se cam plictisea de atata departate.Apoi pretinzi ca v-ati facut planuri dar cat ati fost impreuna un barbat care are intentii serioase si care nu are nimic de ascuns te prezinta familiei, prietenilor...intr-un cuvant celorlati importanti pt el.Cred ca de fapt tu nu stii nimic despre el si reciproc.Daca am interpretat ceva gresit scuze..nu stiu cati ani ai dar cred ca folosesti prea usor cuvinte mari ca iubire si sentimente puternice...astea se probeaza in timp si cred ca tu le confunzi cu o indragosteala si niste iluzii .Si in final ca sa-ti si raspund la intrebare..de ce....:pt ca unele femei le permit , pt ca dupa cum spunea altcineva"se ofera PE TAVA "..O zi buna


Multumesc e tot ce pot sa spun.......am invatat iar din greseli invatam, IAR PENTRU TOT RAUL PRICINUIT SUNT SIGURA CA ARE GRIJA CINEVA .............DE EL.
garbo166472
Postat pe 14 Martie 2011 20:31
De la: garbo166472, la data 2011-03-14 20:31:18
De la: clauditza02, la data 2011-03-13 19:28:45Draga mea , imi pare rau dar nu esti singura care a fost prinsa intr-un astfel de joc.Traim o noua epoca virtuala cand pare mai usor sa cunosti persoane pe net decat in viata reala uitand ca e o lume virtuala (iar pt multi un mijloc de a deveni altcineva, de a minti si insela ).Oricum referitor la ce ai scris tu :spui ca ai o relatie pe net de un an si ca v-ati vazut in realitate dupa acest an...putin probabil dupa mine...intr-un an ori era o chestie serioasa, ori se cam plictisea de atata departate.Apoi pretinzi ca v-ati facut planuri dar cat ati fost impreuna un barbat care are intentii serioase si care nu are nimic de ascuns te prezinta familiei, prietenilor...intr-un cuvant celorlati importanti pt el.Cred ca de fapt tu nu stii nimic despre el si reciproc.Daca am interpretat ceva gresit scuze..nu stiu cati ani ai dar cred ca folosesti prea usor cuvinte mari ca iubire si sentimente puternice...astea se probeaza in timp si cred ca tu le confunzi cu o indragosteala si niste iluzii .Si in final ca sa-ti si raspund la intrebare..de ce....:pt ca unele femei le permit , pt ca dupa cum spunea altcineva"se ofera PE TAVA "..O zi buna


Multumesc e tot ce pot sa spun.......am invatat iar din greseli invatam, IAR PENTRU TOT RAUL PRICINUIT SUNT SIGURA CA ARE GRIJA CINEVA .............DE EL.


Pacat ca sunt multi cei care doar se joaca si nu le pasa ce lasa in urma lor.Imi pare rau pentru suferinta ta.
suflet_neinteles
Postat pe 14 Martie 2011 23:02
De la: garbo166472, la data 2011-03-13 17:28:56pentru betty37......
iti multumesc pt sfaturi, dar nu ai inteles...noi 2 ne-am facut planuri de viitor si asta nu inteleg eu ........????????
in fine, am grija pe viitor.
Draga mea,facea parte din jocul lui!Ca sa fie sigur ca vei da in continuare tot,tot!Iubita,nu te lasa amagita,pari o finuta si-o simtita..pacat ..dar nu unit sa inveti BINE lectia!Pe viitor Tu sa fii cea care castiga!!Toate am trecut intr-un fel sau altul prin cate-o experienta de asta,dar daca stii sa iei partea buna a lucrurilor,e f. bine!A fost frumos ca te-a iubit,chiar daca ptr. scurt timo,frumos,curat si placut!Multumeste-te cu atat,nui mai cauta raspunsuri...mai rau te adancesti!Inchide aceasta "usa" si priveste...o alta ti se v-a deschide!
elisabeta_boia
Postat pe 14 Martie 2011 23:39
data viitoare fii mai atenta si invata din experientele altora doare mai putin spre deloc
floare_cu_colti
Postat pe 14 Martie 2011 23:44
Buna....imi cer scuze ca intervin...dar....te rog..lasa-ma sa incerc ...sa te ajut....macar cu o ideie...
referitor la experienta ta.....Eu cred ca ai avut in vedere....doar ceea ce iti doresti tu ...de la o relatie....dar esti sigura ca si celalalt...astepta acelasi....lucru ?
...Unii,din pacate,primesc tot ceea ce este mai frumos ...mai minunat...pe lume...fara sa faca nici cel mai mic efort.....si atat....in timp ce ....celalalt .....ofera...ofera....tot....inima,suflet....iar in cele din urma....sfarseste...prin a se oferi...de tot....pana se va simti...pur si simplu...gol...dureros de gol...uneori....
...Se spune...ca uneori...o lacrima...poate face bine...sufletelor....dar cu o singura conditie....acestea ...sa existe....
......Oricum....numai fericire...iti doresc.....pentru ca fiecare...merita asta....chiar daca doar...pentru o singura data...intr-o viata....
dream_shadow
Postat pe 15 Martie 2011 23:27
De la: dream_shadow, la data 2011-03-15 23:27:26Buna....imi cer scuze ca intervin...dar....te rog..lasa-ma sa incerc ...sa te ajut....macar cu o ideie...
referitor la experienta ta.....Eu cred ca ai avut in vedere....doar ceea ce iti doresti tu ...de la o relatie....dar esti sigura ca si celalalt...astepta acelasi....lucru ?
...Unii,din pacate,primesc tot ceea ce este mai frumos ...mai minunat...pe lume...fara sa faca nici cel mai mic efort.....si atat....in timp ce ....celalalt .....ofera...ofera....tot....inima,suflet....iar in cele din urma....sfarseste...prin a se oferi...de tot....pana se va simti...pur si simplu...gol...dureros de gol...uneori....
...Se spune...ca uneori...o lacrima...poate face bine...sufletelor....dar cu o singura conditie....acestea ...sa existe....
......Oricum....numai fericire...iti doresc.....pentru ca fiecare...merita asta....chiar daca doar...pentru o singura data...intr-o viata....


Eu cred ca ai avut in vedere....doar ceea ce iti doresti tu ...de la o relatie....dar esti sigura ca si celalalt...astepta acelasi....lucru ?
Cred ca ai dreptate, eu mi-am dorit o relatie serioasa iar el si-a dorit doar o aventura. Am invatat ca trebuie sa fiu mai rezervata, ca nu toti avem inima, suflet si ca nu toti stiu sa iubeasca si sa respecte. Multumesc pentru gandurile tale. Cu deosebit respect si consideratie. Ioana
garbo166472
Postat pe 16 Martie 2011 17:42
sunt lasi ca asa i-a lasat natura, vor doua sau poate trei.....de ce nu?Vor sa fie spalati , ingrijiti acasa, vor si in afara cate una gasind diverse pretexte, care n-are rost sa le enumar....bine ar fi sa nu pui suflet, dar aici este "buba", ne implicam , ii iubim.....
dennissa
Postat pe 18 Martie 2011 03:40
misu_79
Postat pe 20 Martie 2011 15:59
De la: ingerasullinistit, la data 2011-03-06 12:29:31Pai barbatii in general sunt niste obseati sexual....Pt a-si atinge scopurile mint de ingheata apele,,,cred ca ajung si ei sa creada minciunile lor....Femeile sunt naive si cred toate minciunile lor,,,le afecteaza ce le fac barbatii si cred ca de asta devin niste scorpii,,,rele si invidioase,

barbatii de obicei draga mea sunt educatii de "ACELE SCORPII" CARE II INVATA SA MINTA ..INTELEGI CE ZIC? tu ce scuza ai ca bagi taurii in aceiasi turma cu boi maimuite si alte oratanii? sa?
misu_79
Postat pe 20 Martie 2011 16:02
daca intr-adevar erau planuri de viitor nu mai stateai si asteptai un semn de la el,poate ca fiecare a vazut aceste planuri de viitor in alt fel....tu-casatorita....el-un alt nume pe aceasi lista...te-ai gandit la varianta asta?daca te-ai simtit bine la pat cu el barem ai ramas cu o amintire frumoasa...daca nu asta e...important este sa inveti din greseli pt ca nu este nimeni care sa nu fi gresit macar o data in viata.bafta multa....
garbo097027
Postat pe 21 Martie 2011 16:09
Eu zic ca nu ai gasit persoana potrivita,jumatatea ta.Cand va veni monentul sa gasesti pe cineva care merita nu va conta distanta dintre voi....distanta chiar trebuie sa va faca dorul si dragostea mai mare.Probabil ca s-a multumit cu cele cateva zile petrecute impreuna.Sa nu uitam ca unii barbati vor doar sa isi inmulteasca lista si jurnalul,iar sentiment zero.
garbo165953
Postat pe 21 Martie 2011 17:02
Barbatii sumt lasi, indiferenti si reci la iubire , pentru ca nu i-a incalzit nimeni.Cand iubesc sau le place persoana construiesc palate (v.Tajmahal)si le dariuesc iubitei sau cumpara diamante(v.Liz Tailor)si le dariuesc iubitei, le scie poezii(v.Eminescu)...Eu zic ca sunt adorabili.
cercelmarilena
Postat pe 21 Martie 2011 19:54
De la: cercelmarilena, la data 2011-03-21 19:54:38Barbatii sumt lasi, indiferenti si reci la iubire , pentru ca nu i-a incalzit nimeni.Cand iubesc sau le place persoana construiesc palate (v.Tajmahal)si le dariuesc iubitei sau cumpara diamante(v.Liz Tailor)si le dariuesc iubitei, le scie poezii(v.Eminescu)...Eu zic ca sunt adorabili.



Poate tu esti "FERICITA" , insa nu toate avem norocul tau. M-am daruit cu totul, am crezut in vorbele si promisiunile lui. Crede-ma nu am nici o vina ca am iubit cu sufletul nu cu mintea. A plecat din viata mea fara sa-mi spuna ca.........NU MA MAI VREA, sau nu ma placut, insa noi 2 cum de altfel spuneam ........ne-am facut planuri iar ultimele cuvinte rostite de el au fost ......"ai rabdare voi gasi solutia sa fim impreuna" si atunci eu ce sa inteleg prin tacerea lui?......lasitate, indiferenta...etc. Sa fugi de o femeie careia ii faci promisiuni, ii spusi ca o iubesti ca-ti doresti o viata in 2 ....chiar mai mult si un copil ....impreuna!
Pentru mine este o lectie de viata, a fost frumos, dar a trecut iar aceasta experienta ma face sa gandesc de 10 ori inainte de a mai crede in vorbe .......fara rost. Mi-e martor Dumnezeu cat de tare am suferit, iar tot EL m a ajutat sa trec peste aceasta suferinta. Sunt sigura ca ce mi-e scris .....mi-e pus de-oparte, iar fiecare iarba are umbra ei.........corect?
Multumesc pt gandurile tale.
garbo166472
Postat pe 21 Martie 2011 20:10
si inca nu ai primit niciun semn?
ai cum sa il gasesti, macar sa il dracui?
nu poti sa mai comunici in niciun fel cu dobitocul?
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 21:24
Mai intai sa clarificam cuvantul relatie. Nu ai cum sa ai o relatie on-line. Ca ai purtat discutii, impresii, etc. da, dar nu o relatie. In viziunea mea o relatie inseamna intalniri, iesiri in oras si in afara, etc. mult mai mult. Ca v-ati intalnit, ca s-au consumat sentimente, trairi, ganduri, energii, este un lucru bun. Ca nu a mai dat nici-un semn de viata denota ca nu te-ai incadrat in tiparul lui sau ca ii este frica de o relatie, nu stie sau nu vrea sa-si asume anumite responsabilitati. Pentru ca in gandirea mea, barbatul trebuie sa-si asume si responsabilitati. Acestea nu trebuie sa se rezume doar la cele din pat fetelor. Si hai sa nu jignim, asa cum am vazut in unele mesaje postate pe sait, pentru ca si barbatii sunt oameni, au sentimente. Si sa-mi fie cu iertare dar unele din noi ne ,,imbatam, cu apa rece. Sa auzim de bine. Si stiti ceva , daca macar am invata din greselile altora sau macar sa tinem cont, dar nu facem nici macar atat. Apropo, Romania este substantiv propriu si se scrie cu litera mare.
miorita1
Postat pe 24 Martie 2011 12:43
Si apropos... sait se citeste, de scris... se scrie site.

Hai sa cautam greseli acum...! Poate sunt de tehnoredactare...
picaturaderoua
Postat pe 24 Martie 2011 14:08
De la: picaturaderoua, la data 2011-03-24 14:08:37Si apropos... sait se citeste, de scris... se scrie site.

Hai sa cautam greseli acum...! Poate sunt de tehnoredactare...



Nu am de cat sa-ti multumesc pentru gandurile tale. Sunt doar pareri si intr-un alt mesaj spuneam ca "va multumesc" insa, doar eu si sufletul meu stie cat am suferit....da..da, spun bine suferit, vb la trecut caci timpul le aseaza pe toate. Si tot intr-un alt mesaj spuneam ca " noi 2 ne-am facut planuri de viitor"....asa ca nu am fost dura in a spune cum sunt barbatii....ok?
Si ca lucrurile sa fie lamurite pentru cititori ,va pot informa ca acest barbat de care eu m-am indragostit se afla intr-o situatie precara si sincer imi pare rau pentru el, insa Bunul Dumnezeu ..........a fost acolo langa el si slava Domnului acum ii este mai bine. Am scris aceste cuvinte sa intelegeti ca daca faci rau......tot rau gasesti si ma repet "imi pare rau pt el".
Acum el este cel care regreta, insa ciorba incalzita nu mai are acelasi gust.
Iti doresc o primavara frumoasa.
A .......si sa nu uit, crede-ma ca am invatat limba romana cu profesor, insa toti avem scapari iar din graba mai gresim.
garbo166472
Postat pe 24 Martie 2011 15:39
Voi fi nevoita sa ma contrazic cu replica autoarei,referitor la toti barbatii.Da,sunt printre ei si lasi,si indiferenti fata de ragoste,insa nu toti.Unii Intr-adevar sunt asa,altii doar vor sa para reci cand in suflet sunt prea emotionali.Ar trebui sa incerci sa priveshti adicul sufletului barbatului pt a te convinge in propria concluzie...
Lady_Rock
Postat pe 25 Martie 2011 19:55
lady_rock, da` stiu ca modul fantasmagorico-halucinant in care te pricepi tu sa vehiculezi cuvintele (asocieri), m-a lasat de-a dreptul cu gura cascata a adanca si lata stupoare! ma intreb, oare, tu le stii sensul/rile si capacitatile de `articulare` in context/e?
esme
Postat pe 25 Martie 2011 20:33
mie mi-a placut finalul, he, he..
Freya__
Postat pe 25 Martie 2011 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divort 11 De la: garbo_416004 10 Ianuarie 2016 18:39
divort 6 De la: Rotty 4 Octombrie 2013 13:11
Santaj emotional... amenintare... 49 De la: garbo092588 4 Februarie 2010 21:01
simt ca nu mai pot 469 De la: ancutza_76 10 Ianuarie 2016 18:29
Dupa ce a nascut, sotia mea doreste divortul. 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
Setari Cookie-uri