spuneti, voi intelegeti baietii...?

Ameno....nu toti barbatii is porci....
eu mi-s mama de baiat
nuti_vio
Postat pe 1 Martie 2011 20:49
io am citat-o pe Irina
ameno
Postat pe 1 Martie 2011 20:50
nutico...ai nostri nu-s mai...
eladaela
Postat pe 1 Martie 2011 20:53
m-ai scos
ameno
Postat pe 1 Martie 2011 20:53
De la: nuti_vio, la data 2011-03-01 20:49:34 Ameno....nu toti barbatii is porci....
eu mi-s mama de baiat


Hai sa-ti zic una tare, la tine merge
Doua vechi prietene, se intalnesc dupa foarte multi ani:
-Ce mai faci, familie, copii?
- Da am 1 baiat si o fata, casatoriti.
-Si cum e?
- Pai am un ginere, extraordinar, o iubeste enorm, ii face toate poftele, o ajuta la toate lucrurile in casa, ii duce cafeaua la pat, dimineata...ce mai,n-am cuvinte...
In schimb am o scroafa de nora....tot, tot, tot, asteapta sa ii faca fiu-meu!
dor72
Postat pe 2 Martie 2011 20:51
Dorulet....
Eu sper sa fiu o soacra ,, buna"....
nuti_vio
Postat pe 2 Martie 2011 20:54
Utopie, Nuti
P.S. Eu sunt mama doar de baiat
dor72
Postat pe 2 Martie 2011 20:56
Dorulet.....nu am specificat sensul....doar am pus ghilimele
,, buna"....la suflet....
nuti_vio
Postat pe 2 Martie 2011 21:05
eu am sa fiu soacra decat la baieti ......... .....fata nu se marita
am zis .........
jeanette40
Postat pe 2 Martie 2011 21:09
sa fim seriosi"utopie",nu are ce sa caute in aceast subiect.
vuvuzela
Postat pe 2 Martie 2011 21:09
De ce vuvu?
dor72
Postat pe 2 Martie 2011 21:17
De la: dor72, la data 2011-03-02 20:51:41
De la: nuti_vio, la data 2011-03-01 20:49:34 Ameno....nu toti barbatii is porci....
eu mi-s mama de baiat


Hai sa-ti zic una tare, la tine merge
Doua vechi prietene, se intalnesc dupa foarte multi ani:
-Ce mai faci, familie, copii?
- Da am 1 baiat si o fata, casatoriti.
-Si cum e?
- Pai am un ginere, extraordinar, o iubeste enorm, ii face toate poftele, o ajuta la toate lucrurile in casa, ii duce cafeaua la pat, dimineata...ce mai,n-am cuvinte...
In schimb am o scroafa de nora....tot, tot, tot, asteapta sa ii faca fiu-meu!
Da si femeile profita de barbatii care le fac toate poftele...pt ca barbatii merg pe principiul,daca nu ataci si nu profiti,risti sa fii atacat si ca femeia sa profite de tine....Dar este distuctiv sa gandesti asa...Poti sa faci aramata cu barbatul sau cu femeia daca sunt egoisti si nesimtiti si cauta sa profite..
ingerasulluptator
Postat pe 2 Martie 2011 23:21
vuvu, al cui e bebe ala dulce cu pisicul?
charmelen
Postat pe 3 Martie 2011 16:02
De la: dor72, la data 2011-03-02 21:17:04 De ce vuvu?
[/quote



ce intelegi tu prin utopie?


exista si soacre care sunt painea lui Dumnezeu.


de ce sa nu intelegem baietii?baietii sunt si ei oameni.se poate discuta si cu ei.depinde de cea cu care un baiat sta de vorba.si eu sunt tot mama de baiat,viitoare soacra .important este sa intelegem ca importanta este iubirea,iar daca ea nu exista in cuplu,adevarul va iesi la iveala si orice problema are rezolvare.exista cupluri care sunt fericite pana la adanci batraneti.deci utopia nu are ce cauta in acest subiect.

's. f. 1. Ideal, concepție politic sau social generoas, dar irealizabil (din cauza condițiilor obiective date). 2. Proiect imaginar, fantezist, irealizabil."
vuvuzela
Postat pe 3 Martie 2011 18:56
De la: charmelen, la data 2011-03-03 16:02:54vuvu, al cui e bebe ala dulce cu pisicul?




charmelita,este o poza luata de pe net.mi-a placut asocierea iubirii.
vuvuzela
Postat pe 3 Martie 2011 18:59
De la: vuvuzela, la data 2011-03-03 18:56:35
De la: dor72, la data 2011-03-02 21:17:04 De ce vuvu?
[/quote



ce intelegi tu prin utopie?


exista si soacre care sunt painea lui Dumnezeu.


de ce sa nu intelegem baietii?baietii sunt si ei oameni.se poate discuta si cu ei.depinde de cea cu care un baiat sta de vorba.si eu sunt tot mama de baiat,viitoare soacra .important este sa intelegem ca importanta este iubirea,iar daca ea nu exista in cuplu,adevarul va iesi la iveala si orice problema are rezolvare.exista cupluri care sunt fericite pana la adanci batraneti.deci utopia nu are ce cauta in acest subiect.

's. f. 1. Ideal, concepție politic sau social generoas, dar irealizabil (din cauza condițiilor obiective date). 2. Proiect imaginar, fantezist, irealizabil."


Alexandra, era pur si simplu o gluma. Atat. Eu am 1 singur baiat...voi fi soacra,nu? Ce sa iti mai explic?
Apoi eu n-am avut niciodata soacra...nu stiu cum e sa ai...radeam...
Tu de ce esti atat de serioasa tot timpul? relaxeaza-te.
P.S. Chiar daca nu crezi, stiam ce inseamna...ERA O GLUMA legata de bancul pe care i l-am spus Nutetei a propos de legatura mama-fiu.
dor72
Postat pe 4 Martie 2011 11:53
Si eu sunt soacra..am o fata ciudata,ca mine,dar ginerele..ca-n bancul acela..ii face toate poftele si toate mofurile!Dupa ce s-au casatorit ea-fiie-mea ia zis:acum esti cap de familie,si faci ce spun eu! Atata doar ca si ea il iubeste mult,il lasa sa invete,sa gateasca fara sa-l cicaleasca,sa faca cumparaturi ,sa care cumparaturile singur...de ar fii nora mea..as manca-o!Asa stau si zic:ce bine se-nteleg..
elisabeta_boia
Postat pe 5 Martie 2011 20:13
Eu te sfatuiesc ceva, draga mea, nu-l mai cauta tu, si eu am facut greseala aceasta si am pierdut enorm, nu-i mai arata ca ai nevoie de el, lasa-l sa mai fiarba si el in suc propriu, si ei ne fierb destul pe noi si suferim atata pentru ei. Cine nu te merita, nu trebuie sa lupti atata pentru el, oricum e degeaba. Daca are sentimente puternice fata de tine, te va cauta sigur el. Cand ii cauti prea mult, incep sa faca fite, te ignora, il plictisesti si isi cauta alta, lasa-l sa creada ca tu iti caut altul, sa vedem ii este teama ca te va pierde, daca poarta aceasta teama in suflet, inseamna ca te iubeste, daca este nepasator cu tine, atunci nu ai insemnat nimic pentru el, nu i te-ai intiparit in inima. Sex poti face, sunt destui amatori, barbati care sa iubeasca cu adevarat, sa aiba sentimente pentru tine, sunt foarte putini pe lumea aceasta si foarte greu de gasit, iar atunci cand l-ai gasit, iti dai seama ca nici acesta nu e cel pe care-l doresti si incepi iar sa cauti. Oare mai exista barbati care sa iubeasca sincer, eu n-am gasit, si sunt mult mai mare decat tine, as putea sa-ti fiu mama. Din pacate, singuratatea ne omoara si cautam si noi un suflet sa ne atasam de el, dar e foarte greu de gasit sau depinde de norocul omului.
fania1972
Postat pe 11 Martie 2011 12:10
Nici o sansa sa ii inteleg vreodata...
garbo195305
Postat pe 14 Martie 2011 01:12
ghinionu' tau...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Martie 2011 01:15
si al tau!
_karina_
Postat pe 14 Martie 2011 01:31
De la: _karina_, la data 2011-03-14 01:31:05si al tau!

da, bine...
asa o fi...
acum hai pa...:))
eu_geminy
Postat pe 14 Martie 2011 01:38
Da,mai sus...aveti o monstra...
_karina_
Postat pe 14 Martie 2011 02:03
"monstra" fiind Tu, sau clona ta 305?...:P
daca taceai, filosoafa ramaneai.:D
:))

PS: bun, nu chiar filosoafa, dar (inca) sper ca intelegi ce vreau sa zic.;)
si daca nu intelegi, tot aia e...
ca inteleg altii in locul tau, exact ceea ce trebuie.:D
:)

PPS:
Acu hai PA!
de tot!:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Martie 2011 04:33


"Vulpea cand n'ajunge la struguri spune ca sunt acrii"

Jago
Postat pe 14 Martie 2011 07:34
De la: garbo004011, la data 2011-03-01 17:16:03inca mai vb cu fostu meu...sambata am fost pe la el..am stat aproape toata ziua impreuna...doar ca "amici".adik nu s-a intamplat nimik intre noi...a fost super frumos:X...aseara ...m-a pus pe intai pe invizibil pe mess..dar totusi am vb putin...ca l-am bagat eu in seama.si vorbeam noi si i-am zis k e indragostit...si l-am intrebat de cine e...si a zis k de mine...si normal k nu il cred...totusi..cand era cu mine o tinea pe alta in brate...cum sa-l mai cred...si am inceput sa rad...si cred ca s-a suparat...ca mi-a dat ignore:|...si azi l-am sunat...si l-am intrebat daca mi-a luat martisor...si a zis ca da...si k o sa i-l dea unei colege de-a lui prietena cu mine:| ..eu nu pot sa-l inteleg...serios...nu stiu cum sa procedez...eu tot ce vreau de la el...e sa se apuce de invatat ca suntem in clasa a12a..si el are probleme mari...atat...nici nu-i pomenesc de ce a fost intre noi...bine...poate un pik sunt geloasa...dar...atata timp cat nu-i spun nimic lui...ce ar trebui sa fac...sau sa-i spun sa-l pot ajuta sa faca ceva pt el?:( bine..acum sa nu credeti ca nu tin la el...dar nu vreau sa ii mai zic...desi kred k se cam vede:-s.va rog dati-mi un sfat:(


esti cu capul? tie iti bate BACul la usa si mori de grija altuia? Lasa-l sa-si faca alegerile potrivite lui si tu vezi-ti de treaba! Cine crezi ca o sa planga mai tare daca te preocupi prea tare de soarta unuia si dai chix la BAC? Tu sau ala?
Gmihaela
Postat pe 14 Martie 2011 20:03
si acum direct la invatat se duce...
cricat
Postat pe 14 Martie 2011 20:07
Ge "monstra" asta e femininu' de la monstru?
nu stiam...
dor72
Postat pe 14 Martie 2011 20:08
cri,
iar tanjesti dupa masaje
dor72
Postat pe 14 Martie 2011 20:09
dor
nop ... ca am primit ... masajul ...
cricat
Postat pe 14 Martie 2011 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor!! 4 De la: quasaria 2 Decembrie 2009 06:00
Relatia mea.... 400 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:38
este normal?? 57 De la: elisabeta_boia 12 Septembrie 2011 23:48
Distanta 5 De la: ufishor 29 Ianuarie 2011 12:37
INFIDELITATE 18 De la: ramoclau 5 Februarie 2010 10:44
Setari Cookie-uri