Articolul care mi-a placut

Iubirea,doar iubirea...
Demult n-am mai ras asa!
Dumnezeule,cata potenta!
Allegra
Postat pe 23 Martie 2011 21:36
este ?? si masina de spalat, si trei mese pe zi !

iti dai seama ? barbat sexual !! rupe, nene...
Freya__
Postat pe 23 Martie 2011 21:39
Ia sa-mi notez eu numarul ala de telefon,pana nu tabarati toate pe el!
Allegra
Postat pe 23 Martie 2011 21:42
cred ca va renunta la cele trei mese pe zi pentru masina aia de spalat...are mare nevoie...
sora_ilsi
Postat pe 23 Martie 2011 23:58
unde e mesajul meu cupinguinul?
Ciresica
Postat pe 24 Martie 2011 22:27
s-a gasit un prost sa-l stearga...


deci, bagati ochiul acilea ... pentru cunoscatori si cine-o mai vrea.

http://www.youtube.com/watch?v=-SWDb-aRyKA&feature=player_embedded#at=801


Om Tare Tuttare Ture Svaha
Freya__
Postat pe 18 Mai 2011 19:48
da mai, dar cu pinguinul ce-au avut?????
Ciresica
Postat pe 18 Mai 2011 19:51
nimic, unii-s cam prostutzi din nascare
Freya__
Postat pe 18 Mai 2011 19:55
well, pentru cine aspira la Buddhism....eu sunt cu iisus,/crestinism etc...si Biblia ortodoxa unde alta e invatatura (referitor la a ce minca ma refer) ca altminteri sa nu faci rau e universal valabil pentru orice religie/filosofie.

si sincer am un respect deosebit pentru budisti.
Ciresica
Postat pe 18 Mai 2011 20:04
pai, ciresica, nu e educatia premisa edificarii morale (bine, e si premisa altor `deveniri`) a individului de orice religie, credinta, rit? omul nu trebuie sa fie religios ori sa imbratiseze o anumita credinta pt a fi moral. a fi moral e o conditie sine qua non a religiozitatii, dar nu si invers. adica, poti fi ateu convins si ...dumnezeieste de moral.
esme
Postat pe 18 Mai 2011 20:25
nu vad legatura intre afirmatia ta si a mea, doar cred ca ai spus acelasi lucru ca si mine doar cu alte vorbe, nu?
Ciresica
Postat pe 18 Mai 2011 20:31
de fapt, nu era o intrebare neaparat adresata tie, ciresica, ci era mai mult un retorism, in ideea unei lamuriri anume! pai, daca am spus acelasi lucru inseamna ca exista legatura intre afirmatiile noastre, nu? :P un lucru mi-e insa ft limpede: n-am avut nicio intentie ascunsa ori perfida, iar afirmatia mea n-a continut nicio umbra de aroganta! scuze daca ti-a parut asa, chiar a fost spontan, fara vreo `tinta`!
esme
Postat pe 18 Mai 2011 20:44
fratilor/surorilor ce deveniti asa de defensivi de la o simpla intrebare?

Esme, e okay indiferent care ti-a fost intentia si mesajul.

sincer, mai bine nu ma bagam in discutie (hmmm..cred ca acum sunt eu defensiva)
Ciresica
Postat pe 18 Mai 2011 20:49
e vorba despre impacarea cu tine insuti, cu trecutul si prezentul, despre a fi aici si acum, eliberat de frici si aplecat spre intelegerea celuilalt.

despre echilibru, rezonanta, intelegerea naturii trecatoare a fiintei omenesti, preocupata prea mult de material si prea putin sa-si inteleaga originea nevoilor si rana din spatele unui comportament inadecvat ori irational.

nu prea mai avem rabdare si nici ingaduinta, nici cu noi , nici cu ceilalati..
Freya__
Postat pe 18 Mai 2011 20:52
ei, ciresica, hai sa nu fim copii! putem fi in alte contexte, e chiar necesar uneori! chiar asa, ai dreptate, de ce-om fi uneori atat de defensivi?! atunci vroiam doar sa te completez pe tine! atat! :)
esme
Postat pe 18 Mai 2011 20:56
da, da, da! esme poate fi copchil in alte contexte, iote ca si poaza o arata
hai, sara buna loome!
Thor_again
Postat pe 18 Mai 2011 21:01
fratelo nu mi-ai raspuns la apriga intrebare: ce hotel/pensiune ieftine sunt prin Sibiu/imprejurimi.
Ciresica
Postat pe 18 Mai 2011 21:10
thorele
Freya__
Postat pe 18 Mai 2011 21:11
Sis, nush ce sa-ti zic... as avea de cautat informatia asta prin vreo 20 de hoteluri si cateva sute de pensiuni
Da' daca vrei hotel curat, e Ibis in centru sau Hilton la iesirea din Sibiu spre Rasinari - Paltinis. Ar mai fi un motel curat si mare la intrarea in Sibiu dinspre Deva, vis a vis de Metro. Acolo trageau cam toti smecherii care veneau sa faca emisiuni in zona... alde Teo, R.A. Roman, fie iertat...
Pensiuni? Mult prea multe, n-am ce sa zic aici.
Daca vrei un hotel ceva mai bun (Ibis e de trei stele) gasesti tot in centru Ramada sau Continental - Forum, ori AmRing Hotel in Piata Mare. Da' de astea trei nu prea se apropie turistul de rand, daca intelegi ce vreau sa-tz' spui io. A, si mai e Imparatul Romanilor, daca vrei sa stai in hotelul unde trag diplomatii straini
Thor_again
Postat pe 18 Mai 2011 21:19
okay, merci., notat.
Ciresica
Postat pe 18 Mai 2011 21:23
thor..nu ne-am mai nimerit deodata pe aici de cateva zile..
vroiam sa-ti zic ca sper ca nu te-ai suparat si tu ca ti-am vizitat profilul
nu stiam ca nu e voie pe aici la unii utilizatori sa vizitezi profile.. au impresia ca spionezi
adryaana
Postat pe 18 Mai 2011 21:23
bre, adryano, cui nu-i convin vizitele, n-are decat, sa-si stearga contul.
Thor_again
Postat pe 18 Mai 2011 21:46
bine zici thor
ti-as fi lasat mesaj dar am vazut ca ai blocat mesajele..
cred ca ti s-a acrit la cate private ai primit
adryaana
Postat pe 18 Mai 2011 21:57
Nu, nu mi s-a acrit, pentru simplul motiv ca, asa cum ai constatat si tu, nu are acces oricine la mesageria mea. Asta a fost si scopul, sa nu mi se acreasca
Thor_again
Postat pe 18 Mai 2011 22:01
thorele, tz-am vizitat contul..ma bati ?
Freya__
Postat pe 18 Mai 2011 22:02
ce preferi? palma sau batzu'?
Thor_again
Postat pe 18 Mai 2011 22:09
o floare ..
Freya__
Postat pe 18 Mai 2011 22:11
aha
deci a fost un gest preventiv
frumos!
uite eu nu am fost atat de inspirata, probabil o sa fac si eu ca tine.. cand o sa imi dau seama cum
adryaana
Postat pe 18 Mai 2011 22:14
mno! si io care credeam...
Thor_again
Postat pe 18 Mai 2011 22:21
http://www.revistatango.ro/marie_rose_mociornita_daca_vrem_sa_se_schimbe_barbatii_trebuie_sa_ne_schimbam_noi-1896-p4.html
Freya__
Postat pe 2 Iunie 2011 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM TRECI PESTE PIERDEREA UNEI PRIETENE? 2 De la: Laura76 21 August 2018 23:32
preludiu,dar dupa ramanem amdoi dezbracati si el nu mai face nimic 78 De la: eu_geminy 24 Aprilie 2011 16:24
Cum scap de albine 5 De la: Ciresica 21 August 2011 08:14
Exista oare cev aintre noi? 73 De la: eu_geminy 16 Mai 2011 00:17
Vina mea....partea a doua 41 De la: crys14 28 Decembrie 2009 13:31
Setari Cookie-uri