offf.....!!!!!!

De la: iasomia, la data 2011-02-07 16:41:14vreo astenie,ceva...

ia neshte spirulina...

la chestii d-astea te ambalezi tu?eu n-am citit decat doua randuri,nu am chef "s-o scutur" pe madame,iote ce zambeste soarele...

sa completez,acu' vad ca vrea zdruncinata...
cu alta ocazie..

Cred cu adevarat ca opinia ta e hotaratoare ....
garbo160927
Postat pe 8 Februarie 2011 18:25
venisem si eu sa spun offf.....

hai mai 927, nu te supara pe noi!
uite, vrei un sfat??
ia fa tu singurica putintica oridine in viata si far' de ajutor! ia distanta o perioada si vezi-te ce simti!
daca ti=-i dor de nu mai si nu mai poooti....inseamna ca nu mai poti si gata! el e....asa cum e....cat e un pic! si-aicia nu stiu ce sa iti spun sa faci! sa te rogi? sa mergi la un preot?? ma gandesc ca te-ajuta....
fleurdelis
Postat pe 8 Februarie 2011 20:17
De la: fleurdelis, la data 2011-02-08 20:17:17venisem si eu sa spun offf.....

hai mai 927, nu te supara pe noi!
uite, vrei un sfat??
ia fa tu singurica putintica oridine in viata si far' de ajutor! ia distanta o perioada si vezi-te ce simti!
daca ti=-i dor de nu mai si nu mai poooti....inseamna ca nu mai poti si gata! el e....asa cum e....cat e un pic! si-aicia nu stiu ce sa iti spun sa faci! sa te rogi? sa mergi la un preot?? ma gandesc ca te-ajuta....

Crede-ma ca am luat zeci de distante.. cu motive fabricate si fara motive si cu motive reale... dar rezultatul a fost mereu acelasi..... despartirea dooooare rau si impacarile imi umple sufletul de bucuria de a trai.... zic mereu ca nu ma merita ca asa si pe dincolo accepta orice critica imi face orice capriciu(in limita posibilului) dar nu putem sta despartiti fie si numai sa vorbim la telefon... i-am zis ca nu-l vreau de barbat si accepta orice critica ..... ce pot sa mai zic? offf!!!!!!!!!!
garbo160927
Postat pe 8 Februarie 2011 20:46
offfff...mai,mai
eladaela
Postat pe 8 Februarie 2011 21:35
scumpa...mie acel "reimpacarea imi umple sufletul mi-ar da de gandit!"
nu preaa....e de ici de colo asa o reumplere a sufletului, zau.....
fleurdelis
Postat pe 8 Februarie 2011 22:51
mi-o venit acuma o idee! mai tie...iti creste inima de 10metri cand il vezi?? ei asta'i...
daca e asa...ce sa te mai desparti! zic si eu...acumaa.....nu dau retete!
fleurdelis
Postat pe 8 Februarie 2011 23:22
De la: fleurdelis, la data 2011-02-08 23:22:19 mi-o venit acuma o idee! mai tie...iti creste inima de 10metri cand il vezi?? ei asta'i...
daca e asa...ce sa te mai desparti! zic si eu...acumaa.....nu dau retete! [/ :sml-conf
mmmmda .... multumesc .. .....de asta mi-e cel mai frica.
garbo160927
Postat pe 9 Februarie 2011 09:52
vezi ca de ce ti-e frica,de aia nu scapi
eladaela
Postat pe 9 Februarie 2011 12:56
pai se vede mai!
ce sa-ti mai fie frica acu'??
tu nu vezi??
vrei sa te minti si sa te ajutam si noi??
sotul ala....nush ce program are, dar recunoaste si tu ca e asa mai mult de decor!
ca o diploma atarnata undeva: sunt maritataaa!
dar casnicia unde-i???
o astepti sau ce??
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2011 18:14
Eu zic sa iei legatura cu Florinel,ca tot devenirati pretini...Un schimb de experienta,ceva,ca intre doua jumatati de mar ,a doua mere diferite. Poate-o puneti de-un mar intreg...sau macar de-un compot!
tatoo
Postat pe 9 Februarie 2011 18:33
eu zic sa n-o iei la mistoo.....
e doar o parere....
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2011 18:49
De la: garbo160927, la data 2011-02-08 18:05:20Da... tu zici monotonie... si eu am crezut... dar ce e cu reveniri si iar plecari..... nu-mi trebuie altul.... si mai zic ceva... pe sot il vad doar de 2 ori pe an cate o luna...... nu imi numar relatiile de dragul de a numara.Multumesc oricum.


Sotul nu lucreaza in tara? Ce fel de casnicie e aia 2 luni pe an? Tu de fapt esti si nu esti maritata.
Lady_Di
Postat pe 9 Februarie 2011 19:20
De la: Lady_Di, la data 2011-02-09 19:20:25
De la: garbo160927, la data 2011-02-08 18:05:20Da... tu zici monotonie... si eu am crezut... dar ce e cu reveniri si iar plecari..... nu-mi trebuie altul.... si mai zic ceva... pe sot il vad doar de 2 ori pe an cate o luna...... nu imi numar relatiile de dragul de a numara.Multumesc oricum.


Sotul nu lucreaza in tara? Ce fel de casnicie e aia 2 luni pe an? Tu de fapt esti si nu esti maritata.

Sotul, mi-e sot de 20 ani.... dar numai de 4 ani lucreaza in alta tara..... nevoi.. dureri.....ca romanul..... vine la noi de 2 ori pe an ,cate o luna..... dar e inca casnicie.
garbo160927
Postat pe 9 Februarie 2011 19:43
De la: fleurdelis, la data 2011-02-09 18:14:38pai se vede mai!
ce sa-ti mai fie frica acu'??
tu nu vezi??
vrei sa te minti si sa te ajutam si noi??
sotul ala....nush ce program are, dar recunoaste si tu ca e asa mai mult de decor!
ca o diploma atarnata undeva: sunt maritataaa!
dar casnicia unde-i???
o astepti sau ce??

Tocmai , m-am mintit destul pana acum si caut inca o iesire.. dar , iti martueisesc ca, discutand aici vad altfel totul si ma bucura parerile tale si ale celorlalti.... parca mi se ia ceata.. si sper sa ma tina.... ca vad ca functioneaza..... Eiii.... maritata sunt de 20 ani, el e plecat pe dincolo (lucreaza)si vine doar de 2 ori pe an cate o luna.. asta e ,ca romanul mereu mai vrei cate ceva...cand ai lipsuri...
garbo160927
Postat pe 9 Februarie 2011 19:50
Dupa 20 ani de casnicie - o relatie fie e cimentata de nu o mai poate distruge nimic fie e subreda ca orice boare o distruge. Absenta sotului tau de acasa ti-a accentuat sentimentul de singuratate. Ai gasit pe cineva care iti umple singuratatea. E evident ca nu te mai intelegi cu sotul. Spui ca nu vrei sa oficializezi relatia cu amantul. Nu vrei sa divortezi? Vrei sa ramai cu sotul tau? Pentru ca daca asta e ceea ce vrei - va trebui sa-ti redescoperi dragostea pentru el - si dupa 20 ani de convietuire nu e cel mai usor lucru.
Lady_Di
Postat pe 9 Februarie 2011 19:50
De la: tatoo64, la data 2011-02-09 18:33:40Eu zic sa iei legatura cu Florinel,ca tot devenirati pretini...Un schimb de experienta,ceva,ca intre doua jumatati de mar ,a doua mere diferite. Poate-o puneti de-un mar intreg...sau macar de-un compot!

Esti rau destul ,dar asteptam o persoana ca tine si uite-te.... Florinel e si prietenul tau(aici) care e problema daca i-am dat accept ? .... mai mai mai!!
garbo160927
Postat pe 9 Februarie 2011 20:03
De la: garbo160927, la data 2011-02-09 19:50:16
De la: fleurdelis, la data 2011-02-09 18:14:38pai se vede mai!
ce sa-ti mai fie frica acu'??
tu nu vezi??
vrei sa te minti si sa te ajutam si noi??
sotul ala....nush ce program are, dar recunoaste si tu ca e asa mai mult de decor!
ca o diploma atarnata undeva: sunt maritataaa!
dar casnicia unde-i???
o astepti sau ce??

Tocmai , m-am mintit destul pana acum si caut inca o iesire.. dar , iti martueisesc ca, discutand aici vad altfel totul si ma bucura parerile tale si ale celorlalti.... parca mi se ia ceata.. si sper sa ma tina.... ca vad ca functioneaza..... Eiii.... maritata sunt de 20 ani, el e plecat pe dincolo (lucreaza)si vine doar de 2 ori pe an cate o luna.. asta e ,ca romanul mereu mai vrei cate ceva...cand ai lipsuri...

DORESC SA RECTIFIC.... PARERILE DUMNEAVOASTRA, DOAMNA. .... scuze
garbo160927
Postat pe 9 Februarie 2011 20:07
Zise Fleur,parca,sa nu te iau la misto.Da' daca nu ma lasi....

Cu Florin n-am nimic,ce sa am?Chiar mi-e simpatic si tocmai pt ca e si prietenul meu,ii faceai si lui un bine,daca tot esti de meserie! Da'nu cred ca vrea el!!!
N-am sa fiu niciodata pe aceeasi lungime de unda cu c..vele(caci pan' la urma tot asa se cheama),desi,uneori...e nevoie si de ele. Iar eu" iubesc tradarea,dar urasc pe tradatori".
Mai vrei zdruncinata?
tatoo
Postat pe 9 Februarie 2011 21:22
buey...nu-l stricati pe florinelu'
el ramane fidel
eladaela
Postat pe 9 Februarie 2011 21:30
hait ca aicia am incurcat-o!
daca imi mirosea mie a prea....e....cred ca nici nu dadeam pe-aicia!
dar....mie nu-mi miroase'asa....
si desi doamna se acuza din prima zicere....eu una asa zic: ca nu o abatere mondena si de'n plictis o sa descoperim aici!
daa...pana la urma e si chestia aia cu "ochiul privitorului" ..care si el murdareste de multe ori
pot eu sa'l schimb?
"ochiul" acela!
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2011 22:32
Apai deh,fata tatii...am glumit,n-a fost bine. Am vb serios,iar n-a fost bine. Cum sa fac?Sa-i cant un cantecel sau sa-i desenez o inimioara?

E laudabila purtarea ta,sa fim buni,bla,bla...Da' daca ea si-a ridicat poalele-n cap si ne-a aratat budigaii,iar eu i le-am pus la loc(poalele) si-am trimis-o sa sada ghinisor langa fraierul ala care munceste pt ea,care-i mai rau,eu sau ea?Si inca a vrut suturi,dar ,vorba lui Chirila,nu am chef azi,n-am chef de nimic...


Sar'na asta e pt Fleur,daca se indoia cineva!
tatoo
Postat pe 9 Februarie 2011 23:42
927 - si ce problema ai tu, de fapt? Ca e amantul distant?
Gaseste altul: amantul prin definitie numai distant n-ar trebui sa fie, nu? Daca nu sta cu trandafirul in dinti sub balcon toata noaptea, nu se numeste amant...
quasaria
Postat pe 10 Februarie 2011 01:43
absolut Q ...cu trandafiri in dinti si blue jeans de rezerva in caz ca nu ii arunca tipa toalele peste balcon ...daca apare sotul Un barbat care nu a facut nicio coborare periculoasa de la vreun balcon aflat nu mai jos de nivelul 3...nu se numeste amant ..iar amantul prin definitie trebuie sa fie ,,tandru si curajos" ( Mai ales 2 )
reyya
Postat pe 10 Februarie 2011 02:13
De la: Lady_Di, la data 2011-02-09 19:50:31Dupa 20 ani de casnicie - o relatie fie e cimentata de nu o mai poate distruge nimic fie e subreda ca orice boare o distruge. Absenta sotului tau de acasa ti-a accentuat sentimentul de singuratate. Ai gasit pe cineva care iti umple singuratatea. E evident ca nu te mai intelegi cu sotul. Spui ca nu vrei sa oficializezi relatia cu amantul. Nu vrei sa divortezi? Vrei sa ramai cu sotul tau? Pentru ca daca asta e ceea ce vrei - va trebui sa-ti redescoperi dragostea pentru el - si dupa 20 ani de convietuire nu e cel mai usor lucru.

Da am simtit singurataea ca pe cel mai mare dusman...... si a sosit un moment in care l-am cunoscut(pe actualul amant) intr-un mediu comun(nimic planificat).... mi-a facut placere discutia si m-a distras de la tristetea mea zilnica.. sincer nu stiu ce l-a atras(lumea zice ca am mereu ochi tristi)....... Nu am zis ca nu ma mai inteleg cu sotul... este evident ca nu mai e aceeasi situatie ca atunci cand nu convetuiesti zilnic, dar e ok atunci cand suntem impreuna. Nu se pune in discutie divortul.
Multumesc pentru parere!
garbo160927
Postat pe 10 Februarie 2011 08:01
De la: tatoo64, la data 2011-02-09 21:22:33Zise Fleur,parca,sa nu te iau la misto.Da' daca nu ma lasi....

Cu Florin n-am nimic,ce sa am?Chiar mi-e simpatic si tocmai pt ca e si prietenul meu,ii faceai si lui un bine,daca tot esti de meserie! Da'nu cred ca vrea el!!!
N-am sa fiu niciodata pe aceeasi lungime de unda cu c..vele(caci pan' la urma tot asa se cheama),desi,uneori...e nevoie si de ele. Iar eu" iubesc tradarea,dar urasc pe tradatori".
Mai vrei zdruncinata?

Merci de zdruncinatura !........ e adevarat ca nu ma cunosti si mai e adevarat ce se spune ca NU POTI CERE CUIVA CE NU ARE!
garbo160927
Postat pe 10 Februarie 2011 08:05
De la: quasaria, la data 2011-02-10 01:43:44927 - si ce problema ai tu, de fapt? Ca e amantul distant?
Gaseste altul: amantul prin definitie numai distant n-ar trebui sa fie, nu? Daca nu sta cu trandafirul in dinti sub balcon toata noaptea, nu se numeste amant... [/quote
Eiiii pana la urma incep sa cred ca eu l-am facut sa fie mai distant prin purtarea mea si mai ales ca am dicutat ca nu dorim sa fim fericiti pe nefericirea altora ..... ce sa mai zic?... nu imi place sa schimb asa usor...
Merci!
garbo160927
Postat pe 10 Februarie 2011 08:14
De la: garbo160927, la data 2011-02-10 08:05:30
De la: tatoo64, la data 2011-02-09 21:22:33Zise Fleur,parca,sa nu te iau la misto.Da' daca nu ma lasi....

Cu Florin n-am nimic,ce sa am?Chiar mi-e simpatic si tocmai pt ca e si prietenul meu,ii faceai si lui un bine,daca tot esti de meserie! Da'nu cred ca vrea el!!!
N-am sa fiu niciodata pe aceeasi lungime de unda cu c..vele(caci pan' la urma tot asa se cheama),desi,uneori...e nevoie si de ele. Iar eu" iubesc tradarea,dar urasc pe tradatori".
Mai vrei zdruncinata?

Merci de zdruncinatura !........ e adevarat ca nu ma cunosti si mai e adevarat ce se spune ca NU POTI CERE CUIVA CE NU ARE!

E VALABIL SI PT MINE!
garbo160927
Postat pe 10 Februarie 2011 08:19
sa inteleg ca mi l-ai dedicat pe chirila??
miee???
no comment
fleurdelis
Postat pe 10 Februarie 2011 08:26
dar sa stii ca mie imi plac tatuajele, dar numai ale mele!
fleurdelis
Postat pe 10 Februarie 2011 08:28
De la: reyya, la data 2011-02-10 02:13:43absolut Q ...cu trandafiri in dinti si blue jeans de rezerva in caz ca nu ii arunca tipa toalele peste balcon ...daca apare sotul Un barbat care nu a facut nicio coborare periculoasa de la vreun balcon aflat nu mai jos de nivelul 3...nu se numeste amant ..iar amantul prin definitie trebuie sa fie ,,tandru si curajos" ( Mai ales 2 )


si sa declare iubire ... vesnica.... pentru cateva luni
cricat
Postat pe 10 Februarie 2011 08:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produs pentru slabit 5 De la: eladaela 4 Septembrie 2009 17:40
Am nevoie de un sfat !!!! 6 De la: garbo095505 2 Mai 2012 11:05
dilema 33 De la: chanty 7 Septembrie 2010 12:57
ce te faci cand iti apare in cale dragostea,iar tu esti maritata si ai si copiii de crescut? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 04:27
efectele minciunii sunt distructive.Minciuna este o forma comoda de rezolvare aparenta si temporara a problemelor 42 De la: elisabeta_boia 14 Noiembrie 2011 23:26
Setari Cookie-uri