Sa-l cred ca a fostdoar o ratacire?

De la: eladaela, la data 2011-02-02 20:22:16
EI NU MINT SI IN NICI UN CAZ NU INSALA
fac doar comparatii....


isi imbogatesc cultura generala


cricat
Postat pe 2 Februarie 2011 22:52
De la: Thor_again, la data 2011-02-02 20:09:08
De acum inainte, cand va mai incerca cineva sa imi formeze convingerea ca femeile sunt mai "mature" decat barbatii, il/ o scuip in ochi. Dito!


Nu generaliza ....... chiar suntem mai mature decat voi..... avem si noi uscaturile noastre .... unele de mult pe garbo
cricat
Postat pe 2 Februarie 2011 22:56

"cricky". "thor" sau thorn'u asta care este "venerat " pentru ca se da un fel de Moses, nu a "generalizat", a INSULTAT in limbaj tiganesc femeile, in general !
si voi va puneti manusite de matase si'l mangaiati pe la baraba aia incalcita, sau mai stie eu pe unde....
daca il tot "pupati" atat, e normal sa va spuna pe limba lui, matzochistelor !
fortelion
Postat pe 2 Februarie 2011 23:26
fortelion..... pe Thor nu-l pup niciunde.... si el stie asta
si de venerat nu prea tine la mine.....

daca imi citesti postarile nu o sa vezi un limbaj neadecvat fata de niciun utilizator.
cricat
Postat pe 2 Februarie 2011 23:32
pai de il pupi pe THOR lesina si ii ies ochii din orbita si ii poti indesa cu duiosie
floare_cu_colti
Postat pe 2 Februarie 2011 23:36

stai putin...deci esti de acord cu ce spune despre femei? are cumva "moses" o statistica biblica care consfinteste superioritatea "matura" a barbatilor ?
eu , din cate am observat in tara nostra balcanico-macho'ista, femeile sint mai raspunzatoare, mai intreprinzatoare, mai serioase decat barbatii, deci mai MATURE !
unele de pe forumul asta nu reprezinta femeile din Romania, asa cum nici el nu reprezinta inteleptciunea lui Moses!
fortelion
Postat pe 2 Februarie 2011 23:44
De la: floare_cu_colti, la data 2011-02-02 23:36:10pai de il pupi pe THOR lesina si ii ies ochii din orbita si ii poti indesa cu duiosie


pai de ce sa-i indes la loc.... nu se poate si fara..... ???? ca doar are toiag....
cricat
Postat pe 2 Februarie 2011 23:48
De la: fortelion, la data 2011-02-02 23:44:38
stai putin...deci esti de acord cu ce spune despre femei? are cumva "moses" o statistica biblica care consfinteste superioritatea "matura" a barbatilor ?
eu , din cate am observat in tara nostra balcanico-macho'ista, femeile sint mai raspunzatoare, mai intreprinzatoare, mai serioase decat barbatii, deci mai MATURE !
unele de pe forumul asta nu reprezinta femeile din Romania, asa cum nici el nu reprezinta inteleptciunea lui Moses!



unde ai vazut ca sunt de acord cu Thor ..... am spus foarte clar .... sa nu generalizeze.....
Da. suntem mai MATURE atunci cand ne trezim si gandim cu capul nu cu inima. Si ne trezim cand primim dus rece de la voi, barbatii. Cele destepte nu mai asteapta alt 'dus'.
cricat
Postat pe 2 Februarie 2011 23:52
da, numa ca ale's tare putine, poate doar pe Garbo, or fi vreo 2-3
casperphantom
Postat pe 3 Februarie 2011 00:00
restul au nevoie de sfaturi
casperphantom
Postat pe 3 Februarie 2011 00:00
casparicaaa nu te poci abtineee.......ioi si cate sant .....cum mai intreprind ele si se culca cu fro 2/3 si nu stiu daca sa ii tie pi toti odata .....sau pi rand
floare_cu_colti
Postat pe 3 Februarie 2011 00:05
De la: fortelion, la data 2011-02-02 23:44:38
eu , din cate am observat in tara nostra balcanico-macho'ista, femeile sint mai raspunzatoare, mai intreprinzatoare, mai serioase decat barbatii, deci mai MATURE !


ce plictisitor tb sa fie sa te definesti ca "serios si raspunzator, adica matur".
Si femeile sint mia plictisitoare, in general, intr-adevar....
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2011 08:54
De la: garbo093568, la data 2011-02-02 20:11:06
Un lucru este CERT!! Prietenul sotului tau ETE PRIETENUL TAU SI CHIAR MAI MULT!!! Si nu cred ca te afecteaza o presupusa aventura a sotului!! Din moment ce ai un confident mai important decat chiar sotul tau!! De ce amani o discutie cu sotul tau?? Mie mi se pare ciudat si suspect! Te destainuiesti aici,probabil pentru a-ti acoperi propria ta relatie!1


Domnule, tot ce pot spune e ca vi-a albit parul degeaba. Emiteti verdicte , dati cu piatra , ma jicniti fara sa ma cunoasteti. A fi confidentul cuiva inseamna a impartasi (in ambele sensuri)trairi, sentimente, fapte cotidiene cu respectiva persoana. De ce as cauta sa-mi "acopar propria relatie " fata de persoane care nu-mi cunosc identitatea, la ce mi-ar folosi? Am amanat discutia cu sotul meu pana aseara, timp in care am incercat sa vad daca , aici pe forum, sunt persoane care ma pot ajuta sa inteleg pentru ca au trecut la randul lor prin ceva asemanator.
scorina70
Postat pe 3 Februarie 2011 15:44
[
scorina70
Postat pe 3 Februarie 2011 16:06

Era o vreme cand ma coboram la nivelul "gandirii" celor precum fortelioanele de pe garbo si le desenam o replica pe masura, dar si pe intelesul lor...
ERA!

Cricat: Asa cum eu am "generalizat", acelasi lucru l-ai facut si tu. Noroc insa ca ti-a "sarit in ajutor" acest don quijote trist, care se baga in seama atunci cand are impresia ca ar avea ceva inteligent de spus. Inteligent pentru ceilalti bautori de bere la pet cu care isi pierde timpul cand nu e pe garbo.
Thor_again
Postat pe 3 Februarie 2011 16:07
scorina,
probabil ca "in a-ti deschide picioarele" consta maturitatea pentru unii ca antepostatorii mei. Daca tu asta ai inteles din ceea ce am spus eu, inseamna ca nu are rost sa dezvolt subiectul.

Am sa mai fac totusi un efort si am sa iti spun ca atitudini de genul "imi strang jucariile si ma inchid in camera mea" nu se poate numi maturitate.
Thor_again
Postat pe 3 Februarie 2011 16:10
Cricat, putina semantica de la mine, si sopteste-i si ciudatului aluia cu pretentii de cavaler in armura, aflat in perioada rutului si confundand garbo.ro cu un site de dating:
Expresia "femeile nu sunt mai mature decat barbatii" in nici un caz nu echivaleaza cu vreo fraza de genul "barbatii sunt mai maturi decat femeile". Sa iti mai povestesc despre gradele de comparatie ale adjectivului/ atributului, printre care se numara si cele comparative, unde gasim -stupoare, fortelioane! ia dex-ul si incearca sa intelegi- un comparativ de egalitate?
Thor_again
Postat pe 3 Februarie 2011 16:16
E din ce in ce mai greu pentru semidoctii astia de azi sa-si inteleaga limba materna. In schimb clasifica exprimarea altora dupa "calitatea" propriului limbaj si a propriei persoane: tiganesc.
Thor_again
Postat pe 3 Februarie 2011 16:18
tiganie , frate , ce mai ....... or fi mutat astia scolile pe maidan?????
jeanette40
Postat pe 3 Februarie 2011 16:26
Ei, ash! Scolile sunt tot acolo unde trebuie sa fie. Unii insa le-au frecventat doar pentru a mai vinde cate o acadea copiilor, in pauze, sa-si faca un leu de doi
Thor_again
Postat pe 3 Februarie 2011 16:41
si ne mai miram de ce am ajuns unde am ajuns.....
jeanette40
Postat pe 3 Februarie 2011 16:45
Thor, stii bine ce am vrut sa spun. Ca de obicei, intorci tu vorbele. No! asta face parte din tine si iti vine ca o manusa.
Multam pentru lectiile date..... daca mai am nevoie .... nu o sa te caut pe tine

De cavaleri in armura nu am nevoie! mai sunt persoane care se folosesc de postarile utilizatorilor pentru a plati polite.
cricat
Postat pe 3 Februarie 2011 17:11
Cricat, tocmai pentru ca stiu foarte bine ce ai vrut sa spui, ti-am raspuns. Cat despre "polite de platit", mi-am facut deja un renume din faptul ca mi se rupe de acesti nimeni care tin cu tot dinadinsul sa-si demonstreze incapacitatea si prostia, incercand sa para ceea ce nu sunt.

PS: La faza cu intorsul vorbelor, m-ai pierdut. Dar, vorba aia, cui ii pasa? Noi sa fim sanatosi, ca belelele curg.
Thor_again
Postat pe 3 Februarie 2011 17:20

da, Thorn, "academician" cu diploma de spiru haret,eruditia, oricum acumulata nu'ti tine loc de bun simt, era ok daca doar gandeai tiganeste, dar ai pus mizeria ta morala in scris, tu faci pe cei care nu'ti pupa posteriorul prosti,tu scuipi in oki si pretinzi ca e mana cereasca !
esti un impostor las, te ascunzi in spatele simbolurilor si a brumei de cultura atarnand de tine ca barba aia cu care crezi ca inspiri cunoastere....esti o caricatura jalnica !
si daca ai pune poza fostului dictator pe care se pare ca il emulezi, lumea te'ar numi "iubitul conducator " !?
fortelion
Postat pe 3 Februarie 2011 20:16
Au inceput sa chitzaie soriceii, dupa un bob de strugure pe care tocmai l-au ingurgitat? Cand te refereai la partea cu academicianul, te uitai la tine, nu?
Guritza, pretentiile alea de erudit sunt doar in suportul pentru par pe care il ai tu pe gat Iar de tiganeala, hai sa-ti amintesc, baietzash, cine a zis-o p-aia cu dejectiile acum cateva zile... si cui? Tocmai unei reprezentante a sexului caruia tu, acum, "ii iei apararea"

Amaratule!
Thor_again
Postat pe 3 Februarie 2011 20:22
de el ziceai ca timisan de-al nostru
ameno
Postat pe 3 Februarie 2011 20:32
Ameno, judecand dupa ceea ce a prezentat pana acum, dupa ceea ce la oamenii normali se numeste "ratiune", nu pare a fi decat un biet ciocolatiu fugit din cine stie ce trib african, care de abia acum a descoperit ca focul se poate face si altfel decat frecand doua bete
Thor_again
Postat pe 3 Februarie 2011 20:37
ahammm...nu de alta da parca imi aduc aminte ca am citit pe undeva ca ar fi un temesan ce ne face de kko....si na sti cum e...UNDE-I MAI!!!??? CA-L MANANC de ne face de rusinii
ameno
Postat pe 3 Februarie 2011 20:42
Ciresica
Postat pe 3 Februarie 2011 20:46
No!..... puse-i cap la cap unele si altele.......
Ca doar nu mi-am pierdut timpul de pomana un an pe garbo......

Fortelion ...... cred ca stiu cine esti cu adevarat......
cricat
Postat pe 3 Februarie 2011 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii nu au fost facuti monogami! 233 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
ce sa mai cred 7 De la: Anilus 9 Mai 2010 05:35
CE PARERE AVETI DESPRE TINERII ARTISTI??? 10 De la: Ioana007 29 Noiembrie 2009 13:32
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
de ce sunteti ironici? 78 De la: fleurdelis 28 Februarie 2010 15:39
Setari Cookie-uri