sfat

"..sunt constienta de ceea ce fac si stiu ca vor avea de suferit mai multe persoane..."

"..Si sunt sigura ca eu voi fi singura care va suferi.."


hai mai ca ti-am gasit eu o scuza pentru ceea ce faci..
esti cu capu' tati..


roby_cado
Postat pe 4 Februarie 2011 23:19
deci asa ......astea nus curve is cu capu ahaaa.
floare_cu_colti
Postat pe 4 Februarie 2011 23:23
De la: roby_cado, la data 2011-02-04 23:19:47"..sunt constienta de ceea ce fac si stiu ca vor avea de suferit mai multe persoane..."

"..Si sunt sigura ca eu voi fi singura care va suferi.."


hai mai ca ti-am gasit eu o scuza pentru ceea ce faci..
esti cu capu' tati..





Asta o stiam deja
Fiecare are pasarica lui la cap, altii au stoluri , nu imi spui o noutate
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 23:25
floareo..,courve care le fac cu cap bre..
n-auzi..?,de 8 ani..?,si bou' nu sa prins..
eheee..,deshteapta domle'..,nu asa...
roby_cado
Postat pe 4 Februarie 2011 23:26
De la: roby_cado, la data 2011-02-04 23:26:48courve care le fac cu cap bre..
n-auzi..?,de 8 ani..?,si bou' nu sa prins..
eheee..,deshteapta domle'..,nu asa...




vezi ca nu ai fost atent?
il cunosc de 8 ani , dar am o relatie cu el de cateva luni
imi demonstrezi ca nu are rost sa dau importanta cuvintelor pe care le tastezi
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 23:29
roby iote ca nu vedeam aseaaaa situationea pai omu o crede mita cinstita
floare_cu_colti
Postat pe 4 Februarie 2011 23:29
eeee daca nu sant 8 ani si numa fre- o cateva luni ........se cheama ca esti virgina
floare_cu_colti
Postat pe 4 Februarie 2011 23:32
roby_cado
Postat pe 4 Februarie 2011 23:36
"..imi demonstrezi ca nu are rost sa dau importanta cuvintelor pe care le tastezi.."

'izact..,vad ca te-ai luminat..
hai ca sa lasat seara..,te las sa te gandesti la..
stai putin.. ,cu care esti acum..?
nu conteaza..,te las sa te gandesti la alalalt..
roby_cado
Postat pe 4 Februarie 2011 23:42
georgita, eu te inteleg. s-a intamplat si asta e. bine e sa fie bine dar nu vad cum ai sa o poti da la intors. nu azi, nu maine, sotul va afla. ca se va gasi un binevoitor.

atunci, se va intampla cam asa:

-sotul te va da in suturi afara, iubitul va avea scandal in casa dar va fi iertat, tu vei fi tinta rasului si discutiilor din targ.

din experienta mea, stiu ca astfel de aventruri se sfarsesc intodeauna in defavoarea celui indragostit- in cazul acesta, tu

si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2011 23:46
ioteee SI TU O INTELEGI? si vb lu ROBY sa stie si omu ala sa gaseasca alta mai buna ....ca lu asta i s-or uzat garniturile .
floare_cu_colti
Postat pe 4 Februarie 2011 23:51
floricel, iaca o inteleg. i-a luat dumnezeu mintile. iote ca se mai intampla in viata. cica, niciodata sa nu zici "niciodata". acu, s-a intamplat asta e. povestea e alta. una e o aventura, alta e sa dai cu piciorul la o viata la care tii ,pentru niste cai verzi pe pereti. alegerea ii apartine , ca si riscurile, de altfel
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2011 23:58
DUMNEZEU nu are acilisa nici o vina .....alegerile gresite le fac oamenii......SI intodeauna se intoarce ...atunci venea si jelea ca o fost parasita .
floare_cu_colti
Postat pe 5 Februarie 2011 00:05
De la: georgita, la data 2011-02-04 20:49:25
Daca nu te deranjez as vrea sa tiu cum ai rezolvat situatia?
Ai avut mare dreptate cand mi-ai ca ma voi simti singura intre ei doi, este frustrant sa fii cu unul sa iti doresti sa fii cu celalalt si invers.
Este foarte usor sa spui alege, dar pentru mine este complicat, ma leaga foarte multe de sotul meu, imi ofera , in limita in care poate, tot ce imi doresc, dar imi este si frica daca ma voi desparti de el ca nu am luat decizia corecta.Relatia pe care am inceput-o se desfoara in sensul invers al unei relatii obisnuite ( intai ne cunoastem , ne placem si evoluam, vedem daca ne potrivim si la pat).Abia acum incepem sa ne cunoastem


georgita,
eu am rezolvat situatia considerind ca am tot un cap, doua maini si doua picioare, deci cam tot ce"imi ofera" vreunul dintre ei dpdv material imi pot oferi foarte bine si singura. Iar din punctul meu de vedere "decizia corecta" era decizia care ma multumea pe mine. Nu exista alta definitie a termenului corect si incorect. Iti asculti sufletul. Ce iti spune sufletul, aia e corect.

La concret, mi-am luat copilul si am plecat. Si pa pa amindoi.
Pentru mine, asta a fost decizia corecta.
quasaria
Postat pe 5 Februarie 2011 13:50
Deci ne intoarcem inapoi de unde-am plecat pana la urma. Se spune exact acelasi lucru de la inceputul topicului pana la sfarsit.

Georgita, ce te tot vaicaresti atata? ai spus ca nici tu nici amantul nu va doriti sa divortati. Asta inseamna ca va place la amandoi doar sa va "calariti" ( ca nu stiu cum sa-i spun altfel) si ce-ti mai face voi.
Ce atata tragedie? si tot spui ca nu stii ce vrei. Stii perfect ce vrei, ti-e frica de consecinte, nu de faptul ca vai de mine te intalnesti tu cu amantu. Daca nu ar fii consecinte, te-ar durea direct la 2 km departare si poate nici acolo.
persidadamian
Postat pe 6 Februarie 2011 14:07
well...
nu mai zice nimeni nimic?
persidadamian
Postat pe 6 Februarie 2011 23:43
ba da...HAI LA NANI!!!
sora_ilsi
Postat pe 7 Februarie 2011 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut! Bine v-am descoperit incantatorilor! 7 De la: Sal_a_toi 20 August 2011 17:05
ik b 98 De la: Celleste_ 12 Iunie 2010 13:15
care e calitatea optima pentru a fi amant bun? 41 De la: garbo_466560 26 Mai 2017 13:28
Am nevoie de voi... 54 De la: garbo265332 28 Februarie 2018 15:20
nu stiu cu care sa raman 41 De la: garbo_384967 13 Noiembrie 2013 23:56
Setari Cookie-uri