sfat

Georgita, sotul tau banuieste ce se intampla cu tine. Mai ales ca nu esti tipul de om care inseala. Stai putin cu tine de vorba si hotaraste-te ce iti doresti. Tu in framantarile tale nu mai vezi ce simte el. Nu ii tin partea, stiu ce inseamna un om rece langa tine. Dar nu poti continua asa la nesfarsit. Alege: zicala aia cu iepurii chiar e adevarata.
cricat
Postat pe 2 Februarie 2011 23:42
Roby... tu mori ca nu ti s-a intamplat tie..... dar asta este viata...
cricat
Postat pe 2 Februarie 2011 23:44

daca zici tu..
roby_cado
Postat pe 2 Februarie 2011 23:47
hai nu te supara.... tu insoara-te!.... si iti trimit o amanta focoasa.....
cricat
Postat pe 3 Februarie 2011 00:16
roby si vii si ne povestesti .......si te plangi .......
floare_cu_colti
Postat pe 3 Februarie 2011 00:19
Rele...rele....
nuti_vio
Postat pe 3 Februarie 2011 00:22
NOOOOOI vrem sa il vedem fericit si inplinit
floare_cu_colti
Postat pe 3 Februarie 2011 00:24
eu cred ca lumea asa a fost fintotdeauna, nu s-a timpit acum: problema e ca majoritatea se preocupa extrem de mult ca incalca niste prejudecati care le-au fost inoculate cam la vremea cind au invatat sa mearga in picioare: si omit sa se dea un pas in spate si sa constate, dincolo de orice norme ce isi fac LOR INSISI.
Le lipseste capacitatea sa spuna eu asta sint, asta vreau, am dreptul sa recunosc ce vreau, am dreptul sa fac alegeri si sa le SPUN. Nu m-am nascut cu nimeni in carca, nu depinde supravietuirea mea de nimeni, viata asta e una singura - si cu timp limitat - de ce mi-as pierde-o in minciuni, frica, ipocrizie, masti - intr-o cocina?
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2011 09:51
AM fost la un moment dat intr-o situatie, sa zicem, similara.
Mai devreme sau mai tirziu, o sa te prinzi si tu, probabil, cit esti de singura intre ei doi.


Daca nu te deranjez as vrea sa tiu cum ai rezolvat situatia?
Ai avut mare dreptate cand mi-ai ca ma voi simti singura intre ei doi, este frustrant sa fii cu unul sa iti doresti sa fii cu celalalt si invers.
Este foarte usor sa spui alege, dar pentru mine este complicat, ma leaga foarte multe de sotul meu, imi ofera , in limita in care poate, tot ce imi doresc, dar imi este si frica daca ma voi desparti de el ca nu am luat decizia corecta.Relatia pe care am inceput-o se desfoara in sensul invers al unei relatii obisnuite ( intai ne cunoastem , ne placem si evoluam, vedem daca ne potrivim si la pat).Abia acum incepem sa ne cunoastem
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 20:49
"..Este foarte usor sa spui alege, dar pentru mine este complicat, ma leaga foarte multe de sotul meu, imi ofera , in limita in care poate, tot ce imi doresc, dar imi este si frica daca ma voi desparti de el ca nu am luat decizia corecta.."

alege-te-ar dreacii taica..

zici ca intai dadusi cu fleashca..,si acu' vrei sa-l si cunosti pe bibic..,ha..?

de-as fi pentru o zi Nr.1...,eheee...
roby_cado
Postat pe 4 Februarie 2011 21:52
bre roby dragul meu,pai nu stii mai ca dragostea e oarba??
si nu te intreaba cand vine??
eladaela
Postat pe 4 Februarie 2011 21:54
Iti recomand sa nu imi dai sfaturi, ar fi cazul sa iti vezi de treaba ta.
Chiar nu ma intereseaza parerile tale.
In acest moment este problema mea ce imi doresc.
Vreau doar sa primesc sfaturi date cu buna intentie.
Nu am dispozitia necesara sa suport toate badaranile.
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 21:59
ela, daca nu te intreaba e muta si daca nu auzi, e surda.

oarba e cand te paleste de te loveste si nu vezi
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2011 22:00
Freya_
Postat pe 4 Februarie 2011 22:04
tarfoaico..,am lasat astazi impresia ca te-as sfatui in vreun fel..?
vrei un sfat cu buna intentie..?
spune-i boului de acasa cum sta treaba..,macar atata merita..
si as mai avea cateva sfaturi.. ,dar ma abtin..
roby_cado
Postat pe 4 Februarie 2011 22:08
Atunci nu iti mai da nici macar cu parerea
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 22:14
Uuuhhh, baby!!! A trecut Roby la artileria grea? Tare tre' sa-l fi scos ceva din sarite!
Thor_again
Postat pe 4 Februarie 2011 22:15
Cred ca nu esti decat un frustrat care in loc sa isi rezolve problemele familiale se baga in seama cu niste replici tembele
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 22:16
Roby......eu te stiam un ,, cavaler"....
nuti_vio
Postat pe 4 Februarie 2011 22:17
ei, scos da, bine din sarite da, are si el dreptatea lui.
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2011 22:23
asta bre thorele..

"..Este foarte usor sa spui alege, dar pentru mine este complicat, ma leaga foarte multe de sotul meu, imi ofera , in limita in care poate, tot ce imi doresc, dar imi este si frica daca ma voi desparti de el ca nu am luat decizia corecta.."

sta cu sotul pentru ca ii e bine..
in paralel, rupe mitra in ea cu necunoscuti..(pe care abia pe urma ar vrea sa-i cunoasca mai in amanunt)..
apoi vrea sfaturi pline de intelegere si bunavointa..

nuti..,in fata a astfel de "domnite"..,las pe altii sa fie cavaleri..


roby_cado
Postat pe 4 Februarie 2011 22:25
nu credeam sa ajung sa spun asta dar asta e! Robica ai dreptate tata.
Ciresica
Postat pe 4 Februarie 2011 22:29
Daca te-ar fi interesat catusi de putin subiectul ai fi aflat ca pe ''necunoscut'' il stiu de 8 ani, dar nu m-am ganit niciodata la el ca la un eventual 'amant'
In mare parte m-am cam lamurit ce fel de persoane isi dau cu parerea si incep sa imi dau seama ca nu are rost sa imi bat capul sa gasesc niste raspunsuri pe care nu le poti avea de la cunoscuti.
Poate ca doriti sa fiti bine intentionati , dar sa fiu sincera nu reusiti.
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 22:33
faptul ca il stii de 8 ani nu e o scuza pentru minciuna si inselare.
faptul ca te-ai plictisit de sotul tau nu e un lucru de mirare
dar fii sincera cu tine si cu cei din jur si nu mai alerga in jurul degetului.
si daca tot ai descoperit marea iubire nu trebuie sa o faci publica pe garbo! esti matura, esti vaccinata , gaseste solutia si nu mai minti. nu poti sa minti pe toata lumea si sa astepti laude sau mai rau, mila din partea celor din jur.
De plins e sotul tau (boul cum bine il numeste Robica) si nu tu. Tu esti de ris.
Ciresica
Postat pe 4 Februarie 2011 22:38
Nu am zis ca m-am plictisit de sotul meu, nu am spus ca mi-am intalnit marea iubire si nici nu vreau lauda sau mila.
Cred ca ma asteptam sa intalnesc persoane mai in varsta decat mine, care sa imi dea un sfat sau exemple, dar observ ca , in general nu cititi decat ultima persoana care isi da cu parerea si o aprobati sau chiar aruncati cu piatra mai rau.
Nu ma consider o sfanta, sunt constienta de ceea ce fac si stiu ca vor avea de suferit mai multe persoane.
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 22:49
cauti motive si postari care sa-ti spuna"traieste-ti viata" . pana la urma cozii, nu procedezi corect. "boul" are dreptul sa stie. aici roby are dreptate. ce tot o invarti? te culci cu ala si ce fel de sfaturi astepti? ce putem sa-ti spunem?

daca il zicem "lasa-l" vei spune ca nu poti
daca iti zicem "tine-l" vei zice ca ai puseuri de sinceritate si ti-i greu

nu arunca nimeni cu piatra insa, nici tu nu stii ce vrei. cand ai sa-ti lamuresti prioritatile, nu vei mai avea nevoie de sfatul nimanui. vei lua decizia si gata
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2011 22:56
femeie, nu e garbo locul
mergi la psihiatru sau la biserica
ai o prietena?
o persoana mai in virsta nu poate sa-ti spuna exact ce ai vrea tu sa auzi. fiecare e cu caracterul sau si judeca faptele dupa cum il duce mintea
din punctul meu de vedere lucrurile ar fi cam asa:
te-ai plictisit de sotul tau, ai dat curs unor avansuri care iti erau facute de un cunoscut la un moment dat, ai constatat ca viata are mai multe aspecte decit credeai, esti in dilema cu care sa ramii:
1. cu sotul care desi nu mai e ceea ce-ti doresti dar ai o siguranta financiar/sociala
2 cu amantul care nu-ti ofera nimic altceva decit momente de neuitat

ce mare filosofie?
ai curaj sa-ti iei viata in miini (viata de care se pare ca pina acum s-a ocupat sotul tau)? desparte-te si ramii pe picioarele tale cu un amant
nu ai curaj, continua in felul asta si atunci sunt alte 2 posibilitati
1. sa-ti mearga pentru o vreme jocul dublu dar sa te sinti vinovata
2 sa fii descoperita de sot sau sotia amantului si sa fii umilita si iar sa te simnti vinovata
Ciresica
Postat pe 4 Februarie 2011 23:04
cauti motive si postari care sa-ti spuna"traieste-ti viata" . pana la urma cozii, nu procedezi corect. "boul" are dreptul sa stie. aici roby are dreptate. ce tot o invarti? te culci cu ala si ce fel de sfaturi astepti? ce putem sa-ti spunem?
daca il zicem "lasa-l" vei spune ca nu poti
daca iti zicem "tine-l" vei zice ca ai puseuri de sinceritate si ti-i greu

nu arunca nimeni cu piatra insa, nici tu nu stii ce vrei. cand ai sa-ti lamuresti prioritatile, nu vei mai avea nevoie de sfatul nimanui. vei lua decizia si gata




In cateva fraze ai descris exact ceea ce simt. Nu stiu ce vreau, de aceea caut niste raspunsuri. trec prin diverse stari si nu pot controla ce se intampla cu mine.Daca as fi stiut ce vreau nu cred ca apelam la niste persoane necunoscute sa ma ajute sa ma inteleg si sa trec peste strea asta. am incercat sa discut cu mama si din start a spus ca nu e bine ceea ce fac, ca ar fi bine sa ma duc la biserica asa ca am renuntat sa mai discut cu ea, daca ma intreaba ii raspund ca totul este bine si incerc sa arat ca imi este bine.
Si sunt sigura ca eu voi fi singura care va suferi.
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 23:09
Ciresica in tot ce ai spus ai avut dreptate
Dar ma bucur ca am aflat cateva pareri
iubire06
Postat pe 4 Februarie 2011 23:18
De la: georgita, la data 2011-02-04 22:49:04Nu am zis ca m-am plictisit de sotul meu, nu am spus ca mi-am intalnit marea iubire si nici nu vreau lauda sau mila.
Cred ca ma asteptam sa intalnesc persoane mai in varsta decat mine, care sa imi dea un sfat sau exemple, dar observ ca , in general nu cititi decat ultima persoana care isi da cu parerea si o aprobati sau chiar aruncati cu piatra mai rau.
Nu ma consider o sfanta, sunt constienta de ceea ce fac si stiu ca vor avea de suferit mai multe persoane.
iote CAVALERU VENII fugi fata si te fuche si nu erta .......mai trage si la sot ca nu te plictisisi oare pt ca ai grija sa condimentezi mataluta viata de fumeie maritata si usoara ?
floare_cu_colti
Postat pe 4 Februarie 2011 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femei...amante...iubite 61 De la: garbo_5596 21 Noiembrie 2012 20:27
Am nevoie de sfaturi 5 De la: quasaria 25 Iulie 2011 13:45
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
lege noua ? 22 De la: charmelen 17 Iulie 2011 22:00
FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR... 142 De la: LILO 9 Septembrie 2009 06:12
Setari Cookie-uri