Ce as putea sa fac,sa ma iubeasca numai pe mine?

Nu inteleg cum puteti fi atat de rai. Poate veti ajunge si voi la 50 de ani, sa va faceti sperante ca persoana pe care o iubiti va iubeste si sa aflati ca de fapt nu e nimic serios.
Si unele persoane dupa o varsta ajung sa gandeasca ca si copii. Dar doamna nu e in varsta... Oricum, nu o mai acuzati atat ca nu ii este usor.
Si sunt convinsa ca fiecare dintre voi ati avut momente cand ati vrut sa faceti sa sufere pe cineva care v-a ranit. Sau ati ranit pe cineva care v-a iubit.
Problema celor care posteaza comentarii rautacioase si acuzatii este ca gandirea lor este superficiala. Daca ati reflecta putin asupra situatiei persoanei ce a postat si ati incerca sa o intelegeti si sa o ajutati asa cum se face pe un forum, atunci nu ar mai fi circ aici.

Daca doamna vrea sa se razbune, poate ati putea incerca sa fiti indiferenta cu el, sa-l faceti gelos. Nu cred ca lui ii sta gandul la iubire.
bbbbbb47
Postat pe 28 Ianuarie 2011 02:39
pfff:( urat suna "babo",gandeste`te ca toate ajungem acolo..
garbo166787
Postat pe 28 Ianuarie 2011 06:10
eu cred ca nu are sens,cea mai mare razbunare este sa`l ignori definitiv...bucura`te de anii care ti`au mai ramas :)
garbo166787
Postat pe 28 Ianuarie 2011 06:11
Sandy,ai incercat cu ...gaina neagra?Se ia o gaina neagra,se taie la apus de Soare,se picura 3 picaturi de sange intr-un pahar cu vin rosu ,se da spre a-l bea celui pe care-l doresti,gaina se ingroapa intr-un cimitir la miez de noapte..Se zice ca te v-a iubi pana la moarte!!HAIDE CA AM GLUMIT !!!Sincer,lasa-l cu aventurilr lui,si gaseste-ti altul!E plina lumea de barbati...ca si de femei...de ce sa te cramponezi musai numai de el?Oricum e prea batran ptr.tine!Mai bine unul de seama ta,sau un pic mai tanar chiar!!Du-te la bai....acolo gaseti pe toate gusturile!!Scrie la Matrimoniale!!Fa orice nebunie-ti prin cap,numai nu te gandi la razbunare!Ce exemplu ii dai tu ,fetii de 20 de ani?Fii luptatoare,nu razbunatoare!!
elisabeta_boia
Postat pe 28 Ianuarie 2011 14:10
buna draga sandy bel , desi virsta ne apropie , am si eu in curind 49 de anisori , experienta e total diferita . sa ma explic , maritata de 28 de ani cu un marinar care toata viata m-a inselat in toate modurile posibile dar...pt ca am lucrat 5 ani intr-un colectiv de barbati am cunoscut foarte bine parera lor apropos de femei si mai ales daca as fi ales calea razbunarii crede-ma ca as fi gresit !!!!!!!!!!!!!! de ce? iata de ce oricare dintre cei cu care l-as fi inselat pe el =sotul meu m-ar fi intinlit pe strada dupa asazisa razbunare , ar fi comentat; ' am f...t-o si pe asta!' intelegi ! dar pt ca nu am facut-o niciodata si ma mindresc cu asta i-am dovedit lui ca ii sunt superioara ! barbati inseala nu pentru ca femeile lor nu sunt bune sau ca au vreo vina ci doar pt asi dovade lor ca pot ; sau pt ca femeia de linga ei care le daruieste totul le este superioara si vor sa o faca sa sufere si doar atita pot !sa gaseasca alta mai slaba care sa le cedeze mai usor ! sunt deobicei barbatii complexati si cu scula mica , scuze d-lor barbati care participati la discutie !si inca un lucru al meu sot mi-a spus cind a avut aventuri pt ca il cunosteam imediat si m-a provocat de citeva ori sa ii raspund de ce eu nu l-am inselat niciodata macar ! stii ce i-am raspuns , pt ca m-am respectat pe mine ! nu pe tine !sunt mindra pentru asta si nu conteaza acum ca ma iubeste asa cum nu m-a iubit la tinerete cind as fi vrut sa fiu centrul universului lui , nu imi pasa ca imi spune reginuta mea si etc , pt ca a pierdut tot acum . stii cind m-a iubit cel mai mult ? cind am inceput eu sa nu il mai iubesc . asta este .citeste cu atentie ce ti-am scris si nu uita nu te razbuna pe el dar apreciaza-te pe tine , tinara din sufletultau ; mergi la masaj ,sa beaty saloon , la spa , la o cafea cu prietenele ; da-ti inportanta si iubeste-te pe tine nu pe el ca nu merita nici efortul de a te razbuna , nici cel de a-l face sa sufere ! fii tu insati si mai dati sanse ca mai ai timp ! el nu mai are si de aceea trage tare acum ca e ultima zvicnire ! iti doresc maturitate si intelepciune si nu cu rau invingi !fii buna si fermecatoare , fii increzatoare in tine si nu te lasa cuprinsa de ura ca pierzi urit ! in viata pierdem mult dar conteaza daca tinem fruntea sus sau o plecam !fii frumoasa si in exterior si pe dinauntru , iubeste-te si vezi-ti de viata nu te pierde in razbunari puerile ! succes! gabriela din constanta
GABRIELABARFIELD
Postat pe 29 Ianuarie 2011 02:39
Ar fi trebuit sa stii pina acum,draga mea ca barbatilor nu le plac femeile serioase...Vor divertisment ,vor sa -si traiasca viata,ce e aia serioasa?De spalat ,de calcat de crescut copii nu se mai pune problema..Lasa razbunarea si traieste-ti viata,si nu uitaI IGNORANTA E MAI BUNA, asta la capitolul razbunare.cel mai mult sufera un om cand este ignorat...Si nu mai cauta sa afli ce si cum cu alte relatii ca nici unul nu este perfect...acum depinde si cum intelegi definitia perfectiunii...Sanatate si numai bine!(Lasa prostiile ca se intorc impotriva ta)
garbo162658
Postat pe 29 Ianuarie 2011 03:38
Inima nu imbatraneste, numai ca se strica motorul la ea. Poti iubi si la 50 si la 100 de ani, doar ca e diferit de cand esti la 16 ani.
Eu nu as cauta nici o razbunare, mi-ar fi ciuda pe mine ca m-am lasat pacalita; tocmai ca sunt la o varsta inaintata nu ar mai putea nimeni sa ma insele , exista o anumita ratiune la persoanele mature, dar cu conditia sa ramaii in limitelele normalului; cat ati propune sa-l pastrezi numai pentru tine, mi se pare si mai mare prostia, i-as da doua picioare la partea dorsala si pe usa afara!
Viata e frumoasa daca stii sa o traiesti, nu ma gandesc sa o traiesti in pacat, sunt atatea oportunitati in viata sa fii fericita ca nu are sens sa te gandesti la razbunare
miorita
Postat pe 29 Ianuarie 2011 12:22
De la: buburuza87, la data 2011-01-28 02:39:15Nu inteleg cum puteti fi atat de rai. Poate veti ajunge si voi la 50 de ani, sa va faceti sperante ca persoana pe care o iubiti va iubeste si sa aflati ca de fapt nu e nimic serios.
Si unele persoane dupa o varsta ajung sa gandeasca ca si copii. Dar doamna nu e in varsta... Oricum, nu o mai acuzati atat ca nu ii este usor.
Si sunt convinsa ca fiecare dintre voi ati avut momente cand ati vrut sa faceti sa sufere pe cineva care v-a ranit. Sau ati ranit pe cineva care v-a iubit.
Problema celor care posteaza comentarii rautacioase si acuzatii este ca gandirea lor este superficiala. Daca ati reflecta putin asupra situatiei persoanei ce a postat si ati incerca sa o intelegeti si sa o ajutati asa cum se face pe un forum, atunci nu ar mai fi circ aici.

Daca doamna vrea sa se razbune, poate ati putea incerca sa fiti indiferenta cu el, sa-l faceti gelos. Nu cred ca lui ii sta gandul la iubire.




Ai perfecte dreptate ,si mai ales multa intelepciune.Iti doresc sa ai parte in viata, numai de fericire si mult succes. Sandy
sandy_bel
Postat pe 29 Ianuarie 2011 12:44
ai cautat mult pana ai gasit un mos care sa te insele?cred k nu ai incredere in tine ,in primul rand trebuie sa te iubesti tu pe tine,sa te ingrijesti,safii atragatoare si intelepta,barbati sunt destui,de ce sa faci vraji cuiva k sa te iubeasca?RENUNTA la ideea asta si mergi mai departe,barbatii sunt de mai multe feluri si chiar dak e mai tanar poate fi fidel unei femei daca o iubeste.
salvyna_g
Postat pe 29 Ianuarie 2011 18:44
Este o varsta..sau un termen..sau...eu stiu ce criteriu..cand barbatii se potolesc???





garbo175093
Postat pe 30 Ianuarie 2011 01:27
Probabil ca te iubeste doar pe tine.
Celelalte relatii pot fi de pacaleala,nu ceva serios.
dar exista solutie.
Trebuie sa te gandesti la un singur lucru: cu sa ii arati ca il iubesti,prin comportament.,
Fa-l sa simta ca se poata baza pe tine,ca il apreciezi,respecti,pentru calitatile lui ca om,fa-i surprize,etc.
Eu asa am reusit sa ma iubeasca doar pe mine.
Efortul asta cere cam trei luni,apoi succesul e garantat pe viata,efectul tine foarte mult timp,orice s-ar intampla apoi,relatia devine solida.
Uita gandurile de razbunare,uita celelalte relatii,doar un lucru te va preocupa,pentru cateva luni,cum sa te porti cat mai frumos,cum sa il faci sa simta ca il iubesti,prin comportament.
Al meu a depasit prima iubire,imi tot zicea ca nu va mai putea niciodata iubi,mcum a iubit-o pe prima...si mai era si mama lui,de care era dependent si legat,fara de care nu facea un pas,trebuia sa se consulte cu ea,la orice fleac,si la orice hotarare importanta....
iubirea mea a invins deci doua femei,pentru ca mama lui era impotriva realatiei noaste.
Iubirea invinge orice.
Razbunarea,ce castigi daca va suferi si el,ce castiga relatia voastra,si cu ce ramaneti in final?
Tu ramai cu razbunarea,si el cu inima ranita,despartiti....las-o incolo de razbunare,si treci la treaba,cucereste-l,asta e cheia.
Doar asa iesi castigata,fii mai buna,mai deosebita,ca celelalte.
O femeie cand isi pune ceva in cap,reuseste.
Mai ales in realtii.
Vei reusi,merita efortul.
Relatia se cladeste,se intareste,daca lupti pentru ea.
acum sunt foarte fericita,si iti doresc si tie la fel/
d
daniilia
Postat pe 30 Ianuarie 2011 02:51
razbunarea nu are sens....vei suferi si mai mult...totusi e un pic ciudata situatia ta.renunta la acest barbat...daca nu stie sa te aprecieze nu are rost sa continui...ar insemna sa te minti singura.ma gandesc ca la anii tai nu are rost sa te complici cu un asemea barbat...nu conteaza varsta ..pt ca iubirea nu are varsta dar in cazul tau sincera sa fiu e un pic jenant....asta e adevarul.unde iti este orgoliul de femei ?????unde iti este demnitate...imi pare ft rau pt tn...
criss11
Postat pe 30 Ianuarie 2011 03:54
aha. Lectii despre cum sa te faci presh, pentru ce?Ce sa reusesti? Sa dai lovitura vietii: sa ramai cu un om care te-a tratat ca pe o carpa, si care STIE ca te poate trata ca pe o carpa in continuare in orice moment, pentru tu oricum "te gandesti la un singur lucru: cum sa ii arati ca il iubesti,prin comportament".
Trai, nene...
Barbati din astia nu exista? Nu frecventeaza nici unul cursul asta?
quasaria
Postat pe 30 Ianuarie 2011 03:58
De la: garbo175093, la data 2011-01-30 01:27:45Este o varsta..sau un termen..sau...eu stiu ce criteriu..cand barbatii se potolesc???








este totusi ceva la care nu te-ai gandit.femeia pe care o va iubi pana la dependenta.
vuvuzela
Postat pe 30 Ianuarie 2011 04:31
imi poti spune datele tale exacte (zi,luna,an,ora si locul nasterii)?
camila
Postat pe 30 Ianuarie 2011 07:09
De la: quasaria, la data 2011-01-30 03:58:42aha. Lectii despre cum sa te faci presh, pentru ce?Ce sa reusesti? Sa dai lovitura vietii: sa ramai cu un om care te-a tratat ca pe o carpa, si care STIE ca te poate trata ca pe o carpa in continuare in orice moment, pentru tu oricum "te gandesti la un singur lucru: cum sa ii arati ca il iubesti,prin comportament".
Trai, nene...
Barbati din astia nu exista? Nu frecventeaza nici unul cursul asta?


nu presh !
ci...capra !
ca pientru un berbat adievarata fimeia trebe se shtie se stea capra cand vria mushchiu lui.
ie clare mey fimei care ve datz ici'sha filozofe shi dishtieptie ?
adi27
Postat pe 30 Ianuarie 2011 08:16
sandy, nu te razbuna. nu merita. traieste fiecare zi ,ca si cum ar fi ultima zi. si eu am aproape 50 de ani,dar mi am luat un amant tinar. incearca asta, vei vedea ca poate fi si altfel.iti va face bn si la reumatism, vindeca orice.
ageagea
Postat pe 30 Ianuarie 2011 09:25
Offffffff...cu dragostea asta. Spui ca ai 50 de ani. Nu ai invatat nimic pana acum? Ce intelegi tu prin relatie serioasa?
Nu cred in razbunare....am suferit eu, hai sa-l perpelesc si pe el.
Ai descoperit ca iubeste si alte femei....cum? I-ai vazut IN FAPT....ce intelegi prin faptul ca iubeste si alte femei.
Hmmm....
Cea mai buna modalitate ca un barbat sa se intoarca la tine este sa-i dai libertate. Daca spui ca il iubesti. Daca nu il iubesti, de ce te mai chinui cu razbunari in loc sa cauti ceva ce ti se potriveste?
Am mai multe de spus....dar este suficient deocamdata.
41Gabrielle
Postat pe 30 Ianuarie 2011 09:28
De la: anaROBERT, la data 2011-01-25 13:35:58
De la: KiKi_RiKi_KiKi, la data 2011-01-25 13:27:28Du'te tu babo si taci din gura k rade lumea d tine aici p forum.

Cine puii mei te crezi?.... o adolescenta la 16-17 ani ?


opa,dar cine te-a suparat asa tare????



Draga mea,
Se pare ca in forul tau launtric se ascunde o mare durere.Vrei sa detii Suprematia in ale Iubirii,dar nu se poate,daca nu recunoastem acest Drept Suprem al fiecarei fiinte din toate universurile nu putem avea acces nici noi la randul nostru.Aceasta cautare continua in a ne implini pe toate planurile continua pana cand ajungem sa ne contopim in Iubirea Eterna a Bunului Dumnezeu. Iubete neconditionat si da voie si altor fiinte sa iubeasca,chiar ajuta-le sa fie iubite si sa Iubeasca!!!!!
THATHYSOL
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:42
Dragoste cu sila nu se poate! Poti sa continui sa-l iubesti insa sa fie o iubire platonica.Nu putem cere cuiva sa ne iubeasca numai pe noi.Iubirea nu poate fi restrictionata.Dumnezeul din Tine Iubeste Dumnezeul din acea fiinta.Insa de la a poseda, subjuga o fiinta si pana la Iubirea pura care ne ajuta sa crestem este distanta mare.Elibereaza-l din mintea Ta, fa loc liber si da voie altei fiinte care sa vina catre tine pentru ca sa o poti iubi si ea la fel. Astfel tinem un loc ocupat cu cine nu trebuie. Mintea noastra se aseamana cu un Penitenciar unde incarceram fiinte, dorinte inutile.... Reflecteaza !!!!!!!!
THATHYSOL
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:52
De la: garbo175093, la data 2011-01-30 01:27:45Este o varsta..sau un termen..sau...eu stiu ce criteriu..cand barbatii se potolesc???








sa se potoleasca din ce?
madita
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:58
garbo182727
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:06
De la: sandy_bel, la data 2011-01-22 20:30:40 Buna! In primul rand,as dori sa incep cu o remarca.Am observat ca in acest Forum, toti cei care au o intrebare si doresc un sfat ,indiferent de ce natura, primesc aceleasi ironice raspunsuri.Ma intreb de ce unora le lipseste bunul simt doar toate fac parte din viata si nu e chiar asa de greu ,sa dam dovada oameni civilizati si bine educati de parinti.
Si acum sa va zic al meu necaz.Am 50 de ani si de aproximativ 2 ani am cunoscut pe cineva,care are 66 de ani. il iubesc sincer sau mai bine zis l-am iubit sincer si chiar m-am bucurat ca este mai in varsta si nu mai e la varsta aventurilor sa zic asa pentruca eu doresc o relatie stabila.Sun foarte serioasa la acest capitol. La inceput am crezut ca si el ma iubeste si poate chiar e adevarat dar in timp,am observat ( si chiar am descoperit ,fara ca el sa stie acest lucru) ca el mai are cateva legaturi la fel ca mine (de fraiere) I-mi spune tot timpul ca ma iubeste, este foarte tandru cu mine,dar acuma ca am descoperit celelalte relatii a lui ,nu-l mai pot iubi.El nu stie inca nimic.Ce vreau eu sa fac ,e sa-mi dea cineva un sfat cum sa fac sa-l fac sa ma iubeasca numai pe mine ,si pe urma sa-l fac sa sufere asa cum sufar eu acuma .Nu sufar sa zic asa din dragoste ca nu merita sau poate,dar sufar ,ca si-a batut joc de dragoste mea.Nu pot accepta.Vreau sa ma razbun indiferent ce ar trebui sa fac . As face ceva,daca exista asa ceva ,si anume sa nu mai poata trai fara mine .Am citit undeva ca se pot face si lucruri din acestea,.
Multumesc anticipat de al vostru raspuns. Sandy Bel
vanesa
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:08
ESTI CUMVA SCORPION?
vanesa
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:11
foloseste parfumul cu feromoni de la FEDERICO MAHORA
PENTRU DETALII; perianudavid@yahoo.com
garbo182860
Postat pe 30 Ianuarie 2011 19:11
eu as spune ori sai spui tot ceea ce stii despre ( ai aflat de legaturile lui ) ori nu a simtit cu adevarat ca il iubesti ori atreia varianta ( uital lasal pa ).
mysulica
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:02
De la: sandy_bel, la data 2011-01-22 20:30:40 Buna! In primul rand,as dori sa incep cu o remarca.Am observat ca in acest Forum, toti cei care au o intrebare si doresc un sfat ,indiferent de ce natura, primesc aceleasi ironice raspunsuri.Ma intreb de ce unora le lipseste bunul simt doar toate fac parte din viata si nu e chiar asa de greu ,sa dam dovada oameni civilizati si bine educati de parinti.
Si acum sa va zic al meu necaz.Am 50 de ani si de aproximativ 2 ani am cunoscut pe cineva,care are 66 de ani. il iubesc sincer sau mai bine zis l-am iubit sincer si chiar m-am bucurat ca este mai in varsta si nu mai e la varsta aventurilor sa zic asa pentruca eu doresc o relatie stabila.Sun foarte serioasa la acest capitol. La inceput am crezut ca si el ma iubeste si poate chiar e adevarat dar in timp,am observat ( si chiar am descoperit ,fara ca el sa stie acest lucru) ca el mai are cateva legaturi la fel ca mine (de fraiere) I-mi spune tot timpul ca ma iubeste, este foarte tandru cu mine,dar acuma ca am descoperit celelalte relatii a lui ,nu-l mai pot iubi.El nu stie inca nimic.Ce vreau eu sa fac ,e sa-mi dea cineva un sfat cum sa fac sa-l fac sa ma iubeasca numai pe mine ,si pe urma sa-l fac sa sufere asa cum sufar eu acuma .Nu sufar sa zic asa din dragoste ca nu merita sau poate,dar sufar ,ca si-a batut joc de dragoste mea.Nu pot accepta.Vreau sa ma razbun indiferent ce ar trebui sa fac . As face ceva,daca exista asa ceva ,si anume sa nu mai poata trai fara mine .Am citit undeva ca se pot face si lucruri din acestea,.
Multumesc anticipat de al vostru raspuns. Sandy Bel
AI 5A DE ANI???NU SE VEDE PARCA AI DI ADOLESCENTA O DOAMNA NU SAR PRETINDE LA ASA CEVA
garbo077921
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:07
"mysulica"-fara gramatica,

Si eu ti-as spune sa te abtii de la a da lectii, macar pana cand inveti sa scrii romaneste

De la: mysulica, la data 2011-01-30 20:02:49 eu as spune ori sai spui tot ceea ce stii despre ( ai aflat de legaturile lui ) ori nu a simtit cu adevarat ca il iubesti ori atreia varianta ( uital lasal pa ).

Thor_again
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:30
Da'ce,nu-i destul de ...r0m@n3sht3 ?????
tatoo
Postat pe 31 Ianuarie 2011 01:39
De la: garbo182727, la data 2011-01-30 17:06:34


n----asta e ok
----ponderat
------ numai cu iubita, sotie....

madita
Postat pe 31 Ianuarie 2011 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog 26 De la: sunsset 29 Iulie 2011 17:50
Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi! 263 De la: lala_cri 23 Iulie 2010 09:56
sincer vreau o parere 41 De la: pik_nik 16 Octombrie 2009 16:59
la intilnire cu mina sau piciorul rupt in ghips ! 70 De la: dor72 8 Martie 2011 21:22
De ce lucurile imorale sunt incurajate? Si lucrurile morale nu sunt apreciate? 11 De la: ingerasulluptator 25 Iulie 2012 19:26
Setari Cookie-uri