De ce doare atat de mult tradarea?

cred ca la inceput a fost duduia...si dup-aia atacul ala de panica
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2011 05:05
"tradarea" este un alt defect al caracterului uman inca din cele mai stravechi timpuri.oricat de dureros ar fii trebuie sa recunoastem ca si el face parte din viata ca si "loialitatea" pe care o catalogam ca o 'calitate "a caracterului uman.prefer sa tai raul din radacina,fara nici o parere de rau sau razbunare,decat sa traiesc o viata intreaga in minciuna.eu asa am facut.
vuvuzela
Postat pe 9 Februarie 2011 05:33
uite ce fac eu inainte de a pleca la gara: stau pe Garbo, dar faza asta trebuie sa o comentez: " tradarea este o alta fata a iubirii"

Il iubesti, il tradezi si tu, nu-l iubesti il ignori
Hai ura si la gara!
the_voice
Postat pe 10 Februarie 2011 03:37
vezi ca e o emis. 360 pe b1si te invata cum sa-l tii pe veci laga tine. Suces
casatoritadindragoste
Postat pe 18 Februarie 2011 15:20
796 ,eu nu vreau sa il tin "pe veci" langa mine .
crissy_f2007
Postat pe 19 Februarie 2011 20:09
De la: roby_cado, la data 2011-01-09 22:40:55de ce zici asa dom'le..?
cum n-are inima si creier..?doar si-a crescut copii mari..,nu?a stat si a indurat-o pe nevasta-sa atatia ani..
acum sa indragostit de alta..
care-i baiul..?
n-are omu' dreptu sa iubeasca si sa fie iubit..?




Ca s-a indragostit de alta e una...OK. Dar sa-si santajeze copii ca nu le mai da bani de scoala...nu e deloc corect.
Cat iti place alta...te duci naibii cu ea ...nsa lasi restul familiei sa traiasca in pace. Nu-i terorizezi si iti respectii obligatiile...ca nu l-a fortat nimeni sa faca copii.
Sau...sa ia el copii sa-i creasca cu amanta...:))) Dar ...ce e prost ? :(( E un JEG.
garbo108723
Postat pe 26 Martie 2011 18:13
ceau....si eu trec poate printr-o situatie asemanatoare...am 43 de ani...2 copii mari...baiat de 25 de ani plecat in germania la lucru...si o fata de 24 de ani in spania...si eu am venit la ea de 3 luni sa lucrez sa dau niste datorii in tara ...facute ...sa zicem din cauza a mea si a lui sotu...el a ramas in romania...culmea...ca de 8 martie mi-a recunoscut prin telefon ca m-a inselat...lucruri pe care le-am banuit....dar deja aveam cutitul in inima si atunci parca mi l-a rasucit....m-a durut...ei bun pana aici....la urmatorul telefon mi-a spus ca de fapt eu sunt de vina ca m-a inselat si ca prietenii lui...care se bate cu pumnul in piept pt ei ca ii sunt prieteni adevarati...i-au spus ca m-a vazut cu nu stiu ce barbat...ca i-am mituit prietenii...si altele....la care m-am enervat ca eu ...nu l-am inselat niciodata...dar ce poti face?...te poti bate cu morile de vant?nu...si asa....dupa o bauta buna...si plans in hohote...am ajuns la concluzia ca nu ma merita...si pt asta...vreau... sa nu ma mai gandesc la el...ceea ce am facut de ceva timp...si sa imi doresc sa imi vad de viata mea....aa nu te gandi ca il voi insela.nu....asta n-o voi face ...pt ca nu sunt pregatita....asa ca nu te m-ai gandi la el...ci numai la copiii....si viata merge inainte....apropo...uita-te un pic la filmul de pe google....secretul legea atractiei....sunt 2 parti...bafta si ne mai auzim
ada1968
Postat pe 28 Martie 2011 16:42
"..aa nu te gandi ca il voi insela.nu....asta n-o voi face ...pt ca nu sunt pregatita..."

pai, fa si tu un dush mai repede..,pregateste-te..,ce naiba..
roby_cado
Postat pe 28 Martie 2011 18:19
roby, "dragut" ca intotdeauna!
ce bine intelegi tu "framantarile" femeilor!
cred ca numai acela care a cunoscut "tradarea" poate stii cat de tare doare...
crissy_f2007
Postat pe 29 Martie 2011 18:03
crissy, nu te dezminti...esti la fel de "infricosatoare" si la vorba...
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 18:06
daca zici tu dor, probabil sunt infricosatoare.....
crissy_f2007
Postat pe 29 Martie 2011 18:18
"..cred ca numai acela care a cunoscut "tradarea" poate stii cat de tare doare..."

izact..,ceilalti isi pot da (cel mult) cu parerea..,chiar daca(unii dintre ei) stiu ca, nu face nici cat o ceapa degerata..(in ideea ca habar n-au despre ce vorbesc),dar ei continua..

roby_cado
Postat pe 29 Martie 2011 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aceeasi poveste (?) 18 De la: unu964 23 Iulie 2014 22:27
imaginatia- cum o dezvoltam? 31 De la: iasomia 12 Octombrie 2009 17:33
Am nevoie de liniste si de un sfat 14 De la: garbo_410646 20 Iunie 2015 09:29
Te pot insela simturile de barbat cu privire la o femeie? 17 De la: dor72 31 Iulie 2011 21:07
Viata bate filmul 47 De la: ratuscaceaurata 21 Septembrie 2011 17:21
Setari Cookie-uri