Despre intalniri si sex

pai da! pendula zice ca tre' sa ma intorc la lucru...pauza s-a terminat---capu' la fund....

Umberto Eco,in timpul liber....
Cristina_Adler
Postat pe 1 Februarie 2012 11:09
DD_BB
Postat pe 1 Februarie 2012 11:11
Pace voua, oitze si berbecutzi.
Cucernica Adler, in ceea ce priveste cartile parintelui eretic Umberto Eco, mare cale de pierzanie zaresc. Caci prea sfantul nostru Sinod, in marea Sa intelepciune, a hotarat ca printre cele 9 porunci bisericesti, sa apara si a saptea, care ne povatuieste asa:
"7. Sa nu citim carti eretice sau ale sectarilor."
Asadar, un bun cresti cu siguranta ca va sti cum sa ocoleasca cartile acestui trimis al demonului pre pamant, arda-i-ar numele in focul de nestins al Gheenei.
Drept este ca aceasta porunca a sosit dupa ce parintele Malahie de la manstirea Sculeni a ales sa o citesca intr-ascuns, in chilia sa. Si tare tulburata purtare avea in acele zile, pana cand sfiintia sa staretul manastirii Sculeni a hotarat sa deretice putin prin chilia acestuia, gasindu-i acest instrument divolesc ascuns mestesugit printre izmenele murdare de purtare.
Amin+++
daniil_pravoslavnic
Postat pe 4 Februarie 2012 10:09
spala-i izmenele si lasa-l sa citeasca!
Ana32
Postat pe 4 Februarie 2012 10:22
Femeie! Daca tot iti sumetisi privirea incoace, vino dara cu cosul sa iti dam rufele de peste saptamana ale sfiintilor parinti.
Si nu trebuie sa te rusinezi, caci a munci pentru Domnul nu este o rusine, ci mai rusinos este sa le iei povetele in desert, sau sa nu le dai ascultare.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 4 Februarie 2012 10:26
adica eu lucrez si tu predici. pace tie, berbecutule!
Ana32
Postat pe 4 Februarie 2012 10:33
Domnul fie cu tine si sa te ajute sa iti regasesti turma, oitzo.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 4 Februarie 2012 10:36
" parinte " ai venit sa aghezmuiesti turma
jeanette40
Postat pe 4 Februarie 2012 10:51
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2012-02-04 10:09:53Pace voua, oitze si berbecutzi.
Cucernica Adler, in ceea ce priveste cartile parintelui eretic Umberto Eco, mare cale de pierzanie zaresc. Caci prea sfantul nostru Sinod, in marea Sa intelepciune, a hotarat ca printre cele 9 porunci bisericesti, sa apara si a saptea, care ne povatuieste asa:
"7. Sa nu citim carti eretice sau ale sectarilor."
Asadar, un bun cresti cu siguranta ca va sti cum sa ocoleasca cartile acestui trimis al demonului pre pamant, arda-i-ar numele in focul de nestins al Gheenei.
Drept este ca aceasta porunca a sosit dupa ce parintele Malahie de la manstirea Sculeni a ales sa o citesca intr-ascuns, in chilia sa. Si tare tulburata purtare avea in acele zile, pana cand sfiintia sa staretul manastirii Sculeni a hotarat sa deretice putin prin chilia acestuia, gasindu-i acest instrument divolesc ascuns mestesugit printre izmenele murdare de purtare.
Amin+++


Sa mori tu?.....sfintia ta,nu-s cucernica...nici macar crestina nu-s!!!!!!

cat despre sfantul vostru sinod...ma cam doare tenesii!!!!

hai parintele..nu te mai preface....baga fuguta aspiratorul prin chilie...deschide fereastra sa intre aerul proaspat....asa,se aeriseste si chilia si creierul sfintiei tale!!!

tsch!
Cristina_Adler
Postat pe 7 Februarie 2012 09:05
ei, Daniil e o prezenta inedita pe aici. Uneori ii caut postarile sa mai rad putin. Nu stiu de unde scoate toate indrumarile astea .. non crestine. Daca stau bine sa ma gandesc Daniil le-ar face femeilor ce le-ar face Irina .. barbatilor.
cri_cat
Postat pe 7 Februarie 2012 09:43
Hm... machea parintele are haz fata de Irina, fie si doar prin reactiile pe care le starneste prin ideile trasnite ale sale.


Blagosloveste-ma cu un acatist, parinte, ca te laudai.
anakin
Postat pe 9 Februarie 2012 23:58
De la: tusi_Oli, la data 2010-11-04 17:52:34clar are o problema la mansarda

Ce rai sunteti
http://iola-povestidinbucurestiuldealtadata.blogspot.com/v
VOIAJOR
Postat pe 10 Februarie 2012 07:03
Inca o indracita, aceasta oi a Domnului pre numele su Adler, oi carele trebuie degrab adus pe calea cea dreapt i erect a mn(t)uirii.

Oita Adler, lupta cu Diavolul din tine! Cele mai puternice arme sunt RUGA si POSTUL (s nu pui gura ori buzele pe carne de nici un fel, mai ales pe cea de barbat exceptie face Hristos)

Dumnezeu sa te ajute! Amin +++

PS - Te rog sa vii pe la bisericile noastre si sa te rogi. Dar ai grija ca sa fie ruga curata, fara ascunzisuri.
Dumnezeu te va asculta, iar daca pui si ceva banuti in cutia milei, rasplata va fi si mai mare.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 11 Februarie 2012 22:13
Aha, deci banutul guverneaza in cutia milei
DD_BB
Postat pe 11 Februarie 2012 22:17
Berbecuule, fii darnic cu oamenii, cu Biserica, prin cutia milei, si Domnu te va rasplati insutit.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 11 Februarie 2012 22:22
De la: cri_cat, la data 2012-02-07 09:43:21....Daca stau bine sa ma gandesc Daniil le-ar face femeilor ce le-ar face Irina .. barbatilor.



klaire
Postat pe 11 Februarie 2012 23:40
diferenta e ca parintele Daniil are umor, stie ce face, o face in mod constient, si chiar artistic...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Februarie 2012 02:52
Sfintia Voastra...oita indracita,nu prea da pe la biserica decat in scop de vizitat....ultima ,fu o manastire impresionanta ...Eberbach..cistercieni...sa vezi matale acolo post si rugaciune....

nici macar nu-i crestina ,nefericita.....nici pe la sinagoga nu prea trece....si Rabi e suparat.....da-i trece,daca pun ceva in cutia milei...si uite-asa mai cumpar eu o indulgenta in avans...

cat despre calea erecta a man(t)uirii...ma descurc parintele....nu tin post,dar sper sa nu ma afurisesti!!!
Cristina_Adler
Postat pe 28 Februarie 2012 14:23
Cristina ,ai prins spilul
jeanette40
Postat pe 28 Februarie 2012 15:10
Chiar crezi,Janette?....io nu-s asa de sigura..dar imi place scriitura parintelului...chiar daca raman tot"oita indracita"!
Cristina_Adler
Postat pe 1 Martie 2012 10:52
De la: emory, la data 2010-11-04 17:40:44ai dreptate ameno, astia sunt printre noi si copii nostrii.

Amin!
http://www.youtube.com/watch?v=T6MifRd2htE&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 9 Martie 2012 02:12
Ce fac eu acum?Pai ma culc si va urez la tot forumul NOAPTE BUNA !
http://www.youtube.com/watch?v=IRCDCPTtyVs&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 11 Martie 2012 23:30
wow.......e cea mai buna gluma pe care am citi t o in 50 de ani
garbo_760
Postat pe 6 Mai 2012 13:09
Amin +++
daniil_pravoslavnic
Postat pe 22 Mai 2012 20:03
Mai fratioare....poi daca e sa ma iau dupa ce ai scris tu aici...asta ar insemna 3 lucruri....:
1. ori nu esti sanatos cu capu si atunci asa gandesti tu despre viata ta personala de familie....si atunci ...ok cel mai bn dar sfatul meu e sa te mai duci pe la un psiholog si sa dezbati acest subiect...
2. ori ai pus-o la vrajeala sa vezi cati de idioti sau de perversi suntem noi barbatii ...si atunci iti zic ca prin acest topic ai cam intrecut masura...
3. ori esti unul din aia < EXTREMISTI "BIBLICI" SAU "RELIGIOSI" > si atunci inseamna ca daca am face acest lucru...noi barbatii mai bn ne-am calugari decat sa mai incercam a cauta o PE ACESTE MELEAGURI (AICI CU INTELES DE "TIMPURI") .... DECI LAS-O BALTA...
Concluzia : facand si io vreo 4 ani de psihologie umana....io zic ca indiferent de motivul postarii acestui anunt.....ai ceva probleme psihice legate de !!!
DjPUFY555
Postat pe 8 Iunie 2012 08:00
poate mai faci un an... doua. :)))
G_X
Postat pe 8 Iunie 2012 08:07
555, io 5 de psihologie animala si pot sa iti spun ca ai o problema - schimba dreak nutretzul, Erythroxylum coca iti face rau! In combinatie cu ultravioletele de bec, mai ales!
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2012 11:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HOROSCOP 2010 135 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:22
parerea voastra 12 De la: garbo262855 22 Noiembrie 2012 22:44
Dupa cat timp suna baietii? 4 De la: garbo_4874 23 Aprilie 2013 08:11
val .. de scumpiri si taxe 40 De la: bestia 6 Ianuarie 2010 22:40
Ce m-a intristat azi... 81 De la: barboneli 15 Ianuarie 2012 07:08
Setari Cookie-uri