Despre intalniri si sex

iar parerea mea este ca se plictiseste si se joaca pur si simplu! nu este deloc dus cu pluta...stie foarte bine ce face... doar provoaca reactii! si analizeaza.
Anilus
Postat pe 17 Decembrie 2010 06:04
Posibila partenera pe care alegeti sa o intalniti trebuie sa nu fie frumoasa. Frumusetea este arma diavolului si de ea trebuie sa ne ferim. Femeia ortodoxa nu trebuie sa atraga, ea i este data barbatului pentru procreere si intretinerea casei.

cred ca nu vb serios baiatul asta???e penibil
aiurea
Postat pe 19 Decembrie 2010 13:30
Topicul asta nu il citisem.. si nici reactiile cetatenesti de dupa.
Demential!

anakin
Postat pe 8 Martie 2011 00:45
Freya__
Postat pe 8 Martie 2011 18:46
Pe mine ma distreaza reactiile de pe prima pagina.
De pus in rama.
anakin
Postat pe 9 Martie 2011 17:13
Pe mine ma inspaimanta...
Oricat ai fi de sigur pe tine, sau oricat ai fi de increzut ( eu zic ca e paranoia), nu pot sa cred ca poti sa vorbesti in asemenea fel si sa iti atribui asemenea roluri...
Oricine ai fi dumneata Daniil, nu te temi de DUMNEZEU????????????????
Macar ai minimul de bun simt si nu te exprima de asemenea maniera, oricat ai fi de plin de dumneata. Nici in gluma nu ar trebui sa iti bati joc!
Nu vreau sa fiu nu stiu cum dar nici macar nu pot sa citesc ceea ce scrii. Am vazut ceva franturi... ar trebui sa iti fie rusine, de dumneata in primul rand, apoi de faptul ca te expui pe un site de socializare in acest mod josnic si apoi ar trebui sa ai bunul simt sa iti schimbi poza de la avatar daca vrei sa te manifesti in acest fel.
dor72
Postat pe 9 Martie 2011 17:33
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 01:32:00da, mey, ana, eu nu inteleg deloc de ce s-a ofensat atata lumea... am recitit de vreo 3 ori, si m-am prapadit de atata "hahaiala".:)))))
]

Ge, nu vreau sa ma dau io mare practicanta ortodoxa, pentru ca nu sunt, da?
Insa e dincolo de blasfemie sa iti insusesti un astfel de vocabular si sa il folosesti in aceste scopuri ( nici nu pot sa le calific).... este dincolo de limita bunului simt... oricat ai vrea sa pari de cool, sau sa ai impresia ca te poti "amuza" folosind un lexic specific unor cu totul alte scopuri.
dor72
Postat pe 9 Martie 2011 17:45
Dor ... nu te mai chinui sa-l intelegi .... Daniil citeaza din clasici .........:P... ...noi suntem aia care nu pricepem.
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 17:49
Deh, vad ca tribulatiile continua.
anakin
Postat pe 9 Martie 2011 18:11
parca am fi la "parerea barbatilor din tg. mures despre femei"
Thor_again
Postat pe 9 Martie 2011 18:13
De la: cricat, la data 2011-03-09 17:49:36Dor ... nu te mai chinui sa-l intelegi .... Daniil citeaza din clasici .........:P... ...noi suntem aia care nu pricepem.


cri, nu m-am chinuit o secunda sa il inteleg, nu caut justificari... doar ca nu pot sa accept un astfel de comportament, o asemenea manifestare, atat.
dor72
Postat pe 9 Martie 2011 18:54
De la: Thor_again, la data 2011-03-09 18:13:58parca am fi la "parerea barbatilor din tg. mures despre femei"


thor thorelule, ai ceva cu mine?
Si mie imi place sa rad...atunci cand am motive...am mai avut noi candva o discutie despre credinta... nu mi-am schimbat parerea.
dor72
Postat pe 9 Martie 2011 18:57
adica cum vine asta" Posibila partenera pe care alegeti sa o intalniti trebuie sa nu fie frumoasa. adika barbatii trbuie sa se insoare doar cu femeile urate de te sperii pai care mai e atracia atunci?????si alea frumoase sa ramana nemaritate ...........de unde citesti tu toate astea nu scrie k si barbatul trebuie sa fie urat si legat eventual de hornul casei?????sau esti barbat si nu ai mai scris????
andrutza448
Postat pe 13 Aprilie 2011 00:47
Cine a invatat partea de oameni incadrata la barbati sa se amuze cand o fac pe misoginii?
As_ninge
Postat pe 22 Aprilie 2011 11:33
frate dar esti dus rau cu capul cred ca tu nu esti botezat
rely23_yahoo_com
Postat pe 10 Noiembrie 2011 08:44

da, bre rely, iata cum cum descoperisi tu, si noi prin tine, cauza delirului... cosmic!
esme
Postat pe 10 Noiembrie 2011 08:54
adica ce vrei sa spui te rog ?
rely23_yahoo_com
Postat pe 10 Noiembrie 2011 08:58
adica, nimic! trageam si io niste concluzii in `particoler`!
dar, daca tii cu tot dinadinsul, iti dau un pont: citeste printre silabe! ori printre cauzele... cosmosului!

hai, no offence! ce, nu stii de gluma?
uite, iti dau o floare!
esme
Postat pe 10 Noiembrie 2011 09:07
am inteles gresit primul msg eram atenta la altceva sorry de gluma stiu nu ma supar clar mersi de floare vb mai tarziu plec in 15 min
rely23_yahoo_com
Postat pe 10 Noiembrie 2011 09:14
ti-am zis eu ca delirul cosmic e de vina! de-aia te gandeai la altceva!

stii, rely, are T.S. Eliot niste versuri, aparent banale, dar pline de miez, atat timp cat a preferat sa le foloseasca drept leit-motiv intr-un minunat poem al lui:

`in the room, the women come and go
talking of Michelangelo.`

sa fie delirul cosmic ori altceva?!
esme
Postat pe 10 Noiembrie 2011 09:49
esme,
tine-mi si mie un loc aciulea, subiectul pare a fi "arzator", iar acuma nu mai am timp...
ma duc sa-l recitesc pe "Machbet" de Shekspir, poate gasesc niJte versuri reprezentative sa le postez si io aciulea...:PP

O zi super sa ai!:)))
eu_geminy
Postat pe 10 Noiembrie 2011 09:52
;)
hai, mai gemi, ca io nu cunosc niciun Machbet! io o stiu pe una Macbeth! o lady, chipurile! da` ce stiu io?! vezi daca nu l-am citit pe Shekspir ala? sunt de neiertat!
dar tu imi ierti scaparea, nu? ;)

da` ia sa aud niste versuri, daca le ai la indemana!
m-am trezit c-un nesat de poezie! :P

si tu la fel, gemi! sa-ti fie ziua cat mai usoara si eficienta! :)
o intind si io!
esme
Postat pe 10 Noiembrie 2011 09:59
Ca si o completare la cele scrise anul trecut, si la noi n mnstire socotim c femeia ne este dat pentru sporirea noastr ntru smerenie, care tare e plcut Domnului asta cale. Aa stnd lucrurile, stareul a cerut mprumut cteva maici mai tinere de la mnstirea din vale, le-a mbrcat n piele (de capr, aa cum se cuvine) i le-a pus n mini nite nuiele de nuc, poruncind cuvioilor prini care i-au fost dai n grij de Domnul s svreasc Sfnta Fetianie cu dnsele. S le spele i s le srute picioarele, aa cum a fcut Domnul Iisus cu ucenicii si, s le rabde loviturile de nuia ntorcnd i celalalt buc, precum i alte fapte preacuvioase i pline de umilin. S ne smerim dar, i s nu lum n deert fpturile Domnului, fie ele i femei, cci iat, i ele pot da un picior de ajutor la mntuirea voastr.
Blagoslovete i iart de ne-am sumeit, preasfinte printe ceresc !
daniil_pravoslavnic
Postat pe 21 Noiembrie 2011 08:55
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2011-11-21 08:55:32Ca si o completare la cele scrise anul trecut, si la noi n mnstire socotim c femeia ne este dat pentru sporirea noastr ntru smerenie, care tare e plcut Domnului asta cale. Aa stnd lucrurile, stareul a cerut mprumut cteva maici mai tinere de la mnstirea din vale, le-a mbrcat n piele (de capr, aa cum se cuvine) i le-a pus n mini nite nuiele de nuc, poruncind cuvioilor prini care i-au fost dai n grij de Domnul s svreasc Sfnta Fetianie cu dnsele. S le spele i s le srute picioarele, aa cum a fcut Domnul Iisus cu ucenicii si, s le rabde loviturile de nuia ntorcnd i celalalt buc, precum i alte fapte preacuvioase i pline de umilin. S ne smerim dar, i s nu lum n deert fpturile Domnului, fie ele i femei, cci iat, i ele pot da un picior de ajutor la mntuirea voastr.
Blagoslovete i iart de ne-am sumeit, preasfinte printe ceresc !


na..abia acu' am descoperit topicul...esti ticnit rau prea cucernice!

pune oleaca mana pe carte....Umberto Eco...De Name der Rose....
Cristina_Adler
Postat pe 1 Februarie 2012 10:24
" "', Mysterium Magnum", zicea Aglie', acum cu o voce tare si calm, stand langa mine. ...............
Haideti , sa mergem sa vedem miracolul savarsit."
DD_BB
Postat pe 1 Februarie 2012 10:40
si ce facem? mergem acu' sau dupa orele de program!!!
Cristina_Adler
Postat pe 1 Februarie 2012 10:51
Facem cum arata pendulul
DD_BB
Postat pe 1 Februarie 2012 10:53
Asteapta putin, vin si eu
SAL
Postat pe 1 Februarie 2012 10:54
pendulul sau pendula???

hm...se pare ca pendulul lui Focault....
Cristina_Adler
Postat pe 1 Februarie 2012 10:58
Se pare ????????
DD_BB
Postat pe 1 Februarie 2012 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hai sa ne intalnim ca sa votam! 20 De la: iasomia 20 Noiembrie 2009 14:49
Ce faci in acest moment ? 191 De la: barboneli 13 August 2017 23:08
as vrea sa spun si eu ceva 11 De la: fleur_de_lis 6 Octombrie 2009 11:42
Ce m-a intristat azi... 81 De la: barboneli 15 Ianuarie 2012 07:08
Desi e toamna, lumea este in calduri! 424 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Setari Cookie-uri