E o lupta de suprematie intre familia lui si iubita..tot a lui?

Buna.sunt chiar curioasa si astept parerile voastre..pentru ca mie mi se intampla relativ des si am ceva vreme de cand incerc sa inteleg:chiar nu poate sa fie un loc egal in sufletul lui intre familie si iubita?eu nu incerc sa imi impun "primul loc",as fi fericita sa fim la egalitate.dar...are mijloacele lui prin care incearca sa ma faca sa inteleg ca ei,ele au un loc sus pus:(.si din pacate doare
garbopesty
Postat pe 8 Ianuarie 2012 03:46
niciodata, vei fi doar o marioneta !!!
garbo247379
Postat pe 8 Ianuarie 2012 04:03
De la: garbopesty, la data 2012-01-08 03:46:50Buna.sunt chiar curioasa si astept parerile voastre..pentru ca mie mi se intampla relativ des si am ceva vreme de cand incerc sa inteleg:chiar nu poate sa fie un loc egal in sufletul lui intre familie si iubita?eu nu incerc sa imi impun "primul loc",as fi fericita sa fim la egalitate.dar...are mijloacele lui prin care incearca sa ma faca sa inteleg ca ei,ele au un loc sus pus:(.si din pacate doare

asta e o durere pe care ti-o asumi, mamica.
face parte din pretz...
cauta si tu un barbat mai fara obligatii... iar daca nici asa nu e bine, cauta un alt insurat. dar ceva mai fraier. macar...:D
sau ce stiu io...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Ianuarie 2012 04:13
Daca familia lui inseamna:sotie si copii... sa zici "merci" daca prinzi un loc pe podium..!
Daca familia lui inseamna:mama,tatasi surori... atunci,DA ai dreptul sa ceri egalitate!
elisabeta_boia
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:19
nush` de ce, pnm, imi venira, ca al un semnal, cand am citit-o pe autoarea topicului, versurile:

`noi, fratii tai?
noi, fratii tai, potaie!
o sa-ti dam o bataie
care s-o pomenesti.
cunosti tu cine suntem, si ti se cade tie,
lichea nerusinata, astfel sa ne vorbesti?`
- `dar ziceati...`
- `si ce-ti pasa? te-ntreb eu ce ziceam?
adevarat vorbeam,
ca nu iubesc mandria si ca urasc pe lei,
ca voi egalitate, dar nu pentru catei.`

aceasta intre noi adesea o vedem,
si numai cu cei mari egalitate vrem.`

hehehe! :)))
esme
Postat pe 8 Ianuarie 2012 11:32
stii bancul ala, cu primul avertisment... al doilea...
Explica-i ca nu accepti locul 2 - daca nu-l accepti. Si asta e valabil indiferent in cine consta "familia". Iar daca nu cadeti de comun acord asupra ierarhiei, lasa-l. Iesi tu din competitie.
quasaria
Postat pe 6 Februarie 2012 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu 32 De la: Ella34 8 Septembrie 2009 17:07
SIMPLU 6 De la: mia79x 22 Mai 2009 13:46
cresterea copilului de barbati 29 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:10
Calatoria bebelusului cu masina? 1 De la: garbo_506297 4 August 2020 11:29
Care este diferenta intre o relatie de prietenie si una de dragoste? 104 De la: anisoaraf 7 Decembrie 2009 16:20
Setari Cookie-uri