Prima intilnire...devine ultima


De la: me_reloaded, la data 2010-11-22 23:16:08eu nu inteleg...de unde disperarea sta sa ai musai o relatie? au intrat zilele-n sac? e musai sa fii cu cineva?

scuza-ma, dar chiar pari disperata. si modul tau de a pune atat de transant problema, nu le lasa alora spatiu de manevra

nu poti sa trantesti nimanui in fata, ce asteptari ai tu, fie femeie sau barbat. poate ar trebui sa ai curiozitatea sa afli si ce asteptari are el, parerea mea...daca vrea ceva, daca e pregatit sa se implice, daca isi doreste asta, etc, etc...

asa cum pui tu problema, seamana cu sula pusa in proverbiala coasta

undeva mai sus chiar am spus "off topic"pentru ca deja nu mai e valabil..sunt intr-o relatie de o luna.....deci in tot acest timp am discutat despre multe...si despre mine ...si despre el..normal
Nu stiu de unde sa ajuns la concluzia ca nu o sa dureze relatia asta....cu toate ca nu am dat detalii.....sa spus ca imi doresc rel pasagere si sunt o desfrinata la un moment dat......acum am devenit disperata si vreau sa ma marit.... mai are rost sa vorbesc...hai noapte buna chiar nu are rost
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:29
pai daca-i dai verdictul asta de-acum, nici n-o sa faceti purici multi impreuna..

lasati balonasele si norisorii roz, astea se viseaza pe la 16 ani ..
Freya_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:35
relatie? de o luna??? scuza-ma...dar cred ca avem reprezentari diferite despre ce inseamna o relatie...

ai dreptate...e inutil...
michelle_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:37
hei fetele, ce sariti ashea? daca era dupa ea, di la o saptamana l-ar fi luat acasa, acum asa decurg relatiile
Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:40
nu sarim, ca n-o luam nici noi acasa..

hai, sa dormiti frumos !

Freya_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:43
noapte buna
Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:49
daaaa...ne stim de o luna....ne intilnim ...discutam.....cum sa denumesc leg asta......dak nu relatie...nu am spus ka ne-am casatorit....mai bn intoarceti-va la sticla aia de vin...poate ase vedeti mai bn postarile
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:49
ei da... pai tu zici ca tot promite si iar promite de doua saptamani, ce-ai vrea, sa te cunosti cu cineva de putin timp si sa-ti promita marea cu sarea si dupa aceea vi si te plangi pe garbo daca nu merge?

vedem foarte bine si asa, stai linistita
Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:54
De la: Laura_M, la data 2010-11-22 23:54:00ei da... pai tu zici ca tot promite si iar promite de doua saptamani, ce-ai vrea, sa te cunosti cu cineva de putin timp si sa-ti promita marea cu sarea si dupa aceea vi si te plangi pe garbo daca nu merge?

vedem foarte bine si asa, stai linistita


sp ca de 2 sapt am o RELATIE care promite....nu persoana....asta inseamna ca inca mai am sperante
observ ca multa lume nu are ce face..si sta si ma asculta......
rapsody33
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:00
rapsody, esti extrem de agresiva

acum inteleg mai bine problema ta...

daca ai intrat aici ca sa fii mangaiata pe capshor, imi pare rau...nimeni nu o sa-ti spuna ce vrei tu sa auzi, parerea mea

gresit! de 2 saptamani cunosti un barbat. pana la statutul de relatie mai aveti mult.
michelle_
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:00
De la: me_reloaded, la data 2010-11-23 00:00:41rapsody, esti extrem de agresiva

acum inteleg mai bine problema ta...

daca ai intrat aici ca sa fii mangaiata pe capshor, imi pare rau...nimeni nu o sa-ti spuna ce vrei tu sa auzi, parerea mea

gresit! de 2 saptamani cunosti un barbat. pana la statutul de relatie mai aveti mult.

din pacate am intrat aici pentru ca chiar am o mare problema si nu ma asteptam sa fiu mingiiata ..dar nici sa fiu biciuita....in topicele mele mi-am expus aproape toata viata mea..si credema ca nu mia fost usor.....stiu am gresit enorm in multe din deciziile luate..poate pentru ca am o minte"infantila"insa intentiile mele au fost si ramin din cele mai oneste.
PS vezi la ce data am sp ca am o rel de 2 sapt.....timpul trece...daca e sa mearga o relatie merge si dupa 2 zile...am vazut cu ochii mei cum barbatul pe care l-am iubit sa transformat in cel mai mare dusman dupa 7 ani de casnicie..timp in care am crezut ca ne cunoastem si impartisem multe...bune si rele.......
rapsody33
Postat pe 23 Noiembrie 2010 00:13
da pentru ca nu m-a respectat stia ca de asta aveam nevoie
garbo107589
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:49
oh da...
michelle_
Postat pe 7 Decembrie 2010 16:30
iasomia
Postat pe 7 Decembrie 2010 16:34
stiu ce-ti scapa : ,,daka C " , dar asta e in lb romana
garbo049386
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:34
probabil nu te-i intalnit cu cine trebuia,cand o sa intalnesti pe cine trebuie sigur nu te va mai lasa sa pleci.bafta multa
cati_elena
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:23
De la: floare_cu_colti, la data 2010-10-25 00:52:58
De la: rapsody33, la data 2010-10-25 00:46:19ideea e ca ..in ziua de azi atit fem cit si barbatii evita relatiile de durata si prefera ceva temporar...sa fie o schimbare de mentalitate...fam trece pe pl doi?
nu chiar .....gandeste ca ce este al tau este pus deoparte si daca nu tea sunat sigur nu a fost sa fie.



uite eu cu prietenu meu ne-am cunoscut pe net. m-a sunat odata fara sa ne vedem fata in fata timp de o saptaman sau doua, dupat acest timp ne-am hotarat sa ne intalnim. si acum suntem impreuna. nu conteaza frumusetea bine urat vai de capu lui sa nu fie dar cat sa iti placa, eu am avut si prieteni care erau de inaltimea mea,eu avand 1.60 si nu imi era rusine sau ceva de genu. in timp gasiti ce sa vb asa era si la noi. acum vorbim despre orice pune intrebari,chiar daca ii vine sa rada de tine sa iti spuna ca esti deplasata sau ceva de genu,numai asa poti cunoate un om.
garbo164652
Postat pe 28 Aprilie 2011 15:42
...sau ceva de genu'....!
As_ninge
Postat pe 28 Aprilie 2011 22:43
Se spune ca "Prima intalnire este un "rau necesar" in viata fiecarei femei singure."
Tinand cont de toate emotiile, sperantele si complexele pe care le aduc cu ei barbatii si femeile la prima intalnire, este de mirare ca ajunge vreun cuplu si la a doua! Este foarte posibil ca tu sa fii genul de femeie care ai fi in stare sa faci aproape orice pentru a face o impresie buna si toate acestea in timp ce-ti observi partenerul cu aerul suspicios al unui judecator gata sa dea verdictul
Multi barbati (nu toti, desigur) se simt inhibati in fata unei femei inteligente, poate ii domini cu aceasta calitate!
Nu-ti construi o imagine "de imprumut", fii tu insati cu defecte si calitati;
Nu te grabi in a judeca o persoana la prima vedere, asta, exceptand cazul in care este vreun mitocan, bolnav psihic sau daca te plictiseste de moarte. Daca te grabesti in a respinge pe cineva, vei avea nenumarate regrete. Poate ca dai cu piciorul iubirii vietii tale!
Curaj si intelepciune!

Postat pe 2 Iulie 2011 19:26
nici pe mine nu ma mai suna...dar mergem mai departe:p
Sonia2011
Postat pe 28 Octombrie 2011 22:42
htp://albums
____
Postat pe 16 Aprilie 2012 03:45
C:Documents and Settings My Documents My Pictures gg
____
Postat pe 16 Aprilie 2012 03:57
-
____
Postat pe 16 Aprilie 2012 03:59
[
____
Postat pe 16 Aprilie 2012 04:09
....Pfuiiii...piei
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 19:52
La o prima intalnire , poti sa-ti formezi doar o simpla imagine de ansamblu . Alte raspunsuri le poti descoperi in timp , niciodata imediat .
AngeloBluLdy
Postat pe 6 Iulie 2012 15:12
De la: Sonia2011, la data 2011-10-28 22:42:43nici pe mine nu ma mai suna...dar mergem mai departe:p
Cred ca ai ajuns departe
lylu
Postat pe 25 Octombrie 2012 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"calugarita''-insecta 131 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:22
Prima intalnire 34 De la: garbo_4810 18 Decembrie 2012 23:47
Relaxare de week-end! 73 De la: ulygarbo 5 Mai 2017 16:21
sex 66 De la: dor72 14 Martie 2011 17:29
CEARDACUL OMENIRII 6 De la: AMOREZATUL 2 Martie 2012 21:29
Setari Cookie-uri