Prima intilnire...devine ultima

De la: Thor_again, la data 2010-11-22 22:04:44corect... are balta peshte! si tot vor musca, dar de prins nu vei prinde decat plevusca daca vei continua cu atitudinea asta

cu ce fel de atitudine..pot sa dau de"mr right"????
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:10

mda, o fi vrut omul sa vada daca ai simtul umorului.... Unde erati? In vreun loc select? Trebuia sa ii spui uite ce fac cu limba: si faceai un balon din ala de guma imens, care sa i se sparga in fata: na! Poc!
Mai stiu si alte trickuri: fluier dupa chelneri..... Da'de cind mi-am pus cercel pe amigdala nu prea mai merge.... fluier cam greu....

Acum, serios, chestia cu relatia de durata si pe mine m-as speria foarte tare de la PRIMA intilnire.... N-ar mai exista a doua! Mi-ar fi clar ca e un obsessed care ma vede doar cu bigudiurile in cap mestecind la sarmale... bleah!




quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:12
ma uit si io asa ca sa vad ce mai scrie una p'aci d'aia facui ochii asea
ca daca isi gasea barbatul ideal credeti ca o mai gaseati pe garbo la ora asta tz tz tz tz deci in concluzie ea isi mai cauta barbatul ideal
ala o fi surd mut si orb
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:13
De la: Laura_M, la data 2010-11-22 22:05:56ce puncte comune sa ai intr-un timp atat de scurt

si pe barbatii astia tampiti unde-i gasesti?

dar de cit timp ai nevoie sa ..gasesti puncte comune....????
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:14
si ea cum sa fie?

Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:14
pana la sarbatorile de craciun sa aveti o luna jumate imopreuna? si vreo catvea zile da?
tu ce-ai vrea de fapt, sa cunosti pe unu care sa te ia asa, hai femeie, te iubesc te doresc, ia si pruncii dupa tine si gata, fericiti pana la adanci batraneti
Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:16
De la: rapsody33, la data 2010-11-22 22:14:06
De la: Laura_M, la data 2010-11-22 22:05:56ce puncte comune sa ai intr-un timp atat de scurt

si pe barbatii astia tampiti unde-i gasesti?

dar de cit timp ai nevoie sa ..gasesti puncte comune....????


pa unii nu-i cunosti nici dupa o viata impreuna dar mai de la prima intalnire
hai sa fim serioase tu chiar crezi ce scrii
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:18

io am puncte comune cu domnul meu doar la partea de sex, in rest nu avem nici un punct comun inca le mai cautam
dar asa de bine ne complectam unul pe celalalt incat nu se vad lipsurile
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:22
De la: Laura_M, la data 2010-11-22 22:16:31pana la sarbatorile de craciun sa aveti o luna jumate imopreuna? si vreo catvea zile da?
tu ce-ai vrea de fapt, sa cunosti pe unu care sa te ia asa, hai femeie, te iubesc te doresc, ia si pruncii dupa tine si gata, fericiti pana la adanci batraneti

chiar nu-mi mai doresc nimic....nici eu nu sunt perfecta..cum as putea cauta .."barbatul perfect"
asa ceva nu exista......
imi doresc doar pe cineva sa ma accepte asa cum sunt..cu bune si rele.....nu-mi doresc casatorie...doar intelegere......cine nu a fost singura nu stie ce inseamna singuratatea......bucurate de familia si de copii tai pretuieste-i.....pentru ca esti o fem. fericita si implinita si nu cred ca gresesc cu nimic daca imi doresc o familie si pentru copii mei.
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:25
rapsody...
fara suparare, lasand la o parte "disperarea" care reiese din postarile tale, nu pot sa nu constat si existenta la tine a unui infantilism iesit din comun. Cati ani ziceai ca ai? Never mind!
Da, vei gasi pe cineva pana la urma. Ala va sta cu tine, te va aprecia asa cum esti, tu vei cere de la el sa te accepte si asa mai departe. La un moment dat insa se va satura sa te aprecieze asa cum esti. Si va pleca dupa un timp. Atunci vei cauta un altul. Si ala te va aprecia, si ala te va accepta asa cum esti... Si va pleca si ala dupa un timp. Si tot asa, pana la adanci batraneti. Iar tu vei ramane impotmolita in convingerea ca toti berbatii e porci si imbecili. Da, aici nu te pot contrazice: toti sunt asa cum spui. Cu o singura adaugire: toti aia cu care te intalnesti tu. Nu am sa iti spun aici vorba cu turcul si pistolul. Prefer sa merg mai departe pe varianta disperarii, in ceea ce te priveste

PS: Expresia "dupa un timp" pe care am folosit-o de doua ori se traduce prin "cateva saptamani".
Thor_again
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:26
De la: tusi_Oli, la data 2010-11-22 22:18:27
De la: rapsody33, la data 2010-11-22 22:14:06
De la: Laura_M, la data 2010-11-22 22:05:56ce puncte comune sa ai intr-un timp atat de scurt

si pe barbatii astia tampiti unde-i gasesti?

dar de cit timp ai nevoie sa ..gasesti puncte comune....????


pa unii nu-i cunosti nici dupa o viata impreuna dar mai de la prima intalnire
hai sa fim serioase tu chiar crezi ce scrii

vb de PUNCTE COMUNE ceea ce nu e acelasi lucru cu a cunoaste pe cineva.....
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:29
trezirea cu atitudinea ta si felul tau de gandire nu vei obtine nimic doar deceptii peste deceptii
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:29
Fiind atat de categoric, Thor, nu-i lasi lu` rapsody nici macar iluzia de-a visa ...
m_ada
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:32
De la: rapsody33, la data 2010-11-22 22:29:07
De la: tusi_Oli, la data 2010-11-22 22:18:27
De la: rapsody33, la data 2010-11-22 22:14:06
De la: Laura_M, la data 2010-11-22 22:05:56ce puncte comune sa ai intr-un timp atat de scurt

si pe barbatii astia tampiti unde-i gasesti?

dar de cit timp ai nevoie sa ..gasesti puncte comune....????


pa unii nu-i cunosti nici dupa o viata impreuna dar mai de la prima intalnire
hai sa fim serioase tu chiar crezi ce scrii

vb de PUNCTE COMUNE ceea ce nu e acelasi lucru cu a cunoaste pe cineva.....


si punctele comune la gasesti chiar de la prima intalinire hai sa fim serioase
cum ti-am scris si mai debreme trezest-te daca vrei sa nu treaca viata pe langa tine si sa vina o zi cand te vei uita in oglinda si vei spune " doamne ce proasta am putut fii"
scz dar asta-i adevarul
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:32
De la: Thor_again, la data 2010-11-22 22:26:19rapsody...
fara suparare, lasand la o parte "disperarea" care reiese din postarile tale, nu pot sa nu constat si existenta la tine a unui infantilism iesit din comun. Cati ani ziceai ca ai? Never mind!
Da, vei gasi pe cineva pana la urma. Ala va sta cu tine, te va aprecia asa cum esti, tu vei cere de la el sa te accepte si asa mai departe. La un moment dat insa se va satura sa te aprecieze asa cum esti. Si va pleca dupa un timp. Atunci vei cauta un altul. Si ala te va aprecia, si ala te va accepta asa cum esti... Si va pleca si ala dupa un timp. Si tot asa, pana la adanci batraneti. Iar tu vei ramane impotmolita in convingerea ca toti berbatii e porci si imbecili. Da, aici nu te pot contrazice: toti sunt asa cum spui. Cu o singura adaugire: toti aia cu care te intalnesti tu. Nu am sa iti spun aici vorba cu turcul si pistolul. Prefer sa merg mai departe pe varianta disperarii, in ceea ce te priveste

PS: Expresia "dupa un timp" pe care am folosit-o de doua ori se traduce prin "cateva saptamani".

din pacate nu ai inteles nimic..nu sunt disperata....are balta peste....si pina acum eu am fost cea care a plecat...nu ei....
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:39
rapsody, si atunci de ce naiba te mai plangi? tu ii alegi, tu ii cauti, tu ii iei, ii speli, ii cureti, ii stergi frumos de praf... si tot tu pleci in final
cum vine asta? in cazul asta ai o problema mai mare, mamica.
Thor_again
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:42
De la: tusi_Oli, la data 2010-11-22 22:22:59
io am puncte comune cu domnul meu doar la partea de sex, in rest nu avem nici un punct comun inca le mai cautam
dar asa de bine ne complectam unul pe celalalt incat nu se vad lipsurile

de cit timp ai avut nevoie sa descoperi...punctul comun ...al relatiei tale???
vezi u....eu chiar din aceste citeva discuti cu tine ...am vz ca nu avem nici un punct comun.....
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:43
tu de fapt nu ai cu cine vorbi acum, este? si faci exercitii de ortografie pe aici
Thor_again
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:43
atunci ai problema trebuie sa descoperuim care ar fi aia
daca zici ca nu sunt ei cei care pleaca ci tu
din pacate psihologul de servici nu este azi de garda
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:44
si o sa pleci in continuare daca o sa evaluezi oamenii ca pe pantofi: cit sint de inalti, cit sint de grasi, de slabi, cite fire de par au in cap si cit de probabil e sa te ceara de nevasta.
Criteriile tale sint problema, nu ceilalti.

Te-ai gindit vreodata la posibilitatea ca singurul barbat alaturi de care sa fii intr-adevar fericita sa fie uritel si scund? I-ai da macar sansa sa il cunosti - si sa te cunoasca? Evident, nu. Nu corespunde tiparului pe care il cauti, pa pa....
Si atunci de ce te mira ca nici tie nu-ti acorda altii mai mult decit o privire? Ai 90-60-90, 18 ani, blonda cu tite mari si fund bombat, intr-un Ferrari rosu cu tac-tu milionar? Pas... Ce, restu'calitatilor.... Asa cum tu ii judeci ca pe o marfa, fii sigura ca exista alte carcase mai apetisante ca tine. Continutul n-are importanta.
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:45
De la: Thor_again, la data 2010-11-22 22:42:46rapsody, si atunci de ce naiba te mai plangi? tu ii alegi, tu ii cauti, tu ii iei, ii speli, ii cureti, ii stergi frumos de praf... si tot tu pleci in final
cum vine asta? in cazul asta ai o problema mai mare, mamica.

se pare ca nu am noroc la barbati.....crede-ma ca nici eu nu inteleg
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:47
De la: rapsody33, la data 2010-11-22 22:43:18
De la: tusi_Oli, la data 2010-11-22 22:22:59
io am puncte comune cu domnul meu doar la partea de sex, in rest nu avem nici un punct comun inca le mai cautam
dar asa de bine ne complectam unul pe celalalt incat nu se vad lipsurile

de cit timp ai avut nevoie sa descoperi...punctul comun ...al relatiei tale???
vezi u....eu chiar din aceste citeva discuti cu tine ...am vz ca nu avem nici un punct comun.....

normal ca nu avem puncte comune ca doar nu sunt barbat si nu vreau sa ma marit cu tine
sorry dar nu esti genul meu de femeie
pai nu ai priceput ca punctul comun al relatiei mele este sexul si nimic mai mult
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:50
dragii mei eu va las imi iau paharul de vin si merg sa-mi caut punctul comun al partenerului meu cred ca-l voi gasi in seara asta
o noapte frumoasa si vise cat mai pufoase
tusi_Oli
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:55
De la: quasaria, la data 2010-11-22 22:45:52si o sa pleci in continuare daca o sa evaluezi oamenii ca pe pantofi: cit sint de inalti, cit sint de grasi, de slabi, cite fire de par au in cap si cit de probabil e sa te ceara de nevasta.
Criteriile tale sint problema, nu ceilalti.

Te-ai gindit vreodata la posibilitatea ca singurul barbat alaturi de care sa fii intr-adevar fericita sa fie uritel si scund? I-ai da macar sansa sa il cunosti - si sa te cunoasca? Evident, nu. Nu corespunde tiparului pe care il cauti, pa pa....
Si atunci de ce te mira ca nici tie nu-ti acorda altii mai mult decit o privire? Ai 90-60-90, 18 ani, blonda cu tite mari si fund bombat, intr-un Ferrari rosu cu tac-tu milionar? Pas... Ce, restu'calitatilor.... Asa cum tu ii judeci ca pe o marfa, fii sigura ca exista alte carcase mai apetisante ca tine. Continutul n-are importanta.

doar nu-ti imaginezi ca toti fostii mei erau ..fotomodele.....undeva ai totusi dreptate....am
fost vazuta ca o marfa...si chiar nu inteleg ..de ce ...ce determina atitudinea asta la un barbat?daca eram super desteapta si jucam barb pe degete...poate nu pierdeam timpul aici pe forum....chiar sunt intr-un mare impas....stiu ce imi doresc ...nu stiu cum sa obtin si unde gresesc...pina acum toti ati aruncat cu pietre....cind eu chiar am nevoie de sfaturi....
rapsody33
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:57
De la: rapsody33, la data 2010-11-22 22:47:28
De la: Thor_again, la data 2010-11-22 22:42:46rapsody, si atunci de ce naiba te mai plangi? tu ii alegi, tu ii cauti, tu ii iei, ii speli, ii cureti, ii stergi frumos de praf... si tot tu pleci in final
cum vine asta? in cazul asta ai o problema mai mare, mamica.

se pare ca nu am noroc la barbati.....crede-ma ca nici eu nu inteleg


melodea, cand o sa te intelegi TU, o sa te inteleaga si ei

mai cauta, mai cauta, ca cine stie de unde sare iepurile..
Freya_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:57
De la: m_ada, la data 2010-11-22 22:32:23Fiind atat de categoric, Thor, nu-i lasi lu` rapsody nici macar iluzia de-a visa ...


au contraire, la partea cu visarea sta bine, cu adecvarea la realitate pare sa aiba o problema
Freya_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:58
he, he, he... welcome, Fre!
Moaamaaa... de cand n-am mai vazut combinatia mortala pe aici! Q si Freya la un loc...
Pazea, ca v-o luati la mare arta
Thor_again
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:02
eu nu inteleg...de unde disperarea asta sa ai musai o relatie? au intrat zilele-n sac? e musai sa fii cu cineva?

scuza-ma, dar chiar pari disperata. si modul tau de a pune atat de transant problema, nu le lasa alora spatiu de manevra

nu poti sa trantesti nimanui in fata, ce asteptari ai tu, fie femeie sau barbat. poate ar trebui sa ai curiozitatea sa afli si ce asteptari are el, parerea mea...daca vrea ceva, daca e pregatit sa se implice, daca isi doreste asta, etc, etc...

asa cum pui tu problema, seamana cu sula pusa in proverbiala coasta
michelle_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:16
De la: rapsody33, la data 2010-10-24 05:37:41Fie ca ne-am cunoscut pe net la o prietena sau la club,o relatie incepe cu o prima intilnire.La mine se si termina aici...fie e prea scund,fie e prea tacut,fie e urit,fie nu avem subiecte comune de discutii,...etc...sau..ne simtim bine dar ..nu ma mai suna.


asta e primul tau mesaj, da?
Omul e prea scund, prea urit, prea tacut, deci de ce ar trebui sa te mai sune unul care nu iti place?! Problema ta reala care e, de fapt?

Apropo de tratatul ca pe o marfa....

Greseala ta, daca intr-adevar vrei un sfat, este ca porti niste ochelari pe care greu o sa ii dai jos. Daca o sa ii dai. O relatie nu se contruieste instant. Termenul asta e: construieste. Pleaca de la faptul ca dai cu ochii de el si pui caramida peste caramida pina cind vezi daca hardughia sta sau se prabuseste. Si asta se poate intimpla in orice moment: inclusiv dupa 10 ani de casnicie...
Nu e vorba de vrut aici. E vorba pur si simplu ce iese. Daca din alea doua-trei cuvinte pe care le schimbati ramineti cu ceva, daca te mai gindesti la el dupa ce v-ati despartit, daca ti-ar placea sa faceti lucruri impreuna, daca VREI sa il revezi, daca simti nevoia sa ii spui banalitati... Asta constati in timp. Nu e nimic programabil in asta. Nu sintem roboti: ne-am vazut, ne-am masurat, ne-am cintarit, gata, putem sa ne iubim si sa ne facem o familie.
Pur si simplu nu asa merg lucrurile. Cu cit incerci sa le fortezi, cu atit o sa intri mai adinc in penibil: iar asta e evident.
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:20
pai aia e, ca o relatie nu se traieste facand AMR..o traiesti, fiind tu insuti/insati si ...se alege, in orice parte ar fi

ce draq, te duci la piata ?

Q, se pare ca nici ce vinde ea nu prea are cautare, si-ar trebui sa-i dea de gandit...,

N-ar strica sa vezi, mai fata, si ce fel de mesaje emiti, daca sunt cele pe care le doresti, in forma in care doresti si...mai ales daca sunt intelese asa cum iti doresti !

hai c-am imbarligat-o de tot !
Freya_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce mi-a placut azi... ! 104 De la: barboneli 27 Februarie 2015 20:50
Prima intalnire 34 De la: garbo_4810 18 Decembrie 2012 23:47
INTILNIREA FORUMISTILOR GARBO 160 De la: VOIAJOR 27 Februarie 2015 20:47
Ce faci in acest moment ? 191 De la: barboneli 13 August 2017 23:08
de ce fug barbati de casatorie? 62 De la: ingrid76 19 Iulie 2011 00:52
Setari Cookie-uri