E ok sa il invit eu in oras ?

Acum cateva luni am "cunoscut" unu tip,cand zic cunoscut ma refer prin sms la tel - am vrut sa trimit un sms cuiva si am scris nr gresit - am vorbit atunci prin smsuri cateva seri iar in unul din ele a zis ceva de genul "poate ne intalnim candva,sa vedem unde duce coincidenta asta" si ne-am dat add pe messenger,dar nu am mai vorbit.
Acum 1saptamana , i-am scris din nou , si l-am intrebat daca vrea sa iesim,si spre surprinderea mea a zis da -eu ma pregatisem pt un nu,ca mai bine sa fii pesimist si sa te bucuri de un "da" decat sa fii prea optimist si sa fii dezamagit - nu am mai putut vorbi pt ca eu aveam treaba. De atunci am fost prinsa cu treaba pana seara tarziu si iini majoritatea zilelor nu l-am prins online,iar cand era ori nu stiam ce sa ii spun ori ma gandeam sa nu par prea insistenta.

Am prins curaj si l-am intrebat daca vrea sa iesim pentru ca nu ne cunoastem ,asadar un refuz nu m-ar fi afectat cu nimic; nu suntem prieteni -> nu ar fi fost dupa ciudat ; deci m-am gandit ca nu am nimic de pierdut.
Acum nu stiu daca tot eu ar trebui sa mai adus subiectul in discutie,sa il salut si sa ii zic eu ceva; nu stiu daca el se asteapta sa fac eu asta pentru ca nu zice nimic.
wall_E
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:00
pai eu zic ca deja ai spart gheata si ai facut propunerea ....daca nu ati stabilit nimic si el nu spune nimic cred ca doar te vrajeste si nu isi doresta neaparat o intalnire , nu ?
cory_emy
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:05
atunci mi-a zis ca nu este in oras,si ca se intoarce peste cateva zile pt ca cand l-am intrebat a zis "da da iesim " si stiu ca am zis ceva de genul "serios?" si a zis "dacum " dupa cum vorbea parea :-??chiar entuziast:| acum nu mai inteleg nimic
wall_E
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:40
un*
wall_E
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:41
In ziua de azi nu ne mai miram de nimic. Si de ce sa nu-l inviti daca omul o fi timid?
Noli
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:46
l-am invitat ,dar a zis ca" iesim" dar ca "nu e in oras si se intoarce in cateva zile" ==>" iesim cand ma intorc" :-?? acum ma gandeam sa il intreb daca s-a razgandit , ca sa ma lamuresc si eu si sa stiu ce sa fac.
si da ,poate e timid,dar la varsta de 22 imi vine vreu sa cred ca e
wall_E
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:53
Nu, lasa-l sa fiarba
Noli
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:55
ok,cat timp?
wall_E
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:01
DACA NUN RASPUNDE, nu-l mai contacta. Scurt
Noli
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:04
cam cat te-a fiert el la puterea a treia
precizilla
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:05
De la: wall_E, la data 2011-10-05 20:00:21Acum cateva luni am "cunoscut" unu tip,cand zic cunoscut ma refer prin sms la tel - am vrut sa trimit un sms cuiva si am scris nr gresit - am vorbit atunci prin smsuri cateva seri iar in unul din ele a zis ceva de genul "poate ne intalnim candva,sa vedem unde duce coincidenta asta" si ne-am dat add pe messenger,dar nu am mai vorbit.
Acum 1saptamana , i-am scris din nou , si l-am intrebat daca vrea sa iesim,si spre surprinderea mea a zis da -eu ma pregatisem pt un nu,ca mai bine sa fii pesimist si sa te bucuri de un "da" decat sa fii prea optimist si sa fii dezamagit - nu am mai putut vorbi pt ca eu aveam treaba. De atunci am fost prinsa cu treaba pana seara tarziu si iini majoritatea zilelor nu l-am prins online,iar cand era ori nu stiam ce sa ii spun ori ma gandeam sa nu par prea insistenta.

Am prins curaj si l-am intrebat daca vrea sa iesim pentru ca nu ne cunoastem ,asadar un refuz nu m-ar fi afectat cu nimic; nu suntem prieteni -> nu ar fi fost dupa ciudat ; deci m-am gandit ca nu am nimic de pierdut.
Acum nu stiu daca tot eu ar trebui sa mai adus subiectul in discutie,sa il salut si sa ii zic eu ceva; nu stiu daca el se asteapta sa fac eu asta pentru ca nu zice nimic.




din punctul meu de vedere...este ceva firesc sa inviti si tu un barbat la o cafea,o cina,un club....daca vrem egalitate intre sexe ...trebuie sa ne asumam si revenirea la normalitate.dar si barbatul trebuie sa/si schimbe perceptiile invechite....ca "l/a luat pe Dumnezeu de un picior"..daca o femeie ii face o astfel de invitatie.pana cand o astfel de situatie va deveni normala,putem intalni multe intamplari "maciosiste"... de aceea ar trebui sa reflectezi mai bine cu cine incepi astfel de experimente.....iti spun din propria/mi experienta.intr/o zi am sunat la o persoana cunoscuta ....cred ca am gresit o cifra....si mi/a raspuns un alt barbat.i/a placut vocea mea si felul cum abordez anumite subiecte.fara sa ma intrebe daca ii permit sa imi foloseasca nr ..ramas in memorie..a inceput sa sune f insistent.desigur ca nu i/am mai raspuns.asta l/a ambitionat si suna toata ziua si noaptea insistent.noroc ca in aparat imi apare nr de la care sunt apelata.de cateva ori ridicam receptorul doar pt a/l tranti in furca.vroia sa ma vada la o cafea.si nu eram in Ro.intr/un final s/a potolit.asa ca deocamdata pana ajunge civilizatia si pe terra studiaza cu atentie personajul din fata ta.e valabil la ambele sexe.
ratuscaceaurata
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:25
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-05 21:25:06
De la: wall_E, la data 2011-10-05 20:00:21Acum cateva luni am "cunoscut" unu tip,cand zic cunoscut ma refer prin sms la tel - am vrut sa trimit un sms cuiva si am scris nr gresit - am vorbit atunci prin smsuri cateva seri iar in unul din ele a zis ceva de genul "poate ne intalnim candva,sa vedem unde duce coincidenta asta" si ne-am dat add pe messenger,dar nu am mai vorbit.
Acum 1saptamana , i-am scris din nou , si l-am intrebat daca vrea sa iesim,si spre surprinderea mea a zis da -eu ma pregatisem pt un nu,ca mai bine sa fii pesimist si sa te bucuri de un "da" decat sa fii prea optimist si sa fii dezamagit - nu am mai putut vorbi pt ca eu aveam treaba. De atunci am fost prinsa cu treaba pana seara tarziu si iini majoritatea zilelor nu l-am prins online,iar cand era ori nu stiam ce sa ii spun ori ma gandeam sa nu par prea insistenta.

Am prins curaj si l-am intrebat daca vrea sa iesim pentru ca nu ne cunoastem ,asadar un refuz nu m-ar fi afectat cu nimic; nu suntem prieteni -> nu ar fi fost dupa ciudat ; deci m-am gandit ca nu am nimic de pierdut.
Acum nu stiu daca tot eu ar trebui sa mai adus subiectul in discutie,sa il salut si sa ii zic eu ceva; nu stiu daca el se asteapta sa fac eu asta pentru ca nu zice nimic.




din punctul meu de vedere...este ceva firesc sa inviti si tu un barbat la o cafea,o cina,un club....daca vrem egalitate intre sexe ...trebuie sa ne asumam si revenirea la normalitate.dar si barbatul trebuie sa/si schimbe perceptiile invechite....ca "l/a luat pe Dumnezeu de un picior"..daca o femeie ii face o astfel de invitatie.pana cand o astfel de situatie va deveni normala,putem intalni multe intamplari "maciosiste"... de aceea ar trebui sa reflectezi mai bine cu cine incepi astfel de experimente.....iti spun din propria/mi experienta.intr/o zi am sunat la o persoana cunoscuta ....cred ca am gresit o cifra....si mi/a raspuns un alt barbat.i/a placut vocea mea si felul cum abordez anumite subiecte.fara sa ma intrebe daca ii permit sa imi foloseasca nr ..ramas in memorie..a inceput sa sune f insistent.desigur ca nu i/am mai raspuns.asta l/a ambitionat si suna toata ziua si noaptea insistent.noroc ca in aparat imi apare nr de la care sunt apelata.de cateva ori ridicam receptorul doar pt a/l tranti in furca.vroia sa ma vada la o cafea.si nu eram in Ro.intr/un final s/a potolit.asa ca deocamdata pana ajunge civilizatia si pe terra studiaza cu atentie personajul din fata ta.e valabil la ambele sexe.


Inevitabil rata e peste tot. Si ....normal ca ea a patit-o si pe asta. E ceva ce n-ai incercat?
zack
Postat pe 7 Octombrie 2011 18:49
tu chiar o iubesti pe ratusca; ti-e ochii numai pe unde lasa cate un rand
Noli
Postat pe 7 Octombrie 2011 18:54
De la: garbo215245, la data 2011-10-05 21:04:57DACA NUN RASPUNDE, nu-l mai contacta. Scurt


ai dreptate, ieri avea la sts "Brb.." si l-am salutat... am zis ca daca vrea sa raspunda o va face,daca nu o sa fie clar. 3 ore mai tarziu ,acelasi sts ,niciun raspuns . Asa ca nu ii mai zic nimic:)
wall_E
Postat pe 7 Octombrie 2011 20:52
vale, vale stii cum facem... iti montezi un uebchem (webcam) si numa "vorbesti" cu el! totu'i pe 'nternet, numa' pe enternet, numa' pe internet...
da vale?

auzi mai fatuco?
te-ai gandit ca s-ar putea sa fie putin insurat... si sa nu poata scapa din lantz, cand vrei si poti tu?
am un feeling, nu prea cred eu asa, de felul meu ca ti-a raspuns el la mesaje instant ca nessu'
am impresia ca ti-a raspuns dupa ceva timp .. adica atunci cand a fost liber ...
si probabil ca o sa tot aiba delegatii din astea, in care sa nu fie in orash (ca scuza!!!!) si in care nici sa nu comunice cu tine!
idee...
ia suna-l... ce daca e in alta retzea ... suna-l asa pe la miezul noptii si zi-i ca ti-ai dorit si sa-l auzi, nu numai sa-l sms...
asta ca tot ai avut curajul sa-l invitzi in orash ... si mai ales ca n-a zis nu!

si de final ... nu-i rau sa-l invitzi tu in orash... dar ori nu-l interesezi, ori e putin insurat si n-are loc de intors... ori ori ori ... mai multzi alti ori din astia...
faza ca i-a starnit curiozitatea o coincidentza ... e un teatru ieftin ... am vazut eu broshurile la anticariat! ieftin de tot, cat p-aci sa fie gratis!

pentru cine nu stie faza de la inceput cu "vale... valeeeeeee... uite cum facem..."
am pus acilea sursa de inspiratzie ...
http://creativemonkeyz.com/roboti/robotzi-s01-e3-prieten/
eh, cica e buna si ceapa... contine pluraniu...
alfheim
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:41
De la: garbo215245, la data 2011-10-07 18:54:57 tu chiar o iubesti pe ratusca; ti-e ochii numai pe unde lasa cate un rand





ratuscaceaurata
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:57
panty_C
Postat pe 7 Octombrie 2011 21:59
Eu iti zic sa ai rabdare si sa ai grija cu astfel de iubiri.
garbo081726
Postat pe 8 Octombrie 2011 10:55
alfheim nu m-am gandit ca s-ar putea sa fie insurat .......pt ca nu e :) si nu erau delegatii ci vacanta
wall_E
Postat pe 8 Octombrie 2011 12:47
pana acum ai zis ca ai vorbit cu el doar prin sms-uri...
de unde atata sigurantza ca nu e insurat?
e minor?
pari a fi mult prea sigura pe ceva ce stii din nishte sms-uri... sau nu spui chiar totul...
suna de parca ai lucra la sri...
te-ai interesat la vreo primarie de starea lui civila?
(oare de ce am vaga senzatzie ca esti putin credula. putin mai mult!!!)
poate din cauza formularilor tale de la inceputul topicului... sau....
alfheim
Postat pe 8 Octombrie 2011 13:08
De la: wall_E, la data 2011-10-08 12:47:08alfheim nu m-am gandit ca s-ar putea sa fie insurat .......pt ca nu e :) si nu erau delegatii ci vacanta



draga mea,daca e insurat exista n..posibilitati de relationare.....insa lumea cu ochelari la ochi gandeste limitat.eu iti vorbesc din exemple personale nu din ifose moraliste virtuale.intamplator am cunoscut un vecin de bloc care isi vinde apartamentul dupa decesul parintilor.un tip simpatic,inteligent,pasionat intamplator de aceleasi domenii care ma pasioneaza si pe mine...la prima vedere cu o mutrita copilaroasa si sincera.l/am cunoscut ,l.am vazut prima oara cand isi sustinea drepturile de proprietar intr/o discutie transanta cu presedintele asociatiei de proprietari.tipul bine deocumentat...etc..etc..etc....ce mai m/a cucerit ....DAR ATENTIE!.....doar ca intelect....mi/am zis uite un tip care gandeste cu creierul nu cu "zorzoanele".vremea a trecut si ne/am reintalnit tot la intretinere si l/am abordat direct fara intentii "erotice"....caci si eu gandesc tot cu neuronii nu cu ale mele "bijuuri".ma crezi cu nu vb niciodata daca are familie sau nu?noi discutam despre subiectele ce ne pasionau....orele treceau...pe holul blocului si pleca spre casa lui hat mai in alt cartier.vb si telefonic.am schimbat intre noi toate datele de contact...imi facea placere cand il revedeam...iar din spusele lui ar fii stat mult timp sa discutam.....insa el nu realiza ca noi am inceput aceasta relationare printr/o compatibilitate de idei .intr/o zi am gasit messul lui deschis...si am scris doua cuvinte;esti pe mess?si surpriza!!!imi raspunde o doamna care imi spune ca nu e x adica sotul ei , vecinul meu de bloc...si ca x trebuie sa revina e plecat in parc cu fata.sincer....??? datorita domeniului meu de studiu....asteptam de mult aceasta intalnire virtuala intre mine si cineva din familia lui personala.am raspuns politicos cu un salut,m/am indentificat si i/am spus ca voi reveni pe mess mai tz.sigur ca m/a cautat el cand a venit din parc...si mi/a explicat ca famila are un singur cont de mess...care e deschis permanent si intra cine are treaba pe net.au un singur calculator.fata destul de maricica...iar sotia nici macar nu a intrebat cine sunt...cred ca a citit mesajele anterioare si a realizat legatura de interes.nu s/a lamentat si am inteles ca merita toata admiratia pt modul ei de gandire si comportament.nici eu nu am spus nimic despre aceasta situatie doar ca acum spre sfarsitul discutiilor noastre mereu transmit urari catre familia lui.intalnirile intamplatoare au aceasi savoare...pasiunea pt anumite domenii...la un moment dat mi/a spus ca ii plac oamenii care nu vb in spate.nu/i plac oamenii duplicitari..ce am vb noi nu a ajuns la urechile vecinilor ...dar nici nu ne feream sa fim vazuti cand apareau vecinii pe hol si nici nu opream discutia ci doar coboram timbrul vocii.am fost si la cafea...am cunoscut/o si pe sotie si pe fata.....care s/au apropiat f repede de mine....si desi sotia nu se atepta sa fiu chiar o pustoaica razgaiata ...cu preferinte bine incimentate...a realizat ca ca modul meu de gandire nu reprezinta un pericol pt ea ca sotie.vezi ....ce repede s/au schimbat in mintea mea obtiunile??dar el a ramas neschimbat doar usor un pic prins la colt si acest fapt il facea sa roseasca.a realizat ca el trebuia sa spuna de la inceput situatia lui familiara.era fost politist.si i/am explicat ca fiecare reactie a lui imi creiona care era situatia lui familiara.cand un barbat nu spune daca e insurat sau nu ......de regula este insurat.insa apropo de comfirmarea regulii ...unii nu sunt.concluzie ;daca esti un om cu capul pe umeri bine insurubat,cu o minte deschisa si un comportament de bun simt si adaptabil la orice situatie....nu exista loc de interpretari ..cu daca si cu parca....la o cafea in oras cu aroma de de atractie mentala sau alta mireasma .dar nu uita eu studiez un anume domeniu care imi ajuta f mult in relationarea umana si nu numai.
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Octombrie 2011 20:45
De la: Noli, la data 2011-10-07 18:54:57 tu chiar o iubesti pe ratusca; ti-e ochii numai pe unde lasa cate un rand


Cum as putea sa n-o iubesc. E peste tot.
zack
Postat pe 8 Octombrie 2011 23:54
Pe toti peretii?

Take care Zack - s-ar putea sa creada si ai sa ajungi sa exclami "holy moly"
panty_C
Postat pe 9 Octombrie 2011 00:23
De la: wall_E, la data 2011-10-08 12:47:08alfheim nu m-am gandit ca s-ar putea sa fie insurat .......pt ca nu e :) si nu erau delegatii ci vacanta


tu chiar nu cunosti deloc barbatii?
eu din raspunsurile pe care spui ca ti le-a dat, nu vad decat abureala...se distreaza omu'
dar nu are nici cel mai mic interes....
sau o fi avut la inceput...si cand a vazut ca esti cam insistenta, a renuntat....
io zic sa te mai informezi putin, in legatura cu barbatii si cum functioneaza creierele lor...si abia apoi sa te aventurezi in astfel de experiente...
dor72_
Postat pe 9 Octombrie 2011 00:48
ratzo, cu mesajul de mai sus chiar ti-ai dat doctoratul in prostologie!
ai o suita de remarci prin care nu numai ca duhnesti... dar deja iti etalezi falsul elitism la care visezi, transpirand toata mai hormonal decat un cal si mai libidinoasa ca o pitipoanca de centura!
inainte de-a apasa tastele alea, ar fi preferabil sa te speli pe dinti!
mai departe stii unde ti-e locul...
si vezi ca asta nu e nici cocosh si nici ratzoi ...
alfheim
Postat pe 9 Octombrie 2011 12:29
De la: pantera_neagra, la data 2011-10-09 00:23:58Pe toti peretii?

Take care Zack - s-ar putea sa creada si ai sa ajungi sa exclami "holy moly"




Puschea pe limba. Cu ce ti-am gresit?
zack
Postat pe 9 Octombrie 2011 23:31
mie? nu mi-ai gresit cu nimic - lasa-mi limba in pace si intreaba-te pe tine - ce-si face omul cu mana lui...stii tu...
eu te-am tras doar de... atentie
panty_C
Postat pe 10 Octombrie 2011 00:01
De la: wall_E, la data 2011-10-08 12:47:08alfheim nu m-am gandit ca s-ar putea sa fie insurat .......pt ca nu e :) si nu erau delegatii ci vacanta





asa si ?care/i finalul?vezi ca daca te iei dupa toti neavenitii ....ai sa deschizi mai tz un topic ...despre fete batrane .
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Octombrie 2011 07:17
De la: pantera_neagra, la data 2011-10-10 00:01:54 mie? nu mi-ai gresit cu nimic - lasa-mi limba in pace si intreaba-te pe tine - ce-si face omul cu mana lui...stii tu...
eu te-am tras doar de... atentie


Da, stiu.

Ms, ms. O sa fiu atent.
zack
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:05
De la: wall_E, la data 2011-10-05 20:53:58l-am invitat ,dar a zis ca" iesim" dar ca "nu e in oras si se intoarce in cateva zile" ==>" iesim cand ma intorc" :-?? acum ma gandeam sa il intreb daca s-a razgandit , ca sa ma lamuresc si eu si sa stiu ce sa fac.
si da ,poate e timid,dar la varsta de 22 imi vine vreu sa cred ca e

nu insista, o sa faci impresia aiurea, daca era ceva te invita el, asa nici invitat nu...inseamna ca nu vrea...nu prea vrei sa pricepi...
MARILENA_25
Postat pe 13 Octombrie 2011 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HI ALL 2 De la: Dor_marunt 1 Decembrie 2009 18:50
indecizie 33 De la: garbo_12253 7 Februarie 2014 17:22
Ce m-a uimit...socat...lasat fara cuvinte...azi... 182 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:21
Ce te ingrijoreaza in acest moment ? 129 De la: barboneli 4 Martie 2012 15:49
Despre intalniri si sex 117 De la: daniil_pravoslavnic 8 Iunie 2012 11:32
Setari Cookie-uri