Utilitatea barbatului de azi

De la: si_totusi, la data 2010-10-23 23:20:09am plecat la sindrofie, aici v-am lasat. am venit, tot aici va gasesc .dezbateti problema aiasta spinoasa ca un ghimpe


adicatelea... vrei sa spui ca aiasta-i ora de vinit de la sindrophie???:O
da' unde-i fost, mamy, la logodna de baptisti???:O
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:24
si inca ceva, 46...

nicio femeie care e casatorita, sau care are un iubit/amant/prieten, sau o femeie oarecare, ce-si doreste sa fie cu un barbat, nu poate fi incantata de afirmatiile tale referitoare la barbati. deci nu te poate felicita pentru ceea ce spui.

fiindca jignindu-le partenerii de viatza, le jignesti exact pe ele, care i-au ales sa le fie si alaturi, nu doar inauntru... ca obiect de unica(sau multipla) folosintza.

nu-ti pot spune mai babeste de atat, adica pe intelesul tau(:P).


eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:35
las mai ge, ea nu tot cu un barbat a facut baiatu? ca e dezamagita acu, asta e, atunci n-a intrat pe garbo sa faca o intrebare ce utilitate are barbat-su
Laura_M
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:39
ba, mamica, mare ti-e gradina...
Freya_
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:41
o femeie normala, chiar daca a divortzat, nu-si va vorbi niciodata in public de rau pe fostul sotz, pe care candva l-a iubit, si impreuna cu care a facut copii, o casa, poate si multe altele...

ar insemna sa se blameze pe ea insasi... fiindca acel barbat NU a luat-o cu japca, ci si ea l-a dorit.

cu atat mai rau si mai urat sa vorbeasca de rau pe tatal copilului (copiilor) ei.
acel copil/copii ar putea afla, din greseala... intr-o buna zi.
e rusinos.
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:43
freyoano...
unde-mi umblasi,mami?
preci
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:44
precilico, ma catai la sanatate

Ge, io l-am facut p-al meu "zdreanta ordinara", da-n SMS, se pune ?
Freya_
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:46
De la: eu_geminy, la data 2010-10-23 22:49:36
De la: viobregar, la data 2010-10-23 22:35:57din pacate am mai vazut aceasta "ura" si sa stiti ca mi chiar mila de aceasta femeie pentru felul asta de a gandi. Sa iti umpli viata si sufletul cu ura pt ce...


vio...

orice societate are femei si barbati, care se completeaza reciproc... nu exista o societate doar a femeilor sau a barbatilior.

o femeie are valoarea de femeie, atunci cand e "polarizata" de un barbat.
un barbat are valoare de barbat, atunci cand e "polarizat" de o femeie.

in lipsa acestei polarizari, raman "doar" oameni de un anumit sex, cu viata lor, cu gandurile si sufletul lor, cu realizarile si nerealizarile lor.

o femeie sau un barbat ca entitate singulara (pe o insula, de exemplu) ramane "doar" un om. care are o scara de valori, ca fiintza cerebrala.
viobregar
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:47
Dar nu trebuie neaparat sa avem un iubit /amant/sot pentru a nu fii de acord cu ea ... De ce acum , majoritatea catalogheaza barbatii / femeile dupa experientele lor de viata ???!!! Nuuu ..suntem oameni si atat !Fiecare e diferit ! De unde si pana unde atata razboi intre femei si barbatii ?!?! nu ne putem lipsi nici unul fara de celalalt . Cum poti sa ceri respectul barbatiilor daca tu ajungi sa0i compari PE TOTI cu niste porci ?!?!
Nu cred ca am sa inteleg vreodata gandirea asta limitata a unor persoane ...
GlaMourios
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:49
io o iert pe garbo daca vine sa despisteze de unde curge apa de sus si ma inunda pe mine si pe vecina de la parter
Laura_M
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:50
si ai catat-o bine,mami?
adicatelea...esti sanatoasa tun,nespa?!
preci
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:50
fara "s"
Laura_M
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:52
fiindca veni vorba de ura...

ura este in primul rand, o negare a ceva anume...

o femeie care uraste un barbat, e o femeie care neaga un barbat... poate fi si invers.

ura exista, se mai intampla, poate fi la fel de profunda si de lunga durata, ca si dragostea...

dar nu poti uri oricat si orice, la infinit...
ajungi sa nu te mai chemi om.

nu poti uri toti barbatii sau toate femeile, doar fiindca viatza ta a dat niste rateuri rasunatoare.

oamenii nu pot trai doar din ura...
ura schimonoseste, iese prin piele la un moment dat... definitiv.
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:52
uf ca nu mi-a aparut tot mesajul
Ge eu sunt de acord cu ce spui mai sus si pur si simplu ma intrebam daca oare un esec merita sa iti umpli viata de ura si de venin, 46 putea foarte bine sa isi refaca viata cu un alt barbat nu sa se umple de ura sau sa ajunga sa gandeasca asa, dar problema e ca umple de venin si viata celor din jur si mai ales a copilului ei. Nu e bine sa pt sufletului lui sa creasca intr-o asemenea ura...eu ma intreb cum va reactiona el fata de femei, daca mama lui are o asemnea reactie fata de barbati.
Eu una am ales sa imi impart viata cu sotzul meu pt ca il iubesc nu sa imi fie "util", asta daca tot vrea argumente cu utilitatea...
viobregar
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:53
De la: Laura_M, la data 2010-10-23 23:50:37io o iert pe garbo daca vine sa despisteze de unde curge apa de sus si ma inunda pe mine si pe vecina de la parter


:))))) esti de groaza...:P
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:53
Freyo, "zdreanta ordinara"?
Nu se pune, mami, trebuia sa ii zici in piata publica! Oaliooo!!! Sa-mi amintesti sa nu iti dau numarul de telefon!
Thor_again
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:54
vio..., legat de venin, de ura, am scris chiar deasupra postarii tale...:)
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:54

mascarici trebuia sa te faci,thorele...
preci
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:55
auzi...
nu mai bine-ti gasim io cu freya o utilitate,ceva?
preci
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:56
De la: preci, la data 2010-10-23 23:55:46
mascarici trebuia sa te faci,thorele...


neah, preci... nu-l lasam sa ma detroneze...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:56
veve, slava cerului, cica scap !

thorele, coasta ta de impielitat !
Freya_
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:57
mai, de groaza-s vecinii sau blocu asta antic si de mult, culmea ca la 2 si 3 nimeni nu e de vina, cum draq, si la mine se aude pic pic pic cate-un pic pic
Laura_M
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:57
De la: eu_geminy, la data 2010-10-23 23:52:51fiindca veni vorba de ura...

ura este in primul rand, o negare a ceva anume...

o femeie care uraste un barbat, e o femeie care neaga un barbat... poate fi si invers.

ura exista, se mai intampla, poate fi la fel de profunda si de lunga durata, ca si dragostea...

dar nu poti uri oricat si orice, la infinit...

nu poti uri toti barbatii sau toate femeile, doar fiindca viatza ta a dat niste rateuri rasunatoare.

oamenii nu pot trai doar din ura...
ura schimonoseste, iese prin piele la un moment dat... definitiv.



Daca tot alimentezi sentimntul asta inutil de ura uite ca se traieste cu el, dar e mai rau cand sunt afectati si cei din jur si sunt convinsa ca, copilul ei are convingeri asemanatoare cu mama daca asa este crescut, desi din punctul meu de vedere este pacat...
viobregar
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:57
`46, femeia e ceva ce nu tine de ordinea firii, de anumite inzestrari native, biologice, de constiinta conform careia trebuie sa existe o fundamentare articulata exclusiv pe experiente corporale feminine, ci tine de proiecte discursive si de relationarea ei fata de barbat si invers. ori, discursul tau (iar, atentie!, asta nu inseamna conferinta de presa sau logoree, ci pur si simplu modul de raportare, ca gest, atitudine si cuvant relativ la ceea ce te inconjoara si vine in relatie cu tine) e incoerent, e haotic si lipsit de identitate, caci e lipsit de verb si de idee. nu mai zic de concept(e). cat priveste relatia ta cu barbatul, ea pare inexistenta si refuzata de ideea insasi, atata vreme cat poti sa spui ca rolul acestuia e doar acela de a servi drept instrument adjuvant pt diverse.
esme
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:58
preci, ca sa imi gasiti voi o utilitate, ar trebui mai intai sa ma incercati, sa vedeti cam la ce as fi eu bun. As avea eu cateva idei, ca de exemplu pe post de press-papier, da' mai bine va las pe voi sa descoperiti

PS: Pe post de combustibil pentru distilarea prunelor nu-s bun. Nici pe post de dop de sticla la palinca
Thor_again
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:58
De la: eu_geminy, la data 2010-10-23 23:54:58vio..., legat de venin, de ura, am scris chiar deasupra postarii tale...:)


cred ca a aparut cand scriam si eu
viobregar
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:59
esme...
cum ii spuneam si reyyei anterior: e pierdere de vreme. Pe 46 nu o intereseaza parerea nimanui. Ea vrea doar sa improaste si atat. Nu-i vorbi de discursuri si de instrument adjuvant -nu pentru ca nu ar intelege, la urma urmei oricine poate sa gaseasca semantica unui cuvant- ci pur si simplu pentru ca ea "se joaca". E drept, e o joaca de om bolnav, dar tot joaca se cheama. E placerea ei perversa de a-si rade in barba "iar am enervat vreo doi!". Chit ca asta se intampla doar in mintzishoara ei aia necajita ...
Thor_again
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:02
corect vio...
dar poate aparea si reversul medaliei... copilul va incepe sa gandeasca si sa-si puna unele intrebari in legatura cu mama sa... sau sa afle si niste adevaruri cumplite despre modul in care a ajuns sa nu aiba tata...

nu la cazul lui 46 ma refer de data asta... vorbeam in general.

o mama isi poate tine un timp copilul ca intr-un "acvariu": il ocroteste, ii da papa, ii da caldura sufleteasca, il "invata" despre lumea pe care o vede ea...
dar intr-o buna zi, copilul va evada, sau "acvariul" se va sparge...si va afla exact ceea ce ea nu a dorit sa afle... :D

nici nu incerc sa ma gandesc mai departe.
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:02
thorule...
pentru esme, asta e stilul firesc de a scrie, si o face cu multa usurintza si placere...
e semnul ca, fatza de aseara, cand era racita, se simte cu mult mai bine acum...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:06
am avut colege care le-a scos ochii cu niste chestiii parintilor sau numai unuia dintre ei, depinde cu cine a stat, dar cand cresc copii te intreaba si ce-ti convine si ce nu... unii sunt si usor de influentat chiar daca au niste ani
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate sa-mi spuna cineva din experienta cum se poate aborda cu succes barbatul macho? 77 De la: Sassette 14 August 2016 15:11
femeie indragostita de un baiat mai tinar pe net 141 De la: zambila 21 Aprilie 2010 10:31
Sunt o femeie extraordinara, zic ei, dar ma vor doar pe mine...eu in schimb vin la ..."oferta 2in1", am un copil de 9 ani 95 De la: estela 19 Aprilie 2010 03:11
Credeti ca diferenta de 10 ani intr-o relatie poate reprezenta o problema? 30 De la: garbo_6115 27 Septembrie 2012 10:44
Ajutooor :)) 9 De la: Sky 5 Octombrie 2009 07:12
Setari Cookie-uri