iubire cu nebadai...

Eh... asa cum maimutza imbracata in matase tot maimutza ramane, si porcu', tot porc....
Noroc ca nu toti e porci.

Tylly
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:11
nu madita, nimeni nu trebuie sa domesticeasca pe nimeni. ar fii prea mare efortul, ma-ntelegi?

si nici manevratul nu ar trebui sa intervina intr-o relatie. cred ca e pur si simplu o chestie de alegere. si de demnitate, zic eu. cine ramane intr-o relatie unde e carpa de sters pe jos, si sac de box, isi cam merita soarta, parerea mea.

tot aud pe aici sintagma "lupta pentru relatia ta"...acum , ma intreb si io ca proasta. de ce sa lupti? ca sa ce? ca sa-l "dai " dupa tine? dar oare asta nu inseamna manipulare? nu stiu, eu zic ca atunci cand ceva merge prost si nu se rezolva, si mai esti si nefericit, cel mai bine e sa renunti. parerea mea...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:15
Lasa bre, ce atata suparare. Nu are de pierdut decat vreo 20-30-40 de ani. Poate ii recupereaza pe lumea cealata. Parca ce-o fi? Copilul creste cu ambii parinti. Ce conteaza ca vede cum tat-su ii invineteste ochiul de 2 ori pe saptamana?
Doara
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:26
madita
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:30
multa minte le mai trebuie fetelor astora.................
jeanette40
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:30
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 11:15:46nu madita, nimeni nu trebuie sa domesticeasca pe nimeni. ar fii prea mare efortul, ma-ntelegi?

si nici manevratul nu ar trebui sa intervina intr-o relatie. cred ca e pur si simplu o chestie de alegere. si de demnitate, zic eu. cine ramane intr-o relatie unde e carpa de sters pe jos, si sac de box, isi cam merita soarta, parerea mea.

tot aud pe aici sintagma "lupta pentru relatia ta"...acum , ma intreb si io ca proasta. de ce sa lupti? ca sa ce? ca sa-l "dai " dupa tine? dar oare asta nu inseamna manipulare? nu stiu, eu zic ca atunci cand ceva merge prost si nu se rezolva, si mai esti si nefericit, cel mai bine e sa renunti. parerea mea...




nu ai inteles...sorry...fi putin atenta: niciodata, dar niciodata nu o sa gasesti barbatul sau femeia perfecta... cine cauta asta e un om pierdut din prima. Poti sa te indragostesti, dar anumite defecte sa umbreasca iubirea aia...de aci apar si anumite compromisuri, unul si cel mai important este cel ca tre sa te accepte asa cum esti ......daca nu te accepta incerci sa schimbi ca sa i fie ok si celuilalt dar si tie, lucru pe care l faci numai cu ajutorul acestuia.......bla bla....sa nu facem teorii, totusi .......Tu citesti aci doar o varianta cea a ei - victima - ca sa spun asa....Daca vrei sa faci psihologia cuplului intreaba si partea adversa....caruia aci nu i vad replica.....Stii ca adevarul e totdeauna undeva la mijloc...Niciodata nu greseste numai unul...gresesc amandoi...De ce omul ala nu are incredere? Fum fara foc nu iese ...asta e clar....Poate ca fara sa si dea seama l a facut sa nu aiba incredere in ea....sunt de acord cu faptul ca fara incredere se duce dracu tot sau mai bn zis nu mai incepi nimic, ca in cazul lor, care s au confruntat cu asta de la inceput...
Mai....nici eu nu am avut incredere la inceputul relatiei in care ma aflu...stii cum e vb cu "suflatul in iaurt", dar pe parcurs am invatat ca tre sa ajut omul ala sa ma faca sa am incredere...si uite ca a meritat....Tre sa faci ceva ...nu sa stai sa astepti doar sa primesti.....
Nu e vb de manevrari.....am si spus acolo daca ma pot exprima asa....E vb de a face ceva sa ajungi la tot ceea ce se cheama: intelegere intr o relatie, casnicie sau cum vrei sa i spui...
Nimeni nu si pierde demnitatea, cum nimeni nu ti cere asta....Parerea mea e ca aci e vb de orgolii...de ce sa las eu mai mult si el nu sau invers bla...bla..
Si nu s de acord cu bataile alea ...nu ti fa griji pt "inteligenta mea de femeie"......
madita
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:49
...si apropo de ce a stat atat daca a maltratat o inca de la inceput cand nu aveau prea multe de impartit????
nu cred ca a fost dracul atat de negru.....
de aici ajung si la concluzia de mai sus....
nu ti e bn dute fato...nu ai ce cauta acolo... a pai daca vrei sa stai pai stai, dar nu mai obiecta ....
A fost inca de la inceput, daca e asa cum spune. problema bataii...
A pus o cineva de aci sa stea??

eu nu cred ....
madita
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:56
De la: madita, la data 2010-10-08 11:56:25...si apropo de ce a stat atat daca a maltratat o inca de la inceput cand nu aveau prea multe de impartit????
nu cred ca a fost dracul atat de negru.....
de aici ajung si la concluzia de mai sus....
nu ti e bn dute fato...nu ai ce cauta acolo... a pai daca vrei sa stai pai stai, dar nu mai obiecta ....
A fost inca de la inceput, daca e asa cum spune. problema bataii...
A pus o cineva de aci sa stea??

eu nu cred ....


Sigur fabuleaza! Sau daca e adevarat, i-o fi placand bataia si tratamentul umilitor ce le primea, altfel, se trezea mai devreme si il parasea.
m_ada
Postat pe 8 Octombrie 2010 12:04
nu fac eu aici apologia relatiei ca nu sunt in masura. dar vreau sa spun ca bataia nu e justificata prin nimic. eu nu pot intelege tipul asta de relatie. si nici de iubire. oi fi eu defecta, dreaq stie.

cat priveste increderea aia, eu zic asa.: daca nu ai incredere, n-are rost sa lungesti pelteaua. daca a calcat pe bec si a prins-o cu ceva avea doua variante. sa o lase si sa mearga mai departe. sau sa treaca peste si sa se comporte ca un om normal. cale de mijloc nu exista.

cat priveste fatuca asta, ce sa zic? e clar ca sufera de sindromul Stockholm, altfel nu-mi explic masochismul asta de a plange dupa unu care a batut-o si a umilit-o. in loc sa zica multumesc ca s-a scapat de el, miauna aici dupa un cosmar...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 12:13
asa da...vezi ca ai inteles ce vroiam sa tot spun acolo....
madita
Postat pe 8 Octombrie 2010 12:34
normal ca am inteles, mami...am o varsta, si nu m-a imbatranit drumu' bisericii

ce nu inteleg eu e copila asta...cum sa stai domle', cu unu care te bate? si te taraste pe la teste de paternitate?

zic drept, in secunda dou il bagam undeva si cresteam copilul singura, macar asa, din mandrie...

asta e problema cu femeile astea, fac tumbe ca sa "mearga" relatia

pai asta e relatie? asta e iadul, mama...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 12:42
de fabulat...nu fabulez.poate sunt un pic prea buna...sunt genul de om care da o sansa sau cateva la o persoana(daca si eu as gresi fata de cineva,poate as vrea si eu sa mi se ofere o sansa).nu se poate ca nici una din voi sa nu fi facut nici un compromis in viata ei d nici un fel sa zica"stai sa vad poate acum o sa merga mai ales daca tu pt persoana de langa tine o iubesti enorm".am cerut un sfat cand deja simteam ca nu mai stiu cum e mai bine,am rezut k gasesc niste persoane cu coloana vertebrala...dar cam lasa de dorit "parerile" unora dintre voi...stie careva cum e sa iti doresti un lucru si sa te lupti ca sa il ai,binenteles sunt cazuri in care nu ai sanse de castig.cum zicea careva k adevarul intotdeaua e undeva la mijloc...a facut si lucruri bune pentru mine.hai sa va intreb atlfel.stiti cum e sa fii umilita in public,jignita la un simplu tel in care ii ziceam k vin si eu la un suc cu fetele,acolo unde era si el cu baietii lui,sau sa stai singura in casa aproape toata ziua facand curat,mancare,spalat,calcat,iar el cu altele prin oras?mi-am schimbat nr de tel,adresa de mess,knd ieseam de la lucru eram acasa,nu ma duceam nici la cumparaturi,le faceam dupa ce ajungeam,k sa nu fie discutii,nu prea ma bagam in seama cu colegii mai ales de genul masculin k sa nu se interpreteze altceva...poate asta este vorba cuiva(nu iese fum fara foc).va multumes tare mult fetelor...incercati sa da-ti sfaturi,nu sa criticati si mai ales sa nu ajungeti din ce spune careva sa fabulati voi.controlati-va putin limbajul ca lasa de dorit...
carmenpred
Postat pe 9 Noiembrie 2010 00:44
draga mea aici nu fabuleaza nimeni....
Si da oricare dintre noi face compromisuri la un moment dat...si spun asta cu siguranta trairilor proprii, dar de la a face un compromis in urma caruia sa fie bine amandurora pana la a sta sa ti mananci "papara" ....e distanta.
Sfaturi ai primit si inca....cate...Daca spicuiesti si nu esti atenta la detalii normal ca iei totul ca fiind impotriva ta.
Un sfat mai bun decat cele date anterior: Fi atenta la detalii!!
madita
Postat pe 9 Noiembrie 2010 15:26
"poate sunt un pic prea buna...sunt genul de om care da o sansa sau cateva la o persoana(daca si eu as gresi fata de cineva,poate as vrea si eu sa mi se ofere o sansa)"

Asa-ti masori u bunatatea??? Prin a acorda nenumarate sanse unuia care nu face altceva decat sa te injoseasca? Si asta numai pt gandul ca poate gresesti si u candva si ai nevoie de a doua sansa??? Mami trezeste te la realitate ca pe pielea ta vezi cat e de groaznica!
madita
Postat pe 9 Noiembrie 2010 15:30
Carmen,
Nu o sa inteleg niciodata de ce femeile stau de buna voie cu un barbat care le loveste. NICIODATA , indiferent din ce motiv un barbat nu are voie sa loveasca o femeie. Daca simte nevoia de-a se bate sa o faca cu cineva pe masura lui. Un barbat care loveste o alta persoana, cu o constitutie net inferioar lui nu denota decat ca are un caracter infect, abject, ca este las si fara valoare.
In ceea ce te priveste pe tine consider ca esti masochista , iti place durerea altfel nu se justifica dorinta de a te intoarce la persoana care te maltrateaza. Sa mai faci si un copil cu el e peste puterea mea de a intelege. Sincer... Copilul asta va avea de suferit. Il condamni inainte de a-l naste. Gandeste-te un pic... Toata viata va avea dubii ca nu este al lui, toata viata te va acuza ca nu ai fost fidela in perioada in care nu ati stat impreuna, toata viata vei lua bataie si vei fi jignita. De ce te autopedepsesti asa????? Si tu si copilul tau veti fi chinuiti de omul asta, asta trebuie sa intelegii. Nimic nu-l va schimba pe individul asta.
Anilus
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:30
De la: Anilus, la data 2010-11-28 10:30:58 indiferent din ce motiv un barbat nu are voie sa loveasca o femeie.


spre deosebire de o femeie, care are voie in permanenta sa loveasca un berbat
Thor_again
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:34

acumaa....mai depinde si de "nebadai" ...
fleurdelis
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:15
sau di caracterul fimeii, daca dai peste una gen luptatoareainimoasa, poti incerca orice, la un moment dat tot ti-o iei
casperphantom
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:39
tot ti-o...
fleurdelis
Postat pe 8 Decembrie 2010 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce trebuie sa fac acuma? 16 De la: luptatoareacurajoasa 24 Iunie 2010 15:55
e pacat sa iubesti? 77 De la: garbo_120377 13 Octombrie 2012 10:07
Se pare ca totul sa terminat.... 83 De la: little_angel1151 4 Februarie 2010 09:39
relatiile la distanta! 13 De la: pantera_neagra 10 Septembrie 2009 04:50
credeti ? 280 De la: pantera_neagra 24 Aprilie 2010 18:44
Setari Cookie-uri