ce ciorapi purtam la birou

piele daaa...o ador ....
si un suzuki intruder black M :-)
auch , parca se discuta despre ciorapi la birou ...
reyya
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:32
asa e........ai dreptate Reyya ........
numai ca ...............in bransa in care sunt eu , femei sunt putine , si parerea formata ca nu prea au habar .....asa ca , intai ii intimidez ......si pana se desmeticesc , deja e tarziu ...sunt cu cel putin un pas inaintea lor , si apoi realizeaza ca stiu mai multe ca ei.......
jeanette40
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:32
reyya, si tu cu de-astea mami?

auzi, tu esti psihologul perfect. mi-ar place sa stau 50 de minute intinsa pe o canapea si sa ma conversez cu cineva care poarta blugi, he, he, he...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:33
De la: jeanette40, la data 2010-10-08 18:32:05asa e........ai dreptate Reyya ........
numai ca ...............in bransa in care sunt eu , femei sunt putine , si parerea formata ca nu prea au habar .....asa ca , intai ii intimidez ......si pana se desmeticesc , deja e tarziu ...sunt cu cel putin un pas inaintea lor , si apoi realizeaza ca stiu mai multe ca ei.......


drumul e bun Jeannete...eu sunt de acord
daca nu poti sa-i convingi , zapaceste-i ...cum eu nu pot sa-i zapacesc cu balcoanele, trebuie sa-i zapacesc cu creierul ..ii iau prin invaluire
reyya
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:35
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 18:33:43reyya, si tu cu de-astea mami?

auzi, tu esti psihologul perfect. mi-ar place sa stau 50 de minute intinsa pe o canapea si sa ma conversez cu cineva care poarta blugi, he, he, he...[/quot


am si piercinguri M, m-am dus la un examen scris acum ceva timp si cineva m-a intrebat daca nu am alti blugi decat taiati ..am zis ca am , altii mai taiati ..
reyya
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:37
rebelo!!!
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:39
De la: garbo108723, la data 2010-10-08 09:39:04
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 18:49:53oricum, topicul e mishto

asa mai aflam si noi cam ce drame existentiale are lumea


Nu e de facut bascalie pe tema asta.
Toate persoanele imbracate business arata ca niste ciocli..bluza/camasa alba, pantofi negri...restul imbracamintiide culoare neagra sau gri.
Ceea ce nu inteleg e ca ar pute pune o pata de culoare ....o cravata in tonuri pastelate...o bluzita roz sai bleu pal...o floare la deux-pieces...Dar asta hotaraste boss-ul.



Da' tu unde lucrezi draguta? la morga?
Ciresica
Postat pe 8 Octombrie 2010 21:06
De la: Ciresica, la data 2010-10-08 21:06:09
De la: garbo108723, la data 2010-10-08 09:39:04
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 18:49:53oricum, topicul e mishto

asa mai aflam si noi cam ce drame existentiale are lumea


Nu e de facut bascalie pe tema asta.
Toate persoanele imbracate business arata ca niste ciocli..bluza/camasa alba, pantofi negri...restul imbracamintiide culoare neagra sau gri.
Ceea ce nu inteleg e ca ar pute pune o pata de culoare ....o cravata in tonuri pastelate...o bluzita roz sai bleu pal...o floare la deux-pieces...Dar asta hotaraste boss-ul.



Da' tu unde lucrezi draguta? la morga?


mie imi place la morga. aici gasesti cele mai ...tzapene femei . si tate fara ciorapi.
adi27
Postat pe 9 Octombrie 2010 07:21
cat_13
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:03
dragilor m-am amuzat citind toate comentariile!interesant subiect
166116maryeta
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:28
eu la birou port slapi sau papuci de casa. se pune?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:44
o combinatie de comozi si eleganti
rupt_de_realitate
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:02
Vad ca s-a animat serios discutia cat am lipsit de pe aici .
Astazi revin cu cateva sfaturi pentru ca dresurile sa dureze mai mult.
Totul incepe de cand se ruleza ciorapul. Mainile trebuie sa fie netede, evitand de altfel sa se atinga ciorapul cu unghile sau cu inelele.
Se ruleaza fiecare picior al ciorapului pana la glezna; se intinde pe picior pana pe coapse. Nu se trage si nu se bruscheaza.
Ciorapii se intind, se desfasoara cu delicatete.
Ciorapii trebuie spalati des, de preferat cu mana. Daca se prefera sa se spele la masina, sa se puna in saculete sau intr-o acoperitoare de perna.
Se usuca departe de surse de caldura si nu se calca niciodata.
Laura_Baldini
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:15
De la: Laura_Baldini, la data 2010-10-12 17:15:27Vad ca s-a animat serios discutia cat am lipsit de pe aici .
Astazi revin cu cateva sfaturi pentru ca dresurile sa dureze mai mult.
Totul incepe de cand se ruleza ciorapul. Mainile trebuie sa fie netede, evitand de altfel sa se atinga ciorapul cu unghile sau cu inelele.
Se ruleaza fiecare picior al ciorapului pana la glezna; se intinde pe picior pana pe coapse. Nu se trage si nu se bruscheaza.
Ciorapii se intind, se desfasoara cu delicatete.
Ciorapii trebuie spalati des, de preferat cu mana. Daca se prefera sa se spele la masina, sa se puna in saculete sau intr-o acoperitoare de perna.
Se usuca departe de surse de caldura si nu se calca niciodata.


io am un obicei tampit !
daca gagica arata bine...adica ochii lunecoshi, coapsele fine, sanii ca niste pere parguite de toamna cu sfarcurile atzintite fix in sus cam la 48 de grade si bineintzeles tari si brumate de emotzii launtrice... io prind cu dintzii (shi slava domnului ii am pe totzi din dotarea initziala !) partea de sus a ciorapului shi-l trag incet incet in...jos cu oprirea de rigoare la imbucatura coapselor interioare unde pt. o clipa cam lungaaaaaaaaaaaaaa sarut sarut obiectul acela...sfant, adica scoica suprema...dupa care continui trasul pana la ...calcaie , dupa care...ciorapii aceea fini de 90 den odata aruncatzi pe o margine de fotoliu ma arunc ca un nebun acoloooooooooooooooo...si doamne dumnezeule astept...sa vina neantul...........
tu draga laura baldini , nu ????????????????????
adi27
Postat pe 12 Octombrie 2010 21:39
Presupun ca si tu esti frumos.
Doara
Postat pe 13 Octombrie 2010 06:34
Interesant subiect... interesant prin ineditul lui pe un forum, nu c-ar fi interesant daca l-ai gasi intr-o revista, de exemplu.

Ma rog, ca sa revin la subiect - Laura draga, "la birou" e prea... general, ma gandesc.

Sunt persoane care "la birou" sunt incontinuu in contact cu lume noua - clienti, in special si persoane care lucreaza intr-un birou cu aceiasi colegi de cativa ani.
E, in cazul asta, colegii mei or sa ma scuze cand ma vad cu ciorapi negri subtiri, in loc cei de culoarea pielii pe care ii demanzi tu. Asa cum ne iertam cu totii reciproc cand trecem pe langa biroul unuia sau altuia si-l gasim mancand un mar sau (cazul meu din chiar secunda asta) baby carrots. Suntem la nivelul la care ne cunoastem destul de bine ca sa nu batem campii zglobiu despre ciorapi. Plus, ai uitat ca exista "casual Friday"

Acum, in cazul unei intalniri/pranz/cine de afaceri... E, in momentul asta se schimba treaba... Dar "la birou"?!? E, hai ca la atatea pretentii de "classy" o dam in ridicul, zau! (vorbesc la plural doar sa nu sune prea dur, dar nu ma refer la mine)

In afara de asta, sunt de acord cu cea/cel care a spus ca ciorapii nu pot contrasta cu pantofii. In rest... va doresc "birou" usor :)
Opal
Postat pe 13 Octombrie 2010 14:25
Adi, apreciam detaliile picante si te felicit pentru abordare .
Noi insa, suntem ceva mai delicate cu dresurile. Le pretuim un pic mai mult decat barbatii. Sau cine stie...
Laura_Baldini
Postat pe 13 Octombrie 2010 17:02
Opal, multumim ca ai impartasit cu noi opinia ta pe subiectul asta.
Intr-adevar, poate ca este usor generalista abordarea. Cand am spus birou, m-am gandit la un mediua business si la cerintele acestuia. Am amintit si de acele conduri de conduita dar asta nu inseamna ca nu le putem personaliza astfel incat sa se "pupe" cu personalitatea si starea noastra.
Si mai cred ca in primul rand ne imbracam pentru noi si mai apoi pentru colegi si restul lumii. Voi ce ziceti?
Si ca tot ai amintit de casual friday cred ca niste dresuri colorate sau cu model (http://sp2.ro/3c29e3) ar merge la fix.
Laura_Baldini
Postat pe 13 Octombrie 2010 17:09
Opal,

daca imi vunosc colegii de lucru de taspe ani, nu inseamna ca mie personal nu imi place sa am grija de mine si de look-ul meu,
sunt o aparitie sobra la lucru, asta e, meseria o cere! asa ca pt mine una conteaza sa arat impecabil in fiecre zi, chiar daca zilnic vad in mare parte aceleasi persoane + pasagerii nostri.
te poti respecta si poti avea grija de tine chiar daca cei din jur te stiu! ca presupun ca si sotul / iubitul te cunoaste de niste ani, dar iti dai silinta sa fii aranjata pt el. uite asa eu ma straduiesc sa ma respect pem ine insami, respectand un cod de bune practtici si simtiri ;)
nu cred ca topicul ar tebui blamat, dimpotriva, ne mai amintim si noi cum e bine si frumos sa ne purtam, ca de manelizarea tarii suntem satui cu totii.

zi frumoasa in toate zarile!
cristi_iordache
Postat pe 10 Noiembrie 2010 14:11
De la: adi27, la data 2010-10-12 21:39:44
De la: Laura_Baldini, la data 2010-10-12 17:15:27Vad ca s-a animat serios discutia cat am lipsit de pe aici .
Astazi revin cu cateva sfaturi pentru ca dresurile sa dureze mai mult.
Totul incepe de cand se ruleza ciorapul. Mainile trebuie sa fie netede, evitand de altfel sa se atinga ciorapul cu unghile sau cu inelele.
Se ruleaza fiecare picior al ciorapului pana la glezna; se intinde pe picior pana pe coapse. Nu se trage si nu se bruscheaza.
Ciorapii se intind, se desfasoara cu delicatete.
Ciorapii trebuie spalati des, de preferat cu mana. Daca se prefera sa se spele la masina, sa se puna in saculete sau intr-o acoperitoare de perna.
Se usuca departe de surse de caldura si nu se calca niciodata.


io am un obicei tampit !
daca gagica arata bine...adica ochii lunecoshi, coapsele fine, sanii ca niste pere parguite de toamna cu sfarcurile atzintite fix in sus cam la 48 de grade si bineintzeles tari si brumate de emotzii launtrice... io prind cu dintzii (shi slava domnului ii am pe totzi din dotarea initziala !) partea de sus a ciorapului shi-l trag incet incet in...jos cu oprirea de rigoare la imbucatura coapselor interioare unde pt. o clipa cam lungaaaaaaaaaaaaaa sarut sarut obiectul acela...sfant, adica scoica suprema...dupa care continui trasul pana la ...calcaie , dupa care...ciorapii aceea fini de 90 den odata aruncatzi pe o margine de fotoliu ma arunc ca un nebun acoloooooooooooooooo...si doamne dumnezeule astept...sa vina neantul...........
tu draga laura baldini , nu ????????????????????



a venit Adi cu descrierea :-)) cum ne-am obisnuit deja.... :-))) ...asta cu ,,astept sa vina neantul" a fost maxima :-)))))
reyya
Postat pe 10 Noiembrie 2010 15:27
te-ai prins ca adishor e cu "esentza si formele divine/si duhul descompusului amor.";)
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:23
PS: unde-i Jojo sa-l auda...:)))))
eu_geminy
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:23
poi aia is ciorapi fini,de 90 den?
preci
Postat pe 11 Noiembrie 2010 20:58
super fini ... preci..

eu prefer ciorapii negrii la birou

mi se pare ca arata piciorul foarte frumos
cricat
Postat pe 12 Noiembrie 2010 01:30
cri, parerea obiectiva e a celor care te vad umpik mai de la distanta...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 01:55
si daca stau mai la distanta de oglinda ? :P

este obiectiva? :P
cricat
Postat pe 12 Noiembrie 2010 01:57
pey oglinda-i mortaciune!
ce sa-ti zica oglinda?!... ce, ea te "masoara" cu schioapa?...:)))
:P
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 01:59
deci trebuie sa gasesc o oglinda vie.... sa/mi spuna cum imi sta cu coirapi negrii.....
cricat
Postat pe 12 Noiembrie 2010 02:07
spune-i barbat, cri.... spune-i barbat...:)
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 02:13
De la: adi27, la data 2010-10-12 21:39:44
De la: Laura_Baldini, la data 2010-10-12 17:15:27Vad ca s-a animat serios discutia cat am lipsit de pe aici .
Astazi revin cu cateva sfaturi pentru ca dresurile sa dureze mai mult.
Totul incepe de cand se ruleza ciorapul. Mainile trebuie sa fie netede, evitand de altfel sa se atinga ciorapul cu unghile sau cu inelele.
Se ruleaza fiecare picior al ciorapului pana la glezna; se intinde pe picior pana pe coapse. Nu se trage si nu se bruscheaza.
Ciorapii se intind, se desfasoara cu delicatete.
Ciorapii trebuie spalati des, de preferat cu mana. Daca se prefera sa se spele la masina, sa se puna in saculete sau intr-o acoperitoare de perna.
Se usuca departe de surse de caldura si nu se calca niciodata.


io am un obicei tampit !
daca gagica arata bine...adica ochii lunecoshi, coapsele fine, sanii ca niste pere parguite de toamna cu sfarcurile atzintite fix in sus cam la 48 de grade si bineintzeles tari si brumate de emotzii launtrice... io prind cu dintzii (shi slava domnului ii am pe totzi din dotarea initziala !) partea de sus a ciorapului shi-l trag incet incet in...jos cu oprirea de rigoare la imbucatura coapselor interioare unde pt. o clipa cam lungaaaaaaaaaaaaaa sarut sarut obiectul acela...sfant, adica scoica suprema...dupa care continui trasul pana la ...calcaie , dupa care...ciorapii aceea fini de 90 den odata aruncatzi pe o margine de fotoliu ma arunc ca un nebun acoloooooooooooooooo...si doamne dumnezeule astept...sa vina neantul...........
tu draga laura baldini , nu ????????????????????


mey adi transmite mesajul asta si lui xena ca nu-i mai functioneaza vibratorul
tymbark
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochii office 12 De la: Rotty 7 Iunie 2020 12:04
Genti cu imprimeu floral 4 De la: garbo_3627 10 Septembrie 2015 12:43
dragoste la distanta!!!! 33 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:40
ce ciorapi purtam la birou 128 De la: Laura_Baldini 17 Decembrie 2014 15:15
Miss Grey in emisiunea Teo Show: rochii perfecte, pentru femeia activa 1 De la: VicaSilva 19 Noiembrie 2014 00:32
Setari Cookie-uri