ce ciorapi purtam la birou

mie imi plac la nebunie cei care poarta(barbatii) sosete cu sandale Combinatie fatala
ameno
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:48
si letala...moartea pasiunii, de-aia
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:57
depinde de birou si mai ales al cui
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:41
o fii Biroul Oval?
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:43
la Biroul Oval mai trebuie ciorapi????
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:44
nope! doar o periuta de dinti
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:45
periuta si stilou pt scris un roman
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:46
dap...fluviu
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:47
oricum, topicul e mishto

asa mai aflam si noi cam ce drame existentiale are lumea
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:49
tusica..

ia, lasati mai ca, un ciorap fin, din matase ,face furori. un picior frumos si un ciorap care faaie in mers ,

urasc sa-mi fasie ciorapii,m-ai facut sa rad tare...
iasomia
Postat pe 5 Octombrie 2010 20:46
De la: adi27, la data 2010-10-04 17:11:56
De la: GlaMourios, la data 2010-10-04 08:08:28Sa-i invatam si pe barbati cum sa poarte ciorapii ,nu numai pe femei ! Am vazut unii barbati cu sosete albe la costum !! Oribil ! (sau la un costum elegant sa vezi niste sosete "nike" )


asculta papusha , sa nu ma inveti matale pe mini !
uite io par ezamplu nu port sosete . am pantofii din pele de sharpe si aia nu suporta sosete . este mai excitant (pe una o apucat-o chiar tremuriciu de-am zis ca-a dat in dambla !) pt. o dama cand se uita la picerele mele si vede numa pele ; pele de sharpe si pele de barbat macho. clar ?

Si cand te descalti ce mai zice fata ??? mai rezista ??? Cum naiba sa iei un pantof fara sosete ?!!?!!
GlaMourios
Postat pe 5 Octombrie 2010 22:35
probabil ca il ia pe piciorul gol.
anakin
Postat pe 5 Octombrie 2010 22:47
De la: ameno, la data 2010-10-05 13:48:38mie imi plac la nebunie cei care poarta(barbatii) sosete cu sandale Combinatie fatala


is meseriasi rau si aia de poarta sosete albe la pantof...:D:D:D
:))
eu_geminy
Postat pe 6 Octombrie 2010 02:24
Bine, punctat:).
Un studiu recent pe tema asta indica faptul ca din punct de vedere social informalitatea picioarelor dezgolite poate fi inacceptabila. Dar ca sa vin in completarea studiului, eu zic sa vedem cam care ar fi avantajele sau dimpotriva, inconvenientele, dresurilor.
O sa incep eu cu doua avantaje evidente, moliciune si finete. Va invit sa completati:)
Laura_Baldini
Postat pe 6 Octombrie 2010 19:23
Eiii dragele mele.... mi-aduc aminte cu nostalgie de vremea cind purtam la birou ciorapi de matase cu dunga si talon....ce vremuri....

Acuma, dupa cum am mai zis port ciorapi flausati cu dungi: negru/portocaliu.
Ciresica
Postat pe 6 Octombrie 2010 19:29
Ciresica, dar de astia ce zici:) ? http://sp2.ro/747b53
Si ca tot merge discutia in directia asta vi se par ok dresurile cu model pentru un cadru office sau mai formal?
Laura_Baldini
Postat pe 7 Octombrie 2010 17:57
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 18:49:53oricum, topicul e mishto

asa mai aflam si noi cam ce drame existentiale are lumea


Nu e de facut bascalie pe tema asta.
Toate persoanele imbracate business arata ca niste ciocli..bluza/camasa alba, pantofi negri...restul imbracamintiide culoare neagra sau gri.
Ceea ce nu inteleg e ca ar pute pune o pata de culoare ....o cravata in tonuri pastelate...o bluzita roz sai bleu pal...o floare la deux-pieces...Dar asta hotaraste boss-ul.
garbo108723
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:39
hihihi, deci pe aici se discuta teoria ciorapilor, n-am stiut ca exista una.
persidadamian
Postat pe 8 Octombrie 2010 09:43
23, ma lasa rece cum arata femeile business, ma-ntelegi?

si nu am cum sa tratez cu seriozitate un topic de-asta, sorry...

sincer, nici nu am stiut ca e problema atat de importanta ce ciorapi porti. da' ce stiu io? io-s fata saraca, de la tara...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:59
Dar de ce aceasta reticenta, dragelor?:)
O doamna in adevaratul sens al cuvantului este atenta la detalii si stie ca acestea dau clasa sau farmec unei tinute. Stiu ca ciorapii pot parea un articol vestimentar nesemnificativ dar in acelasi timp pot ruina o tinuta.
Asa ca, de dragul celor care apreciaza aceste aspecte sper sa putem continua discutia.
Laura_Baldini
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:35
De la: Laura_Baldini, la data 2010-10-08 16:35:25Dar de ce aceasta reticenta, dragelor?:)
O doamna in adevaratul sens al cuvantului este atenta la detalii si stie ca acestea dau clasa sau farmec unei tinute. Stiu ca ciorapii pot parea un articol vestimentar nesemnificativ dar in acelasi timp pot ruina o tinuta.
Asa ca, de dragul celor care apreciaza aceste aspecte sper sa putem continua discutia.


da' io insist !!!
ciorapii sa fie spalati, macar la 3 zile, ca altfel put de-ti muta nasu' . si daca femeia este si om de afaceri , la masa negocierilor nu va sta nimeni langa ea, pen'ca mirosul de ciorapi murdari este naaaaaaaashpaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! (io borasc efectiv la asemenea stimuli)
comprende ?
adi27
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:15
De la: garbo108723, la data 2010-10-08 09:39:04
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 18:49:53oricum, topicul e mishto

asa mai aflam si noi cam ce drame existentiale are lumea


Nu e de facut bascalie pe tema asta.
Toate persoanele imbracate business arata ca niste ciocli..bluza/camasa alba, pantofi negri...restul imbracamintiide culoare neagra sau gri.
Ceea ce nu inteleg e ca ar pute pune o pata de culoare ....o cravata in tonuri pastelate...o bluzita roz sai bleu pal...o floare la deux-pieces...Dar asta hotaraste boss-ul.


pata de...culoare ar putea fi de pilda...nasturii la bluza desfacutzi (sanchi, din neatentie !) , pana spre buric ...si cu doua ...balconashe la vedere...atzatza barbatu ...si iaca pata de culoare . ( bashca ca daca dai de un irinel columbeanu ...esti la un pas de a fi cu el in jacuzzii , sa moara de oftica galiganu de nevasta-sa). io asha zic.
adi27
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:19
De la: adi27, la data 2010-10-08 17:19:24
De la: garbo108723, la data 2010-10-08 09:39:04
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 18:49:53oricum, topicul e mishto

asa mai aflam si noi cam ce drame existentiale are lumea


Nu e de facut bascalie pe tema asta.
Toate persoanele imbracate business arata ca niste ciocli..bluza/camasa alba, pantofi negri...restul imbracamintiide culoare neagra sau gri.
Ceea ce nu inteleg e ca ar pute pune o pata de culoare ....o cravata in tonuri pastelate...o bluzita roz sai bleu pal...o floare la deux-pieces...Dar asta hotaraste boss-ul.


pata de...culoare ar putea fi de pilda...nasturii la bluza desfacutzi (sanchi, din neatentie !) , pana spre buric ...si cu doua ...balconashe la vedere...atzatza barbatu ...si iaca pata de culoare . ( bashca ca daca dai de un irinel columbeanu ...esti la un pas de a fi cu el in jacuzzii , sa moara de oftica galiganu de nevasta-sa). io asha zic.


balcoanele la vedere..aham nasturii de la bluza desfacuti si atunci cand nu detinem ,,balcoane" ??? In asta consta farmecul unei femei??? mmm, cam prea facil ...
reyya
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:45
reyyo, nu neaparat in asta, da' "asta" e un factor destul de important mai ales cand porti "asta" la servici

PS: carcotasilor, repetitia a fost intentionata
Thor_again
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:05
,,secretul succesului " da
reyya
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:12

" asta " .........mie imi da un sentiment de siguranta .........nu , nu e bine spus., imi creaza un confort poate faptul ca multi barbati sunt intimidati , dar asta sunt .........si nu ma mai schimba nimeni acum........
jeanette40
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:12
corect, toata lumea are dreptate

laura, sorry, io umblu in blugi taiati, si geaca de roacker. pun o rochie pe mine doar daca am un pistol la tampla

dar asta nu inseamna ca subiectul tau nu e interesant. desi mi-a placut mai mult topicul ala cu ciorapii din anii '20
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:23
unii se simt intimidati de ceea am in bibilica , daca s-ar uita dupa balcoane sau la balcoane ....iau teapa !!!
reyya
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:24
De la: me_reloaded, la data 2010-10-08 18:23:38corect, toata lumea are dreptate

laura, sorry, io umblu in blugi taiati, si geaca de roacker. pun o rochie pe mine doar daca am un pistol la tampla

dar asta nu inseamna ca subiectul tau nu e interesant. desi mi-a placut mai mult topicul ala cu ciorapii din anii '20


asha-I M , live rock'n roll! blugi taiati si bratari din piele .
si fetelor , nu uitati :atunci cand un barbat se uita insitent la ,,balcoane' si nu va priveste in ochi , uitati-va si voi tot insistent la ,,excresecentele " lui ( exclus burta , of course )
reyya
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:27
aham...si sa nu uitam de argint, mami...chiele si argint

apropos de chiele...mi-am luat niste pantaloni de chiele, moaaaamaaaa....mai un harley imi trebe'...
michelle_
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poarta rochii cu volane! 9 De la: garbo_461891 27 Martie 2017 14:49
produse cosmetice Mineralium de la Marea Moarta 1 De la: garbo_5291 4 Iulie 2012 16:49
dragoste la distanta!!!! 33 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:40
Ce tradeaza preferintele MUZICALE?!! 98 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:41
Rochii office 12 De la: Rotty 7 Iunie 2020 12:04
Setari Cookie-uri