ce ciorapi purtam la birou

dragele mele,

am observat ca de multe ori doamnele si domnisoarele poata un dres mai putin potrivit conduitelor business. ca atare m-am gandit sa va reamintesc ca la birou, cel mai potrivit dres este mereu cel de culoarea piciorului. stiu ca celor mai tinere dintre voi poate nu vi se par cea mai ok alegere, insa codurile de conduita ne recomadna purtarea acestor ciorapi.

tot aceste coduri ne spun calr sa nu purtam pe perioada zilei ciorapii de culoare neagra, dar subtiri (aceai trasnparenti). acesti ciorapi sunt recomandati numai pt momentele de final al zilei, seara, eventual un cadru festiv.

Ciorapii negru mat (den f mare) sau ciorapii colorati - se preteaza pt tinutele casual si pt cadre mai putin business.

sper ca sfaturile mele sa va fie de ajutor in alcatuirea tinutelor voastre.
Laura_Baldini
Postat pe 21 Septembrie 2010 23:32
ok de acord cu tine maaaa da asa ma apuca cate o data sa fiu sexy ca pun ce vrea muschiu meu si mai clar sant mai sprintara si mai eficienta
garbo074997
Postat pe 21 Septembrie 2010 23:43
Laura ai dreptate.dar cate domnisoare si doamne sunt ,in grupa business?
vuvuzela
Postat pe 21 Septembrie 2010 23:58
nu trebuie sa te adauge cineva unie grupe anume, tu decizi unde esti si cum doresti sa te comporti, sau ce imagine doresti sa afisezi.

Ciorapii transparenti sunt potriviti pentru orice ocazie, cei foarte subtiri sunt de maximum lux si deci mai indicati pentru ocazii speciale
Ciorapii modelanti sunt indicati pentru a fi imbracati sub haine mulate ;
ciorapii support sau light support sunt recomandati femeilor care petrec mult timp in picioare
culoarea este o alegere foarte personala, dar importanta pentru satisfacerea clientei, consumatoarei. Culorile neutre confera gambei un aspect natural. Culorile care se asorteaza cu imbracamintea si cu pantofii creaza un efect elegant coordonat. Tonalitatiile mai inchise subtiaza gamba.
modele fantasy trebuie sa fie o alegere legata de moda si o alternativa interesanta a obisnuitelor tonuri neutre sau al negrului
Laura_Baldini
Postat pe 21 Septembrie 2010 23:59
Laura,e f interesant subiectul si imi place.dar cate doamne si domnisoare cunosc faptul ca exista si culori neutre,adica non culori.
vuvuzela
Postat pe 22 Septembrie 2010 00:06
draga mea, nimeni nu s-a nascut invatat si aici avem o comunitate feminina maricica (10x garbo!) si putem invata unele de la celalate, nu-i asa?
Laura_Baldini
Postat pe 22 Septembrie 2010 00:11
asa este Laura,e frumos sa impartasim cunostintele,fiecare.
vuvuzela
Postat pe 22 Septembrie 2010 00:15
am pus pe forum o mica istorie a ciorapului. imi cer scuze caam pus-o in mai mutle topicuri si nu intr-unul dingur, insa nu stiu de ce nu mi-a incarcat tot textul.

poate o sa va placa sa cititi despre ei. sunt un accesoriu atat de marunt, dar atat de apropiat de noi si important tocmai pt ca intra in contact direct cu corpul nostru si daca ceva nu este ok, ne poate transmite si noua o stare aiurea. insa cand te simti sexy, feminina, senzuala, apoi asta si transmiti, nu?
Laura_Baldini
Postat pe 22 Septembrie 2010 00:21
Laura,orice lenjerie fina,te mangaie,iti transmite sentimente ciudate si placute.te transforma intr-o adevarata femeie,te face sa uiti cotidianul gri.chiar daca in acele momente esti singura,visele iti sunt din cele mai placute.si cele cu ochii deschisi si cele din bratele celui care ne aduce,somnul cel mai adanc si plin de fericiri .
vuvuzela
Postat pe 22 Septembrie 2010 00:40
cu atat mai mult trebuie sa avem grija de noi si sa ne cumparam aceste micute accesorii cu asa mare importanta.
Laura_Baldini
Postat pe 24 Septembrie 2010 13:01
Hmm... dupa parerea mea la birou dak porti... o fusta daia pe sold mi se par frumosi ciorapii negri si k flori imprimate pe el :X:X:X
deeagcamelia
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:08
De la: vuvuzela, la data 2010-09-22 00:06:30Laura,e f interesant subiectul si imi place.dar cate doamne si domnisoare cunosc faptul ca exista si culori neutre,adica non culori.


culorile neutre nu sunt non-culori. culorile neutre sunt maroul si griul.-cu nuantele lor deschise sau inchise. daca vorbim de ciorapi, atunci, cele culori neutre pot fi bejul deschis (culoarea piciorului), albul-fildes(crem deschis )sau griul deschis.

albul si negru sunt non-culori
si_totusi
Postat pe 29 Septembrie 2010 12:23
se spune ca ciorapul trebuie in primul rand asortat cu pantoful. exista 3 reguli de in aceasta privinta:

ciorap gros pantof gros (sport sau de iarna);
ciorap deschis pantof deschis;
ciorap inchis pantof inchis.

daca ciorapul contrasteaza cu pantoful, efectul e devastator. defectele piciorului sau a gambei- pe care vrem sa le ascundem,-se accentuiaza, atragand astfel atentia exact asupra lucrului ce nu ne avantajeaza.

ciorapii cu model, ingroasa optic, gambele, fac ca piciorul sa para mai gros
daca vreti un ciorap in mai multe culori, nu conteaza daca fusta e sau nu pe sold ci, in cate culori va imbracati. in astfel de cazuri, tinuta vestimentara trebuie sa fie monocolora si sa reia una din culorile ciorapului

si_totusi
Postat pe 29 Septembrie 2010 12:39
totusico, nimic nu sti! si nici nu faci parte din clasa bussines!
s-o lasam pe vuvu sa ne explice cum se poarta ciorapii
zambila
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:12
"cum se poarta ciorapeii"?
nuuuu... pe picior?
bine, unii ii mai pun pe fatza, da' aia-s bogatani d-aia cu banci deschise si bani multi in buzunare, asa ca au voie
Thor_again
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:16
thorule, sa nu zici ca nu-ti place, domle, o botina din cea mai fina si un ciorapel de matase-n ea. da, vorba zambilicai. nu prea ma impac cu tinuta bussines ca n-am la ce s-o port da, asa un ciorap frumos la o rochie mai sexi putintel, hai ca face toti banii
si_totusi
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:35
Ba cum sa nu-mi placa, scumpo? La matale-mi place tot, da' tot, bre!
Thor_again
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:38
vezi, stiam eu ca am doi admiratori. numai ca tu, nu mi-ai inchinat topic
si_totusi
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:40
Acuma ca vine iarna eu la birou port ciorapi flaushati.
Ciresica
Postat pe 29 Septembrie 2010 19:25
eu ii port p-aia cu care avui succes la balu' bobocilor... da' numa' la evenimente, ca daca-i spal intra la apa...
zambil
Postat pe 29 Septembrie 2010 22:56
io port ciorapi numa' cand nu-s epilata...
preci
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:14
deci, vreo 3-4 zile pe an nu porti,ha...?
roby_cado
Postat pe 30 Septembrie 2010 06:48
Robica, te maninca shoricul bag de seama.
Ciresica
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:54
De la: Laura_Baldini, la data 2010-09-21 23:32:36dragele mele,

am observat ca de multe ori doamnele si domnisoarele poata un dres mai putin potrivit conduitelor business. ca atare m-am gandit sa va reamintesc ca la birou, cel mai potrivit dres este mereu cel de culoarea piciorului. stiu ca celor mai tinere dintre voi poate nu vi se par cea mai ok alegere, insa codurile de conduita ne recomadna purtarea acestor ciorapi.

tot aceste coduri ne spun calr sa nu purtam pe perioada zilei ciorapii de culoare neagra, dar subtiri (aceai trasnparenti). acesti ciorapi sunt recomandati numai pt momentele de final al zilei, seara, eventual un cadru festiv.

Ciorapii negru mat (den f mare) sau ciorapii colorati - se preteaza pt tinutele casual si pt cadre mai putin business.

sper ca sfaturile mele sa va fie de ajutor in alcatuirea tinutelor voastre.


si in plus, sa fie spalati , nu de alta da' nylonu' si capronu' daca nu-l speli doua zile pute de te i-a dreacu. io am stat langa una din asta cu tinuta bussine da' cu ciorapii nespalati si mai c-am borit ! sa moara mama !

adi27
Postat pe 3 Octombrie 2010 22:11
Sa-i invatam si pe barbati cum sa poarte ciorapii ,nu numai pe femei ! Am vazut unii barbati cu sosete albe la costum !! Oribil ! (sau la un costum elegant sa vezi niste sosete "nike" )
GlaMourios
Postat pe 4 Octombrie 2010 08:08
De la: GlaMourios, la data 2010-10-04 08:08:28Sa-i invatam si pe barbati cum sa poarte ciorapii ,nu numai pe femei ! Am vazut unii barbati cu sosete albe la costum !! Oribil ! (sau la un costum elegant sa vezi niste sosete "nike" )


asculta papusha , sa nu ma inveti matale pe mini !
uite io par ezamplu nu port sosete . am pantofii din pele de sharpe si aia nu suporta sosete . este mai excitant (pe una o apucat-o chiar tremuriciu de-am zis ca-a dat in dambla !) pt. o dama cand se uita la picerele mele si vede numa pele ; pele de sharpe si pele de barbat macho. clar ?
adi27
Postat pe 4 Octombrie 2010 17:11
taticule, suntem veninossssiii....?

du-te, bre...

ciorap cu model ? never... simpli, tata...
Freya_
Postat pe 4 Octombrie 2010 17:37
preci..

dap..
si io la fel,se poarta pielea in draci..
ciorapelu' a avut timpu' lui in tinerete: dres,jartele,portjartier ba intrun timp aveam fetish d-ala,ai,ai,ai... ...acu' port ciorap cand si cand,cand e musai..
iasomia
Postat pe 4 Octombrie 2010 17:47
asa cum zici,mami...
ce pacat ca vine frigu'...
iote d'asta-mi place mie vara: ca pot sa ma despoi de toate alea,sa-mi iau rochitze flu-flu,sandalutze,bizbrize...
preci
Postat pe 4 Octombrie 2010 21:25
ia, lasati mai ca, un ciorap fin, din matase ,face furori. un picior frumos si un ciorap care faaie in mers ,nu-s de ici colea. e frumos si piciorul bronzat- vara. dar, cand da frigul, sa nu ziceti ca apareti in tapaliga goala si-n pantof. si apoi, se vorbea de tinuta aceea de doamna . nu tinuta de concediu sau de piata
si_totusi
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
moda 3 De la: Alexandra_Matei_1 12 Decembrie 2013 17:36
Rochiile midi – noua senzualitate feminina 2 De la: LiaGlow 8 Martie 2017 08:56
voi cu ce va imbracati vara la birou? 81 De la: IleanaAdrianaStan 27 Martie 2010 13:16
Ce tradeaza preferintele MUZICALE?!! 98 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:41
Genti cu imprimeu floral 4 De la: garbo_3627 10 Septembrie 2015 12:43
Setari Cookie-uri