bijuteriile la birou

fetelor, voi ce bijtuerii mia purtati la job? noi avem un regim destul de stric si imi e destul de greu sa port asa ceva, sunt mutle restrictii si legate de look, dar si de forma (din ce saunt facute si cum). in general prefer clar bijuteriile micutie, discrete, dar nu pot purat in miezul zilei perle de exemplu.

eu port ceas, cercei si un lantirsor la gat, dar care imi sta sub uniforma.
credeti ca ar fi deplasat sa port de exemplu niste cercei mai colorati, sau putin mai mari? ori un inel?
cristi_iordache
Postat pe 20 Februarie 2011 13:35
eu port putine, mai multe din argint..in schimb acord foarte mare atentie ingrijirii si caut sa am manechiura perfecta tot timpul...a se intelege bine facuta, nu neaparat cu veselie pe unghii.

in general, nu agreez femeia gen " pom de craciun " si nici barbatul cu dara de parfum dupa el.

less is more, in opinia mea, bineinteles.
Freya__
Postat pe 20 Februarie 2011 13:43
Eu vreau doar sa stiu daca Cristi_iordache este de sex feminin sau masculin. Ce sa faci, curioasa!
Ciresica
Postat pe 21 Februarie 2011 07:01
dap, sis!
te-am lamurit, asa-i?
Thor_again
Postat pe 21 Februarie 2011 08:59
Iar tu bro ai grija ca platina (cu diamante) e la moda nu argintul!
Ciresica
Postat pe 22 Februarie 2011 06:39
Pentru a purta accesorii la seviciu depinde de atitudine si prestanta. Daca regulamentul de ordine interioara permite, o poti face dar cu gust si asortata la vestimentatie.Cred ca lucrezi intr-un domeniu unde porti haina militara si nu da bine si nici nu ai voie sa fi inzorzonata. Nonstridenta pretinde modestie.Lucrurile clasice, serioase sunt intotdeauna la moda.
Vesnic_Tanara
Postat pe 26 Februarie 2011 14:19
De la: cristi_iordache, la data 2011-02-20 13:35:15fetelor, voi ce bijtuerii mia purtati la job? noi avem un regim destul de stric si imi e destul de greu sa port asa ceva, sunt mutle restrictii si legate de look, dar si de forma (din ce saunt facute si cum). in general prefer clar bijuteriile micutie, discrete, dar nu pot purat in miezul zilei perle de exemplu.

eu port ceas, cercei si un lantirsor la gat, dar care imi sta sub uniforma.
credeti ca ar fi deplasat sa port de exemplu niste cercei mai colorati, sau putin mai mari? ori un inel?

in primul rand in ce domeniu lucrezi? Perlele oricum sunt bijuterii extrem de pretentioase. Si nu inteleg de ce nu ai putea purta un inel? Daca erai maritata iti lasai verigheta acasa?
ca sa primesti un raspuns pertinent ar trebui sa specifici domeniul tau de activitate.
Gmihaela
Postat pe 6 Martie 2011 16:22
"Daca erai maritata iti lasai verigheta acasa?"
GMihaela , verigheta, dupa parerea mea, e optionala chiar daca esti maritata. Inelul ala fara capat are valoare doar daca se simte acest lucru.
Dupa cate imi aduc eu aminte, Cristi Iordache este o doamna care lucreaza in domeniul aviatiei. Ma gandesc ca la locul ei de munca ar fi potrivite bijuterii care sa iasa mai putin in evidenta prin marime si mai mult prin delicatete.
cri_cat
Postat pe 4 Ianuarie 2012 00:04
De la: cristi_iordache, la data 2011-02-20 13:35:15fetelor, voi ce bijtuerii mia purtati la job? noi avem un regim destul de stric si imi e destul de greu sa port asa ceva, sunt mutle restrictii si legate de look, dar si de forma (din ce saunt facute si cum). in general prefer clar bijuteriile micutie, discrete, dar nu pot purat in miezul zilei perle de exemplu.

eu port ceas, cercei si un lantirsor la gat, dar care imi sta sub uniforma.
credeti ca ar fi deplasat sa port de exemplu niste cercei mai colorati, sau putin mai mari? ori un inel?

neimportant ,la birou se lucreaza,oricum femeile...
http://www.trilulilu.ro/video-film/toutes-les-femmes-sont-belles-xfrank-michael
VOIAJOR
Postat pe 11 Martie 2012 08:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiloti cu fese push-up pentru un fund bombat? Voi ati purta? 1 De la: Chiloti_Cu_Fese_Push_up_1 30 Mai 2012 15:01
bijuteriile la birou 9 De la: cristi_iordache 11 Martie 2012 08:03
ce ciorapi purtam la birou 128 De la: Laura_Baldini 17 Decembrie 2014 15:15
Business formal ?! 23 De la: garbo_461891 15 Februarie 2017 14:59
voi cu ce va imbracati vara la birou? 81 De la: IleanaAdrianaStan 27 Martie 2010 13:16
Setari Cookie-uri