poate o sa radeti,dar am nevoie de ajutor:(

mai asta mica ce nu mai intra pe-aici...o fi spuuuuus??/
fleurdelis
Postat pe 21 Septembrie 2010 20:59
Daca il iubesti si chiar iti pare rau ca l-ai inselat, mai bine nu-i spune nimic. Poate te va ierta, dar va suferi mult si nu merita doar ca sa iti usurezi tu constiinta. Pe de alta parte... fi (aproape) sigura ca si el a calcat pe bec si va mai calca de multe ori fara ca tu sa banuiesti macar (pina treci de 30 ani, dupa aia iti dai seama...) asa ca... las-o naibii de constiinta.
Alina_M_
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:40
nu se bate oare cap in cap propozitia ,,il iubesc mult,, cu faptul c l-ai inselat?!
rupt_de_realitate
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:37
nu se bate bre nimic..
a vrut sa vada daca pe el il iubeste cu adevarat..
numai asa isi putea da seama...
roby_cado
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:05
eu zic sa nui zici sub nici o forma.nu stie sigur nu-l doare.daca ii spui si te iubeste il faci sa sufere......pote din orgolui sa nu te ierte....dar daca te inseala el si-ti spune cum ar fi? te-ai gandit la asta?sau te gandesti la acel tip cu care l-ai inselat? si se mai zice daca ai inselat odata ai sa mai faci si a doua oara........asa ca hotaraste-te ce vrei de fapt ? sa ramai cu el? sau nu?daca regreti cum spui.....ai grija sa nu mai faci ...pentru simplul fapt ...nu poti face mereu si pe urma sa spui iarta-ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.s-ar putea sa nu te ierte.
ai grija ce faci ? sa ne dai de stire de bine........
garbo095373
Postat pe 1 Octombrie 2010 16:56
Nu ii spune,nu risca stricarea relatiei,pierderea increderii.e de ajuns ca ti-ai dat seama ca ai grasit,si ca de acum incolo vei proceda diferit.
De ce sa il ranesti si pe el,spunandu-i?
Stiu multe relatii,care s-au stricat,din cauza asta,nu merita.
Nu spune,uita si tu,tine minte doar concluzia.
trcutul nu mai exista,fiecare experienta e o lectie pretioasa.
am cel putin doua exemple,oamenicasatoriti,care nu au iertat niciodata ,inselatul o singura data chiar,si au tinut toata viata ranchiuna,au facut viata iad celuilalt.
alt exemplu sunt parintii mei...tata a devenit gelos,dupa ce a banuit ca s-a intamplat,au inceput certuri,a disparut increderea,nu mai e totul ca ianinte.
Nu merita,poate dezlantui iadul.Nu spune!!!! D
daniilia
Postat pe 2 Octombrie 2010 00:50
in situatia lui sunt si eu, mi-e mi-a zpus,,,adevarul e ca se simnte in dragoste chiesti gen...mi-am dat seama imediat ca e ceva in neregula...mi-a zis ..am trecut peste...caci o iubesc...dar acum traiesc cu impresia ca se va mai intampla odata...si nu vad bine relatia...
deci indicat ar fi sa nu ii zici
pierde_vara
Postat pe 2 Octombrie 2010 06:23
De ce lai inselat.atunci nu AI gandit?Acum asumati faptele.Daca te iubeste cu adevarat TE IARTA,daca nu CE LA VIE.Si totusi sunteti nista copii.
garbo009571
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:45
eu zic ca nu stie nimic si ca doar te pune la incercare ...sau mai bine zis se foloseste de psihologia inversa ca sa afle daca l'ai inselat/il inseli sau poate chiar daca il vei insela . daca tot te simti vinovata poate ca ar trebui sa ii marturisesti ! in cele din urma cu siguranta te vei simti mai bine ca vei scapa de aceasta povara de pe suflet .tu decizi !p.s si eu am 18
Roxana14
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:25
bre fatuca 288,uite ce te invata mamaia,berbantul nu trebuie sa te stie de la mijloc in sus.numai de la mijloc in jos,lasa-l sa te cunoasca,ca uita si ce lapte a supt de la tzaza masii.ce iti pasa ce te-ntreaba/spune-i ca il iubesti si sa vezi cum ii trece .auleo,da greu pricep fatucile astea.
ratuscaceaurata
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:47
Auzi da te-ai gandit ca punandu-ti poza poate afla singur de pe net? Nu este chiar asa de greu... Chiar daca nu te vede el te vad prietenii lui... Plus ca nici tu nu sti ce esti zici ca esti mica dar faci sex si deja inseli. Ar fi bine sa te hotarasti esti mica si iti vezi de treaba ta sau faci sex schimbi barbati iti asumi responsabilitati. Sexul presupune responsabilitate. Ai comis-o raspunzi. Daca va afla de l-a altcineva va fi mult mai urat pentru el. Pt ca este vorba de orgoliu masculin. Gandeste-te cum il privesc prietenii tai pe el. Ca pe un prost care a fost inselat. Mai bine ii spui si vezi ce va fi. Sti vb "Nu poti fi si cu .... in fund si cu sufletul in rai"! Bafta!
justme1
Postat pe 2 Octombrie 2010 13:51

de "l-a cineva" eu zic n-are cum sa afle pt ca nu s-a inventat inca scrisul ala asaa
fleurdelis
Postat pe 2 Octombrie 2010 13:54
Buna.Cum adica nu insemna mult pentru tine?ce s-a schimbat acum?
d_mari
Postat pe 2 Octombrie 2010 17:22
daca lai fi iubit cu adevarat nu ai fi putut sal inseli esti inca tinara si confunzi iubirea cu atractia fizica iar acum ca nu dormi noaptea e mustrarea de constiinta ca ai gresit fata de el nu are treaba cu iubirea te simti vinovata si gata daca vrei cu adevarat ceva de la el sau vrei ceva serios eu tias recomanda sai spui daca te iarta bi ne daca nu iara bine el oricum simte si mai tarziu tot va afla poate de la altu si tot acolo se va ajunge mai bine sa sti acum oricum daca te iubeste vei scapa macar de bataie chiar daca te va parasi sau poate ai noroc sa te ierte si sa continuati asta tu decizi
klaus77
Postat pe 2 Octombrie 2010 21:06
" daca te iubeste cu adevarat te iarta " pffffff e ca si cum m-ai omori apoi mi-ai cere iertare si ai mai avea si nesimtirea de a gandi ca vei putea fi vreodata iertat/a ! Deci : NU II SPUNE ! decat sa-i spui : " iubitule te-am inselat" mai bine ii spui "iubitule te parasesc " Daca ii vei spune ,nu va mai fi niciodata la fel !! Tu il vezi pe el nedumerit probabil fiind ca esti TU prea stresata ! take care .
GlaMourios
Postat pe 3 Octombrie 2010 01:26
daca crezi ca poti trai in minciuna ,nui spune adevarul poate iesi la lumina si tot va trebui sa-ti asumi raspunderea daca tu ai fi in locul lui si ai simti ca ceva nui in regula ai vrea sa stii sau nu?pe tine te macina ideea cai gresit si pe el ca nu stie ce se intimpla intre voi...
166116maryeta
Postat pe 3 Octombrie 2010 10:01
Sfatul meu este sa o faci diplomatic , dac te iubeste te v-a ierta daca nu nu te v-a ierta , o aventura este doar placere sexuala pe moment , o dragoste este cu totul altceva ,
Si pe de alta parte esti inca la inceputul vietii este normal sa fii curioasa , mai ales ca ai zis ca nu ai simtit ceva profund la vremea respectiva ,trebuie sa stai fata in fata cu el de vorba si sa iti expui sentimentele sincere , Dar prima data sa examinezi propriile tale simtaminturi daca vrei sa mai continui relatia sau nu , daca este omul potrivit pentru tine , si asa mai departe ,dac nu vrei sa continui relatia , nui mai spune nimic ca e mai bine ,
garbo170488
Postat pe 3 Octombrie 2010 16:18
Nu stiai ca Brasovul se mai numeste si Iasov ??
Mai taci daca ai facut-o , asta este, tineretea, mai dai si pe laturi .
garbo086452
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:02
Adevarul?Ai numai 18 ani, crezi ca asta e dragoste? Daca ar fi fost nu te bagai in pat cu altul. Pana la statornicie mai este timp, asa ca vezi tu....nici baiatul probabil nu stie ce vrea.... cu tine sau cu mama
miorita
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:46
mik mik da l-ai inselat , ce rost are sa ii spui ,crezi k rezolvi ceva? sinceritatea uneori costa .ce nu stie nu il doare capu.
dana_dgg
Postat pe 3 Octombrie 2010 19:50
draguta,in viata faci multe prostii.pe unele le uiti altele se platesc iar unele se intorc impotriva ta. o femeie e normal sa aiba secrete fata de cel de linga ia,mai ales ca e la inceput de drum. ramine la latitudinea ta daca i spui sau nu .merita oare?????????????/
garbo169852
Postat pe 5 Octombrie 2010 10:27
eu spun sa nui zici..ce a fost a fost...tu spunei maereu cat de mult il iubesti si aratai asta..o sa fie bine...eu una nu as vrea sal pierd..si daca ar sti..sigur tear fi lasat..nu stie...dar vrea sa te puna la incercare..parerea mea:D:P
theo97
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:34
imi pare rau ca trebui sa-ti spun parerea mea este ca nu il iubesti deloc, daca l-ai fi iubit cu adevarat nu l-ai fi inselat cu primul venit, daca ai slabiciuni fetito o sa ai cu toti care iti propun!
adevarul doare, dar asta este !
garbo168223
Postat pe 10 Octombrie 2010 04:55
eu teas sfatui sa ii zici.ca daca afla el e mai rau si chiar poti sa il pierzi de tot asa mai ai o sansa de impacare
alin24
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:29
Chiar daca esti mica asa cum spui acest lucru nu este decit prima experienta de viata de care ai sa iti aduci aminte sau nu in timp spui ca o sa mergi la biserica ....sa faci ce constiinta ramine si sa stii ca odata fapta facuta are sa ramina dar ....nu-l martiriza pe bietul de el .....gindeste si cu capul nu numai cu inima in clipele astea-de ce l-ai inselat?poate ca nu e o dragoste asa cum crezi ......
garbo133521
Postat pe 10 Octombrie 2010 12:22
bre, da' p-acilea nu rade nimenea?... ca spera si ea, fata...
zambil
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:17
dak intr'adevar te iubeste nu va pleca.. spune'i.. este adevarat k o perioada va simti ca o ura si probabil te va ignora.. nu'l stresa.. dak te iubeste se va intoarce la tine...
mai cunosc pe cnv.. tot a inselat'o cu cea mai buna prietena.. a vrut sa se sinucida din cauza vinovatiei.. da dupa un timp a preferat sa'i zica.. desi totusi ea stia.. si acuma sunt casatoriti si fericiti..
deci nu dispera.. ia'l incetu si zi'i ce s'a intamplat.. nu cred k va pleca...
dracusor_impielitat
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:56
Eu cred ca ar trebui sa te spovedesti si sa nu-i spui lui nimic.In fond si la urma urmei nu esti casatorita cu el,dar daca-l iubesti si cu adevarat regreti,nu-i spune,barbatii nu sunt capabili sa ierte o infidelitate.Bafta multa.
brujita
Postat pe 10 Octombrie 2010 22:01
288, hai sa iti spun ceva, ce probabil o sa constati si tu cind o sa mai cresti: cind iubesti pe cineva, nu il iubesti din cind in cind - si in rest ai "momente de slabiciune". Momentul ala de slabiciune nu e nici de blamat, nici de laudat - dar e dovada clara ca nu simti pentru el ce ar trebui sa simti.

Nu trebuie sa te justifici nimanui. Ne nastem liberi, si in general murim cam la fel. Dar fii sincera fata de tine, dincolo de teama de a ramine singura, dincolo de faptul ca, probabil, te iubeste el, dincolo de faptul ca AI VREA sa il iubesti.
quasaria
Postat pe 10 Octombrie 2010 22:52
"..Ne nastem liberi, si in general murim cam la fel..."

oare..?
roby_cado
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbat sagetator si femeie Balanta 9 De la: eladaela 7 Octombrie 2009 13:15
OARE E POSIBIL? 5 De la: dor72 15 Aprilie 2011 23:57
Creatii Handmade! 1 De la: onixshop 12 Mai 2010 16:10
poezii de dragoste 78 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 10:39
am 2 bilete 1 De la: yeta1 12 Iunie 2010 10:51
Setari Cookie-uri