voi ce ati face?


iote la feminina de thorel,ce-ar mai pupa el...
preci
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:56
Cred ca tu ai vrut sa-mi zici dar ai utiat.

Bineee. preci, am si un prieten care vrea sa te pupe.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:56
am constatat ca e maaaare saracie.Vedeti cum fac astia pe garbo publicitate la sculpturi in hirtie igienica? Nu mai e piatra, lemn, fildes.In curind or sa apara artisti sculptori in kk.
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:59
Sis, pai cum asa? Inca n-au aparut aia?
A, da, ai dreptate... aia nu-s sculptori, is degustatori in materie...

Doaro, mersi mamica, ti-ai amintit si de doleanta amaratului astuia batran

Precilici, poi ce daca? Te consumi la pupaceala? Amu, cat is binedispus si nu incepem iar cu intepaturile
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:03
voi ce ati face,fetele?!

camdeodat',io-l pup pe thorel....
mai pe urma,vedem noi...
preci
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:05
io as face dush da ma omoara o leneeeeeee
nelly05
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:07
nely...
du-te,bre,la dush...vrei s-o-ncasezi?
preci
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:11
nelyo... vezi ca incepusi sa te alterezi fugi repede de fa dushu' ala si vina 'napoi, mai curata - mai uscata
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:13
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-17 18:25:15Eu nu as vrea sa fiu in locul lui, al barbatului. Sa traiesti asa cum traieste el numai bine nu e, numai linistit si fericit nu e! Una la mana. Doi. NU inteleg cum de prietena ta nu a inteles ca el de ani avea amanta. Vorbim de ANI , nu de zile, hai de luni...Trei. Prietena ta ce vrea? Sa ramana cu el? Sa se desparta? Adevarul?
In locul ei? Mi-as fi dat seama din prima secunda ca are pe altcineva. Casnicia si amorul extraconjugal au mers prea departe, copilul a crescut, increderea si iubirea au descrescut in toate personajele povestilor...so, nu stiu ce sa mai zic...


saracu barbat ....vai , vai !
:aia cu prima secunda e cea mai tare
angin
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:26
gata bre hai ca am revenit mai curata mai uscata mai...
nelly05
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:34
Atunci fuga marsh dincolo si mananca, daca tot te-ai curatat...
p-orma iti dam voie sa vii si aici, la joaca
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:37
ce sa mai fug ca sunt deja acolo si-mi ploua draq in gura de ma inund imediat
nelly05
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:42
De la: garbo054654, la data 2010-09-17 10:55:00... toate bune insa certitudinea adevarului este si la ora actuala incertitudine...

blue33
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:54
ce e interesant aici e faptul ca era pe cale de divort si brusc sa terminat cu cea care odata era sa ii ia locul.
un barbat pot spune ca gandeste ceva asemenea " femeia e buna pt placeri si treburi casnice"
nu in toate cazurile dar pe general vb cam asa ar suna asta puteti sa vedeti la adolescenti ca la ei este cel mai vizibil ...
ei poate ca acel barbat sia dat seama ca copilul care era la mijloc trebuie sa aiba un tata sau poate relatia sa cu amanta"" nu a mai mers iar cea mai scurta cale de evadare era in bratele sotiei.
asta trebuie sa observe ea daca e o schimbare buna sau nu daca e o relatiwe deschisa sau tot asa incordata ... cel mai scurt sfat este o discutie deschisa cu acel barbat la un moment potrvit pt lamurirea sentimentelor cumplului in rest pot spune doar bafta
djbeat
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:04
este clar....tipul nu prea mai face fata la doua ciocane si a fost nevoit sa renunte la un "fluturas"....la amanta, desigur
tymbark
Postat pe 20 Septembrie 2010 14:33
mdeaaa...
sunt o perosna hotarita...eu spre exemplu as fi aflat cine e "doamna"...chiar daca asta mi-ar face rau...si poate(dupa posibilitati) as afla in ce a constat acea infidelitate de fapt...doar sex, sau ceva sentimente...si...cred ca el a renuntat la divot deoarece a realizat ca "cealalta" nu era dispusa sa-si imparta viata cu el...
garbo168903
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:58
u si sentimente???
crezi ca-ti spune bibicu'???
ca n-o fi prost...
normal ca a fost doar sex,ca aia nenorocita l-a tentat si atentat....el...nu si nu...
da' pana la urma a cedat tentatiei
da-i pare rau si numai pe ea o iubeste


a draq situatie...
eladaela
Postat pe 21 Septembrie 2010 12:05
Eu as lupta clar pentru casnicia mea,fara sa ma interesez de loc sa o vad pe cealalta....nu stiu daca as putea sa fiu calma in fata ei.

As schimba comportamentul,in bine,fata de sot,aspectul,as aface schimbari radicale la culoarea parului,etc,stil haine..dar comportamentul este cheia.
Nu l-as parasi,pentru ca vina este si a celeilalte,juma,nu doar a lui....
Chiar de curand,o ruda de a mea,s-a incurcat cu o profitoare...parca e orb....se va trezi insa,si va reveni la sotie,aproape toti revin la sotie.
Nu am de ce sa fiu curioasa cum e cealalta,ptr ca fiecare om e unic.
D
daniilia
Postat pe 21 Septembrie 2010 14:44

mda!
numa' pe ea o iubeste, este?
zambila
Postat pe 21 Septembrie 2010 14:51
Nu am nimic cu amantele dar am ajuns la o concluzie.Dupa spusele prietenei mele sotuui ii este rusine si jena sa ii arate cine e doamna.Concluzia mea, este mai urita decit prietena mea si mai saraca cu duhul.De ce spun asta?Simplu.Amantele mult mai tinere sint de regula dar nu in toate cazurile niste prostute venite de la tara si chitite sa isi gaseasca musai un barbatcu stare care sa le tina in puf fara sa faca mare lucru.Sint sarace cu duhul pentu ca sa fim seriosi care nevasta renunta la sot si la situatia materiala in favoarea unor neavenite din cine stie ce catun uitat?Deci, daca exista ceva avere sigur nevasta dupa divort il lasa pe sot in pielea goala si amanta se trezeste ca deh, dupa atitia ani de convietuire cu sotul alteia cite doua trei zile pe saptamina, uneori inweek end, niciodata de sarbatori,ajunge sa il aiba pe domnul de tot dar nu are unde sa locuiasca decit invechea chirie .Este cam costisitor si se trezeste ca nu-i mai ajunge domnul si salariul sau si tinjeste dupa altul care ar avea mai mult chiar daca si celalalt este la fel de insurat ca primul.Sint sarace cu duhul pentru ca in cei n ani de cind il acaparase pe sotul prietenei mele, nici scoala nu a mai facut dar in schimb s-a autodepasit in a-si gasi barbati.A gasit saraca altul mai bun doar ca fiind prostuta nu a reusit decit performanta de a se agata de alt insurat.Femeile de genul acesta nu prea stiu mare lucru pentru ca au timp de pierdut cu maruntisuri, nu cred ca vor familie.Care femeie sta cu un barbat atitia ani sperind ca va fi al ei cindva.Chiar daca divorteaza, cu siguranta sotul se va intoarce la sotie, poate asta a si vazut amanta respectiva si i-a fost teama ca peste citva vreme se va vedea in situatia sotiei.Oricum foarte multe tinere sint naive si credule.Sotul prietenei mele nu a dorit niciodata divortul doar a fost constrins si asa cum i-a spus el prietenei mele s-a trezit dintr-un cosmar.Eu il cred ca legatura respectiva i-a fost ca un cosmar din care s-a trezit chiar daca dupa prea multa vreme pierduta.Asa cum spune prietena mea de ce sa isi doreasca sa o cunoasca.Fiecare e deosebit infelul sau unele prin prostie, altele prin inteligenta altele printr-o naivitate pe care eu nu o inteleg.Prietena mea este o femeie draguta, finuta, frumoasa si nu ar vrea pentru nimic in lume sa aiba cosmarul de a o cunoaste.Ea nu sta de vorba cu femei care nu pot lega o propozitie si cu care chiar nu ar avea ce sa discute.O femeie care sta atirnata de gitul unui barbat insurat de domeniul anilor, este constienta ca nu poate sa gaseasca ceva mai bun, dupa parerea mea nu are coloana vertebrala,nu are mare lucru de dat sau aratat.Ma bucur enorm ca prietena mea este atit de infipta pe picioarele ei, oricum este o femeie mult prea puternica si sigura de ea in ciuda necazurilor pe care le-a avut, ride cind imi povesteste de toate chestiile astea si ce e foarte important stie ce vrea.Nu degeba a trecut prin viata pina la virsta asta.O admir sincer si stiu ca daca eram in locul ei cred ca demult as fi renuntat la acel sot.Mie nu imi plac oamenii slabi si fug de ei cit ma tin picioarele.Ea a avut rabdare si credinta in Dumnezeu dupa cum spune si nu degeaba.A obtinut ceea ce a avrut, si-a recistigat sotul si a reintregit familia.Cine a cistigat cel mai mult din asta.Fetita care este cea mai fericita cind ii vede pe ei impreuna si ii stringe in brate pe amindoi deodata parca nu vrea sa ii mai lase din mina.
garbo054654
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:14


54, daca o femeie accepta sa fie un fel de bila la "alba- neagra" atunci, da. poate trai cu impresia ca a castigat ceva. de fapt, a pierdut. cel respect de sine , nu mai e. a ramas doar amagirea ca a obtinut "ce a vrut". ea a obtinut sau nenea s-a plictisit de iubita si a considerat ca are acasa un prost, care inghite orice gogoasa?

ce inseamna "impreuna" cand nenea a jucat la doua capete?
si_totusi
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:33
la chestia asta nu pot spune decat atat :,,I have seen the Devil laugh but I don't give a shit''....eu nu am inteles niciodata tipele care stau cu unul care joaca la dublu , triplu , etc, sperand ca tot pe ele le ,,iubeste "....,,dust in the wind"...
reyya
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:46
mai garbolina draga, si tu ai deschis un toapic pentru pretena ta? mie daca-mi zice o prietena, vecina, mama sau alticneva ceva mai intr-o ureche, nu vin sa intreb pe garbo, ca ce chestie?... tu ce faci, ii spui raspunsurile? sau prietena ta esti de fapt tu?
Laura_M
Postat pe 26 Septembrie 2010 16:46
Ce impotanta mai are ? Fata asta a cerut parerile noastre la o situatie de viata .54, sa stii ca ranile sufletesti pe care tocmai le-a capatat prietena ta,nu se vindeca cu nimic.Oricand isi va aduce aminte ca sotul ei a preferat o fufa in locul ei.Asta nu se poate uita!
garbo114459
Postat pe 1 Octombrie 2010 23:36
Mie-mi place cum e facuta "saraca cu duhul" cea care, pana la urma, a luat in viata doar ceea ce i-a placut (ma rog, gusturile nu se discuta), iar prietena cea atotiertatoare, gospodina care ii spala izmenele si ii pune in farfurie derbedeului, e mandra ca si-a "recastigat" temporar dreptul de unica menajera, care oricum ii apartinea; de fapt, parerea mea e ca ii e datoare pentru atare "pleashca" celei care a parasit haimanaua si nicidecum vreunui talent personal. As intelege-o sa aflu ca rade dupa ce ar fi avut taria sa ii faca aceeasi surpriza ca cea facuta de amanta si sa-l lase batand din buza pentru ca a alergat dupa doi iepuri, dar sa se bucure ca "atunci cand nu e calul e bun si magarul" nu vad motiv, zau asa...
blue33
Postat pe 2 Octombrie 2010 16:03
O fi obosit BARBATUL si are nevoie de refacere, intrebarea este daca EA mai poate astepta pana se hotaraste el , daca sta acasa sau pleaca din nou la gagici? Cine stie
miorita
Postat pe 3 Octombrie 2010 20:06
De la: blue33, la data 2010-10-02 16:03:35Mie-mi place cum e facuta "saraca cu duhul" cea care, pana la urma, a luat in viata doar ceea ce i-a placut (ma rog, gusturile nu se discuta), iar prietena cea atotiertatoare, gospodina care ii spala izmenele si ii pune in farfurie derbedeului, e mandra ca si-a "recastigat" temporar dreptul de unica menajera, care oricum ii apartinea; de fapt, parerea mea e ca ii e datoare pentru atare "pleashca" celei care a parasit haimanaua si nicidecum vreunui talent personal. As intelege-o sa aflu ca rade dupa ce ar fi avut taria sa ii faca aceeasi surpriza ca cea facuta de amanta si sa-l lase batand din buza pentru ca a alergat dupa doi iepuri, dar sa se bucure ca "atunci cand nu e calul e bun si magarul" nu vad motiv, zau asa...


cam asa ceva...iar in plus,pe linga unica menajera...e si o mama perfecta,o sotie fidela;dupa a mea parere e doar o FRAIERA!
hellya
Postat pe 8 Octombrie 2010 22:26
Buna...sincer dupa ce am citit mesajul tau nu pot sa zic decat ca m-am ragasit si eu putin in el..ca sa ma intelegi mai bine..am fost si eu casatorita si fostul sot avea amanta dar eu banuiam din comportamentul lui..avem si un copil impreuna..am incercat sa salvez cumva situatia gandindu-ma la copil dar pana la urma am divortat..parerea mea este ca ei oricum bine nu se fac niciodata.unora le face placere sa aiba viata dubla,sa traiasca doar pt ei si placerile lor..asa era fostul..eu intre timp mi-am rafacut viata si a venit si mi-a zis ca-i pare rau ca am divortat si ne vrea inapoi(pe mine si pe copil)..sincer am avut o satisfactie f mare pt ca a ajuns la vorbele mele.eu ii spusesem ca-si va da seama dc a pierdut dar va fii foarte tarziu..trecand ani mi-am dat seama ca am facut bine divortand pt ca nu a renuntat la obiceiurile lui proaste de a umbla cu mai multe femei..are o relatie dar nu numai cu cea cu care locuieste..eu m-am recasatorit si sunt foarte bine..poate ca ti-ai dat seama de raspunsul meu din ce ti-am povestit..
garbo170975
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:13
654 sau cum te cheama... din punctul meu de vedere, "cealalta" n-are absolut nici o relevanta, dar m-ar speria un sotz in halul asta de instabil.
Pina la urma o casnicie inseamna planuri impreuna, si faptul ca azi ma iubeste, maine nu ma iubeste, poimaine m-a iubit numai pe mine mi-ar da o mare nesiguranta sa mai pun noaptea capul pe perna alaturi de el. Daca maine se trezeste iar ca a visat alta diva? Si ca pe aia o iubeste? Si poimaine zice ca nu stia ce e cu el?
Daca nu stia ce e cu el e foarte nasol. E de tratament psihiatric, chiar. Sintem adulti, si ar trebui sa avem discernamint - altfel sa ne numeasca un tutore si sa ne dea ala cu joarda peste oki....
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:25
eu am o singura replica pentru asta :,,I don't give a shit''...atunci cand am ,,planuri "
reyya
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia parinti-iubit 14 De la: garbo068629 8 Ianuarie 2010 14:33
se mai poate reveni 11 De la: luptatoareacurajoasa 26 Mai 2010 19:56
o sufoc 49 De la: elodia 21 Septembrie 2011 18:28
credeti k relatia dintre un leu si o fecioara poate rezista mult timp?? 41 De la: KNIGHT_31 13 Decembrie 2010 01:04
divort dupa 22 de ani de casnicie 19 De la: chrystal_10 21 Ianuarie 2010 00:04
Setari Cookie-uri