A fost frumos, s'a terminat...acum ce mai e de facut?!

imm...
mai mie nu stiu de ce....dar mi-a lasat impresia aia ca o trecutara cu bine de ai 3 ani, si se mira si ei de chestia asta!~
fleurdelis
Postat pe 26 Septembrie 2010 09:21
Draga mea! Am 45 de ani,o casnicie frumoasa si doua fete. Din experienta mea iti spun ca tu nu trebuie sa faci absolut nimic pentru ca el sa mai ia contact cu tine.Daca el nu mai doreste acest lucru tu trebuie sa iti vezi de viata ta si poate gasesti pe cineva care sa te iubeasca.Un mare poet al nostru pe care cred ca il stii a spus:"Daca dragoste nu e,nimic nu e"Cauta in asa fel incat baiatul sa te caute si sa vrea o relatie cu tine,altfel ...inseamna ca nu te vrea oricate incercari vei avea tu de a fi impreuna cu el.Iti doresc fericire!
garbo168092
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:01
Eu cred ca doar la barbatii neseriosi.Iubirea dureaza cam 2 ani si ceva aproape 3....Daca exista sinceritate intro relatie si inima curata...Dumnezeu poate da iubire in inima la ambii ca acea iubire sa nu sa se termine niciodata.sa fie permanenta..daca ambii se respecta si sunt sinceri si curati la suflet unul cu altul....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:02
Sau poate sa fie ca...In tre ani,,cam o femeie se satura de tampeniile care le face barbatul si isi ia lumea in cap..Sau poate sa fie si invers...Ca unul dintre ei sa profie de faptul ca cineva este indragostit...Pt ca de obicei intro relatie unde nu este Dumnezeu,,unul din parteneri nu impartaseste acelasi sentimente ca celalalt..La un moment dat paharul se umple si relatia se rupe..Dar eu cred ca daca ar exista sinceritate si inima curata si Dumnezeu in relatia lor...Relatia lor ar fii mereu permanenta si iubirea nu sar termina
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:06
De la: fleurdelis, la data 2010-09-26 08:48:04ma voi ati cetit cartea??
numai iubirile neadevarate dureaza 3 ani!


asa zic si eu .
si mai intreb de cand ne spun altii doar pt ca stiu sa se exprime mai bine, ce simtim??
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:16
Draga mea Eleena.Am avut o relatie frumoasa cu cineva 2 ani.Dupa cesti 2 ani nu mi a mai raspuns la telefon.Am fost convinsa ca are pe altcineva.Intamplarea a facut ca dupa 2 ani de la despartire sa lucreze in acelasi loc cu mione.El a fost cel care a reanceput relatia.Eu eram indiferenta dar el a fost cel care m a abordat si am reanceput.Santem impreiuna acum si cred ca pentru totdeauna.Impotrant este ca el sa creada ca meriti sa fii cu el,altfel...nimic.Tu trebuie sa demonstrezi ca esti mai buna decat altcineva. Fa o! Te imbratisez.
garbo168092
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:17
bre luptatoareo ii buna inima aia curata, dar nu e tot . mai trebuie sa fie si altele o ho ho
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:20
Asa e. El nu trebuie sa demonstreze nimic. La el se subintelege ca te merita ca doar tu esti mai prejos decat el. Asa sa faci. Sa lupti sa-i demonstrezi ca esti mai buna decat altele, sa te umilesti, sa te milogesti. Ca doar el merita. Tu nu.
Disperatelor. Ati face orice doar sa se uite un barbat la voi!
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:21
mdea...
si acum stim si cine s-a trezit cu fata la cearceaf....
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:23
Hai mai ca nu-s.
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:25
numa' otara nervozica

bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:31
Nu mai. Ma deranjeaza cand o femeie considera ca e bine sa te umilesti doar pentru a demonstra unui barbat ceva. Orice ai face, el oricum isi pastreaza parerea despre tine. Poti sa te tarasti ca o molusca la picioarele lui ca daca nu vrea tot nu va sta cu tine. Pe cand daca te vrea cu adevarat, poti fi tu cea mai mandra femeie din lume ca tot dupa tine va veni.
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:35
stiu ca nu-s pe topicul de reclamatii dar mi se intampla de ieri sa vreau sa intru pe profilul meu si sa ma nimeresc aiurea, pe un altul .

voua nu??ca ma'nerveaza cu nervii
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:35
Ba da. Vizitez o multime de profile. Ar fi frumos sa lasam o punguta de alune ceva acolo daca tot ne vizitam fara sa vrem.
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:36
albastrico..
nu te nervoza,ca si noi tot aiurea nimerim!
de o saptamana tot aiurea nimerim!
ia sa-ti imping io o vizita!
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:37
ai dreptate Doaro da' ele cum sa-nvete ?? nu vezi ca sfaturile nu-s de ajuns??
pana nu si-o iau pe coaja nu stiu pe unde le doare ..
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:38
ioai !! nu veni ca-s in pijama inca
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:39
Am fost si eu pe la Blue, unde erai Preci ca nu te-am vazut.
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:41
pai da femeile arata ca au nevoie de barbati sa le ajute la cresterea copiilor si barbatul se foloseste de asta..Pt ca daca o femeia ar putea sa demostreze ca se poate descurca si fara un barbat,,sa nu ii arati ca esti la mana lui si ca te poti descurca si fara el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:48
eu am pus acolo o gustarica si ceava de baut .
macar sa nu stati degeaba pana va cautati
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:53
De la: bluelight, la data 2010-09-26 10:20:53bre luptatoareo ii buna inima aia curata, dar nu e tot . mai trebuie sa fie si altele o ho ho
Da asa este...Nu este suficient ca un om sa fie curat la suflet si sincer..Un om trebuie sa fie si destept,intetelept si sa stie sa isi impuna punctul de vedere si sa nu sa se lase folosit...Pt ca daca se lasa folosit din om bun si sincer,se poate schimba la 90 de grade intr-un om nesincer si cu ura pt oameni si plin de rautate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:53
mai ,eu ma gandeam defapt la sfanta copmatibilitate fiindca am observat ca nu toti oamenii buni si sinceri mi s-ar potrivi . da' ma rog. ..
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:56
Na! O-nceput slujba irinucai?
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:58
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-26 10:48:13pai da femeile arata ca au nevoie de barbati sa le ajute la cresterea copiilor si barbatul se foloseste de asta..Pt ca daca o femeia ar putea sa demostreze ca se poate descurca si fara un barbat,,sa nu ii arati ca esti la mana lui si ca te poti descurca si fara el


Xena, femeile nu au neaparata nevoie de barbati sa le ajute la cresterea copiilor. Sunt destule care isi cresc singure copiii si inca intr-un mod exemplar. Poate la conceperea lor sunt mai de folos barbatii insa si aici e putin discutabil. Se poate apela la inseminare...
m_ada
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:01
De la: bluelight, la data 2010-09-26 10:56:45mai ,eu ma gandeam defapt la sfanta copmatibilitate fiindca am observat ca nu toti oamenii buni si sinceri mi s-ar potrivi . da' ma rog. ..
Da ai dreptate..Conteaza temperamentul omului,,idealurile lui..mie imi place sa ii ajut pe oameni...sa imprastii lucruri bune in lume asa cum altii au imprastiat lucruri rele.Si lucrurile bune pot fii imprastiate in lume nu doar lucrurile rele..Dar daca barbatul nu are acealeasi idealuri ca si ale mele ,nu putem fii impreuna...si fiecare sa isi vada de drumurile lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:17
Da ai dreptate..Conteaza temperamentul omului,,idealurile lui..mie imi place sa ii ajut pe oameni...sa imprastii lucruri bune in lume asa cum altii au imprastiat lucruri rele.Si lucrurile bune pot fii imprastiate in lume nu doar lucrurile rele..Dar daca barbatul nu are acealeasi idealuri ca si ale mele ,nu putem fii impreuna...si fiecare sa isi vada de drumurile lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:19
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 14:50
Vad ca esti sceptica, hm.... Adevarata iubire, CEA MARE dureaza o viata, crede-ma, dar cu conditii ca cei doi sa fie oameni de mare calitate umana.
Iti doresc sa ai parte de asa ceva si te veio gandi la mine
SUCCES
garbo093293
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:48

" Desi am vorbit, desi ne intelegem bine, ma simt singura, simt un gol imens pe care nimeni nu il poate umple decat el. Mi'e foarte greu fara el, orice loc imi aminteste de el si nu ma pot abtine sa nu plang. Mama mea se teme sa nu intru in vreo depresie si nu mai stie ce sa imi spuna sa fac ca sa ma simt mai bine...mi'a sugerat sa il chem sa ne intalnim putin, doar ca am refuzat sa fac acest lucru."
Acum ma gandeam sa incerc sa fac un pas spre a ne relua relatia, sa ii propun sa ne intalnim, doar ca nu stiu cum sa il iau, ma tem sa nu par prea disperata, nici prea exagerata...intelegeti ce vreau sa spun...
Va rog din suflet, ajutati'ma ! As vrea sa imi spuneti cum sa il iau, cum sa ma comport, ce anume sa ii spun incat sa ii ajunga la suflet si sa ne impacam...mai ales ce as putea face sa invingem distanta si sa ii arat ca am putea intretzine relatzia chiar si la distantza.

Va multumesc mult ! Sper sa ma ajute cineva...[/quote]

puOi ...propune`i sa va intalniti. Dupa parerea mea, sigur o sa accepte.
Si eu sunt copilaroasa ..ba chiar dificila ..da` sunt rea ..si nenorocita :))). Asa mi s`a zis. Doar ce stiu e k am invatat din greseli ...cum zici tu in titlu` " a fost frum, s`a term " ...nu cumva e doar un moft, un orgoliu ?
garbo015503
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:05
De la: garbo093293, la data 2010-09-27 09:48:34Vad ca esti sceptica, hm.... Adevarata iubire, CEA MARE dureaza o viata, crede-ma, dar cu conditii ca cei doi sa fie oameni de mare calitate umana.
Iti doresc sa ai parte de asa ceva si te veio gandi la mine
SUCCES



vreau ceva un sfat rapid, o sugestie
cum pot sa uit pe cineva!??
ma gandesc la acea persoana in fiecare zi
nu e o relatie ok, mi-ar face rau daca m as intoarce
cat despre meritat ca se tot vorbeste aici, e cam umilitor sa te gandesti daca TU meriti sa fii cu el sau nu. De ce nu se pune problema invers?! sa staaaai sa tot astepti (: ma intristez
sa te tot cantareasca !:)
heart_blossom
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prea confuza ca sa pot sa iau o decizie, va rog ajutati-ma!!!!! 98 De la: wiorin 27 Februarie 2011 02:29
cat de mult poti sa iubesti un barbat incat sa nu-ti dai seama cum e el? 50 De la: garbo004228 29 Septembrie 2011 20:50
as vrea sa inteleg ce se intampla cu barbatii din ziua de azi..... 80 De la: ariadna06 5 Decembrie 2012 19:37
despartiri dureroase 13 De la: elodia 7 Ianuarie 2010 10:55
despartire sau compromis 253 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:15
Setari Cookie-uri