asteptari intr-o relatie

sper ca nu de fiecare data.
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2010 23:12
De la: ozi_fara_tine, la data 2010-09-10 21:29:31ce atata pupat pasional...ca dupa aia dispare pasiunea...si asa dispare ea la un moment dat ....e vorba aceea mai rarut ca e mai dragut


Ce aberatie!!!!!

Adica sa treaca prin casa pe linga mine fara sa ma atinga macar cu un degetel, asa ca si cind s-ar sterge de gemul care i-a ramas pe mina??????? Tot timpul si mereu.Am zis!
Ciresica
Postat pe 12 Septembrie 2010 23:15
nu ca-mi fac reclama,da' speranta moare ultima...
preci
Postat pe 12 Septembrie 2010 23:17
Macar aici cuscry, macar aici!
Ciresica
Postat pe 12 Septembrie 2010 23:19
ai dreptate zambilo fatada arata bine dar "casa" e plina de gunoaie :))) am mai vazut eu relatii din astea toti i stiau cei mai fericiti si ca se iubesc mult pana el nu a mai rezistat si a inceput sa se planga
ozi_fara_tine
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:18
De la: Ciresica, la data 2010-09-12 23:15:01
De la: ozi_fara_tine, la data 2010-09-10 21:29:31ce atata pupat pasional...ca dupa aia dispare pasiunea...si asa dispare ea la un moment dat ....e vorba aceea mai rarut ca e mai dragut


Ce aberatie!!!!!

Adica sa treaca prin casa pe linga mine fara sa ma atinga macar cu un degetel, asa ca si cind s-ar sterge de gemul care i-a ramas pe mina??????? Tot timpul si mereu.Am zis!


nu am zis ca sa nu te atinga dar nici chiar la o zi in care amandoi sunt acasa sa stea bot in bot si numai saruturi pasionale ... nu de alta da dupa aia nu mi se mai scoala.....
ozi_fara_tine
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:19
De la: ozi_fara_tine, la data 2010-09-13 10:19:23
De la: Ciresica, la data 2010-09-12 23:15:01
De la: ozi_fara_tine, la data 2010-09-10 21:29:31ce atata pupat pasional...ca dupa aia dispare pasiunea...si asa dispare ea la un moment dat ....e vorba aceea mai rarut ca e mai dragut


Ce aberatie!!!!!

Adica sa treaca prin casa pe linga mine fara sa ma atinga macar cu un degetel, asa ca si cind s-ar sterge de gemul care i-a ramas pe mina??????? Tot timpul si mereu.Am zis!


nu am zis ca sa nu te atinga dar nici chiar la o zi in care amandoi sunt acasa sa stea bot in bot si numai saruturi pasionale ... nu de alta da dupa aia nu mi se mai scoala.....

...Zici tu?...
ultramoava
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:22
...ok, sunt de acord cu toate pct dar am o singura intrebare: Daca apare cel de-al" treilea" dupa ce EL a facut perfect primele 5 pct dupa cat timp ii spui, daca-i spui?!
YANG
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:04
glumeam ca oricum nu mi se scoala ca sunt fata dar na ....
ozi_fara_tine
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:06
ce sa ii spui?de al 3lea???adica de amant???? NEVER ??? ai innebunit?
ozi_fara_tine
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:07
daca pe mine ma intrebi - eu ii spun imediat.
Nu stiu daca ma si crede.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:17
Q...esti ok?....mi-a fost dor de tine....
nuti_vio
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:19
relativ ok... Ieri era sa imi rup gatul prin niste stinci, in rest letargica, asa.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:21
Ma bucur ca esti oarecum bine.......ai ai grija de tine....gandeste-te la printesica ta.....o pup dulce.....
nuti_vio
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:26
Q, la subiectul asta al tau inca mai meditez... Habar nu am ce asteptari au mai ramas...Stii, cu timpul se imputineaza...Pana dispar...
Luna_in_capricorn
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:32
auzi Q....
da' tu de cand fancy leo siroape,mami?
preci
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:37
pai na... daca muraturi nu pun...acu'ca vine toamna, macar siroape.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:07
raaau domle!!!!!!!!!! rau!!!!!!!
nazirra
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:37
daca toate punctele acestea ar fi valabile in viata d ezi nu ar mai exista avocati specializati in divorturi si nici sectii d epolitie unde s astea barbatii betivi si reclacitranti care si au luat sotiile la omor! doresc sa vaeti parte d etoate acele puncte care dau farmec si savoare unei realtii in doi !
rupt_de_realitate
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:57
De la: eu_geminy, la data 2010-09-08 00:47:48Daca mi se permite, as spune si eu ceva aici... am mai dat acest raspuns, si la topicul legat de barbatii romani.

Cu atat mai mult cu cat eu mai mult glumesc, rareori vorbesc prea serios.

as spune acum, asa:

citesc tot ce se scrie aici, dar nu as avea prea multe de zis.

Pe scurt: poti sa ai o mie de puncte/pretentii, extraordinar de benefice/tandre/romantice/practice/domestice... daca nu tii cont si de doleantele celuilalt, si nu il(o) respecti, nici ale tale (vorbesc generic) nu valoreaza prea mult.

Nu-ti poti cladi fericirea doar pe calvarul celuilalt, sau pe ideea ca el trebuie sa ofere, iar tu numai sa primesti... ori sa oferi numai cand doresti, ori ai chef. Pretentiile nu prea au cum sa fie similare, la sexe diferite. De aceea e bine sa si stii ce sa ceri.

Si ar mai fi una: sa ai mare grija si ce sa-ti doresti. :D
:))



PS: cand o relatie merge bine cu adevarat, ea nu are nevoie de nicio regula scrisa. vine totul de la sine.:)




si cred ca asta este cel mai corect comment pentru acest topic...realist si cu bagare de seama pentru multi dintre noi......
madita
Postat pe 22 Septembrie 2010 14:42
De la: quasaria, la data 2010-09-07 19:55:15Dupa niste nedumeriri existentiale comune, am facut ceva brainstorming cu niste prietene, si eu am opisat cam asa: valabil pina la adinci batrineti:

1 - sa ma sarute cind vine acasa. Pasional. Si cind vine acasa dupa ce a dus gunoiul.
2 - sa doarma cu mine in brate. Nu cu courul la mine, nu pe canapea, nu in pozitia fetus ca il doare burta. Nope. Cu mine in brate!! In fiecare noapte! Amin.
Pasiunea e una - si probabil trece - afectiunea e alta. Si cind trec manifestarile afective, trece si relatia. Cu totul.

3 - Sa contribuie la cheltuieli cit mine. Diferenta de bani e a fiecaruia si face fix ce vor muschii lui cu ea. Daca vrea sa isi cumpere un cal maro din diferenta, n-am nimic impotriva. Valabil si pt pantofii mei.

4 - no control - daca vreau sa il insel, oricum nu ma va prinde niciodata - si, daca e suficient de destept, asta e valabil si pt el. Deci nu scotocit mailuri, telefoane, buzunare. E inutil, oricum. N-am o ora de intors acasa. Daca ma intorc, e pentru ca vreau, nu pentru ca se supara el daca nu ma intorc.


Asa ca de cite ori se impacienteaza, sa isi aminteasca ca asta e o chestiune de free will.

5 - nu stiu sa gatesc mai bine ca un barbat. Nu stiu sa fac treburi casnice mai bine ca un barbat. N-am nici talente administrative. Deloc. Aragazul, masina de spalat, aspiratorul functioneaza la fel pentru amindoi - daca ii displace ideea, putem include femeia de serviciu in buget.
Daca nu, fiecare pe cont propriu.

6 - sint femeie si prefer sa ramin asa. Nu il imping inainte, nu il imping inapoi, nu il imping lateral. Poate lua decizii - bune - pentru amindoi, fine. Nu poate - o sa iau eu. Pentru mine.
Si poate gasim un al treilea care sa ia pentru noi toti.

... ar mai fi vreo 20j de pcte, astea sint cele mai relevante.
Eram curioasa sa aud si asteptarile unor dne ceva mai.... normale ca mine (evident, nu ale lui xena)....[/quot


Astea sunt asteptarile tale????slabut.....va mirati de ce dati peste dobitoci, pampalii...poi daca astea sunt standardele/sabloanele...???
Femeile de azi incearca tot mai mult sa se masculinizeze, sa se impune domne.....uita de atitudine,de ceea ce inseamna femenitatea....Si desigur, isi vor gasi un "macho feminizat" care sa fie dispus nu numai sa ajunga ea la orice ora acasa., dar sa o astepte si cu cina:p.....
mallix
Postat pe 22 Septembrie 2010 15:29
Sincer,am ajuns la concluzia ca "atata pupat toata ziua" stinge pasiunea!!La inceput nu intelegeam....mi se pare ca-i lipsa de afectiune....Dar e mult mai frumos sa tanjesti dupa un sarut...sa astepti sa te sarute, sa tremuri numai gandindu-te.......la fel k la prima intalnire!!!Si de ce sa facem din asta un obicei, sa devina rutina, banalitate????
mallix
Postat pe 22 Septembrie 2010 15:42
De la: YANG, la data 2010-09-13 13:04:37...ok, sunt de acord cu toate pct dar am o singura intrebare: Daca apare cel de-al" treilea" dupa ce EL a facut perfect primele 5 pct dupa cat timp ii spui, daca-i spui?!


Ideea este ca asteparile intr-o relatie apar cam dupa ce incepe relatia. Deja ni se aprind calcaiele si daca mai indeplineste si cateva punctulete din cele enumerate .... poate sa apare nu al treilea, ci cinci, ca nu ai ochi pentru ei. Ei raman cu "aparutul" in fuga prin raza vizuala.
adnana66
Postat pe 22 Septembrie 2010 17:14
De la: mallix, la data 2010-09-22 15:42:24Sincer,am ajuns la concluzia ca "atata pupat toata ziua" stinge pasiunea!!La inceput nu intelegeam....mi se pare ca-i lipsa de afectiune....Dar e mult mai frumos sa tanjesti dupa un sarut...sa astepti sa te sarute, sa tremuri numai gandindu-te.......la fel k la prima intalnire!!!Si de ce sa facem din asta un obicei, sa devina rutina, banalitate????


Cred ca de atata "tremurat gandindu-te" ai ajuns la "concluzia" ca pupatul stinge pasiunea! Of, Doamne .... !!!
onelia
Postat pe 22 Septembrie 2010 21:23
Daca voi priviti pupatu k si spalatu pe maine "dupa ce adus gunoiul" il inscrieti in seria rutinelor care le faci instictiv, automat......si atunci unde-i pasiunea de care vorbeati????
mallix
Postat pe 22 Septembrie 2010 23:37
De la: onelia, la data 2010-09-22 21:23:21
De la: mallix, la data 2010-09-22 15:42:24Sincer,am ajuns la concluzia ca "atata pupat toata ziua" stinge pasiunea!!La inceput nu intelegeam....mi se pare ca-i lipsa de afectiune....Dar e mult mai frumos sa tanjesti dupa un sarut...sa astepti sa te sarute, sa tremuri numai gandindu-te.......la fel k la prima intalnire!!!Si de ce sa facem din asta un obicei, sa devina rutina, banalitate????


Cred ca de atata "tremurat gandindu-te" ai ajuns la "concluzia" ca pupatul stinge pasiunea! Of, Doamne .... !!! [/quot

onelio,iar ai fost desteapta...
Ce-i aia prima intalnire?!? pai,la mine ,prima intalnire a fost un jaf...si am convingerea ca multi au ramas cu aceesi impresie...
Nu pe prima o tii minte...pe ultima...
D-aia barbatii si nu numai,vor sa-si reimprospateze memoria...
garbo166122
Postat pe 22 Septembrie 2010 23:48
De la: mallix, la data 2010-09-22 23:37:20Daca voi priviti pupatu k si spalatu pe maine "dupa ce adus gunoiul" il inscrieti in seria rutinelor care le faci instictiv, automat......si atunci unde-i pasiunea de care vorbeati????


Dar nu a spus nimeni ca trebuie sa-l pupi dupa ce a dus gunoiul sau pentru ca a dus gunoiul. Sau pupa-l si atunci ... ce are?! Nu intelegi ca pasiunea o poti simti si pentru unul de pe strada numai pentru ca-i mai chipes (pentru cele mai focoase - ca sa ma exprim elegant), dar pasiunea adevarata este cand intimitatea dintre tine si el are un ceva anume, stiut numai de cei doi. A scris Doinita pe undeva si mi-a placut al naibii de mult .. "chestii intime, care fac intimitatea sa devina mai .... intima". Pasiunea se mai si intretine, nu ti-o tragi, te-ai racorit si .. pa! ... hai sa spalam vasele etc. Nu spune nimeni sa stai cioc in cioc la modul pasional (adica ala de dormitor), dar nici sa ma tratezi ca pe sor-ta, iar cand vine noaptea iti aduci aminte ca sunt femeie!
onelia
Postat pe 23 Septembrie 2010 12:54
Onelus, tata ... dar cand ai avut timp de citit si rascitit?! Da, ai dreptate, asa am scris si nu ma dezic si mai am o vorba pentru barbatii nostri (ca si pentru femei, de altfel, dar de la barbatii lor): Ca sa "dormi" bine noaptea, "asterne-ti" de ziua!
Doinita201
Postat pe 23 Septembrie 2010 13:41
Onelus, tata ... dar cand ai avut timp de citit si rascitit?! Da, ai dreptate, asa am scris si nu ma dezic si mai am o vorba pentru barbatii nostri (ca si pentru femei, de altfel, dar de la barbatii lor): Ca sa "dormi" bine noaptea, "asterne-ti" de ziua!
Doinita201
Postat pe 23 Septembrie 2010 13:42
N-am apasat decat o data pe "adauga mesaj"! Parol!
Doinita201
Postat pe 23 Septembrie 2010 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEILE ! DE ZIUA LOR,CIT DE ATENTI SUNT BARBATII ? 7 De la: IOANIDE 5 Martie 2012 19:54
ce te faci cand iti apare in cale dragostea,iar tu esti maritata si ai si copiii de crescut? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 04:27
Subiect 11 De la: Luna_in_capricorn 29 Iunie 2011 09:06
horoscop 14 De la: Gabriela_Apostol_1 11 Ianuarie 2014 16:28
Nelamuriri... 1 De la: garbo088421 16 Octombrie 2011 14:50
Setari Cookie-uri