asteptari intr-o relatie

Q, deci ai fost ceva mai maso la viata ta, ha?
Thor_again
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:45
nu stiu daca mai mult sado sau mai mult maso....
Trebe sa mai analizez.
quasaria
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:48
q.....exact la cele trei raspunsuri ale tale NU m-am referit cand am zis de comunicare...aici deja sunt erori de comportament....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:50
q mai povesteste fetita caaaa e super amuzant
garbo074997
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:52
al meu se chinuie sa -mi demonstreze ca santem egali si io am aceleasi drepturi si io clar ca accept
garbo074997
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:53
florisule.....ia arata-i egalitatea cu tigaia sa vezi ce regroupir face.....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:54
eu m-am referit la astea: "dorinta aceea de a afla interiorul sufletului si al mintii....." - care se citesc din priviri, dincolo de orice erori de comportament.

Dar astea sint rara avis.
Rara avis in terris, nigroque simillima cycno.

Mda - 997. Si mr. ex a incercat el saracul in marinimia lui cind era bine dispus sa ma lase pe mine sa aleg pe unde vreau sa ne plimbam: asta era o dovada de egalitate. Si i-am zis uite vezi stancile alea cocotzate la 2000 de metri?! Na, acolo vreau! La corbi! Daca ma intrebi pe mine....
Si acolo m-a dus. Noaptea. In pantofi si cu rochitza cu strassuri. (eram la o nunta... si cica am iesit sa ne aerisim un pic)
E drept ca nu m-a mai intrebat vreodata.
quasaria
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:55
Subiect gras, quasy...Am nevoie de timp ca sa raspund. De muuult timp...Trebuie sa ai rabdare cu mine...
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:14
quasy chiar i-mi place subiectu tau ..pe bune profund asteptari 1respect,2 cardurile la mine,3 conturile la mine ,4 copilu ..la noi ,5 treburi gospodaresti impreuna,va urma...
garbo074997
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:25
Daca mi se permite, as spune si eu ceva aici... am mai dat acest raspuns, si la topicul legat de barbatii romani.

Cu atat mai mult cu cat eu mai mult glumesc, rareori vorbesc prea serios.

as spune acum, asa:

citesc tot ce se scrie aici, dar nu as avea prea multe de zis.

Pe scurt: poti sa ai o mie de puncte/pretentii, extraordinar de benefice/tandre/romantice/practice/domestice... daca nu tii cont si de doleantele celuilalt, si nu il(o) respecti, nici ale tale (vorbesc generic) nu valoreaza prea mult.

Nu-ti poti cladi fericirea doar pe calvarul celuilalt, sau pe ideea ca el trebuie sa ofere, iar tu numai sa primesti... ori sa oferi numai cand doresti, ori ai chef. Pretentiile nu prea au cum sa fie similare, la sexe diferite. De aceea e bine sa si stii ce sa ceri.

Si ar mai fi una: sa ai mare grija si ce sa-ti doresti. :D
:))



PS: cand o relatie merge bine cu adevarat, ea nu are nevoie de nicio regula scrisa. vine totul de la sine.:)
eu_geminy
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:47
si noi glumim ......cand iubesti o persoana pui umaru la munca ca atunci cand este timp liber sa il petreci cu iubita ,iubitu sau familia.Atunci cand iubesti pe cineva stii sa apreciezi fiecare efort ,fiecare zambet si imbratisare este pretioasa.Sant multe de spus dar ca si concluzie .....cand iubesti ...il si respecti si umarul tau este acolo pt el.
garbo074997
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:54
ladyDY
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:55
floris, eu stiu ca tu glumeai - am vazut faza cu cardurile:P

dar stiu ca sunt si persoane care nu glumesc deloc...
eu_geminy
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:59
nu stiti sa faceti o gluma buna..? nu prea va pricepeti la asta..?

'ete acilisea...


De la: quasaria, la data 2010-09-07 19:55:15Dupa niste nedumeriri existentiale comune, am facut ceva brainstorming cu niste prietene, si eu am opisat cam asa: valabil pina la adinci batrineti:

1 - sa ma sarute cind vine acasa. Pasional. Si cind vine acasa dupa ce a dus gunoiul.
2 - sa doarma cu mine in brate. Nu cu courul la mine, nu pe canapea, nu in pozitia fetus ca il doare burta. Nope. Cu mine in brate!! In fiecare noapte! Amin.
Pasiunea e una - si probabil trece - afectiunea e alta. Si cind trec manifestarile afective, trece si relatia. Cu totul.

3 - Sa contribuie la cheltuieli cit mine. Diferenta de bani e a fiecaruia si face fix ce vor muschii lui cu ea. Daca vrea sa isi cumpere un cal maro din diferenta, n-am nimic impotriva. Valabil si pt pantofii mei.

4 - no control - daca vreau sa il insel, oricum nu ma va prinde niciodata - si, daca e suficient de destept, asta e valabil si pt el. Deci nu scotocit mailuri, telefoane, buzunare. E inutil, oricum. N-am o ora de intors acasa. Daca ma intorc, e pentru ca vreau, nu pentru ca se supara el daca nu ma intorc.
Asa ca de cite ori se impacienteaza, sa isi aminteasca ca asta e o chestiune de free will.

5 - nu stiu sa gatesc mai bine ca un barbat. Nu stiu sa fac treburi casnice mai bine ca un barbat. N-am nici talente administrative. Deloc. Aragazul, masina de spalat, aspiratorul functioneaza la fel pentru amindoi - daca ii displace ideea, putem include femeia de serviciu in buget.
Daca nu, fiecare pe cont propriu.

6 - sint femeie si prefer sa ramin asa. Nu il imping inainte, nu il imping inapoi, nu il imping lateral. Poate lua decizii - bune - pentru amindoi, fine. Nu poate - o sa iau eu. Pentru mine.
Si poate gasim un al treilea care sa ia pentru noi toti.

... ar mai fi vreo 20j de pcte, astea sint cele mai relevante.
Eram curioasa sa aud si asteptarile unor dne ceva mai.... normale ca mine (evident, nu ale lui xena)....
roby_cado
Postat pe 8 Septembrie 2010 08:45
si eu care visam deja la o astfel de relatie sa ma trezeasca cineva, va rog
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:12
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-08 09:12:10si eu care visam deja la o astfel de relatie sa ma trezeasca cineva, va rog



blondy trezireaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tusi_Oli
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:16
asa este bine?
tusi_Oli
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:16
si totusi de ce nu se poate????? ce nedreapta este viata...si eu sunt asa de tanara
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:18


q, sunt de acord, mai putin partea cu tinutul in brate in timp ce dorm, ca ma sufoc!
zambila
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:19
partea cu tinutul in brate mie imi place cel mai mult
doamneeeeeeeee da-mi si mie un musculos sa ma simt bine toata viata
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:22

mai, cum zicea euu, ai grija ce-ti doresti
zambila
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:25
ca se poate indeplini??? pai ce poate fi mai frumos decat un barbat bine contruit in patul tau in cazul de fata? aaaaaaaa...si dotat in acelasi timp cu?...stiti voi la ce ma refer
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:27
nu..,la ce te referi..?
roby_cado
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:30
hi hi hi nu e ora potrivita pt astfel de detalii
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:33
mie pe alocuri masculu' visat aciulea de q, mi se pare usor pampalau...dezvolt alta data...
iasomia
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:35
te rog sa revii, nu ma lasa prea mult sa astept, vreau sa am temele facute cand m-oi apuca de treaba
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:37
iaso, de ce pampalau? pt ca ea poate sa faca exact ce vrea, cand vrea, sau pt ca si el trebuie sa faca exact ce ii cere ei
zambila
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:48
zambila,

stai sa-mi beau cafeaua,ca inca nu procesez bine...
un lucru e cert,pe mine m-ar sufoca ...prea mult sarut pasional,are si ala timpul lui,ca daca e zilnic ashea... nu-i mai simti gustul..
si acilea iti vorbeste o femeie pupacioasa ..nu gluma...
iasomia
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:53
hmmm, io nu-s pupacioasa, si nici sa ma sugrume noaptea in pat nu-mi place!
da-n rest, suna bine
si daca stau mai bine sa ma gandesc, cred ca am relatia perfecta!
zambila
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:57
deci sa nu-mi caut un musculos sau cum?
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata sexuala ordonata este elixirul vietii 102 De la: elodia_2 22 Februarie 2012 11:45
De ce barbatii agaseaza femeile si nu tin cont si de parerea lor? 50 De la: eu_geminy 14 Septembrie 2010 02:32
de ce sa fii bun, cand toti ceilanti sunt rai? 42 De la: moment31 16 Octombrie 2009 17:50
Despre cele de trebuinta pentru bunii crestini 21 De la: barboneli 2 Martie 2011 16:53
Iti inseli sotia, ai curajul sa recunosti asta??? 54 De la: garbo265966 6 Iulie 2012 00:07
Setari Cookie-uri