vreau doar parerile voastre

Emory exista o singura metoda sa rezolvi.am citit tot ce ai scris.dar vreau sa nu o afle "baietii" de pe site.de aceea ti-o scriu privat.ok?
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:05
Roby, scuze... dar daca ai asa gandire.. si ai impresia ca... cu banii poti rezolva orice...de aceea perechea ta si-a gasit alta pereche. O vorba buna spusa la momentul potrivit, chiar de "prostul" casei, conteaza mai mult decat milioanele aduse...
Auzi?
Stii ce?
Cand barbatul face atat de multi bani, ce nevoie mai ai de el? Nu?
Cam asta spui tu!
Cu bani nu poti cumpara orice!
Mi se par firesti pretentiile lui emory.
Orice om, nu barbat... ce tine la familia lui, isi face timp pentru ea.. ii face placere sa petreaca timp cu ea...
Daca el are alte ganduri in cap.... sub scuza de munca... asta e alta problema. Nicidecum a ei!
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:06
septembrie, n-auzi ca la munca sta 2 zile si restul dispare in neant?


vuvuzelo, sa nu-i zici sa-si ia amant nebunatico, sigur, la asta te-ai gandit
si_totusi
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:07
Totusico...
Pai un asa barbat, asta merita. Si apoi o sa planga si o sa se victimizeze ca stiu eu cine. Isi da seama ca banii nu tin de cald la suflet!
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:09
eu am alte banuieli. nu cred ca numai banii sunt motivul dispatitiei lui de pe acasa
si_totusi
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:12
Si asta e posibil Ca asta sa fie doar o scuza.
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:13
De la: si_totusi, la data 2010-09-04 22:07:30septembrie, n-auzi ca la munca sta 2 zile si restul dispare in neant?


vuvuzelo, sa nu-i zici sa-si ia amant nebunatico, sigur, la asta te-ai gandit




nu Totusico,e ceva serios.
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:27
De la: picaturaderoua, la data 2010-09-04 22:06:41Roby, scuze... dar daca ai asa gandire.. si ai impresia ca... cu banii poti rezolva orice...de aceea perechea ta si-a gasit alta pereche. O vorba buna spusa la momentul potrivit, chiar de "prostul" casei, conteaza mai mult decat milioanele aduse...
Auzi?
Stii ce?
Cand barbatul face atat de multi bani, ce nevoie mai ai de el? Nu?
Cam asta spui tu!
Cu bani nu poti cumpara orice!
Mi se par firesti pretentiile lui emory.
Orice om, nu barbat... ce tine la familia lui, isi face timp pentru ea.. ii face placere sa petreaca timp cu ea...
Daca el are alte ganduri in cap.... sub scuza de munca... asta e alta problema. Nicidecum a ei!


ahh..,doamne..
stii ce va doresc eu voua..,astea care vorbiti asa lejer..?
un barbat care sa stea acasa..,sa bea pana la loc comanda..,cand veniti acasa de la munca obosite rupte,sa va ia la shuturi(in cel mai bun caz)..,si sa va spuna ragaind ca a-ti uitat sa-i cumparati bere..
asta va doresc..
si nu din rautate..,ci pentru a face diferenta intre un barbat care stie ce inseamna responsabilitatea unei casnicii,si cel care-si traieste viata...
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:32
Salut,

asta e deja rautate curata.....
Este adevarat ca vremurile sunt grele, dar si noi , femeilea, vem cateodata nevoie de un umar pe care sa radem sau sa plangem....
garbo045170
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:36
scuze, am vreut sa spun "vrem"
garbo045170
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:37
mai ce va mai bateti atata capul, de vreme ce s-a ajuns aici?
indiferent ce-o fi.....confruntarile face to face is cele mai indicate!
sau...ignorarile tot face to...
dupa caz
fleurdelis
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:38
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 22:32:38
De la: picaturaderoua, la data 2010-09-04 22:06:41Roby, scuze... dar daca ai asa gandire.. si ai impresia ca... cu banii poti rezolva orice...de aceea perechea ta si-a gasit alta pereche. O vorba buna spusa la momentul potrivit, chiar de "prostul" casei, conteaza mai mult decat milioanele aduse...
Auzi?
Stii ce?
Cand barbatul face atat de multi bani, ce nevoie mai ai de el? Nu?
Cam asta spui tu!
Cu bani nu poti cumpara orice!
Mi se par firesti pretentiile lui emory.
Orice om, nu barbat... ce tine la familia lui, isi face timp pentru ea.. ii face placere sa petreaca timp cu ea...
Daca el are alte ganduri in cap.... sub scuza de munca... asta e alta problema. Nicidecum a ei!


ahh..,doamne..
stii ce va doresc eu voua..,astea care vorbiti asa lejer..?
un barbat care sa stea acasa..,sa bea pana la loc comanda..,cand veniti acasa de la munca obosite rupte,sa va ia la shuturi(in cel mai bun caz)..,si sa va spuna ragaind ca a-ti uitat sa-i cumparati bere..
asta va doresc..
si nu din rautate..,ci pentru a face diferenta intre un barbat care stie ce inseamna responsabilitatea unei casnicii,si cel care-si traieste viata...


iar eu "dragul meu" Roby iti doresc o sotie care sa muceasca alaturi de tine, toata viata, care sa fie plecata in delegatie tot timpul, sa vina cu banii multi multi, sa ingrasati conturile pt zile negre, si cand vrei sa iesi si tu la o bere sa stige cat poate de tare, iar? sau din nou cheltui banii munciti pt alte zile. Sa uite ca aveti un copil cu care trebuie sa te joci, sa vorbesti, sa-l inveti cate in luna si in stele, sa-l asculti ce boacane a mai facut, sa uite ca vine craciunul si ea tocmai e de servici si na, trebuie sa faci craciunul singur, sau revelionul ca tocmai e de servici, pardon in delegatie, si tot asa pana la adanci batraneti. Si asta ti-o doresc nu din rautate ci pentru un trai bun, sa ai un trai super bun. Poate banii din cont tin de cald, sau tin de noapte buna cateodata. Si poate faci diferenta intre o viata traita omeneste, cu o familie linistita si o viata doar in zbuciumul muncii si a avutiei.
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:39
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 22:32:38
De la: picaturaderoua, la data 2010-09-04 22:06:41Roby, scuze... dar daca ai asa gandire.. si ai impresia ca... cu banii poti rezolva orice...de aceea perechea ta si-a gasit alta pereche. O vorba buna spusa la momentul potrivit, chiar de "prostul" casei, conteaza mai mult decat milioanele aduse...
Auzi?
Stii ce?
Cand barbatul face atat de multi bani, ce nevoie mai ai de el? Nu?
Cam asta spui tu!
Cu bani nu poti cumpara orice!
Mi se par firesti pretentiile lui emory.
Orice om, nu barbat... ce tine la familia lui, isi face timp pentru ea.. ii face placere sa petreaca timp cu ea...
Daca el are alte ganduri in cap.... sub scuza de munca... asta e alta problema. Nicidecum a ei!


ahh..,doamne..
stii ce va doresc eu voua..,astea care vorbiti asa lejer..?
un barbat care sa stea acasa..,sa bea pana la loc comanda..,cand veniti acasa de la munca obosite rupte,sa va ia la shuturi(in cel mai bun caz)..,si sa va spuna ragaind ca a-ti uitat sa-i cumparati bere..
asta va doresc..
si nu din rautate..,ci pentru a face diferenta intre un barbat care stie ce inseamna responsabilitatea unei casnicii,si cel care-si traieste viata...


Roby
imi pare rau sa iti spun, dar nu ai invatat nimic din experienta pe care ai avut-o!
Si apoi responsabilittaea unei casnicii se pare ca tot nu stii, nu tine numai de partea financiara.
Si lasa victimizarea!
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:41
Invata sa apreciezi in viata sufletul... in primul rand.
Cat despre mine, stai tu linistit... ca am avut parte de multa experienta, in casnicie. Si mai buna si mai rea... Si am rezistat pe metereze!
Nu am dat bir cu fugiti, la prima greutate!
Cu tact, rabdare, fara orgoliu si cu dragoste rezolvi multe!
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:43
Fleur! Ma enerveaza Roby asta! E chitros si neintelegator! Dar spre dezavantajul lui! S-a si dovedit de fapt! Treaba lui!
Dar daca nu isi schimba ideile putin.... nu va face nimic!
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:52
De la: picaturaderoua, la data 2010-09-04 22:43:45Invata sa apreciezi in viata sufletul... in primul rand.
Cat despre mine, stai tu linistit... ca am avut parte de multa experienta, in casnicie. Si mai buna si mai rea... Si am rezistat pe metereze!
Nu am dat bir cu fugiti, la prima greutate!
Cu tact, rabdare, fara orgoliu si cu dragoste rezolvi multe!


asta ar trbui sa le inveti si pe altele..,nu sa le dai apa la moara in prostia lor,refuladu-ti aici angoasele tale..

referitor la ceea ce mi sa intamplat mie..,hmm..,nu-ti dorec nici macar tie..,care esti cea mai dintre toate..,si care n-ai concepe asa ceva..,si perfecta..,si bla bla bla...
habar n-ai ce inseamna..
ma rog..
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:56
De la: picaturaderoua, la data 2010-09-04 22:52:22Fleur! Ma enerveaza Roby asta! E chitros si neintelegator! Dar spre dezavantajul lui! S-a si dovedit de fapt! Treaba lui!
Dar daca nu isi schimba ideile putin.... nu va face nimic!


app...,pentru tine..., domnu' Roby..,nu Roby "asta"..,ca nu ne tragem de sireturi aici..
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:58
roby lasa durerea si ranchiuna siiiiii femeile alea de au barbati (scursuri ale societatii)ar trebui sa aibe curajul sa ii paraseasca.Uite ca tu ai avut curajul si decenta sa divortezi daca nu a-ti mai avut aceleasi principii .Daca se intampla certuri.batai ....etc daca vreo sa-ti schimbi viata trebuie sa fii curajos si sa iei niste hotarari.......daca te complaci in situatie atunci soarta e naspa
garbo074997
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:02

dureri..?,ranchiuni..?

ce patisi bre..?
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:04
scuze ca am intervenit eu simt ca ai fost sincer si ai fost profund ranit Sincer eu mi-as dori mai multi si mai multe curajoase ca sa nu se ajunga la crime ,abuzuri
garbo074997
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:05
".. daca vreo sa-ti schimbi viata trebuie sa fii curajos si sa iei niste hotarari.......daca te complaci in situatie atunci soarta e naspa.."

pentru asta ar trebui sa ai niste motive bine intemeiate..,nu..?
nu sa vii sa zici ca nu mai poti din cauza ca celalalt munceste prea mult..
zic si eu..
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:06
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 23:06:37".. daca vreo sa-ti schimbi viata trebuie sa fii curajos si sa iei niste hotarari.......daca te complaci in situatie atunci soarta e naspa.."

pentru asta ar trebui sa ai niste motive bine intemeiate..,nu..?
nu sa vii sa zici ca nu mai poti din cauza ca celalalt munceste prea mult..
zic si eu..
zici bine roby dar stii ca adevaru e undeva la mijloc.Unii oameni muncesc f mult sa ofere fam. tot ce poate si atunci uita si crede ca la asta se rezuma totul......trebuie si o vb buna si un strans in brateee si binenteles ca nu sant de acord cu pitipoancele care stau toata ziua pe canapea si seara tipa c-as plictisite
garbo074997
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:11
Roby, eu nu am spus ca-l las ca munceste prea mult, deviezi de la subiect, am spus ca nu mi se pare o viata de familie asta, ca numai munca si munca, ca altceva nu. Am inteles si inteleg dar totul are o limita. Nu crezi?
Arunci cu pietre in cine nu trebuie. Daca eram una care sa profite de situatie, crede`ma ca o faceam si nu eram aici, acum.
Poate ca eram pe un forum cu "m-am indragostit si sunt maritata", sau helppppp ce sa fac. Nu, Nu sunt genul. Am fost o familista convinsa. Am dat tot pt tot. Si imi foloseste oare?
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:16
cred ca emory trebuie sa plece undeva, la parinti, la tzara undeva, sa ia niste prietene cu ea si sa faca un mic concediu, sa stea un timp despartiti... ce-ti doresti tu emory mai doresc si alte femei si nu ceri mult, .... e clar ca tu il banuiesti ca ar avea o relatie extraconjugala dar nu ai de unde sa stii sigur treaba asta, daca totul a devenit o rutina si nu se va schimba nimic... fa tu schimbarea si traieste, nu se termina lumea aici si nici la barbati sau femei sau averi, cand murim nu luam nimic cu noi, in viata nu trebuie numai sa muncesti si sa uiti cine esti si ce viata ai

am o prietena la care tatal ei ii dadea bani, ii facea toate poftele... cand a crescut mai mare i-a zis tatalui ca nu are nevoie de bani ci de el ca parinte, de dragostea lui

e nevoie si de bani ca nu se poate altfel, dar cand ai niste responsabilitati nu trebuie sa uiti de ele, sau daca nu le mai vrei mai bine stai singur si cand vrei ceva poti avea atunci pe moment fara sa mai ai o fraiera sau un fraier langa tine... pentru cativa lei sunt care-ti fac tot "tacamul"
Laura_M
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:18
"..Arunci cu pietre in cine nu trebuie.."

puiule..,chiar ai senzatia ca am aruncat ceva..?
he he..,nu m-ai prins intr-una din zilele mele bune..

laura..,cum e cu tacamul ala mami..?,nu ca m-ar interesa..
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:29
pai stii... sunt cam multe d-astea la orice colt de strada sau... nu-i musai, mai sunt si vecine si alea alea... si te rezolva mintenas... dai o fuga la brasov
Laura_M
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:32
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 22:58:24
De la: picaturaderoua, la data 2010-09-04 22:52:22Fleur! Ma enerveaza Roby asta! E chitros si neintelegator! Dar spre dezavantajul lui! S-a si dovedit de fapt! Treaba lui!
Dar daca nu isi schimba ideile putin.... nu va face nimic!


app...,pentru tine..., domnu' Roby..,nu Roby "asta"..,ca nu ne tragem de sireturi aici..


Roby!
Nu concepi ca altcineva, mai ales o femeie sa aiba alte idei decat ale tale!
Ai impresia ca numai ce spui tu e bine!
Incearca sa tii cont si de parerile celorlalti, daca e spre binele tau!
Eu nu sunt si nu ma consider perfecta! Si nici nu mi-ar place! Zau!
Sunt un om normal, cu defecte si calitati!
Dar daca mai multe persoane imi spun ca gresesc in anumite pareri, asta ma pune pe ganduri.
Incerc sa imi corectez ideile despre viata si oameni si cu ajutorul altora.
Sunt destul de concilianta de fel si nu atunc cu pietre judecand totul din prisma mea.
Asta ar trebui sa faci si tu.
Daca ti s-a intamplat ce stim multi, asta nu inseamna ca trebuie sa generalizezi.
Si apoi sa stii ca nici o femeie nu pleaca de bine, de la un barbat!
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:33
sunt pe aici, le gasesti si la kilogram
Laura_M
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:33
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 22:56:00
De la: picaturaderoua, la data 2010-09-04 22:43:45Invata sa apreciezi in viata sufletul... in primul rand.
Cat despre mine, stai tu linistit... ca am avut parte de multa experienta, in casnicie. Si mai buna si mai rea... Si am rezistat pe metereze!
Nu am dat bir cu fugiti, la prima greutate!
Cu tact, rabdare, fara orgoliu si cu dragoste rezolvi multe!


asta ar trbui sa le inveti si pe altele..,nu sa le dai apa la moara in prostia lor,refuladu-ti aici angoasele tale..

referitor la ceea ce mi sa intamplat mie..,hmm..,nu-ti dorec nici macar tie..,care esti cea mai dintre toate..,si care n-ai concepe asa ceva..,si perfecta..,si bla bla bla...
habar n-ai ce inseamna..
ma rog..

Crede-ma ca stiu mult mai multe decat ai crede tu!
Doar ca eu avansez.... merg mai departe!
Nu ma incurc toata viata de niste lucruri... Evoluez!
Invat din ele, daca am ce... si merg mai departe!
picaturaderoua
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:35
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 23:06:37".. daca vreo sa-ti schimbi viata trebuie sa fii curajos si sa iei niste hotarari.......daca te complaci in situatie atunci soarta e naspa.."

pentru asta ar trebui sa ai niste motive bine intemeiate..,nu..?
nu sa vii sa zici ca nu mai poti din cauza ca celalalt munceste prea mult..
zic si eu..



Roby,daca ai trecut printr-un divort,stii durerea sufleteasca,inseamna.crezi ca un barbat care a avut curajul,sa aleaga intre rau si bine,are un comportament ca al tau?din contra este alaturi de cel care patimeste,si ii da sfaturi,situatia ta cu a ei este cred diferita.eu cred ca a cautat sfaturi sincere,nu defulari.arata ca esti domn si nu invinui tot neamul femeiesc pt una care ti-a facut tie necazuri.apreciez curajul tau dar nu si comportamentul neadecvat.intelegi Roby??tu ai spus singur,ca ai avut un caz la obiect.ei bine ea nu are inca decat dorinta de a povesti intamplarea ei si de a primii poate,sfaturi,nu judecati si jigniri.fiecare cauza de distrugere a unei familii,poate avea dedesubturi nebanuite.fii sigur ca un om cu inteligenta,va stii sa isi finalizeze cazul,intr-un fel sau altul,in functie de intamplarile care ies la iveala.asa cum si noi te respectam ,respecta si tu femeia Roby.multumim.
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spune ca ma iubeste, dar din reactiile sotului cred ca nu. Oare gresesc? 23 De la: Teo_dora 19 Februarie 2017 20:57
manipulare sentimentala? 10 De la: Filipa 17 Iulie 2009 10:52
La ce duc reprourile ? 46 De la: garbo_2161 16 Iunie 2014 18:32
soacre poame acre 4 De la: si_totusi 26 Decembrie 2009 09:42
iubire neimpartasita sau casnicie bazata doar pe prietenie ? 17 De la: garbo031989 6 August 2011 23:43
Setari Cookie-uri