Ce inseamna A INSELA?

De la: GlaMourios, la data 2010-10-04 08:21:38Omg lunoo ce intrebari mai pui si tu ,vrei sa deslusesti misterele universului sau esti vreun Poirot ,varianta moderna feminina ?!
Ce inseamna a insela ?! inseamna sa ai o personalitate dublicitara , sa fi capabil sa-ti imparti timpul si emotiile in mai multe parti ! Iar cine reuseste asa ceva le spun : BRAVO !!!!!


Ei, Gla, misterele universului...pacatele mele, chiar crezi ca inselatul e un mister atat de...mister?
Personalitate duplicitara, zici. Te referi la barbatii care pot iubi doua femei-nevasta si amanta-in acelasi timp? Da, exista.
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:40
ei, uite ca nu trebe sa mai cresc ca sa realizez ca-i mai usor sa arati cu degetu decat sa te uiti putin si la tine inainte!
zambila
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:47
Zambilut..................cum le zici tu .... ....ca un om mare.......
..
jeanette40
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:58
De la: roby_cado, la data 2010-10-04 09:36:11zambilo..,nu te-a invatat nimeni ca nu-i frumos sa te bagi in discutiile oamenilor mari..?,mai cresti tati..,mai cresti si pe urma vorbim..


roby, zambilutza e mai matura in gandire decat multe personaje ce se perinda pe aici, si in mod cert, mult mai matura decat tine.
Si nici idei preconcepute n-are, asa ca... vorba ei, priveste cu mai multa atentie in ograda ta. Cred ca pe undeva s-a rupt gardul si niscai oratanii au dat navala...
Tylly
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:12
roby, tot inversunat esti?

man, ai sa ierti vreodata tagma femeilor? intreb si eu...
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:24
wife!!!
ai revenit...cam plictiseala pe aici, poate se mai anima atmosfera!
zambila
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:35
nee...forumul asta e mort si ingropat

mai nou, bantuie sindromul ala cu..." sic, a mea e mai mare"..."ba a mea"..."ba p-a matii"...

lumetu' uita sa se mai uite si pe fereastra, si sa iasa la aer, in lumea reala...
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:37
ioi, tu ai scos capul pe fereseastra de dimineata??
maine imi iau cizmele, clar!
zambila
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:39
hmmm, is 12 grade afara, pisi...deci e cald

oricum eu is demult in cisme
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:41
Bine ai revenit, Michelle!

Tylly
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:42
wifo-japitza mica..
pai e frumos?
e criza,maica...in loc sa ne incurajezi si pe noi,ca tu te odihnisi,deh...

e urat p-acilea in masura in care vrei sa fie,eu zic ca e ok...ce treaba am eu cu cine vrea deranj?
nicio treaba...ignore..e asa bineee...
iasomia
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:43
japita, ha?

am intrat si eu, intre doua reprize de vocsit

cum ce? usile, bre...

personaje pitoresti pe aici...tot aia dar din alte conturi, he, he, he...

anyway...nu mi-am pierdut flerul, l-am mirosit pe un nene aseara din secunda doi



michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:49
ce treaba ai tu cu aia?

nu ne ai pe noi?...
iasomia
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:53
aham...corect, va am pe voi...

iaso, surpraiz mare...inca sunt un brand p-acilea, he, he, he...
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:55
"Ce inseamna a insela?"
Inseamna una sa promiti si alta sa faci.
Inseamna sa refuzi sa te mai implici, sa mai cauti solutii, atunci cand resursele celuilalt, cumva, sunt in colaps, motivand ca ai obosit sau ca deja ai incercat tot ce se putea... Justificat, nu? Mai ales cand altcineva iti spune tot ce vrei sa auzi si iti umple sufletul si mintea cu persoana sa, acolo unde locul nu ar fi trebuit sa fie gol...

Cred ca asta inseamna sa inseli, faptul de a nu trage cat poti sa-ti salvezi relatia, de a renunta inainte de a fi epuizat toate variantele posibile de salvare a ei, pentru a o lua a doua zi de a capat, reloaded...
stella_andre
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:35
De la: stella_andre, la data 2010-10-04 11:35:01"Ce inseamna a insela?"
Inseamna una sa promiti si alta sa faci.
Inseamna sa refuzi sa te mai implici, sa mai cauti solutii, atunci cand resursele celuilalt, cumva, sunt in colaps, motivand ca ai obosit sau ca deja ai incercat tot ce se putea... Justificat, nu? Mai ales cand altcineva iti spune tot ce vrei sa auzi si iti umple sufletul si mintea cu persoana sa, acolo unde locul nu ar fi trebuit sa fie gol...

Cred ca asta inseamna sa inseli, faptul de a nu trage cat poti sa-ti salvezi relatia, de a renunta inainte de a fi epuizat toate variantele posibile de salvare a ei, pentru a o lua a doua zi de a capat, reloaded...


Cred ca oricare relatie e salvabila, daca vor cu adevarat amandoi.
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Octombrie 2010 18:54
Luna ,nu numai la barbati ma refeream ; sunt femei care inseala la fel de mult precum barbatii .

Eu vroiam sa ajung la ideea ca nu o sa aflam niciodata un raspuns exact la intrebarea " de ce inseala el/ea ? Inseala pentru ca nu mai gaseste acasa ce-si doreste ,inseala pentru ca poate ,inseala de curiozitate , inseala din orgoliu , inseala din razbunare ,inseala pentru a iesi din rutina ,inseala pentru a se simti apreciat/a etc.
Toti inselam pana la urma pe cineva ,stramosii nostrii au inselat ,noi inselam ,nepotii nostri vor insela. Poate e ceva genetic !?! ... Toti incercam sa ne gasim fericirea pana la urma ...
GlaMourios
Postat pe 5 Octombrie 2010 01:31
De la: me_reloaded, la data 2010-10-04 10:24:36roby, tot inversunat esti?

man, ai sa ierti vreodata tagma femeilor? intreb si eu...


jeu..?
pai am eu puterea asta bre..?,numai "nr.1" poate ierta..
roby_cado
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:04
oaliooo, roby...tocmai ce ziceam acu 10 minute ca-s agnostica

mamica, to rog io frumos....iarta-le !!!
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:06
Robyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy...de-ai stii cat mi-ai lipsit !!
reyya
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:10
wifo.,n-auzi bre ca n-am caderea asta..?

reeya..,si (nici) tu mie gurita..
roby_cado
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:13
roby, hai mai mami...si tu ca batman?
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:15
eeeee??!!! dar asta stiam deja dar vroiam sa te testez
reyya
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:15
,,gurtiza"???? cine , io?????????????????? hai ca merg sa ma uit in oglinda putin
reyya
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:16
mai, voi va simpatizati

oalioooo, da' goniti-ma la treaba, nu vedeti ca stau pe garbo de 3 tigari?
michelle_
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:17
wifo..,eu ca Robin bre.. ..,si daaa..,ne simpatizam rau,nu asa...

reeya..,nu te uita in oglinda puiule..,iti va aduce 7 ani de ghinion..(stii povestea cu spartul oglinzii..)..
roby_cado
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:21
De la: GlaMourios, la data 2010-10-05 01:31:20 Luna ,nu numai la barbati ma refeream ; sunt femei care inseala la fel de mult precum barbatii .

Eu vroiam sa ajung la ideea ca nu o sa aflam niciodata un raspuns exact la intrebarea " de ce inseala el/ea ? Inseala pentru ca nu mai gaseste acasa ce-si doreste ,inseala pentru ca poate ,inseala de curiozitate , inseala din orgoliu , inseala din razbunare ,inseala pentru a iesi din rutina ,inseala pentru a se simti apreciat/a etc.
Toti inselam pana la urma pe cineva ,stramosii nostrii au inselat ,noi inselam ,nepotii nostri vor insela. Poate e ceva genetic !?! ... Toti incercam sa ne gasim fericirea pana la urma ...


Stiu, Gla, ca oamenii inseala-barbati, femei, deopotriva! Si motivele sunt cele scrise de tine...Eu zic doar ca inselatul conduce la multa suferinta, mai rar la fericire. Cred ca cinstit este sa inchei o relatie nefericita si abia dupa, sa-ti dai o alta sansa. Eu, caracterial, nu pot insela. Inchid povestea, cinstit, explic de ce si merg mai departe. Am lasat si am fost lasata dar nu am inselat si nici nu am fost inselata. Strada a fost grea si lunga dar macar am evitat duplicitatea. Imi imaginez ca e teribil de greu sa traiesti intr-un triunghi conjugal. Pentru toti trei.
Luna_in_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:47
poti insela cu trupul-chesiune stric animalica as zice si nu extrem d egrava- dar poti insela si cu sufletul si atunci e mai dureros. Poti ierta o ratacire d egenul ,,am vrut sa vad cum e cu altul/ alta,, dar nu cred ca poti ierta sa stii ca stai in cas acu un om iar acel om, fie el sau ea se gindeste tot timpul la o alta persoana, o iubeste in taina, s eintilneste in taina cuea, iar cu tine sta doar asa dintr-o conventie, de mila, ori de t6eama de a o lua de la capat
rupt_de_realitate
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:05
esti bandit... adica te cam ierti ca fugi la cate o cotarceala cu altele, este?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:07
AI DREPTATE.. VORBESTE DIN CARTI NU DIN VIATA...
garbo088175
Postat pe 10 Octombrie 2010 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre produsele YVES ROCHER 20 De la: yanyacharberet 5 Aprilie 2016 18:07
Relatii 7 De la: sly_01 18 Aprilie 2011 14:40
FAZAN! 32354 De la: bau 8 Noiembrie 2017 21:33
oare dupa cat sunt de rai oamenii,,cum se mai pot casatori si se pot suporta unii pe ceilalti? 17 De la: daniela_iasi 20 Decembrie 2011 08:54
vrea sa ma pararseasca pentru ca sunt bolnava:( 3 De la: miruna_andreea2001 29 Noiembrie 2010 10:39
Setari Cookie-uri