Cum e cu pauza in relatie?????

La figurat vorbind , pauza intr-o relatie este " moarte latenta dar sigura in timp " . Cel mai mare risc pe care ti-l vei asuma este cel de a o pierde . Daca o iubesti , vei avea rabdare sa depaseasca aceasta stare , care , sint convinsa ca este doar una temporara . Poate fi pur si simplu o ratacire sau un moment dificil de presiune psihica , cu atat mai mult daca este o fire sensibila sau melancolica . In astfel de clipe, are intr-adevar nevoie de atentie , de sprijin , de tine .
Descopera motivele reale pentru care se manifesta diferit , indiferent care sint ele .
" Zidurile " intr-o relatie se ridica din lipsa de dialog si primul semnal este exact aceasta confuzie cu care te confrunti . Nu departarea , distanta ucide o iubire , nesiguranta sau indoiala si propriile ganduri sumbre ii frang aripile , iar o pauza - este extrem de periculoasa , parerea mea ... Firea femeii este foarte complexa , dar te asigur ca merita efortul sa o descifrezi , sa o intelegi .
AngeloBluLdy
Postat pe 21 Decembrie 2011 19:13
O pauza intr-o relatie ..e binevenita! Poti astfel sa clarifici adevaratele sentimente..
Dar si mai binevenita e o ruptura totala..daca "scartaie"deja..v-a "scartai"si dupa o reluare a relatiei!
Deci:o pauza intr-o relatie=o ruptura definitiva! Parerea mea..
elisabeta_boia
Postat pe 5 Ianuarie 2012 10:19
In situatiile de genul acesta conteaza foarte mult atitudinea... Daca ti-a cerut o pauza, ofera-i o pauza fara prea multe intrebari... Dupa aceasta pauza, cere-i sa fie sincera si sa iti spuna daca e vorba de o alta persoana. Cu cat incerci mai mult sa tii o persoana langa tine atunci cand isi doreste sa plece cu atat va fugi mai repede. Si inca un lucru: nu implora, pastreaza-ti demnitatea! ;) ajuta, trust me
al_ma
Postat pe 17 Februarie 2012 10:45
eu n-am inteles o treaba...voi sunteti impreuna de 9 ani, da?si acum 5 ani ea a avut o deceptie si tu nu ai fost alaturi de ea????ce fel de deceptie, daca poti spune normal
lejer
Postat pe 30 Martie 2012 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt 0 De la: 19 Iunie 2010 14:12
mamica singura cu 2 copii cum ma voi descurca? 75 De la: crisa_27 6 Ianuarie 2020 16:17
manipulare sentimentala? 10 De la: Filipa 17 Iulie 2009 10:52
sunt intr-o mare dilema - Ajutor 12 De la: caroline87 28 Mai 2012 14:33
Nu ma mai cauta 14 De la: garbo_7796 5 Februarie 2015 21:49
Setari Cookie-uri