Barbati de pe Garbo.ro,

ce comparatie ai facut preci, ma amuza
persidadamian
Postat pe 7 August 2010 16:58
De la: Thor_again, la data 2010-08-07 16:33:22luno,
iti mai raspund acum si e pentru ultima data cand te mai bag in seama

Din cauza profesiei, coroborez MAI MULTE ASPECTE intotdeauna. Le constat, le analizez, le intorc pe toate partile si la final imi da un rezultat.
Faptul ca nu m-am apucat aici sa fac o analiza amanuntita nu inseamna ca m-am rezumat doar la ceea ce am scris pana acum ca am sesizat sau am simtit. Pana si postura aia in care te aflai, in prima poza a ta, coroborata cu absolut tot ce ai scris pana acum, dar si cu -fir-ar ea a dracului, ca tot apare pe traiectorie- comportamentul tau agresiv-insinuant, toate acestea denotau un singur scop: persiflarea barbatilor care mai posteaza pe aici, afisand totodata un aer de mare curtezana, de "frumoasa, desteapta si devreme acasa" pe care noi, prostii de barbati, nu vrem sa o bagam in seama. Inclusiv cu postarea ta catre zambil, la Lumea cuvintelor, ai persistat in a afisa aceasta atitudine. Fii fericita, zambil e mai destept decat mine si nu si-a pus mintea cu tine asa cum mi-am pus-o eu. Iti garantez ca daca ar fi facut-o si daca tu mai ai cat de cat o farama de bun simt, ti-ar fi fost rusine sa te mai uiti in oglinda cel putin o luna de zile!

Eu, personal -si cu asta inchei DEFINITIV subiectul- m-as insulta grav in continuare daca as mai discuta cu tine.
Dito!


Ups! Zambil mai destept decat tine? :D Bine de stiut. Pai mintea cu mine nu prea aveti cum sa v-o puneti...Mai aveti de crescut...Pana la dialog e cale lunga. Mercic ca ma lasi in pace, nici nu-mi doream altceva!
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 August 2010 17:57
De crescut toti crestem la un moment dat , cu privire la Mr Thor ii mai creste ceva din cand in cand dar eu nu cred ca atunci cand te priveste , asa am eu senzatia...apropos ..tu cine esti ?? esti noua pe aici ?? cum iti place Garbo?? ce parere ai despre noi femeile de pe aici?? :-) eu o caut pe soacra-mea , am pierdut-o si incerc sa o regasesc.. Tu ?? ce defulezi pe aici?? :-)
reyya
Postat pe 7 August 2010 18:04
si da...imi plac noptile cu luna plina...pun pariu ca si tie :-)
reyya
Postat pe 7 August 2010 18:04
De la: preci, la data 2010-08-07 16:54:38luneto...
poi de ce sa fim umili in fatza creeatiei lu' 'mnezeu,bre?
(presupunand,of course,ca suntem creeatia cuiva intitulat "Dumnezeu")...

ca si o prajitura,dac-o faci,se cheama ca-i o creeatie...
da' asta nu inseamna neaparat ca-i si reusita,nu?
tre' s-o infuleci si sa-ti servesti musafirii cu ea indiferent daca-i reusita sau ba?
si sa mai ai in plus pretentia ca toata lumea sa ti-o laude?
haida de...


Dupa parerea ta e de bun simt sa afirmi " sunt umil numai in fata lui Dumnezeu!"? Pai Dumnezeu CINE e daca nu noi toti si toate. Nimic nu e de dispretuit in ochii lui Dumnezeu dar in mod interesant e dispretuit in ochii acestui domn Thor si again. Un om destept cu adevarat NU dispretuieste pe nimeni, NU taxeaza nimic, nu se erijeaza in judecator absolut al fiintelor-oricum ar fi ele, grase, proaste etc. Un om destept daca intalneste o fiinta proasta , o respecta pentru ca e si ea fiinta, si poate ca nu e chiar asa proasta, si poate ca ceva de invatat de la ea tot ar avea. Un um destept invata de la piatra, de la fir de iarba si gaseste in toate fiintele intalnite-in virtual ori in real-ceva nou, ceva divin, ceva magic, ceva ce el nu stia...
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 August 2010 18:05
De la: reyya, la data 2010-08-07 18:04:03 De crescut toti crestem la un moment dat , cu privire la Mr Thor ii mai creste ceva din cand in cand dar eu nu cred ca atunci cand te priveste , asa am eu senzatia...apropos ..tu cine esti ?? esti noua pe aici ?? cum iti place Garbo?? ce parere ai despre noi femeile de pe aici?? :-) eu o caut pe soacra-mea , am pierdut-o si incerc sa o regasesc.. Tu ?? ce defulezi pe aici?? :-)


Pe mine Mr Thor si categoria de "barbati" din care face parte nu ma intereseaza catusi de putin. E el ca tot intra in discutie, eu doar raspund-mi se pare corect si frumos sa raspund pe topicul deschis de mine, nu? Imi place Garbo foarte mult si-mi plac multe femei de aici-le gasesc pline de bun simt, simpatie...Ma simt bine.
PS Caut-o! Pe soacra, zic. Bafta sa n-o gasesti! :D
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 August 2010 18:10
da Doamne!
in alta ordine de idei , am zarit o poza de-a ta ..cu capusorul dragut scos pe fereastra trenului, ce parere ai despre mersul trenurilor si in general despre CFR ??
reyya
Postat pe 7 August 2010 18:12
revya
fleurdelis
Postat pe 7 August 2010 18:15
da, fleur..ce am facut??
reyya
Postat pe 7 August 2010 18:18
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-07 17:57:25
De la: Thor_again, la data 2010-08-07 16:33:22luno,
iti mai raspund acum si e pentru ultima data cand te mai bag in seama

Din cauza profesiei, coroborez MAI MULTE ASPECTE intotdeauna. Le constat, le analizez, le intorc pe toate partile si la final imi da un rezultat.
Faptul ca nu m-am apucat aici sa fac o analiza amanuntita nu inseamna ca m-am rezumat doar la ceea ce am scris pana acum ca am sesizat sau am simtit. Pana si postura aia in care te aflai, in prima poza a ta, coroborata cu absolut tot ce ai scris pana acum, dar si cu -fir-ar ea a dracului, ca tot apare pe traiectorie- comportamentul tau agresiv-insinuant, toate acestea denotau un singur scop: persiflarea barbatilor care mai posteaza pe aici, afisand totodata un aer de mare curtezana, de "frumoasa, desteapta si devreme acasa" pe care noi, prostii de barbati, nu vrem sa o bagam in seama. Inclusiv cu postarea ta catre zambil, la Lumea cuvintelor, ai persistat in a afisa aceasta atitudine. Fii fericita, zambil e mai destept decat mine si nu si-a pus mintea cu tine asa cum mi-am pus-o eu. Iti garantez ca daca ar fi facut-o si daca tu mai ai cat de cat o farama de bun simt, ti-ar fi fost rusine sa te mai uiti in oglinda cel putin o luna de zile!

Eu, personal -si cu asta inchei DEFINITIV subiectul- m-as insulta grav in continuare daca as mai discuta cu tine.
Dito!


Ups! Zambil mai destept decat tine? :D Bine de stiut. Pai mintea cu mine nu prea aveti cum sa v-o puneti...Mai aveti de crescut...Pana la dialog e cale lunga. Mercic ca ma lasi in pace, nici nu-mi doream altceva!



E bine sa stim ca esti p-aci cu monologu`, he, he...asa se explica multe
Freya_
Postat pe 7 August 2010 18:21
De la: reyya, la data 2010-08-07 18:12:30da Doamne!
in alta ordine de idei , am zarit o poza de-a ta ..cu capusorul dragut scos pe fereastra trenului, ce parere ai despre mersul trenurilor si in general despre CFR ??


Da, poza am facut-o acum vreo doi-trei ani cand am fost in Ro. Am o parere proasta despre mersul trenurilor si in general despre CFR.
Mercic pentru " capusorul dragut" !
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 August 2010 18:30
Luna, freza aia cu parul foarte scurt si de culoare inchisa iti vine foarte bine. Te intinereste daca pot sa spun.
Ciresica
Postat pe 7 August 2010 18:36
De la: reyya, la data 2010-08-07 18:12:30da Doamne!
in alta ordine de idei , am zarit o poza de-a ta ..cu capusorul dragut scos pe fereastra trenului, ce parere ai despre mersul trenurilor si in general despre CFR ??


Da, poza am facut-o acum vreo doi-trei ani cand am fost in Ro. Am o parere proasta despre mersul trenurilor si in general despre CFR.
Mercic pentru " capusorul dragut" !
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 August 2010 18:41
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-07 09:36:30
De la: Thor_again, la data 2010-08-07 00:33:42
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-06 23:50:11Asa-i! Ar fi corect sa intreb : BARBATI? CARE BARBATI? Dar nu intreb...Inca...


BRE,
In primul rand tin sa te anunt ca m-ai plagiat. Anterior, te-am intrebat daca nu ai si ceva fraze la matale, ca in afara de propozitii scurte, cat de cat inteligibile, nu prea ai emis nimic altceva...
Daca te duci la prima pagina, ai sa vezi ca am intrebat eu "Care femei?" Initial am fost dragutz, pentru ca am vrut sa vad in ce ape te scalzi. Totusi, nu ai absolut nici o circumstanta atenuanta, cu atat mai mult cu cat AI SESIZAT (ai si scris asta) cand am spus ca TAXEZ PROSTIA.

La matale insa trebuie sa mai taxez si altceva. Cam toata lumea are o parere buna despre sine, ceea ce nu e un lucru chiar rau. Matale insa ai o parere MULT PREA BUNA despre matale. Du-te din nou la prima pagina si citeste prima mea postare. Analogia cu "fermier, caut nevasta" nu a fost deloc intamplatoare. Dar se pare ca la matale am ce taxa din greu! S-ar putea sa nu iti permiti sa platesti toate taxele pe care ti le pun pe propria-ti prostie...

Te-am lasat o zi, chiar am discutat civilizat cu matale, te-am lasat si a doua zi... dar e destul!
Vii aici cu alura de joiana aflata in perioada rutului, de parca "barbatii" pentru care ai deschis chestia asta -eu nu ii spun topic, pentru ca e un gunoi de agatat- ar fi o turma de tauri aflati in calduri, care de abia asteapta sa monteze o "luna in capricorn" care ii mai si imbie intinsa pe sezlong...

Mami, as fi curios cati te-au vizitat la profil... mie unuia mi-a fost teama sa o fac, de frica sa nu deschid poza aia pe care ai avut-o mai inaite la avatar si sa ma izbeasca in bot un noian de vegetatie acvatica -cunoscuta in popor sub numele de "stuf"- cu tot cu fauna aferenta.Crescute, normal, pe ogoarele-ti subaxilare.

"Luno", aici nu e site de dating... rut-ul se sarbatoreste in alte parti
Uite, ai pus si tu o intrebare despre barbatii despre garbo. Sper ca raspunsul meu te-a satisfacut. ASTA credem noi despre cele ca tine. ASA ne simtim noi in preajma unora ca tine: ca drumeti pe drum de tara, care tocmai trec pe langa izlazul comunal...


M-ada, e valabil si pentru tine raspunsul, exceptie facand partile cu joiane


Buna dimineata, Thor!

Am citit si recitit mesajul tau. Nu am inteles nimic. Sorry! :(

Nici eu nu inteleg cu ce am deranjat. Daca avatarul e problema, il schimb dar cred ca e vorba de o confuzie...
Am intrat pe forumul asta in urma cu doua luni, am stat un timp sa citesc ,sa va cunosc dupa avatare si postari sa ma orientez.Am inceput apoi sa postez putin, dar nu cred ca v-am jignit insa observ ca e un club exclusivist unde doar cei cu blazon de vechi forumisti sunt bine primiti.
m_ada
Postat pe 7 August 2010 19:19
ce-aveti, frate? iar va certati?
n-aveti loc pe forum unii de altii?
zambila
Postat pe 7 August 2010 20:23
Ba sunt locuri, zambilutz, dar "e" unii care le vor neaparat pe alea din fata...

Tylly
Postat pe 7 August 2010 20:27
Pauza 5 minute, sa-mi intorc friptura!
AMELYY
Postat pe 7 August 2010 20:29
mda, noi sa fim sanatosi!
e deranjant cum de se simt ei exclusi, asa, fara ca macar sa incerce sa se imprieteneasca cu cineva pe aici!
mie una mi-a luat vreo 2 ani
da' observ ca ei is mai infipti!
zambila
Postat pe 7 August 2010 20:31
Zambilutz, pune-ti rochita aia roz de-mi place mie, si fii pregatita... presimt ca Amy ne va invita la masa.
Eu aduc vinul...
Tylly
Postat pe 7 August 2010 20:33
gradina-i mare, dar unii nu vad decat gardul, cam asa si cu ei.
Freya_
Postat pe 7 August 2010 20:34
Seara buna, 704!
Oare de ce am senzatia ca suntem cunostinte mai vechi?

Tylly
Postat pe 7 August 2010 20:37
Cell, Zambi, am o tava plina ochi! Adica ar mai trebui personal
Vinul sa fie rosu si dulce, rochitele rozalii...
Va astept!

AMELYY
Postat pe 7 August 2010 20:40
Venim...



Tylly
Postat pe 7 August 2010 20:41
Eu am o rochita alba cu flori roz-rosii. Sunt ok?
Doara
Postat pe 7 August 2010 20:43
O sa iasa cu dezmat!
AMELYY
Postat pe 7 August 2010 20:44
eu n-am rochita.....pot si eu?
Ciresica
Postat pe 7 August 2010 20:46
Hai ca vin, dar unde.
Doara
Postat pe 7 August 2010 20:48
Ciresico, cica-i cu dezmat... deci merge si fara rochita

Dor...

Tylly
Postat pe 7 August 2010 20:50
Poti, poti...decupam florile lu` Dor,alea rozalii.

Sper sa fie maci, norocoaso!

Cell stie, conduce ea!
AMELYY
Postat pe 7 August 2010 20:52

hmmmm, suna bine!
chiar m-am gandit io aseara, cum ne-ar sta noua pe o plaja din bora bora, plina de cipandeli care sa ne fac vant cu evantaiu si niste cocktai-luri de fructe cu gheatza
zambila
Postat pe 7 August 2010 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul...fiintza cea mai nefericita? 129 De la: charmelen 11 Octombrie 2014 05:53
sa iubesti e poate tot cei mai frumos pe acest pamint..dar poti si suferi mult...doare doare si iarasi doare................ranile nu se pot vindeca usor.... 39 De la: garbro3 7 Mai 2012 21:05
Sotul meu este inca homosexual? 13 De la: prometeus_wife 28 Aprilie 2009 12:30
cateva cuvinte despre barbatul ideal 584 De la: fleurdelis 10 Mai 2010 21:24
ecxistenta 55 De la: tutankhamon 17 Octombrie 2009 00:59
Setari Cookie-uri