calatoria bebelusului cu masina

Buna fetelor,

In cca 2 saptamani voi pleca cu bebele pana in Germania. Ma poate ajuta cineva, cu cateva sfaturi pentru calatorie? Vreau sa plec noaptea, asa mi s-a recomandat. Oare poate bebele sa stea atata timp doar in scoica sau il pot culca si pe bancheta? Nu as vrea sa ma opresc prea des, poate (mai mult ca sigur ) va dormi.

Multumesc mult!!!
delly003777
Postat pe 7 Iulie 2010 13:47
fara probleme sta in scoica, bine asigurata; in plus, asezat pe bancheta ar fi periculos pentru el;
si e cel mai bine noaptea, intr-adevar; una peste alta, miscarile masinii il vor tine adormit; noi am facut foarte multe drumuri lungi, cum ar fi Buc-Timisoara sau invers inca de la 1 luna.
Daca il alaptezi inca si mai bine; daca nu, biberoane si tetine sterilizate, apa calda la termos sau daca sunteti mai maricei, mancarica de la Humana, la borcanas! Esti sigura ca e ok si nu se altereaza.
Drum bun!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 13:56
si noi am venit din Germania acum 3 zile.al nostru are1.6 luni ,dar,sa stii ca va dormi dar nu tot drumul ,nu va putea sa stea in scoicalui atita timp ,va plinge si nu vei sti de ce,va vrea in brate nu poate sta fara tine mult timp.i-ai multa apa si da-i sa bea chiar daca refuza samanince ,nu te panica va minca cind vei ajunge la destinatie.cind vei ajunge nu il forta sarecunoasca persoanele cu careintra in contact .i-al usor chiar daca este mic se sperie usor ,sunt locuri noi pentru el necunoscute.ai multa rabdare si totul va fi bine ,te pup Cory
regina2000
Postat pe 26 Iulie 2010 21:52
Din cand in cand mai da-i peste cap soferului, sa nu bruscheze masina, altfel i se va face rau bebeului. In cel putin 99% din cazurile de rau de masina, vina apartine exclusiv soferului, pentru ca se crede mare schumacher dar habar n-are sa conduca... Atentie la curbe, mai ales, la franari si la accelerari bruste... Ar fi bine sa nu vrea sa stabileasca vreun record de viteza pana la destinatie
victor68
Postat pe 27 Iulie 2010 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire adevarata sau iubire falsa? 43 De la: Reflex 30 Ianuarie 2010 20:10
Am un gust amar in gura...la propriu.. 16 De la: tutankhamon 27 Octombrie 2009 01:09
Glume proaste..care distrug un univers intreg.. 14 De la: iasomia 2 Noiembrie 2009 17:47
Ce sa fac?.......... sunt rotunjoara 130 De la: anadelaadda 6 Noiembrie 2016 07:34
Vreau sa aud !!!!! 27 De la: dor72 8 Martie 2011 20:58
Setari Cookie-uri