ajutati-ma sa scap de socru

adishor...
vezi sa nu confunzi parcela cu galetile albastre cu standurile alea mai de langa shushea, dinspre spitalul militar... alea cu jerbe si coroane, mai! ca atunci chiar ca ti-o iei de la Ameno!
Thor_again
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:26
ioi doamnne esti bolnav adisor mama????
no, asta da schimbare de caracter domnii mei de aici de pe garbo ia luati aminte acilea...nea clisa vrea sa fie pastrama
Bravo mai adisor vezi ca se poate!!!
Dar inca ai pacate multe de spalat pe aici cu Anabell..... darmai ales cu jojolin mai incearca si mai vedem daca ne pupam sau ne ciufulim in continuare
ameno
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:27
De la: Thor_again, la data 2010-09-20 17:26:09adishor...
vezi sa nu confunzi parcela cu galetile albastre cu standurile alea mai de langa shushea, dinspre spitalul militar... alea cu jerbe si coroane, mai! ca atunci chiar ca ti-o iei de la Ameno!

e peste drum
aviz amatorilor
ameno
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:29
De la: ameno, la data 2010-09-20 17:27:09ioi doamnne esti bolnav adisor mama????
no, asta da schimbare de caracter domnii mei de aici de pe garbo ia luati aminte acilea...nea clisa vrea sa fie pastrama
Bravo mai adisor vezi ca se poate!!!
Dar inca ai pacate multe de spalat pe aici cu Anabell..... darmai ales cu jojolin mai incearca si mai vedem daca ne pupam sau ne ciufulim in continuare


bolnav nu. da, sufar tare!
la noi ieri, si alantaieri o fost ruga mare, si cum sa zic, am dat-o cu precinii si mandrilii care ne tzineau hangu' pra rachia prafripta (cam 2 vedre) ... si din paharutz in paharutz gimineatza im' cautam capu' cu bratele deschise si latram si la...bocanci. Durere mare ce satz zic. na, asta o fost . acu numa' ceaiuri , zama da lamaie shi hogina!!!
numai biau 3 zile. sa mor io .
adi27
Postat pe 20 Septembrie 2010 22:06
SFAT
Cei care ne rod de dos,
Pe noi maramuresenii,ii poftim
Sa ne pupe n ,currrsul saptamanii,
Unde vor ei,,,
Daca, o sa le dam ,noi ,,voie!! ,
Pentru ca,amarati precum in Moldova, violuri,,,, crime,,,,,,
Nu exista, nicaieri in tara! Noi bem (care vrea) palinca adevarata,,,
Nu posirca, facuta din solutii, sau luhau((spirt medicinal)) noi avem ce bea,
Din betia de palinca te trezesti, dar din betia numita((PROSTIE))-NICIODATA!!
Jojolin
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:06
la noi in dulshea moldova sa zishi di aia cu izmenili largi di flutura ca zdrentzili di pi sperietoari ca biau di sting di la carmol (d'ala di ni frictzionam noi pi organi) pani la tzuica di borhot shi pufoaica ( aia di si faci din kk) . i-adivarat jojo (care cantzi la banjo ) ?
adi27
Postat pe 23 Septembrie 2010 21:15
bre...
nush',ca-n moldova nu fusei...
da-tzi poci spune ca horinca din jojo adevar graieste...
preci
Postat pe 23 Septembrie 2010 21:18
sunt de acord cu tine
konsuella
Postat pe 26 Septembrie 2010 00:22
De la: Jojolin, la data 2010-09-22 16:06:50 SFAT
Cei care ne rod de dos,
Pe noi maramuresenii,ii poftim
Sa ne pupe n ,currrsul saptamanii,
Unde vor ei,,,
Daca, o sa le dam ,noi ,,voie!! ,
Pentru ca,amarati precum in Moldova, violuri,,,, crime,,,,,,
Nu exista, nicaieri in tara! Noi bem (care vrea) palinca adevarata,,,
Nu posirca, facuta din solutii, sau luhau((spirt medicinal)) noi avem ce bea,
Din betia de palinca te trezesti, dar din betia numita((PROSTIE))-NICIODATA!!
Ce ai draga mea cu Moldovenii????Eu am trei vecini de scara veniti din Maramures, iar unul dupa cum se lauda ,a fugit in Moldova ,sa nu-l mai vada motii,ca facuse putina puscarie,pentru viol....
teodor_el
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:48
Ha? Incepe razbelu' civil?
Breee... am tot colindat tara aiasta-n lung si-n lat, zeci de ani... da' niciodata nu am auzit moldoveni si morosheni sa se muste de -pardon- dorsala
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:58
nu l-ai cunoscut pe Adi, Thorele
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 20:05
lasa, Freyo, ca Adishoru' are circumstante atenuante... Nu vazusi ca fu legat cu pirostrii de una d-acolo? Sh-a mai avut si soacra tot d-acolo, banuiesc... asta daca nu ierea deja florareasa profesionista... adica ingrasa flori prin cimitir
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 20:14
De la: Thor_again, la data 2010-09-26 20:14:36lasa, Freyo, ca Adishoru' are circumstante atenuante... Nu vazusi ca fu legat cu pirostrii de una d-acolo? Sh-a mai avut si soacra tot d-acolo, banuiesc... asta daca nu ierea deja florareasa profesionista... adica ingrasa flori prin cimitir


fosta soacra !?
pai o murit la dezalcoolizare dupe 2 (doi) litri de spirt medicinal filtrat prin tifon si cartofi cruzi si cu niscai zahar ars sa-i deie culoare (c'asha beu omenii buni -adica moroshenii-)
de-acolo si strigatura;
"moroshanu hopa hopa dup-o sticla deja-i tropa !"
da' nene, vaz ca ai tzinere de minte. brava !
asha-i, prima nevasta (ca d'atunci am mai "inventariat" fo zece!) era de pe langa baia mare (craica , cartier cam tiganesc ) mi-o beut tozti banii , si io i-am castigat cu munca de ocnas in Spania cu alba neagra (un fel de cazino mai popolar, pricepushi , nu?). biensure ca i-am tras o batuta ca la noi in tzara de sus de-o zacut 5 zile la reanimare si... valea cu ea in maramu la ghetzivanii iei.asha ca madame jojo sa nu ma ametzeasca pe mine cu o fi si-o patzi , ca liru liru ca moroshanu be palinca, ca muerile lor nu (ashe de mult !?) etc etc si dupa'ia ca vezi doamne or cucerit spania, andaluzia, marbella etc etc di frumoshoi shi harnici ce-s.(la golit sticlutzi shi stacani ).
sa hii iubit nene. imi place ca eshti de-am meu, adicatelea hotarat si necrutzator ca in razboiul stelelor. ti-astept in moldavia la o chishca di salbaticiunii shi un fiashti in harzob shi fo tri stacani din vin d'ala vartos ! la mai mari nene !
adi27
Postat pe 27 Septembrie 2010 18:03
nuti_vio
Postat pe 27 Septembrie 2010 18:10
No Adisor sa te lingi pe bot de dragostea mea
ce are ma jojo cu nevasta-ta ha????
ameno
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:18
bey adi nu tie asa un picut la nas sa vb asa de romanii nostrii din maramures ca-s oameni ospitalieri te intampina cu palinca, cu slana si pita coapta in cuptor de pamant
ce daca ti-o fost nevasta de prin zona asta nu inseamna ca toti sunt la fel
tusi_Oli
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:26
De la: teodor_el, la data 2010-09-26 19:48:30
De la: Jojolin, la data 2010-09-22 16:06:50 SFAT
Cei care ne rod de dos,
Pe noi maramuresenii,ii poftim
Sa ne pupe n ,currrsul saptamanii,
Unde vor ei,,,
Daca, o sa le dam ,noi ,,voie!! ,
Pentru ca,amarati precum in Moldova, violuri,,,, crime,,,,,,
Nu exista, nicaieri in tara! Noi bem (care vrea) palinca adevarata,,,
Nu posirca, facuta din solutii, sau luhau((spirt medicinal)) noi avem ce bea,
Din betia de palinca te trezesti, dar din betia numita((PROSTIE))-NICIODATA!!
Ce ai draga mea cu Moldovenii????Eu am trei vecini de scara veniti din Maramures, iar unul dupa cum se lauda ,a fugit in Moldova ,sa nu-l mai vada motii,ca facuse putina puscarie,pentru viol....
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,EU,,,,,,,,,,,,,Nu am cu nimeni nimic! N am vrut sa jignesc pe nimeni, dar nu suport,,,nesimtirea, iar eu nu m am tras cu nici unul de maneca pe nici un forum sa vb, cu mine,,casi la cort,,, Am sa ma adresez celor care conduc ,,Garbo,, sa scoata afara,,nesimtitii,care , insulta, injura sau aduc acuze gratuite precum acest,, neica nimeni,,,,ady,27,, care se baga ca musca in aia,,iepei,pe toate forumurile, jignindu-ma(sau jignindu-ne) Mai bine ar merge la cursuri de alfabetizare sa invete a scrie, pt, ca mai bine scrie unul de clsa a I,a. I Uscaturi sunt in toate zonele tarii,iar pt, ceea ce fac unii eu cred ca nu trebuie sa fim noi raspunzatori,,, cei care suntem din zonele resp!! Sa auzim de bine.. Si aici era vb, de a o scapa pe fata asta de socru,,nu de ,,, dosul cuiva,,,,,,,,asa ca cei ce sunt,, EXIT,,,,,IGNOR,,,,,
a.
Jojolin
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:44
eu zic sa nu te risti jojo
sezi blanda in banca dumitale, nu-i ma da atat apa la moara
ameno
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:57
De la: ameno, la data 2010-09-28 14:57:42 eu zic sa nu te risti jojo
sezi blanda in banca dumitale, nu-i ma da atat apa la moara


sa nu se...ce ?
adi27
Postat pe 28 Septembrie 2010 18:54
De la: tusi_Oli, la data 2010-09-28 11:26:06bey adi nu tie asa un picut la nas sa vb asa de romanii nostrii din maramures ca-s oameni ospitalieri te intampina cu palinca, cu slana si pita coapta in cuptor de pamant
ce daca ti-o fost nevasta de prin zona asta nu inseamna ca toti sunt la fel


papusha !
uite ca nu mi-e la nas , pen'ca :
1.romanii noshti din maramu sunt ...unguri sau...rusnaci (ma rog, ucrainieni ca tot aia-i) !
2.ce ospitalieri, ca aia mi-o beut toti banii impreuna cu masa si tac'su !
3.aia nu mi-o fo nevasta c-am tzinut-o numa' de ...pocnitoare (fara acte)!
4.deci recunoshti shi matale megieshii lu' jojo numa din palinca shi slana traiesc. ca daca le spui de o crema de ciuperci frantzuzeasca avec copain de caprior sau une volovan avec midies et laks marine sau une fricando des pytpalak sau une preparation fines de beuf Stroganoff etc.etc habar n-au. asha ca MOLDOVA ramane MOLDOVA !
adi27
Postat pe 28 Septembrie 2010 19:08
Ce sper eu, sper sa nu reprezinti tu Molodova. Niciodata.
Doara
Postat pe 28 Septembrie 2010 19:20
De la: Doara, la data 2010-09-28 19:20:11Ce sper eu, sper sa nu reprezinti tu Molodova. Niciodata.


vrei sa te doara ?
uite, ca reprezint Moldova !
afla ca sunt din Moldova noua !
sic!
adi27
Postat pe 28 Septembrie 2010 21:50
Bre, Adule ...
Chishca aia nu prea ma incanta, da' daca zici tu ca-i de salbaticiune, m-as incumeta la o gustare din ea...
In schimb cu harzobu' cela m-ai dat gata! Da' sa hie d-ala facut dupe tipicu' lu' Otto, de amu 50 de ani... afumat la foc de conuri de brad
Thor_again
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:10
JASOO (salut in greaca !),
Anabelle !
ce mai faci, vad ca te-ai dat la fund si taci chitic.
io fac asha si-asha. m-am incontrat nitzel cu jojo. iar s-o luat di noi moldovenii cica violam si nu mai stiu ce , iar popa (draga di ia ) ii tzine isonu( vroiam sa zic...sifonu da' nu se cade). daca vor doamnele sa shtie io n-am violat in viata mea decat fo tri patru, sh'atunci inseamna ca-s violator ?
au fost de fapt, mici erori de interpretare eronata a limbajului trupului, pe fond de ...grade. adica si io shi alea eram dupa niscai sticloantze di vodka si fetili erau di pisti prut, shi s-or dat la mine. ca in cantecul lui margineanu; "ma iubeshte femeili...ma'nbrac in trening , pantofii cu toc...si ele se uita la mine...si zau nu stiu ce... vor de la mine....etc etc comprende ?
si cetzi mai face prietenu , ala macho vreau sa spun. tot shugubatz tot shugubatz ?
zau ca mi-era dor de vorbele tale ...dulci. paaaaaaaaaaaa shi vant la pupa.
adi27
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:47
De la: tusi_Oli, la data 2010-09-28 11:26:06bey adi nu tie asa un picut la nas sa vb asa de romanii nostrii din maramures ca-s oameni ospitalieri te intampina cu palinca, cu slana si pita coapta in cuptor de pamant
ce daca ti-o fost nevasta de prin zona asta nu inseamna ca toti sunt la fel


tanti oli,
poza aia din avatar e a lu matali ?
c-am auzit io(de la megieshii mei d'icisha di langa chishinau) ca acolo prin vestu' romaniei , femeili umbra cam despuiati !
adi27
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:52
De la: adi27, la data 2010-09-29 08:47:43JASOO (salut in greaca !),


io-te-l nene, avem printre noi un intelectual.. sau cum le-o mai spune acum poligamilor astia
anakin
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:25
ADISHOR m-ai dezamagit profund
ameno
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:44
De la: ameno, la data 2010-09-29 09:44:06ADISHOR m-ai dezamagit profund


tu chiar nu stii de gluma ?
adi27
Postat pe 29 Septembrie 2010 16:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mesajele in cuplu 28 De la: narcysa 19 Ianuarie 2011 06:30
Dragostea se erodeaza in timp 27 De la: garbo265564LIVIANA 11 Martie 2012 07:56
soacra,soacra...poama acra rau 283 De la: adelina20 3 Octombrie 2012 14:21
unsfat 8 De la: anastasya 25 Septembrie 2010 18:52
cosmetice de lux 6 De la: garbo036965 12 Decembrie 2009 22:20
Setari Cookie-uri