Ce rol am eu in caruselul asta?

he he....nici eu nu ma inteleg cu soacra, cosmi....dar convietuim.....incercam sa ne intelegem...si tot asa avea si are o parere "nemaipomenita" despre mine...dar pe mine ma doare fix in......stii tu....zic ca ea si fac ca mine.....
tutankhamon
Postat pe 4 Iulie 2010 22:31
N-ar fi o problema dar vedeti voi, sa nu uitam ca eu am un copil de crescut si sunt raspunzatoare pentru viitorul lui. A da si a primi sunt doua opuse complementare: nu poate exista una fara cealalta...Stiu cat sunt capabila sa dau dar nu am siguranta pe ceea ce voi primi..Stiu si sa lupt (cinstit!) dar ce trofeu merita lupta mea? Renunt.
cosmi73
Postat pe 4 Iulie 2010 23:14
Bine faci! E un barbat fara cele doua... sau are 4???
alyssum
Postat pe 12 Iulie 2010 09:41

Continuarea.... sfarsitul? !?
liaiedera
Postat pe 20 Iulie 2010 09:17
cosmi..,nu te teme mami de singuratate..
aici pe garbo,intotdeauna vei fi inconjurata de prietene,care se pricep al dreaq de bine sa dea sfaturi..
din pacate insa..,doar aici..,pe GARBO..(daca intelegi ce vreau sa spun)..
roby_cado
Postat pe 20 Iulie 2010 09:52
nu se prinde mai, ca-i mai grea de cap, nu poate patrunde in subtilitatile tale!
zambila
Postat pe 20 Iulie 2010 09:57
roby...

eu nu inteleg,mami...
ia spune tu mai clar,asa...
adecatelea ce vrei sa spui?
ca nu trec dincolo de ecran cele mai bune sfatuitoare?
ehe,he,he....
iasomia
Postat pe 20 Iulie 2010 10:04
nu bre..,incercam sa-i spun ca una e sa frece menta pe aici ascultand tot felul de aberatii..,si alta e sa-si traiasca viata asa cum crede ea de cuviinta..
n-as vrea sa intru in amanunte in ce priveste povestea ei,ca deja "a inteles" ca NUMAI ala e vinovat de situatia creata..he he..

PS:cu calm,precizie,indemanare,oricine poate trece "dincolo de ecran"..,trust me..
roby_cado
Postat pe 20 Iulie 2010 10:44
Buna,
Am o intrebare , simpla: crezi sau stii ca-l iubesti? Dar el? Ai fluturi in stomac, ametesti uneori cand il vezi? Te topesti cand ii auzi vocea? astea sunt simptomele, daca nu stii desprte ce vorbesc, te intreb de ce nu traiesti? Viata e atat de frumoasa! Si tu treci pe langa ea, si piezi timpul in mesaje fara sens, si faci progamari pentru concedii, si mai faci ce? Pentru tine adica? Sincer, LASA_L! Tu esti mult mai importanta.
vitan
Postat pe 20 Iulie 2010 12:41
Daca tu nu vrei sa te muti in Buc. si el spune ca te iubeste atunci sa se mute el la tine. Intreabal si vei avea raspunsul pe tava, daca zice nu atunci veziti de viata ta. Dute in concediu cu fetita ta si simntete bine, traiesteti viata si bucurate de copil, nu esti singura ai un suflet linga tine care te iubeste mai mult decit TOTI BARBATII.
garbo134266
Postat pe 20 Iulie 2010 13:39
pentru cosmi73: interesanta povestea ta,este o lectie de viata....in locul tau mi-as alege pe altcineva,nu un barbat cu 2 copii si cu o amanta nebuna...de ce sa cresti tu inca 2 copii,al tau este cel mai important,in viata lucrurile iua multe intorsaturi.Toata viata ta vei face diferenta intre copilul tau si ai lui,crede-ma ,oricat de bine ar merge relatia ta cu acel barbat ,copii vor avea de suferit...etc.Renunta la el ,inainte ca aceasta relatie sa-ti faca rau.Incredere si sa ai o viata frumoasa,ca o meriti.
silviuta
Postat pe 21 Iulie 2010 18:28
stii ce rol ai tu in acest carusel?de AMANTA A CONCUBINAJULUI LOR,ITI PLACE ASA CEVA?EU CRED CA NU.
Atunci fa PASS , considera ca visul a fost frumosla inceput ,dar pana la urma visul s-a transformat in....cosmar.Ai un copil ,ai pt. cine TRAI FRUMOS.,NIMENI NU MERITA IN ZIUA DE AZI SACRIFICIUL.



ZOE
raduzoe
Postat pe 28 Iulie 2010 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IPOCRIZIE ASUMATA A RELATIILOR INTER-UMANE SAU DOAR EFECTUL DUALEI NOASTRE NATURI, DIVINA DA' SI TERIBIL DE DARWINA?!? 17 De la: garbo101426 16 Martie 2017 17:55
pot beneficia in continuare de concediu crestere copil? 8 De la: garbo247959 28 Noiembrie 2011 10:28
sa mai lupti sau sa renunti 105 De la: doremi 7 Martie 2013 13:48
Mai exista oare in ziua de azi oameni care sunt normali la cap...Si care ar trebui sa aiba calitatile unui om? 2 De la: luptatoareacurajoasa 6 Iulie 2010 11:25
Despartire 21 De la: garbo_7980 28 Octombrie 2012 23:30
Setari Cookie-uri