ce urasc barbatii la noi femeile

pe specia asta eu as vrea sa ma razbun ,,,,,,,,inca ma gindesc cum
MONIKA112511
Postat pe 30 Iunie 2010 21:02
sa nu uiti, da?
anakin
Postat pe 30 Iunie 2010 21:08
schimbandui sa nu nu ne plictisim
garbo074997
Postat pe 30 Iunie 2010 21:11
DE SCHIMBAT ,INCERC , LUCREZ LA ASTA , DAR VREO DATA ,,AM SA-L INTILNESC ,SI APOI SA VEZI
MONIKA112511
Postat pe 30 Iunie 2010 21:17
schimbam si noi pana intalnim jumatatea ...perfecta si ideal de imperfecta care ne orbeste si atunci incetam sa luam decizii care sa ne avantajeze
garbo074997
Postat pe 30 Iunie 2010 21:21
io cred ca barbatii urasc la noi faptul ca suntem perfecte,dom'le...
preci
Postat pe 30 Iunie 2010 21:27
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 21:33




Normal !
liaiedera
Postat pe 30 Iunie 2010 21:33
curat perfecte
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 21:34
garbo074997
Postat pe 30 Iunie 2010 21:40
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-30 19:03:54
De la: tymbark, la data 2010-06-30 18:54:59
De la: mioara_80, la data 2010-06-30 13:05:17
De la: tymbark, la data 2010-06-28 15:49:00in ceea ce ma priveste, urasc femeia suspicioasa, care cauta motive de cearta fara a avea o idee bine definita, se bazeaza doar pe supozitii si imaginatie; la fel de mult, urasc femeia care nu comunica, are ceva de spus, o nemultumire, dar nu se exteriorizeaza, asteapta sa intuiesti;
urasc femeia care nu apreciaza justa valoare a unui barbat decat dupa ce i-l pierde! urasc femeia care intai vorbeste si dupa aceea gandeste! iubesc femeia care nu detine "calitatile" enumerate mai sus


- femeia este suspicioasa in cazul in care i au fost date niste motive (daca minti o data, de 2 ori....nu crezi ca este suspicioasa data viitoare?........te uiti in ochii lui si te intrebi : oare si de data asta ma minte?? e grav daca se ajunge aici)......si poate exista idei bine definite, dar barbatul, dintr-un orgoliu, care in asemenea situatii nu-si are rostul manifestarii....nu recunoaste...
- poate femeia nu comunica din cateva motive: - ca stie ca i se va raspunde acelasi lucru....- ca nu are cu cine.... - chiar daca are dreptate nu i se recunoaste...asa ca mai bn tace sa evite certurile si discutiile care nu fac altceva decat sa duca la exprimari regretabile....
- "justa valoare a unui barbat"......sunt camd rari barbatii cu o asemenea valoare.....dar exista.....bravo daca esti unul dintre ei...


da...interesant si corect insa nu cred ca intro casnicie chiar primeaza orgolilul si nu familia;
vrei sa spui ca barbatul ar fi in stare sa sacrifice ceea ce s-a construit doar pt orgoliul propriu? ma indoiesc pt ca sunt lucruri grave si nu ma regasesc in postura asta;eu am facut de multe ori imprudenta sa recunosc daca am gresit si mi s-a raspuns cu acuze atunci cand si eu am cerut explicatii pt greselile pe care le comisese;
corect este si faptul ca decat sa spui ce gandesti, mai bine taci ca sa eviti o cearta, eu am fost acela si culmea...am fost acuzat ca nu vorbesc, ascund
justa valoare a unui barbat...da, cred ca este normal ca femeia sa vada si partile pozitive nu numai cele negative pe care le detine un barbat, la urma urmei, nu este nimeni perfect si daca pui in balanta si observi ca te afecteaza prea tare partile negative, atunci acuzama!
am fost casatorit 17 ani, am divortat de trei ani iar casnicia noastra a durat atat pt ca ne-am iubit f mult; relatia noastra nu a fost de prietenie si de suflet deschis, a fost doar sot si sotie si fac referire strict la comunicare.
Pai da stii ca mai intai un barbat si o femeie trebuie sa se impeteneasca,,apoi sa ajunga la o relatie,la o casatorie...Da cum ai spus,nimeni nu este perfect...Dar eu cred ca lucrurile trebuie spuse pe fata de la inceput..Da cu persoana care simti ca ar fii ok,si simti ca ar fii ok pt tine...Dar acum stii tu,,oamenii care sunt saraci cu duhul pt ca nu se roaga,,ei fac multe greseli mici,,din care pt iesi greseli uriase...Pt ca daca o problema nu o rezolvi la timpul ei,,se aduna apoi si mai multe probleme....Certuri,,care racesc relatia,,oamenii se detaseaza unul de altul,,din cauza lipsei comunicarii...Dar daca voi sunteti constienti ca ati gresit,,,puteti relua din nou casatoria si sa va straduiri sa nu mai faceti aceleasi greseli..

sa spui de la inceput pe fata....adica negociem, ce facem? atunci cand te indragostesti, mai vezi sau simti ceva negativ? nu! si chiar daca vezi sau simti, speri ca se va schimba:;
corecta si afirmatia ca totul pleaca de la comunicare, dar cand nu ai cu cine, ce faci? oricum, nu mai are importanta, nu are sens sa "vorbim discutii" ca nu mai terminam ideea in veci
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 08:52
De la: garbo074997, la data 2010-06-30 21:21:32schimbam si noi pana intalnim jumatatea ...perfecta si ideal de imperfecta care ne orbeste si atunci incetam sa luam decizii care sa ne avantajeze

femei ca voi transforma relatia barbat-femeie intro competitie
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 08:57
De la: tymbark, la data 2010-06-30 18:54:59
De la: mioara_80, la data 2010-06-30 13:05:17
De la: tymbark, la data 2010-06-28 15:49:00in ceea ce ma priveste, urasc femeia suspicioasa, care cauta motive de cearta fara a avea o idee bine definita, se bazeaza doar pe supozitii si imaginatie; la fel de mult, urasc femeia care nu comunica, are ceva de spus, o nemultumire, dar nu se exteriorizeaza, asteapta sa intuiesti;
urasc femeia care nu apreciaza justa valoare a unui barbat decat dupa ce i-l pierde! urasc femeia care intai vorbeste si dupa aceea gandeste! iubesc femeia care nu detine "calitatile" enumerate mai sus


- femeia este suspicioasa in cazul in care i au fost date niste motive (daca minti o data, de 2 ori....nu crezi ca este suspicioasa data viitoare?........te uiti in ochii lui si te intrebi : oare si de data asta ma minte?? e grav daca se ajunge aici)......si poate exista idei bine definite, dar barbatul, dintr-un orgoliu, care in asemenea situatii nu-si are rostul manifestarii....nu recunoaste...
- poate femeia nu comunica din cateva motive: - ca stie ca i se va raspunde acelasi lucru....- ca nu are cu cine.... - chiar daca are dreptate nu i se recunoaste...asa ca mai bn tace sa evite certurile si discutiile care nu fac altceva decat sa duca la exprimari regretabile....
- "justa valoare a unui barbat"......sunt camd rari barbatii cu o asemenea valoare.....dar exista.....bravo daca esti unul dintre ei...


da...interesant si corect insa nu cred ca intro casnicie chiar primeaza orgolilul si nu familia;
vrei sa spui ca barbatul ar fi in stare sa sacrifice ceea ce s-a construit doar pt orgoliul propriu? ma indoiesc pt ca sunt lucruri grave si nu ma regasesc in postura asta;eu am facut de multe ori imprudenta sa recunosc daca am gresit si mi s-a raspuns cu acuze atunci cand si eu am cerut explicatii pt greselile pe care le comisese;
corect este si faptul ca decat sa spui ce gandesti, mai bine taci ca sa eviti o cearta, eu am fost acela si culmea...am fost acuzat ca nu vorbesc, ascund
justa valoare a unui barbat...da, cred ca este normal ca femeia sa vada si partile pozitive nu numai cele negative pe care le detine un barbat, la urma urmei, nu este nimeni perfect si daca pui in balanta si observi ca te afecteaza prea tare partile negative, atunci acuzama!
am fost casatorit 17 ani, am divortat de trei ani iar casnicia noastra a durat atat pt ca ne-am iubit f mult; relatia noastra nu a fost de prietenie si de suflet deschis, a fost doar sot si sotie si fac referire strict la comunicare.


- tin sa te contrazic.......exista barbati pt care primeaza acest lucru....ORGOLIU, MANDRIE.....si trag chiar eu asta.......ce sa zic ......e foarte greu.....dar nu renunt , am totusi speranta ca poate se schimba ......dupa parerea ta ti se pare ok un raspuns ca asta: ..."sunt barbat , am orgoliu si nu o sa renunt la el niciodata......asa sunt.....asta sunt....daca ti convine bn ...daca iar bn......"....si cica iubeste.....cand iubesti din adancul sufletului spui asta? Pui orgoliul si mandria in fata persoanei iubite?......tare mi e greu sa cred....

-apreciez justa valoare a unui barbat......asta daca o gasesc ......
-
mioara_80
Postat pe 1 Iulie 2010 13:36
De la: mioara_80, la data 2010-07-01 13:36:50
De la: tymbark, la data 2010-06-30 18:54:59
De la: mioara_80, la data 2010-06-30 13:05:17
De la: tymbark, la data 2010-06-28 15:49:00in ceea ce ma priveste, urasc femeia suspicioasa, care cauta motive de cearta fara a avea o idee bine definita, se bazeaza doar pe supozitii si imaginatie; la fel de mult, urasc femeia care nu comunica, are ceva de spus, o nemultumire, dar nu se exteriorizeaza, asteapta sa intuiesti;
urasc femeia care nu apreciaza justa valoare a unui barbat decat dupa ce i-l pierde! urasc femeia care intai vorbeste si dupa aceea gandeste! iubesc femeia care nu detine "calitatile" enumerate mai sus


- femeia este suspicioasa in cazul in care i au fost date niste motive (daca minti o data, de 2 ori....nu crezi ca este suspicioasa data viitoare?........te uiti in ochii lui si te intrebi : oare si de data asta ma minte?? e grav daca se ajunge aici)......si poate exista idei bine definite, dar barbatul, dintr-un orgoliu, care in asemenea situatii nu-si are rostul manifestarii....nu recunoaste...
- poate femeia nu comunica din cateva motive: - ca stie ca i se va raspunde acelasi lucru....- ca nu are cu cine.... - chiar daca are dreptate nu i se recunoaste...asa ca mai bn tace sa evite certurile si discutiile care nu fac altceva decat sa duca la exprimari regretabile....
- "justa valoare a unui barbat"......sunt camd rari barbatii cu o asemenea valoare.....dar exista.....bravo daca esti unul dintre ei...


da...interesant si corect insa nu cred ca intro casnicie chiar primeaza orgolilul si nu familia;
vrei sa spui ca barbatul ar fi in stare sa sacrifice ceea ce s-a construit doar pt orgoliul propriu? ma indoiesc pt ca sunt lucruri grave si nu ma regasesc in postura asta;eu am facut de multe ori imprudenta sa recunosc daca am gresit si mi s-a raspuns cu acuze atunci cand si eu am cerut explicatii pt greselile pe care le comisese;
corect este si faptul ca decat sa spui ce gandesti, mai bine taci ca sa eviti o cearta, eu am fost acela si culmea...am fost acuzat ca nu vorbesc, ascund
justa valoare a unui barbat...da, cred ca este normal ca femeia sa vada si partile pozitive nu numai cele negative pe care le detine un barbat, la urma urmei, nu este nimeni perfect si daca pui in balanta si observi ca te afecteaza prea tare partile negative, atunci acuzama!
am fost casatorit 17 ani, am divortat de trei ani iar casnicia noastra a durat atat pt ca ne-am iubit f mult; relatia noastra nu a fost de prietenie si de suflet deschis, a fost doar sot si sotie si fac referire strict la comunicare.


- tin sa te contrazic.......exista barbati pt care primeaza acest lucru....ORGOLIU, MANDRIE.....si trag chiar eu asta.......ce sa zic ......e foarte greu.....dar nu renunt , am totusi speranta ca poate se schimba ......dupa parerea ta ti se pare ok un raspuns ca asta: ..."sunt barbat , am orgoliu si nu o sa renunt la el niciodata......asa sunt.....asta sunt....daca ti convine bn ...daca iar bn......"....si cica iubeste.....cand iubesti din adancul sufletului spui asta? Pui orgoliul si mandria in fata persoanei iubite?......tare mi e greu sa cred....

-apreciez justa valoare a unui barbat......asta daca o gasesc ......
-

nu mi se pare un raspuns corect din partea celui care ti la dat, este chiar un raspuns al unui om caruia nu prea ii pasa de persoana de langa el
orgolilul si ambitia nu-si au locul in relatia de cuplu sau sot-sotie, in scurt timp se naruie si dragoste si iubire care poate a existat pentru ca asa a fost sa fie sau a fost creeata de cele doua persoane in cauza;
daca gasesti, apreciaza! mergi pe premiza: respecta si vei fi respectat, iubeste si vei fi iubit...etc;
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 14:14
Daca tot nu posteaza nimeni dupa voi de ce va tot dati copy/paste?
Doara
Postat pe 1 Iulie 2010 19:46
De la: Dor_marunt, la data 2010-07-01 19:46:32Daca tot nu posteaza nimeni dupa voi de ce va tot dati copy/paste?

Dor...my darling...ai probleme cu ochii?
tymbark
Postat pe 3 Iulie 2010 14:36
spm-ul....
Porthos
Postat pe 3 Iulie 2010 17:57
du-te,bre....n-as fi zis!
preci
Postat pe 3 Iulie 2010 18:41
sa spui de la inceput pe fata....adica negociem, ce facem? atunci cand te indragostesti, mai vezi sau simti ceva negativ? nu! si chiar daca vezi sau simti, speri ca se va schimba:;
corecta si afirmatia ca totul pleaca de la comunicare, dar cand nu ai cu cine, ce faci? oricum, nu mai are importanta, nu are sens sa "vorbim discutii" ca nu mai terminam ideea in veci [/quote] Pai stii so chestia cu indragostitul eu cred ca este o problema....Indragostitul este practic,atractie fizica dintre 2 persoane de sex opus si chiar invers..Depinde de ideile pe care le are in cap respectivul,sau respectiva....Pt ca practic atractia fizica....Pt ca asa se numeste,,,pasiune....O simti de fiecare data atunci cand simti ca te atrage cineva....Dar un om trebuie sa fie stapan pe instinctele lui....Unde este ratiunea atunci? Pt ca mai intai trebuie sa te impretenesti cu cineva,,sa il cunosti bine apoi sa te gandesti la ceva mai mult cum ar fii o relatie,,posibil casatorie....Dar daca te arunci asa cu cornele inainte,,,fara sa cunosti o persoane si iti asculti mai degraba instinctele decat sa iti asculti creierul....Spre exemplu,,,corpul meu face,doar ce ii dau eu voie...Pt ca corpul meu este condus de creierul meu....Pt ca daca nu gndim cu creierul si ascultam de instincte...Atunci la ce ne mai foloseste creierul?La unii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iulie 2010 18:45
dancris
Postat pe 3 Iulie 2010 18:48
cand e vorba de dragoste adevarata este o vorba care spune ca inima are ratiuni pe care nici ratiunea nu le poate intelege
cand iubesti ii apreciezi si defectele celui de langa tine, cand cel de langa tn nu te accepta ceva cu siguranta ceva nu va merge bine...
giul1a
Postat pe 3 Iulie 2010 18:51
De la: giul1a, la data 2010-07-03 18:51:15cand e vorba de dragoste adevarata este o vorba care spune ca inima are ratiuni pe care nici ratiunea nu le poate intelege
cand iubesti ii apreciezi si defectele celui de langa tine, cand cel de langa tn nu te accepta ceva cu siguranta ceva nu va merge bine...
Mai este si potrivirea de caracter...Pt ca spre exemplu..Doua persoane dominante sau 2 persoane impulsive nu se potrivesc nici de o culoare...Intr-o relatie,,trebuie sa fie unul mai energis si unul mai temperat.....Spre exemplu,,eu sunt din fire dominanta...Imi place sa influentez oamenii pozitiv....Altii sunt si ei dominanti,,dar sunt negativi....Asa ca poate sa fie si el pozitiv,,dar sa fie temperat....Sa nu ma supere,,,pt ca pace nu o sa fie nicidecum...Pt ca fiecare trebuie sa se simta bine si in largul lui....Asa ca eu ma comport asa cum ma simt bine,,,daca nu ne potrivim,,,inseamna ca este nepotrivire de caracter si de gandire....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iulie 2010 19:07
Spre exemplu mie nu imi place sa repet de 10 ori un lucru...Daca rog pe cineva sa nu mai faca un lucru care ma deranjeaza,si pe care continua sa faca,,pt ca nu il intereseaza,,,Fii sigura ca nu o sa existe pace intr-o relatie...Spre exemplu mie imi plac persoanele cu bun simt si cu initiativa...Pt ca si pe mine daca ma roaga cineva sa nu mai fac un lucru,,nu il mai fac..Asa ca si eu astept tot la fel..Pt ca si eu am dreptul sa fiu multumita..Si eu sunt sincera,,ce nu imi convine ii spun omului...Daca vad ca nu intelege,,iese cu scandal.Pt ca eu nu suport sa fiu luata de proasta sau de fraiera de nimeni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iulie 2010 19:14
De asta eu cred ca mai intai omul trebuie sa invete sa isi coordoneze instinctele cu ajutorul creierului...Pt ca de multe ori instictele doresc lucruri care apoi il face sa sufere pe om...Cum ar fii ca omul nu isi foloseste ratiunea inainte sa te incurci cu cineva....Trebuie sa te impretenesti cu cineva mai intai sa vezi cum gandeste..daca va potriviti....Nu ca va bagati limba in gura de la prima seara si apoi ajungeti la sex..Si in a treia zi va casatoriti...Apoi habar nu aveti cu cine va casatoriti....Pai asta este treaba de om normal?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iulie 2010 19:17
Irinuco, lasa bre dreaq teoria si incepi sa traiesti!
daca stau sa ma gandesc bine, sfatul asta mi-ar fi util si mie; ia sa mi-l ofer azi, ca tot e moca...
moniq_
Postat pe 3 Iulie 2010 19:21
De la: moniq_, la data 2010-07-03 19:21:52Irinuco, lasa bre dreaq teoria si incepi sa traiesti!
daca stau sa ma gandesc bine, sfatul asta mi-ar fi util si mie; ia sa mi-l ofer azi, ca tot e moca...
Pai eu nu vreau sa fiu ca toti ceilalti....eu vreau sa fiu deosebita....Si daca as alege sa traiesc nu mias alege barbati romani,,pt ca se comporta urat si sunt si puturosi....Eu nu am avut nicioadata un prieten roman....Sincer nu am reusit sa ma atasez de nici unul,,pt ca erau prost crescuti....Dar eu ma tin de haturi,,pt ca nici nu vreau sa fiu ca toti ceilalti.Eu vreau sa fiu deosebita si sa imi gasesc oameni deosebiti..Si care mai sunt,dar sunt rari
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iulie 2010 19:26
Nu vreau cica sa imi traiesc viata...Ca sa fiu toaletta barbatilor si sa mai fiu si servitoarea lor....Femeia daca este saraca cu duhul si nu se roaga...Este carpa si menajera barbatilor...Care apoi si ea profita de pe aia mai slabi ca ea...Apoi cica asta s-ar chema viata...Cica viata de rahat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iulie 2010 22:04
imi place! ai mare dreptate!
garbo011817
Postat pe 4 Iulie 2010 20:39
SI NU TE POTI ATINGE DE ELE
garbo101
Postat pe 4 Iulie 2010 20:43
De la: garbo092101, la data 2010-07-04 20:43:40SI NU TE POTI ATINGE DE ELE
PAI TE POTI ATINGE DE ELE ,DACA CORESPUNZI SI TU CA BARBAT CERINTELOR FEMEILOR...dACA VREI FEMEIE Inteligenta si bogata sufleteste....Pune mana si tu si te roaga si fii barbat cuminte si Dumnezeu te va ajuta si pe tine ca barbat sa devii un barbat normal si responsabil...Pt ca Dumnezeu este bun si ajuta pe toata lumea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Iulie 2010 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce credeti? 17 De la: gmpa 19 Aprilie 2010 02:16
e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu? 408 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
SONDAJ DE OPINIE: motive de divort 63 De la: garbo_388777 7 Septembrie 2014 18:46
cat adevar...despre femei!!! 52 De la: racovus 18 Iulie 2010 14:33
Nu e ok ce mi se intampla....o parere obiectiva? 51 De la: garbo088037 29 Septembrie 2011 16:15
Setari Cookie-uri