intrebare pt mamici cu bebei care au avut pojarel

buna mamici,am o dilema bebica mea are pojarel si nu stiu cat sa o tin in casa si cat timp sa nu-i fac baita daca ati fost in situatia mea voi cum ati facut?? am vb cu 2 dr si am 2 pareri difrite mi-ar prinde bine si parerile voastre.
lizy_kidz
Postat pe 7 Mai 2010 23:20
Buna, am avut si noi pojarel pe la 6 luni...nu l-am scos afara pana nu s-au retras bubitele si fara baita 4/5 zile, dupa care i-am facut baita cu apa doar calduta (nu cum facem de obicei) cam in 7 zile trece.
aly_raz
Postat pe 7 Mai 2010 23:56
buna lizy, in primul rand as vrea sa te intreb daca ai facut testul ptr rubeola(pojarel) ptr ca diagnostic de pojarel fara testare este destul de des intalnit dar poti sa te inseli. iti spun asta ptr ca eu am patit-o cu fetita mea. i-au aparut bubitele si a fost diagnosticata de catre medicul pediatru cu rubeola adik pojarel si mi-a zis sa stau linistita ca in max 4-5 zile trece timp in care nu aveam voie afara dar baie da, dar starea ei in a treia zi s-a inrautatit bubitele au devenit mai agresive si am fost iar la doctor de data aceasta mi-a zis ca e de fapt rujeola(pojar) si atunci am hotarat sa merg sa ii fac testare si surpriza nu era nici rube nici ruje a fost defapt o alergie la antibiotic deci atentie la diagnostic!!!
cory_emy
Postat pe 8 Mai 2010 01:27
din pacate nu mi-a zis nimeni de acest test unde tre sa-l fac? oare mai pot sa-l fac dak bebica nu mai are nici o bubita? k sa stiu macar ce a avut te rog dak imi poti da mai multe detalii....
lizy_kidz
Postat pe 8 Mai 2010 15:25
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doresc sa ma angajez ca bona sau menajera 2 De la: CautaBona 21 Mai 2010 11:37
Este cineva cu intoleranta la gluten ? 9 De la: silviu_m74 29 Martie 2010 22:52
Vacanta in fata calculatorului sau la munte, intr-o tabara? 1 De la: adventurecamps 2 Decembrie 2009 15:21
inchiriere costum, rochite copii pentru serbari, nunti , botez, aniversari.... 1 De la: garbo_432122 25 Februarie 2016 13:02
Poezioare 231 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 09:31
Setari Cookie-uri