Bebele si persoanele straine..

buna fetelor...am si eu o intrebare . bebeii vostri plang cd vine cineva la voi in vizita??

Bia nu stiu ce are dar de vreo saptamana daca intra cineva necunoscut in casa incepe sa planga rau de tot. si nu sunt chiar necunoscuti,sunt prieteni de-ai nostri veniti in vizita. dar plange,nu se incurca si cat stau la noi numai la mine in brate vrea si cu capul bagat in umarul meu.nu vrea sa se intoarca deloc si daca incerci sa-i vb sai s-o bagi in seama isi reia plansul cu lacrimioare de crocodil....

Bia are 8 luni si jumatate. ati patit si voi la fel?

horobeanu
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:23
da am si eu o fetita care este o plangacioasa ,an aceiasi situatie sant si eu ma dispera plansu ei nici nu mai stiu cum so eau sai vb numai sa se calmeze cred cai o perioada si va trece sau sper sa fie asa
claudia_mami
Postat pe 20 Decembrie 2009 10:29
Asa e dragelor o sa treaca si baietelul meu plingea si daca venea cineva la noi si mai ales daca mergeam noi la cineva , vai de mine era dezastru dar acum de cind merge la gradinita nu mai e nici o problema merge oriunde, mai face si acum figuri daca nu cunoaste ......
lumi_store
Postat pe 20 Decembrie 2009 13:04
la mine sta invers situatia.De multe ori ma face de miru lumii.Ea nu a fost o rusinoasa niciodada si nici nu a plans daca venea cineva la noi sau invers.Eu am o problema ``delicata``Daca se intampla sa mergem undeva si cineva vrea sa vorbeasca cu ea il scurteaza din start Nu imi place nene ala!!!Pleaca de aici!!!sau lasa-ma in pace!!!
Degeaba incerc sa-i zic ca nu e frumos....ea parca si mai rau se punteaza cu barbia in vant si ii expediaza.
Sper ca-i o perioada care sa-i treaca repede ca nu cu toata lumea face asa, doar cu anumite persoane
alinakatt
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:25
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 22 Februarie 2010 17:04
cred ca toti bebeii au chestia asta sa se sperie de unele persoane si sa plinga la straini e ceva normal mai ales la varste mici
cory_emy
Postat pe 18 Martie 2010 19:37
office_salinasusesi_ro
Postat pe 20 Martie 2010 08:45
si andrei plange cand vede anumite persoane, intoarce capu si se cuibareste in mine, strange din ochi si incepe sa puna buza si imi vone sa mor cand vad ca persoana in cauza mai insista sa vorbeasca cu el sau sa-l ia in brate
Laura_M
Postat pe 17 Aprilie 2010 23:47
eu ma lupt cu o mare problema fiumiu se duce cu toata lumea indiferent ca il cunoaste sau nu.

daca cineva ii da mana si ii spune hai cu mine sau haide sa mergem imediat intinde mana si pleaca,eu ii spun pa mami si nu are nici o treaba,ma duc dupa el si ii dau si la fund si tot nu intelege.

oare ce sa fac sa nu se duca cu strainii?
anaROBERT
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:09
asa mai face si andrei dar nu cu toata lumea, la unii oamenii chiar plange rau, trebuie sa plec cu el sau stau in alta parte... poate cand o sa fie mai marisor o sa inteleaga, acuma ca e mic e mai lipicios, asa sunt copii, sa nu mearga la oricine cand v-a fi mai mare, acum el nu stie
Laura_M
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:12
de ce ii e frica lui Robert? Spunei de strainii il duc sa il pape cutu sau de ce ii e frica...
Al meu nu merge nici mort la cineva strain daca incearca sa il ia in brate de la mine mi se inclesteaza cu mainile de gat...
viobregar
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:12
nu stiu fetelor intru seara in casa cu el si stau si ma gandesc ce sa ii fac sau ce sa ii spun cum sa procedez sa nu mai faca asa,ma dispera doamne fereste nu sunt atenta odata si imi dispare din fata ochilor.

am incercat vio si cu catelu si cu pisica si cu baba si baubau si mosu nu mai are nimic efect
anaROBERT
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:14
laura27 se spune ca animalul si copii mici cunosc oamenii isi dau seama imediat de sufletul omului,oare asa o fi si in cazul lui andrei?
anaROBERT
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:16
emy pana acum nu prea mergea la persoane straine in brate dar de la un timp ptr ca ii place f mult in brate are tendinta de a se duce la oricine o tine in brate si asta ptr ca eu am inceput sa o mai refuz ca m-a cam terminat cu spatele
cory_emy
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:11
el in brate nu cere mai mult prefera pe jos sa alerge si cine ii spune hai cu mine si ii intinde mana gata l-am pierdut
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:31





---------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 21 Aprilie 2010 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut bona 39 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 22:27
ENTEROCOLITA VIRALA 24 De la: office_salinasusesi_ro 1 Ianuarie 2010 20:05
Singur acasa? 12 De la: garbo_378726 30 Iulie 2013 15:20
Vaccin bebe 1 an 6 De la: pinicuta 4 Septembrie 2009 20:08
Ia dat cineva copilului pastilute cu ulei de peste si vitamine D ... 12 De la: sorincoserea 24 Martie 2010 10:03
Setari Cookie-uri