Crema pentru fata la bebe

Buna fetelor. Stiu pe cineva care il da cu diverse creme pe fata pe bebe.Folositi careva crema pentru fata la bebei? Daca folositi, de care fel? Multumesc!
tanase_claudia
Postat pe 12 Februarie 2010 08:12
Ulei de masline;pt fata,corp,par si pt mami
ginutavrabiuta
Postat pe 12 Februarie 2010 08:29
Merci! Eu il dau la fundulet cu ulei de masline, dar o sa-l dau si pe fata. Pupici!
tanase_claudia
Postat pe 13 Februarie 2010 12:25
ulei fiert sau crud?
michhelle2009
Postat pe 14 Februarie 2010 19:40
Pt fundulet folosesc Balsam de Peru.Pt. fata, folosesc crema din gama Mustela, Hydra Bb face.
lavi_dj
Postat pe 14 Februarie 2010 23:02
Ulei crud extravirgin(presat la rece) de masline,ii dau de cand era bebe si are o piele super.
ginutavrabiuta
Postat pe 15 Februarie 2010 10:08
buna fetelor. sunt noua pe acest forum. va salt pe toate si pe bebeii vostrii.am o fetita , Catalina, care peste o saptamana face 11 luni. Si eu m-am gandit sa folosesc crema de fata pt bebe si am auzit ca nivea pt copii este buna. A folosit cineva?
alina_lazar26
Postat pe 15 Februarie 2010 23:25
buna seara mamici am si eu o intrebare este necesar sa folosim crema de fata pentru bebei?sunt curioasa caci bebelul meu are 1 an si 4 luni si are un ten foarte uscat ca al meu si m-ar tenta si pe mine sa folosesc o crema dar nu am idee ce ar fi bun si recomandabil.
anaROBERT
Postat pe 15 Februarie 2010 23:52
Noi ramanem amandoi la uleiul de masline care face minuni.Eu l-am folosit si-n timpul sarcinii si nu am ramas cu vergeturi.Si acum,pe timp de iarna,ii dau lui Denis si pe fata si pe tot corpul
ginutavrabiuta
Postat pe 16 Februarie 2010 07:54
Si eu zic ca totusi uleiul de masline ar fi cel mai bun. Am avut probleme cu eritemul fesier de 2 ori si am incercat si creme dar nimic n-a ajutat. Tot cu ulei de masline am dat si s-a facut bine. M-am gandit sa folosesc crema si pentru fata la bebe caci mi se pare ca e tenul mai uscat si cum e rece afara...O sa ma uit si la Hydra Bb face.Pupici!
tanase_claudia
Postat pe 16 Februarie 2010 08:01
Apropo de nivea cred ca e foarte buna dar e si in functie de piele.Eu folosesc nivea pentru mine de 15 ani si sunt foarte multumita,dar la bebe nu mi se pare sa-i faca asa bine.Lui ii face mai bine johnson.Il folosesc la baita si dupa baita.
tanase_claudia
Postat pe 16 Februarie 2010 08:04
buna, noi folosim Baby gentle oil de la dr Fischer si suntem foarte multumiti, de asemeni folosesc Nivea baby, in special acum iarna cand iesim afara, e foarte buna.
aly_raz
Postat pe 16 Februarie 2010 19:47
buna mamici, eu va pot recomanda crema pe baza de aloe vera si nivea baby, sunt foarte multumita de ele, am folosit si ulei de masline, dar mi se pare totusi ca lasa pielea cam grasa. O seara frumoasa!
sarah_kidz
Postat pe 16 Februarie 2010 20:26
mai mamicilor eu habar n uavem ca pot da copilul cu crema pe fata la o varsta asa frageda cu toate ca am specificat mai sus are un ten foare uscat (ca al meu)dar n uam stiu rusine mie,asta este nu e prea tarziu nici acum banuiesc am sa incer si eu si uleiul de masline dar si nivea baby eu sincer cu toate ca am un ten foarte uscat ma dau cu crema de la nivea dar numai dupa ce ma spal pe cap(adik la 2 zile)inrest uit de ea.multumesc pentru sfaturi.pupici.
anaROBERT
Postat pe 16 Februarie 2010 23:45
Am un bebelus foarte fericit si foarte cuminte. Mi-a recomandat o mamica crema de fata hidratanta cu galbenele de la Weleda, iar de cand am inceput sa o folosesc copilul meu se simte foarte bine in pielea lui si asta se observa. Weleda e exact ce isi doreste puiul meu ( chiar daca nu poate vorbi, un zambet si o pielea catifelata sunt suficiente ca sa-mi dau seama)
andreeaiovici
Postat pe 29 Iunie 2012 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LA MULTI ANI!!! 1 De la: doinak 1 Iunie 2009 15:55
cum facem baie? 9 De la: izab33lla 16 Iulie 2009 14:28
Sfecla rosie 8 De la: vasilicasavoiu 12 Martie 2009 11:53
De la ce varsta ati introdus in alimentatia copiilor mezelurile usoare , gen sunca presata, parizer din piept pui etc? 12 De la: ruschita 14 Ianuarie 2009 16:28
cum linistim copilul care tipa? 7 De la: 28 Ianuarie 2009 14:26
Setari Cookie-uri