Iesirea din rutina

nu ai pt ce sper sa nu fie conjunctivita si sa fie doar un pui de curent
anaROBERT
Postat pe 13 Martie 2010 13:50
nicusor06, evita sa mai bagi copilul asa mic cu nasu' in flori.
ses
Postat pe 13 Martie 2010 13:52
sper si eu din suflet ca o sa se trateze infectia asta sau ce mai e ca ma enerveaza..si are niste ochisori albastri frumosi...este pacat sa ii afecteze vederea d.mne fereste...ms la toate fetele...care sunteti din galati?e cineva?
monica21nicushor
Postat pe 13 Martie 2010 13:54
ses nu am inteles..eu nu l-am bagat cu nasu in flori la ce te referi?
monica21nicushor
Postat pe 13 Martie 2010 13:55
stai linistita nu te gandi ca ii afecteaza vederea nu o lua chiar asa o sa vezi ca este ceva trecator ii trebuie doar un tratament bun sau un ser special ceva.

eu sunt din constanta nu stiu daca este vre-o mamica din galati
anaROBERT
Postat pe 13 Martie 2010 13:56
La poza de la avatar.
ses
Postat pe 13 Martie 2010 13:58
monica, de asemenea daca inca alaptezi, pune-i in timp ce-l alaptezi laptic de san. este cel mai bun dezinfectant. am patit si noi asa ceva, cu supuratii purulente, dar i-a trecur=t dupa ce i-am facut masaj si laptic in ochisor. de asemenea cand ii faci masaj, fa-i la ambii ochisori, dar ai grija sa foloseste pansament steril diferit.
aly_fab
Postat pe 13 Martie 2010 13:59
da aly_fab ai dreptate laptele matern este foarte bun si mie imi recomandase in maternitate dar eu nu am avut si am vrut sa o rog pe o mamica sa ii puna ea 2 picaturi dar m-am gandit poate are ceva ca nu era laptele meu si sa nu pateasca copilul ceva
anaROBERT
Postat pe 13 Martie 2010 14:01
buna dimineata ses. haideti la o cafea, sa iesim din rutina
aly_fab
Postat pe 13 Martie 2010 14:01
aly_fab ms insa nu mai am lapte de la 2 lunisoare stresu si celelalte m-au facut sa pierd laptele repede o sa vad ce pot face.,.ms mult pt tot..ses era doar de forma poza trandafirii nu prea au miros...nu il bag cu nasucu ca nu e bine stiu..ms..
monica21nicushor
Postat pe 13 Martie 2010 14:02
pai noroc cu cafelele virtuale si cu forumu ca mai schimbam cate o vorba cate o parere si asa mai trece timpul asta dar de azi am inteles ca se incalzeste vremea ,cred ca sunt scuze
anaROBERT
Postat pe 13 Martie 2010 14:03
monica, hai ca-ti dau eu laptic... ...pacat ca nu ai pus laptic, dar sunt sigura ca o sa treaca. acum sunt cu bebe in brate, ii dau papa.
aly_fab
Postat pe 13 Martie 2010 14:05
fetelor eu ies ma duc sa imi culc copilul si apoi sa plecam la plimbare va pup dulce si pe voi si pe bebeii vostri ,o zi buna sa aveti pa pa
anaROBERT
Postat pe 13 Martie 2010 14:06
pa pa ana, sa nu va destrabalati prea tare.
aly_fab
Postat pe 13 Martie 2010 14:08
e scump tare aly bebicu tau cat are?
monica21nicushor
Postat pe 13 Martie 2010 14:15
e o poza mai veche, avea doi anishori parca acolo....acum e mare si nazdravan, are 4 ani.
aly_fab
Postat pe 13 Martie 2010 14:21
Ms Aly, acu' incalzesc apa pt ness...
Ok monica, ma bucur.
ses
Postat pe 13 Martie 2010 14:27
mult inainte la bebe aly..cresc fara sa-ti dai seama..imi plac asa cat sunt mici la nebunie pana in 5 ani dupaia se fac rai tare... of of of...e greu cand nu ai prietene...nu mai exista asa ceva...prieteni adevarati..e aiurea..sotu munceste si stau pana la 6 seara singurik cu baiatu e rau tare sa nu ai o prietena la care sa te duci sa mai schimbi o vorba..nu prea ies din kasa mai deloc..astept vara sa pot iesi cu baiatu in rest nimic..
monica21nicushor
Postat pe 13 Martie 2010 14:40
da este adevarat, nu locuiesc in romania, insa intalnirile cu alte mamici si bebici, chiar daca nu sunt organizate de o gradi/cresa se pot face. Poate cursuri de masaj infantil si piscine pt bebei sunt mai greu de gasit in romania, poate doar in orasele mai mari insa mamici si bebici sunt peste tot.
Pentru mine a fost foarte greu, pt ca eram intr-o tara straina, nu cunosteam limba si eram aproape mereu singura... singurele persoane cu care mai stateam de vorma erau sotul meu cu care comunicam in engleza si socrii mei care mai rupeau si ei ceva. In timpul sarcinii am facut un curs de limba si deja era mai bine, dar tot nu aveam cunostinte de varsta mea, cu aceleasi interese, etc.. asta pana cand a aparut Eugen. Datorita lui viata mea sociala s-a inbunatatit simtitor; am cunosctut alte mamici in parc sau chiar pe strada la plimbare, ne-am imprietenit si asa am infintat micul nostru club, cu intalniri la cate una acasa (iarna) acum a venit timpul frumos si o sa ne mutam in parc
Cat despre, aerobica, am avut prima intalnire vineri, si a fost super chiar daca acum am un pic de febra musculara. E o idee pt mamicile care vor sa slabeasca, si se poate face si in afara unei structuri... sunt suficiente 5-6 mamici un ap cu 2 camere. Intr-o camera stau mamicile si fac gimnastica, iar in cealalta stau bebei si se joaca supraveghiati de una dinte mamici.

A si apropo de coafor, marti eu si Eugen avem programare la tuns . E adevarat ca unde mergem noi au un scaun special pt copii si Eugen e cuminte la tuns, asa ca ne vom face in acelas timp unul lang altul.

Va pup si succes la iesit din rutina
corina_dragoi
Postat pe 13 Martie 2010 17:06
corina_dragoi am inteles de la alte mamici care locuiesc in strainatate , ca in tarile straine oamenii ar fi f prietenosi si reusesti repede sa-ti faci prieteni.Nu zic ca in Romania ca nu poti ,dar prieteni de exemplu pe un forum si apoi faci o intalnire,e mai greu sa te intalnesti pe strada cu fete care au copilasi si sa te imprietenesti.Eu pe un alt forum am cunoscut fete care fac intalniri de cand s-au cunoscut pe acel site.Si de fiecare data cand vine o fata noua,intra si ea in grup.
Oricum vara este frumos si la noi,dar iarna este greu cu intalnirile.
bau
Postat pe 13 Martie 2010 17:14
eu mai am prietene si vecine care au copii dar fiecare cu probleme si treburile lor nu ne vedem zilnic dar cand este cald afara iesim zilnic cu copii,in rest nu poti obliga omul sa vina la tine sau sa va intalniti desi ar fi fost frumos am mai iesi din rutina asta ca sa nu fiu
anaROBERT
Postat pe 14 Martie 2010 00:02
este adevarat ca in rom este un pic mai greu sa te imprietenesti... nu stiu de ce insa, se spunea ca suntem primitori si prietenosi insa cred ca lucrurile sau mai schimbat. Vara trecuta am stat o luna cu Eugen in rom si normal am iesit in parc si asa cum eram eu obijnuita am intrat in vorba cu mamicile de la locul de joaca dar din pacate nu prea am avut succes, adica daca am intrbat ceva/salutat mi s-a raspuns dupa care mi-au intors efectiv spatele fiecare vazadu-si de copilul si de treaba ei.
cum spune si ana, nu poti obliga pe nimeni sa-ti vorbeasca, insa tare mult as vrea sa inteleg de ce suntem asa de reci si de neincrezatori... sa fie totul legat de criza si de bani?????

in fine... sunt deja
corina_dragoi
Postat pe 14 Martie 2010 16:16
scz daca sunt ,se poate sa fie vorba si despre criza si problemele fiecarei persoana in parte dar eu cred ca este ceva frumos sa iti faci prieteni si cunostiinte noi,probleme de acasa raman acasa cele de servici raman la servici cand esti afara in parc cu copilul te relaxezi si te joci cu copilul,mai schimbi o vorba cu o alta mamica asa mi se pare normal
anaROBERT
Postat pe 14 Martie 2010 23:43
eu cred ca noua ne place sa spunem ca romanii sunt prietenosi si caldurosi. Au fost poate pe vremea lui Stefan cel Mare sau Vlad Tepes. Acuma fiecare cu oala lui. Si nu cred ca e vorba de criza. E vorba de felul nostru de a fi asa mai destepti ca si restul. Si la noi nu se pune asa mare pret pe activitatile copiilor extrascolare. Lasa ca bine o fi si asa. La noi totul se plateste. Inclusiv un sfat. Ce sa mai vorbesti asa cu o straina prin parc. Doamne!!!!!!! Dar ce treaba am eu cu ea? Sau ea cu mine? I-am zis eu ceva? De ce se baga aia in seama cu mine? Nu vede ca vorbesc la tel sau cu cineva!!!!
Cam asa e. Fara suparare dar cam asa e. Nici nu merita sa iti bati capul ca tot degeaba.
Pitu
Postat pe 15 Martie 2010 14:56
poate ca ai dreptate dar nu mi se pare corect mie personal,eu sunt o pers vorbareata si imi place sa cunosc lume noua si sa ma bag in seama cu lumea daca vad ca totul este ok si mi se raspunde tot respectul continui daca vad ca ma evita ma retrag si eu si asta este.

fiecare cu treaba si problema ei nu toate suntem la fel mie imi place sa schimb vorbe si impresii cu alte mamici
anaROBERT
Postat pe 15 Martie 2010 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ! 1 De la: garbo184386 29 Ianuarie 2011 12:54
indemnizatie pentru cresterea copilului 3 De la: Noemi_Vass_Ungvari_1 25 Noiembrie 2012 21:41
In premiera in Romania - concert extraordinar Paul Anka Live! 1 De la: alexakid 11 Mai 2010 13:04
http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html 1 De la: kidz008003 11 Mai 2010 15:49
tot eu sunt,nu doream sa-l trimit mesajul,dar nu-i nimic. 22 De la: alfheim 24 Mai 2011 12:12
Setari Cookie-uri