copii nacsuti din mai

al meu e din mai...acuma are 7luni jumate...as vrea sa stiu daca mai sunt copii din mai
scolaritzas
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:11
pot fi si mamici din luna mai...sa vad daca sunt singura...eu si bebe meu suntem amandoi din mai
scolaritzas
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:00
Buna si eu si bebica mea suntem nascute in mai .Printesa mea este nascuta pe 11 mai 2009 si mami pe 29 mai 74 .
cory_emy
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:39
Buna !Si micuta mea e nascuta pe 29 mai 2009 si a avut 5 kg la nastere.Multa sanatate la toti bbi si la toti parinti ca sa ii poata creste.
alinadel
Postat pe 18 Ianuarie 2010 01:56
buna,nu stiu daca pot sa ma bag si eu dar fetitza mea e pe 4 iunie 2009,cam tot pe acolo.la multi ani
ina_rebeca
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:00
buna si fetita mea este nascuta in 26 mai 2009 iar eu sunt tot din mai. Sanatate la bebei si crestere mare
Pitu
Postat pe 30 Ianuarie 2010 13:13
si noi suntem tot in mai pe 28 2009
DELY_30
Postat pe 30 Ianuarie 2010 20:26
Sa ne traiasca bebelusi si sa creasca mari. In curind fac 1 anisor. Ce mananca copiii vostri la 8 luni?
Pitu
Postat pe 1 Februarie 2010 14:05
buna lorena05 bebica mea papa in fiecare zi cate un iaurtel si o masa de fructe,iar o alta masa de supa sau pireut cu carnita , spanac , ousor,pilaf cu carnita,ficatei, ciorbica din toate zarzav si dimineata, seara si noaptea tzitzi cam atat. Nu papa deloc branzica de casa si nu bea deloc ceiut, bea apica din paharut si biberonul nu vrea sa il vada. Nu stiu ce o sa ma fac cu ea cand nu voi mai putea sa ii dau tzitzi. Pupicei la toti bebei sa fie sanatosi!
cory_emy
Postat pe 2 Februarie 2010 16:05
Buna!Fetita mea este nascuta pe 10.mai 2009,peste cateva zile implinim 9 lunite,este un copil tare cuminte si vesel.mancam f.bine,cam greu cu apa sau ceaiul nu il vrea,dar mai papa si tztzi,si asa isi potoleste setea.Sa ne traiasca bebeii,sa fie sanatosi.va pup dragi mamici si bebici.
ELO
Postat pe 2 Februarie 2010 16:38
Fetelor am crezut ca sunt eu dusa si nu stiu ce sa fac cu fetita mea ca nici ea nu vrea apa si suc din biberon. Lapte si ceai bea din biberon dar apa si suc nici vorba. Daca ii dau din pahar bea. E tare ciudat. Ieri am fost la doctor cu ea si ma bucur ca e ok. Am schimbat doctorul si am avut un pic emotii deoarece doctorul de acum e pediatru inainte era medic generalist sau doctorul de familie. Asistenta a zis ca la varsta asta pot sa ii dau orice ca e sanatoasa si am observat ca incepe sa manance tot mai mult. Nu e grasa e lunga. Acum ii ies cam 3 dintisori si e cam agitata dar nu e grav. In rest totul e ok. Trebuie sa ii cumpar ham si pantofiori cu calcai tare nu din astia de "fite" asa a zis domnul doctor. :))))))))))))
Sanatate multa si sper sa imi povestiti si voi ce mai fac bebelusi vostri.
Pitu
Postat pe 4 Februarie 2010 10:39
fetelor daca nu va suparati puteti sa imi spuneti si mie ce inaltime si greutate au bebicile voastre, doar ptr a face o comparatie ptr ca bebelina mea a luat f bine in greutate dar putin in lungime are 10 kg si 70 cm si pe 11 luna aceasta facem noua lunite. In rest suntem vesele , ne place sa ne jucam toata ziua suntem cumintele plangem f rar si ne place f mult sa ascultam muzica.pupicei dulci si ptr mamici si ptr bibici
cory_emy
Postat pe 4 Februarie 2010 21:33
si al meu face 9 luni pe 20 luna asta si are 9700kg si 74cm....si acuma suge la san
scolaritzas
Postat pe 8 Februarie 2010 14:13
bebelina mea are patru dintisori dar cred ca se mai pregatesc si altii sa iasa ca de vreo doua zile suntem cam mir mir. mai povestiti si voi dragi mamici de bebei nascuti in mai 2009 intamplari ale bebilor , sa facem schimb de experiente, va pupic
cory_emy
Postat pe 8 Februarie 2010 15:41
Fetita mea pe 26 face 9 luni si sapt trecuta am fost la doctor la un control. Are 8.5 kg si 74 cm. Doctorul a fost tare simpatic si mi-a explicat ca fetita nu e slaba, doar ca e inalta (seamana cu tata) si a zis ca la varsta asta ar trebui sa aiba 71 cm si 8.600 kg. Dar asta este un reper. Nu e nici o problema daca sunt mai inalti, mai scunzi sdau mai slabuti ori mai grasuti. Eu zic ca e bine. Pana la 7 luni a pus si in kg, asa normal nu exagerat, dar in ultima luna s-a inaltat foarte mult iar ca si greutate a pus doar 400 grame. Doctorul a zis sa nu ne facem probleme pt ca este un copil sanatos si este foarte activa. Toata ziua se plimba in patut sau de marginea canapelei si merge in patru labe prin toata casa daca o las. Dar este tare nazdravana si numai unde nu trebuie ar vrea asa ca incerc sa-i limitez aria de plimbare. :)))))))))))))
Singura problema care o am este ca se mai tranteste uneori jos sau isi pierde echilibrul si se loveste. De cele mai multe ori la cap. Sper sa nu fie probleme mai tarziu ca acum e bine. Tot ii pun pernite ij jur dar nu mai sunt un obstacol pt ea asa ca le da la o parte si parca asa e facut cade dupa ce trece de pernite. Ea are 3 dintisori si inca doi am observat ca se pregatesc sa iasa. Probabil va mai dura putin dar avem rabdare. Cu papaica stam bine ZIC EU. Mananca cam orice ii dau. Unele mai putin altele bine. Dar mananca din orice.
Pitu
Postat pe 10 Februarie 2010 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zborul cu avionul 4 De la: anamariaguta 28 Noiembrie 2008 13:52
mamici din Cluj-Napoca 82 De la: felideni 3 Decembrie 2013 13:29
sunt mandra ca am un bebe sanatos si frumos!! 13 De la: anaROBERT 29 Martie 2010 02:19
PROBLEME DE BAIETI 7 De la: pinicuta 15 Mai 2010 15:42
Nu ia in greutate 3 De la: pinicuta 14 Iunie 2009 11:28
Setari Cookie-uri