mai am o problema

Sebi are trei anisori shi inca-i punem scutece,pt ca am incercat sa-l lasam fara dar nu se poate,pt ca urineza fara sa ne anunte(in timpul somnului) si va datzi seama...este un dezastru.Cum trebuie sa procedam sa-l invatzam sa se trezeasca sa faca pipi?trebuie sa precizez caci dansul consuma 2l de lapte diluat cu inca 1l de ceai(pt ca nu vrea sa bea ceai,ci laptic)pe timpul somnului(somnul de seara si cel de dupa amiaza)plus apa plata pe timpul zilei...astept un raspuns urgent
sumobrosteni
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:12
bea 2l de lapte noaptea ? daca se trezeste sa bea lapte , trezeste-l sa faca si pipi . Si de ce diluezi laptele ? e bine ca bea multe lichide . scoala-l de cateva ori noaptea si pune-l sa faca pipi si vezi ce se intampla.
ion_cristina
Postat pe 11 Decembrie 2009 01:43
Scuze , acum am inteles de ce diluezi laptele , am citit problema cu greutatea de la celalalt topic , 31 de kg la 3 ani inseamna f mult , dar cred ca deja stii asta :) altfel nu te-ai ingrijora . Personal nu am fost adepta teorieI " trebuie sa ii dai si copilului din mancarea ta ca pofteste " fiecare cu mancarea lui, asta e parerea mea , are trei ani trebuie sa ii poti modifica cum doresti tu alimentatia vezi un nutritionist pentru ceva sfaturi si da-l la un sport .
ion_cristina
Postat pe 11 Decembrie 2009 01:48
multzumesc,sper sa mai tzinem legatura pe viitor.sfaturile sunt bine venite oricand.multumesc inca o data
sumobrosteni
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aveti probleme cu greutatea copilului? 34 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 15:57
Cartile si copii 3 De la: ioana_b 17 Septembrie 2009 23:33
carti de psihologie a copilului - ghid pentru educarea copilului 24 De la: Aly_Fab 6 Martie 2010 21:30
Cantecele cantecele 109 De la: kidz003668 17 Noiembrie 2009 07:01
Pitique Cluj? 1 De la: kidz005625 24 Noiembrie 2009 23:20
Setari Cookie-uri