sarcina oprita din evolutie

dragi mamici daca cineva a trecut printr un avort spontan , o sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani , va rog dati mi un sfat cum sa procedez? trebuie sa ma duc la un control inainte de a mai ramane insarcinata/? eu si sotul meu intetionam sa mai incercam dar parca mie frica sa nu mai trec prin asa ceva adica avort spontan daca cineva ma poate ajuta cu un sfat........
kidz000970
Postat pe 8 Iulie 2009 21:51
Imi pare nespus de rau de ce ti s-a intamplat dar nu te descuraja si mai incearca. Cu siguranta D-zeu iti va trimite intr-o zi un bebe sanatos si frumos. Si ar fi bine daca ai posibilitati sa faci niste analize suplimentare poate descoperi de la ce a fost avortul. Si sotul tau obligatoriu Rh-ul si grupa de sange. Sunt foarte multe tampenii de care habar n-avem de la care pot aparea avorturile. Mult noroc in continuare si fii tare.
kidz000722
Postat pe 9 Iulie 2009 09:45
poate fi de vina imcompatibilitatea asta de Rh ! ar trebui sa mergi sa verifici, sincer sa te intreb... nu ai animale de casa care sa le tii in apartament??? poate fi si treaba asta!
oricum inainte sa ramai din nou insarcinata trebuie sa astepti macar 6 luni de zile k uterul tau sa se refaca si sa fie din nou pregatit pt o sarcina!
dute la un doctor si verifica din ce cauza ai pierdut sa nu mai patesti asa ceva!
mult succes si rabdare
ale_micutza
Postat pe 9 Iulie 2009 10:00
eu si sotul meu suntem compatibili cu rh -ul mai avem un copil de 4 ani din punctul asta de vedere nu sunt probleme oricum voi merge la un control la niste analize , dar vedeti si voi ... timpul asta nu ne ajunge... de asta am vrut un sfat daca a trecut cineva prin asa ceva si dupa nefericitul eveniment a ramas insarcinata fara probleme pentru toata lumea
kidz000970
Postat pe 9 Iulie 2009 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog ajutati-ma 22 De la: cri_kidz 23 Mai 2011 17:29
de unde se pot cumpara tarate de grau? 13 De la: atabeica 30 August 2009 22:38
Impactul stresului organizational asupra femeilor insarcinate 1 De la: kidz000932 10 Mai 2009 20:24
prima nastere 2 De la: kidz001100 8 August 2009 18:54
Mamici din Resita? 536 De la: office_salinasusesi_ro 22 Aprilie 2010 16:27
Setari Cookie-uri