viata sexuala

buna fetelor,
am citit mai devreme despre scurgerile de dupa nastere.
Eu nu am avut probleme decat vreo 3 saptamani, nici dureri, nimic. am fost la control de 40 de zile si mi-a zis ca sunt ok, insa mi-a scazut apetitul sexual daca pot sa zic asa. mai exact, nu mi-am reluat viata sexuala cu toate ca au trecut 3 luni de la nastere si asta pentru ca nu simt nevoia. imi iubesc sotul, dar parca nu ma mai atrage sexual, de ce oare? e normal, e mai patit cineva asa ceva? stiu ca a trecut mult timp deja dar, ...ce sa fac? am nascut prin cezariana si parca mi-e si teama de operatie. Astept parerile voastre.
aly_raz
Postat pe 6 Mai 2009 16:43
fiecare isi revine la normal intr-un ritm propriu. normal ca nu mai e la fel la inceput, pt ca acum subconstientul tau priveste viata mai intai prin ochii maimei si apoi prin ochii nevestei. grija ta primordiala este copilul. daca mai si alaptezi, e evident: drgostea pt copil, nevoile lui, atingerea lui , astea sunt prioritatile. cu timpul va deveni si el mai independent si iti vei recastiga si tu apetitul sexual. e ceva normal, nu te alarma.
pinicuta
Postat pe 6 Mai 2009 18:53
nu inteleg totusi ce legatura are operatia...? crezi ca te va durea operatia sau care e faza? de vindecat trebuie ca s-a vindecat de mult, doar si dr ti-a zis ca esti ok... Nu te gandi la operatie. Totusi, vb cu sotul tau despre ce simti, pt ca el sa nu creada ca ai ceva cu el si ca nu te mai atrage, ca a gresit el cu ceva etc.
pinicuta
Postat pe 6 Mai 2009 18:55
pai mereu avem discutii de genul asta, insa nu prea dau roade, eu mereu evit subiectul daca incepe sa devina deranjant. Il inteleg si pe el dar ce vina am eu daca asta simt?...in fine, operatia e ok, in fine, sper sa trecem peste si sa fie bine ca la inceput. Si da, copilul e pe primul loc acum, e tot ce mi-am dorit dar stiu in acelasi timp ca si sotul meu are nevoie de mine...sper sa-mi revin! Toate bune!
aly_raz
Postat pe 6 Mai 2009 19:18
cred ca s-au rezolvat problemele mele, sunt o mama, o sotie fericita!!!
aly_raz
Postat pe 7 Mai 2009 17:50
buna fetelor.am si eu o problema .am un baietel de 6 luni si din pacate am ramas din nou insarcinata.ma descurc fffffff greu cu banii si cu parere de rau nu il pot pastra.ma doare sufletul dar din pacate trb sa fac avort.as dori sa stiu dak avortul prin aspiratie e dureros. va rog sa imi rasp urgent va pop.
bebytza_kidz
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:01
bebytza la 6 luni nu se mai poate face avort.
Eu cred ca te-ai descurca cu mai un copil.
bau
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:16
bau bebitza a zis ca are un bb de 6 luni nu ca e insarcinata in 6 luni...
viobregar
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:44
ma scuzati pt greseala.
bau
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:06
buna bebitza.. orice avort doare.. in primul si in primul rand te doare sufletul.. dar sincer nu doare.. doar o sa simti k iese bebicul de acolo si gata... dureaza cam 5 minute.. dar asta depinde si de cat de avansata e sarcina! cat timp ai??
ale_micutza
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:18
fetelor ati cam deviat de la subiect .

bebytza este strict alegerea ta ce vrei sa faci te priveste pe tine si pe sot dar nu te-ai gandit inainte ca se va lasa cu urmari,sa va luati macar o masura din cate exista?pacat....

fetelor si viata mea sexuala a cam luat-o pe aratura de cand am nascut si nu stiu de ce prioritar este copilul dar pe langa mama mai sunt si sotie oare ce sa fac?
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:23
Sa ti-o tragi

Scuza-mi plasticitatea exprimarii, dar nu vad ce poti sa faci altceva...
ses
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:31
era cel mai simplu raspuns
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:32
sa ti-o tragi cu sotu live.... nu virtual.
Rectific la raspunsul lui ses
Copilul e tot timpul pe primul loc dar nu va bazati si pe faptul ca barbatul chiar intelege si lucrul asta .El aproba si face eforturi sa inteleaga dar nu-i convins100% niciodata ca faptura acea urlatoare poate fi pe primul loc.
Deci care aveti problem...o tinuta secsi opriti TV computer sau altele care poate distrage atentia ...eventual o muzica fina si un vin bun(anesteziati copilul daca nu il puteti lasa la altcineva)si tavalitiva animalic.Chestia clasica cu icnete si gemete sub plapuma se lasa cu intrebari in orgoliul lor superior(nu in creier...mai jos...) si il pune pe ganduri daca mai e bun sau nu ca odata cand se urla si se zgaria peretii.deci pe cai nu pierdeti noptile cautand raspunsuri pe la alti ....raspunsul e la voi in pat si in viata
alinakatt
Postat pe 19 Aprilie 2010 09:45
alinakatt imi place de tine ca esti directa si aici si pe alte topicuri...chiar acum citeam raspunsurile tale...
viobregar
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:08
si ai avea ceva de obiectat asta sunt eu ....
cine nu-i convine nu are decat sa ma ignore...
alinakatt
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:10
ai dreptate...Mie imi plac persoanele care spun lucrurilor pe nume, chiar m-am distrat citind raspunsurile tale...
viobregar
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:05
un raspuns destul de direct da nimic de spus dar esti foarte acida de o perioada...

sa intamplat ceva cu tine,vrei sa vorbim despre asta
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:06
fa secs fata nu fluiera a pagubaca dupa o sa
care perioada draga si de ce acida sunt aproape 2 saptamani in care nu am intrat la calibrul meu normal....iar acida ?ti se pare ....asa sunt eu, cred ca te-ai orientat gresit, ba chiar sunt f delicata
alinakatt
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:11
asa mi se pare ca ai un stil mai acid de a raspunde esti chiar dura pot spune cu tonalitate de jigniri.reciteste-ti postarile din ultimele zile.
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:13
:))))))))))))))))))))))
ses
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:13
unde mai exact am jignit???
nu imi sta in fire sa folosesc cuvinte de jargon ca jignire eu sunt mai pe stilul clasic
alinakatt
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:17
ana s-o auzi la telefon... ti-e si frica sa tii telefonul la ureche sa tii in unghiul potrivit, altfel ti-o furi de nu te vezi
ses
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:20
sa vezi unde ai jignit ti-am spus reciteste ultimele mesaje postate.

eu am spus ca ti-ai schimbat stilul te-am cunoscut altcumva,dadeai raspunsuri si vb cu fetele in alt mod acum esti acra pot spune,fara suparare
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:21
Alina, e din cauza ca lucrezi noptile pe la birou?
ses
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:22
daca tu spui ses eu te cred pe cuvant

eu mi-am spus parerea si in nume de rau am obs o schimbare la alina si atat.

si desi sunt de ceva vreme s vrea sa spun in mod direct chiar daca virtual ca nu am absolut nimic cu stefy am avut pe moment ca m-am simtit jignita dar a trecut nu am absolut nimic cu ea
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:25
ses
ma doare mintea
asa panarama sunt ha?
alinakatt
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:28
nu nu panarama doar ca asta am observat eu poate ma insel
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:30
Alina, nu stiu ma. Eu doar te intreb daca ... ai mult de lucru la serv. si nu faci fata... nu stiu. Pari incordata pentru ana. Mie nu prea mi se pare.
ses
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:31
sunt perioade si perioade
Acum de exemplu sunt la ciclu...deci sunt mai acida, dar deobicei ce am de zis o spun verde in fata si daca cel la care ma adresez are urechi sa asculte bine, in cazul nostru ochii sa citeasca, daca nu eventual sa ma mai intrebe ce am vrut sa zic si ma repet din nou intr-un mod mai simplu ca sa fiu clar inteleasa.Ceea ce scriu se citeste ca atare nu printre randuri.
alinakatt
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am descoperit o problema la contract... 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:15
imdemnizatia de crestere a copilului 1 De la: garbo268731 11 Martie 2012 11:47
Concurs Kidz.ro 103 De la: ConcursGarbo 22 Octombrie 2014 06:58
Portretul copilului tau 1 De la: banateanul 24 Mai 2009 16:06
plecarea in romania 4 De la: horobeanu 9 Iulie 2009 22:40
Setari Cookie-uri