copii nascuti an 2 iulie 2008

dar baby drink nu e dulce ca nu mai stiu ca eu i-am dat 2 si baby calm parca si stiu ca unul era dulce si ii placea mai mult oricum zahar i-am pus de vreo cateva ori dar dupa aceea am renuntat ca el nu dadea semne sa-i placa mai mult i-am luat parca brun de la plafar cred ca mai am si acum punga
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Mai 2009 13:02
baby drink e indulcit:are glocoza si sucroza, citeste bine pe cutie...
pinicuta
Postat pe 6 Mai 2009 13:05
horobeanu metoda asta e cea mai recomandata de medici si de carti nu trebuie intarcat copilul dinttr-o data sa zic asa cel mai bien e sa-i inlocuiesti mesele oricum lapte tot trebuie sa bea dar ii dai cu cana sau cu biberonul acum depinde si de copil cu ce vrea el sebi cum am zis bea de multicel cu cana si nu vreau sa-i dau biberon de fapt nici el nu vrea ca avem unul si intr-o zi prin parc am dus lupte cu el sa bea putina apa asa ca de atunci merg cu sticla si canuta
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Mai 2009 13:07
eu ii dau Biei cu biberonul,deocamdata nu vrea cu cana,am incercat.ea bea lapte doar pe la 4-5 dimineata cd se trezeste 150ml si seara inainte de culcare 260ml cu cereale. atat.

asa ca nu are rost sa ma chinui sa-i dau cu cana,ca nu-i vad rostul. am incercat sa-i dau apa asa dar a varsat 80% pe ea....dar usor ,usor.

pupici
horobeanu
Postat pe 6 Mai 2009 13:10
stiam eu ca unul din ele e dulce eu nu mai am cutiile din nefericire...
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Mai 2009 13:10
sebi a vrut din proprie initiativa sa zic asa ca m-a vazut pe mine cand beam apa ca-l aveam in brate si de atunci vroia si el bineinteles ca la inceput se ineca si plangea dar tot nu se lasa cerea singur ori de cate ori eram la bucatarie si vedea cana sau sticla cu apa si asa in fiecare zi cate putin a inceput sa bea singur acum nu l-as fi chinuit sa bea singur sub nici o forma daca nu vroia el
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Mai 2009 13:17
Despre ceai nu va pot spune decat ca i-am dat pt colici si de chimion cu musetel dar acum nu ii mai dau deloc.
Apa bea cu canita (tuguiata )si e fff buna dar ii dau si din pahar cand ma vede pe mine cu apa.sucul tot din pahar il bea.
Acum despre intarcat sa va zic eu,a fost fff usor la noi pt ca de la 5 luni aici mi-a zis pediatra sa ii dau biberon cu cereale ( 1 dimineata si 1 seara) si s-a invatat cu el,eu cred ca se satura mai bine decat cu sanul si nu a mai vrut sanul ,se juca sau ma musca dar daca ii oferem sticluta ,manca desigur.asa ca a papat san doar noaptea si mi-a scazut laptele iar cand se trezea din ora in ora sau la o ora jumate sa manance ,nu i-am mai dat pt ca nu ma odihneam nici eu ,nici el .si imi scoteam dar cum scazuse tare,nu am mai avut decat ffff putin si la 8 luni nici nu i-am mai dat.a papat noaptea cu sticluta si nu a plans deloc dupa titi,chiar a dormit mai bine.iar eu nu am avut dureri de piept,nimic.dar se trezea in continuare sa pape .
Acum pun in practica tot ce am citit si tot ce imi spuneti si voi referitor la somnul de noapte.sau ce cred ca e potrivit pt el.
Silvia,tati a dormit deja in salon numai ca sa nu il mai auda plangand pt ca stie ca vreau sa il fac sa doarma mai bine si nu il iau in brate.lucreaza si o obosit si trebuie sa il inteleg ,eu stau acasa si peste zi mai dorm cateodata cand pot.
Azi noapte a plans ,i-am dat suzeta ,am vbit cu el dar nu vroia sa doarma.se linistea un minut ,doua si iar la plans pana cand a vazut ca nu il iau si s-a lasat jos iar eu l-am pus la locul lui si a adormit.nu i-am dat lapte ,daca ii dadeam adormea repede.apa a baut ,i-am dat .a trecut mai bine de o jumatate de ora pana a adormit.
Pupici de la noi.
ninutza_kidz
Postat pe 6 Mai 2009 13:49
Am uitat sa va spunem ,azi avem 10 luni
sa bem in cinstea bebelusilor nostri
ninutza_kidz
Postat pe 6 Mai 2009 14:26
sa-ti traiasca ingerasul!
aly_raz
Postat pe 6 Mai 2009 15:13
LA MULTI ANI PT ALEX AL TAU sper sa te ajute ce ti-am scris eu si sa te odihnesti si tu mai mult,cat despre tati trebuie sa inteleaga ca ce faci tu faci spre binele tau si al copilului vostru chiar daca ii vine greu sa-l auda plangand,se va obisnui cu timpul si nu se va mai trezi.imi pare bine ca nu i-ai mai dat azi-noapte laptic,sper incet incet sa-l dezobisnuiesti sa se mai trezeasca noaptea,pupici de la ALAX SILVIU SI MAMI
silviatatu
Postat pe 6 Mai 2009 15:34
IMI CER SCUZE FETELE am gresit am vrut sa scriu baby calm de la fares NU BABY DRUNK!IMI CER INCA O DATA SCUZE.ACEST CEAI NU E INDULCIT oricum ii place f mult orice fel de ceai!va pupam si sa va creasca bebeii mari si sanatosi
silviatatu
Postat pe 6 Mai 2009 15:37
cat despre bautul cu canita bem dar jumatate varsam pe noi si trebuie sa am mare grija sa nu se inece ca inghite f mult dintr-o data chiar daca eu incerc sa-i dau cate putin,dar se va invata el ,deocamdata mai bem cu sticluta ceaiul,doar apa cu canita pupici
silviatatu
Postat pe 6 Mai 2009 15:41
Multumesc de urari fetelor.sa va traiasca si ai vostri si sa va bucurati de ei
Tati ne intelege, nu e problema dar oboseala isi spune cuvantul.Poate e suparat pe mine putin pt ca i-am stricat somnul copilului dar nu zice nimic, a zis doar ca ce i-am facut de plange asa tare ca inainte nu plangea asa.normal,il culcam in brate si primea lapticul acum nici una nici cealalta.
deja mi-e frica sa vina noaptea ca imi va face iar spectacol ,gratis ,desigur.si mi se rupe sufletul cand il aud plangand asa dar mi-am zis ca o sa reusesc si nu ma las.daca intr-o saptamana nu reusesc,renunt si ii dau laptic noaptea iar cu dormitul mai vedem.nici in camera lui nu il pot muta acum pt ca nu e recomandat si invatatul sa doarma singur si dormitul in camera noua.le facem pe rand.
Pupici pt toti bebelusi de aici ,si cei mai maricei.
ninutza_kidz
Postat pe 6 Mai 2009 17:50
imi pare bine ca esti ambitioasa,asa si trebuie!iti doresc sa reusesti si vei reusi dacaai binevointa!te pupacim eu si copiii mei
silviatatu
Postat pe 6 Mai 2009 17:53
ninutza ii dorim lui alex multa sanatate si toate bune oricum daca ai inceput acest program fii ferma daca cedezi intr-o singura noapte o sa o iei de la capat si va fi la fel de rau si pentru alex dar si pentru tine.Cat despre tati explica-i ca e spre binele copilului tati nostru e disperat sa zic asa cum il auzea un pic plangand pe sebi noaptea ca mai plange si el desi foarte rar plange mai ales de la dinti era intr-un suflet la patutul lui spre disperarea mea ca mai rau il deranja dar i-am explicat ce si cum iar acum intervine doar cand i se solicita ajutorul nocturn
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Mai 2009 13:05
e putin cam greu la inceput dar daca nu cedezi reusesti si apoi vei fi mandra ca ai reusit sa te impui astept sa vad daca a dat ceva rezultate aceasta metoda
silviatatu
Postat pe 7 Mai 2009 14:56
Buna ,fetelor.
Si eu i-am spus lui tati ca trebuie sa aiba putina rabdare si sa aiba incredere in mine pt ca o sa reusesc dar poate e putin sceptic pt ca sora lui are un baietel de 2 ani si 3 luni si inca se trezesete noaptea sa manance lapte sau gris cu lapte .i-am explicat metoda mea si are logica si ma lasa sa o pun in practica dar plansul lui alex ii inmoaie sufletul si vrea sa il ia in brate si eu i-am zis sa nu il ia ,sa il lase si asta e prea mult pt el. alex e slabiciunea lui,baietelul lui tati si nu vrea sa il vada plangand.in fine,tati ma lasa in pace si mai are rabdare cu noi( inca vreo cateva zile ,asa cred eu ,pt ca nu e placut sa doarma pe canapea) .
Nu vreau sa cred ca am castigat doar o batalie,dar aseara dupa 9 a adormit alex si pana la 5 nu s-a trezit.i-am dat suzeta si a adormit fara sa mai zica nimic pana la 7 si ceva cand i-am dat sa pape laptele.eu zic ca e bine si daca o tine tot asa ,va dormi si mai bine.deci,sunt ffff multumita insa mai am rabdare cu el .
pupici pt voi toti.
ninutza_kidz
Postat pe 7 Mai 2009 16:50
cred ca incepe sa dea roade metoda bafta in continuare
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Mai 2009 21:19
bravo imi pare bine pt tine,in cateva zile se va obisnui sa nu se mai trezeasca
silviatatu
Postat pe 8 Mai 2009 00:09
Azi noapte iar s-a trezit si a plans dar nu asa de tare ca inainte si daca nu l-am luat ci i-am dar doar suzeta,s-a pus pana la urma la somnic singur.si tati nu mai doarme pe canapea
ninutza_kidz
Postat pe 8 Mai 2009 12:14
deci cu putin efort se poate
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Mai 2009 13:12
imi pare bine ca esti pe drumul cel bun!va pupam dulce
silviatatu
Postat pe 8 Mai 2009 22:24
Pupici si de la noi .ce noutati mai aveti?noi asteptam rezultate bune si in rest,iesim afara in parc si ne jucam ,ne plimbam si incercam sa mergem singuri.dar parca acum se teme ca mi-a cazut ieri,a vrut sa se intoarca si nu a reusit,a cazut .
Imi zice nani,nani cand il pun la somn ,e dulce tare.dar nu prea vrea el sa dea multa atentie la jocurile ce i le fac( din ghidul de crestere a copilului) .
Va pup si va doresc un week-end placut .aici va ploua ,asa arata previziunile .
ninutza_kidz
Postat pe 9 Mai 2009 00:29
la noi e tare frumos si cald dar nu stiu cat va tine ca vremea asta e tare schimbatoare,pupici
silviatatu
Postat pe 9 Mai 2009 15:20
la noi e tare frumos si cald dar nu stiu cat va tine ca vremea asta e tare schimbatoare,pupici
silviatatu
Postat pe 9 Mai 2009 15:20
Buna ,mamicilor.ce ma faceti,cum sunt bebelusii vostri?
Noi suntem bine,am fost la plimbare in week-end si azi e cam innorat si nu stiu daca iesim afara.oricum eu mai am treaba prin casa .
Alex doarme bine noaptea,nu se mai trezeste si daca o face,sta treaz vreo 10 secunde si maraie putin si adoarme ,deci nici nu apuc sa ma ridic bine sa ii dau suzeta ca si adoarme.Nu imi vine sa cred nici mie nici lui tati dar i-am spus ca trebuie sa dea rezultate metoda pt ca 98% din cazuri reusesc( asa spune in carte).
Va multumesc si voua de sfaturi si de incurajari ,e bine cand cineva te sustine chiar daca ai dubii de reusita si in cazul meu am avut si eu desi ma incapatanam sa reusesc. sunteti tare dragute.
Cum sta treaba cu mersul in picioare ? Alex vrea doar de manuta sau tinut de sub brat,ii e frica de cand a cazut.oricum ,mai avem timp,avem doar 10 luni si nu e tarziu.
Va pupam si va doresc o zi buna.
ninutza_kidz
Postat pe 11 Mai 2009 12:46
ma bucur tare mult pentru voi ca aveti reusite in ceea ce priveste metoda de somn la noi a fost tare frumos in week-end si am profitat din plin sa stam pe afara azi desi de dimineata a fost soare acum vad ca s-a inoorat sper sa nu inceapa sa si ploua pana se trezeste sebi
SEBY1YEAR
Postat pe 11 Mai 2009 13:00
la noi e foarte cald...noi am facut piata si acum ianis face nani.
roxy_ianis
Postat pe 11 Mai 2009 13:03
sall fetele... si la noi este cald ..... noi vrem sa mergem pe plaja in dupa amiaza asta....astept sa se trezeasca bebelina si ne ducem la nisip sa ne jukm...si ieri a fost foarte cald am stat toata dupa amiaza afara.... Delia s-a simtit foarte bine si s-a distrat cu copilasi de varsta ei.....pooopici dulci de la noi si distractie placuta..
deliarebecca
Postat pe 11 Mai 2009 14:56
sall fetelor nu am mai scris nimik am avut niste probleme cu net-ul si acum am reusit sa citesc ce a-ti mai scris,alex a inceput sa faca 4-5 pasi singurel dar inca nu are asa de mare stabilitate,mai asteptam ca este inca mic si grasut ,nu-i mai place sub nici o forma in carucior vrea tot de manuta plimbat si e vaiiiiii....de spatele meu,dar trece si asta,ii place f mult iarba sa se joace cu mainile in ea si sa se plimbe descopera CE E IN JUR SI E TARE INCANTAT DE ANIMALE,PASARI ETC...avem niste puisori mici si ii place sa puna manuta sa-i mangaie si sa-i stranga de gat[daca s-ar putea]cat despre relatia cu fratiorul mai mare s-a inbunatatit destul de mult se iubesc si se '''inteleg''' din ce in ce mai bine,acum asterptam dumunica sa vb cu tati sa-i trimitem niste po9ze ca-i e tare dor de noi,va pupam dulce si asteptam noi vesti de la voi cu ce progrese a-ti mai facut
silviatatu
Postat pe 15 Mai 2009 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
haine ieftine bebelusi 1 De la: irinar2010 19 Martie 2010 11:38
vand carusel- 18 melodii 1 De la: CatalinNeacsu 6 Februarie 2010 20:26
infacol (impotriva colicilor) - 25 ron 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:43
Vand patut Baby Care in stare foarte buna 3 De la: anaROBERT 18 Noiembrie 2010 23:36
Pentru proaspete mamici cu bebei de max 4 luni din Bucuresti sau imprejurimi 3 De la: fify 4 August 2009 16:13
Setari Cookie-uri