mai aveti prieteni?

Eu am inceput sa ma vad cu mamici in parc si sa ma schimbam pareri despre copii(principala tema ,desigur) si apoi asa cate o barfa sau pur si simplu sa vorbim desre orice ne vine.si e tare bine.mai des ma vad cu mamica unei fetite care cand il vede pe alex strica "bebe,bebe ".nu putem sta intr-un loc pt ca Alex vrea sa se plimbe sau vrea la tobogan sau fetita ei vrea sa se joace in nisip sau vrea sa faca ce face alex (are 2 ani si ceva) dar chiar si asa ,simplul fapt ca vorbim ne relaxeaza cumva si ne face bine .nu putem merge la cafea dar nu mai conteaza atata vreme cat mai schimbam si noi idei si pareri.
Din grupul nostru de prieteni (casatoriti) toti avem copii si cand ne intalnim va imaginati cum este ,plin de copii si unul striga,altul tipa,altul plange sau stiu eu dar e distractiv.nu putem sta prea mult impreauna ,depinde de ocazie sau unde ne vedem iar diferenta de varsta a copiilor ne face ca noi sa ne retragem mai repede spre casa.
Hainute am primit si eu cadou si in afara de cateva ,toate erau bine gandite cand le-au cumparat,ma refer la varsta.si eu la randul meu ma gandesc la varsta copilului cand ii cumpar ceva si daca nu e sezonul pt ceva ce imi place ,caut marime mai mare.Dar eu asa am luat mereu ,nu stiu cum alti nu gandesc asa In fine,se mai intampla,ce sa facem .
Andra ,fa-i macar o poza lui Tudor cu hainutele primite in extrasezoon si asa ai amintiri cu ele.(zic eu)
pupici la toate mamicile si bebelusii
ninutza_kidz
Postat pe 24 Mai 2009 23:31
eu va invit sa castigati un parfum Coco Chanel pentru mamica din voi......aici:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=3&art=26
adika_kidz
Postat pe 11 August 2009 20:58
niciodata nu mi-a placut acest parfum oricat de "celebru" ar fi el...
SEBY1YEAR
Postat pe 15 August 2009 14:08
am si eu o intrebare.am nacut de 7 lunijumate,alaptez si nu mi-a venit ciclul inca.relatii sexuale nu am mai avut in acest timp.oare e ceva problema?eu cred ca e normal ca atunci cand alaptezi sa nu vina ciclul sau nu?as vrea sa imi reincep relatia sexuala,dar as vrea sa stiu daca as putea sa raman gravida acum?
scolaritzas
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:23
nu-i problema ca nu ti-a venit. insa da, pti sa ramai gravida chiar daca nu iti vine ciclul, pentru ca pentru a-ti veni ciclul trebuie sa ai un ovul deja creat, ori de cand se creaza pana se elimina la ciclu, are destul timp sa se transforme in bb daca lucrezi la asta...
pinicuta
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:44
Daca vorbim de prieteni , si noi am avut o perioada in care "prietenii" nu ne prea vizitau, fie din cauza programului , fie din cauza bb-ului.De fapt pt noi aparitia lui Darius a fost una prielnica fiindca asa am aflat cine ne este prieten adevarat si cine ne vede de umplutura .In primul an ieseam cu Darius zilnic 3-4 ore la plimbare fiindca eram mai tot timpul singura acasa si imi era urat , dar apoi ne-am imprietenit cu alte mamici si uite asa ne-am creeat un grup cu care ziua ne plimbam ,iar cand se iveste ocazia mai ne si distram seara(iar bebicii mai stau cu bunicii) .Ideea e ca nu trebuie sa ne izolam o data cu venirea bebeilor dar nici sa-i lasam in grija buniciilor iar noi sa pierdem ce-i mai frumos la ei(primii anisori)
adelafistis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:29
Maria20 sa sti ca nici mie nu mi-a venit ciclul decat cand l-am intarcat pe Darius(dupa 8luni).Dar pana atunci am folosit mijloace contraceptive
adelafistis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:32
multumesc de raspuns.atunci va trebui sa merg la doctoru ginecolog sa imi prescrie anticonceptionale.nu?
scolaritzas
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:23
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bani pentru peturi 1 De la: danielatontsch 2 Octombrie 2009 10:56
Ce ati face in locul meu? 4 De la: dumitre 11 Septembrie 2009 13:06
nu vind nimic propun iesirea din impas 17 De la: refan 14 Ianuarie 2011 20:21
Ateliere de arte vizuale in parcul Carol din capitala 1 De la: andreea101 5 August 2009 00:15
Cat de important este sexul in viata de cuplu? 28 De la: kidz001522 17 Noiembrie 2009 15:57
Setari Cookie-uri