testele de sarcina 100% sigure?

buna !!!
acum doar ce mi-am facut un test de sarcina si nu stiu cat de sigura sa fiu de el.mi-au iesit 2 liniute dar una roz puternica si una mai putin.
astept raspunsurile voastre!!! pupici!!!
oana_78
Postat pe 4 Februarie 2009 19:02
in principiu inseaman pozitiv. dacda ai dubii mai fa un test de la alta firma (alta marcaa), si daca iese la fel, mergi la dr sa te ia in evidenta
ruschita
Postat pe 4 Februarie 2009 19:14
la ultima sarcina si mie mi-a iesit la fel testul, dar cum a zis ruschita, am repetat testul sa fiu sigura.
felideni
Postat pe 5 Februarie 2009 12:34
da, eu zic ca sunt in proportie de 99%. la mine a fost pozitiv si apoi am mai facut inca unul sa ma conving .si acela tot pozitiv....deci la mine a fost foarte sigur.
horobeanu
Postat pe 5 Februarie 2009 12:35
buna !!! multumesc pt incurajari.
sunt fosrte fericita k si testul de azi dimineata a iesit pozitiv.asa k au mai crescut sansele sa fiu insarcinata. maine la doctor.
oana_78
Postat pe 5 Februarie 2009 17:45
MI-am facut si eu azi de dimineat un test de sarcina pt ca mi-a intarziat cateva zile si mi-a iesit negativ decat o liniuta dar nu stiu ce sa cred pt ca mi-e nu mi-a intarziat decat o data si atunci am rams gravida si tot asa mi-a iesit si la test pozitiv.
maria_serafim
Postat pe 19 Martie 2009 17:53
mai fa o data testul, si daca ai dubii mergi la dr, el iti va da un raspuns cert
ruschita
Postat pe 19 Martie 2009 17:54
ai drepatate sper sa fie negativ sa imi vina ca nu e momentul pt un fratior sau o surioara.
maria_serafim
Postat pe 19 Martie 2009 17:57
Cand v-ati facut testele de sarcina?la cate zile dupa intarzierea menstruatiei se pozitiveaza ?Doctorul meu mi-a spus ca la 10 zile de la contactul posibil fertilizant.Eu am citit multe variante,inclusiv la 2 saptamani de la intarziere.Imi doresc inca un bebe,azi trebuia sa-mi vina si am facut testul,care a iesit negativ.
lara_kidz
Postat pe 20 Martie 2009 08:25
Buna lara!Eu mi-am facut testul de sarcina la cateva zile de intarziere dar depinde de test eu pana acum mi-am luat de la aceasi firma prima ora cand am ramas si a doaua oara acum si pe cutie scrie ca poate fi facut din prima zi de intarziere dar am inteles de la mamici ca nu tote testele sunt la fel adica pot fi facute din prima zi de intarziere al meu este SURE CHECK tu de care ai facut?ca ma bate gandul sa il repet dac nu imi vine chiar daca mi-a iesit negativ.
maria_serafim
Postat pe 20 Martie 2009 11:23
eu cand am ramas, am facut un test, a iesit pozitiv, m-am dus la med de fdam si a zis sa mai fac inca 2 de la alte 2 marci diferite, si daca ies toate la fel inseamna ca asa e. Si am facut 3 cum a zis, au iesit toate pozitive:sure check, barza si nu mai stiu care..
ruschita
Postat pe 20 Martie 2009 11:41
dar sa stii ca eu simteam dureri ca de ciclu si totusi nu-mi venea, incepusera sa ma doara sanii... Adica nu era doar intrzierea ca simptom..
ruschita
Postat pe 20 Martie 2009 11:46
Eu pot sa spun ca mi-a venit azi de dimineata a fost doar intarziere.A fost bun testul mi l-am facut ieri de dimineata si astazi mi-a venit eu aveam dureri de burta din ziua in care trebuia sa imi vina dar nu eram sigura daca mai imi vine sau am ramas gravida.
maria_serafim
Postat pe 20 Martie 2009 15:13
Imi doresc tare mult inca un bebe si daca ar fi fost dupa mine,mi-as fi facut un test chiar in ziua cu pricina
Mi-am facut testul barza acum.Dar nu sunt inca dezamagita,astept sa vad daca imi vine sau nu zilele astea.Si pe mine ma dooor sanii si sunt umflati de nu mai incap in pielea lor,dar asta ar putea fi si un simptom premenstrual(sper sa nu!)Primul bebe a fost o surpriza extrem de binevenita,un dar de la Dumnezeu,poate va povestesc intr-o zi,asa ca nu stiu cat ne ia sa concepem un bebe.Credeam ca la prima incercare,gata!Dar nu a fost asa si am emotii de data asta.Daca e bebe,bem o bere fara alcohol impreuna va pup si bafta tuturor!
lara_kidz
Postat pe 20 Martie 2009 22:33
Multumesc ,Maria,pentru raspuns!
Ma bucur ca ti-a iesit cum ai vrut!
La prima sarcina mi-am facut testul intr-o doara ,doar pe baza altor simptome,deoarece in prima luna am avut menstruatie peste sarcina.Asa am aflat de la 3 teste diferite ca sunt insarcinata,iar a doua zi de la ginecolog in 2 luni!!!!!Oricum ziua respectiva e in topul celor mai fericite din vata mea!
lara_kidz
Postat pe 20 Martie 2009 22:41
buna fetelor!!!!
eu mi-am facut testul la 5 zile de intarziere a c.m. si a iesit pozitiv!
iar analiza de sange imi arata deja 5 saptamani!!!
sunt ffffffff fericita!!!
sper sa fiti si voi fericite si sa aveti o sarcina usoara!!!
la mine e cam naspa!!!
oana_78
Postat pe 21 Martie 2009 15:13
Testele erau bune,nu sunt insarcinata....iar
lara_kidz
Postat pe 28 Martie 2009 21:21
Oana,de ce e naspa?
lara_kidz
Postat pe 28 Martie 2009 21:22
eu cu amandoua sarcinile am facut teste si am ancercat cum a spus si ruschita mai multe firme si mi-au confirmat ca sunt ansarcinata binenteles ca dupa au urmat vizitele lunare la doctor dar an principiu cam spun adevarul aceste teste si plus de asta sunt si usor de folosit
silviatatu
Postat pe 31 Martie 2009 23:35
la mine testul a iesit pozitiv si asa a fost il am si acum iar cand a iesit negativ nu eram insarcinata oricum daca nu esti sigura de un test poti sa faci altul dar cel mai sigur e la medic
iti doresc o sarcina la fel de usoara ca a mea
SEBY1YEAR
Postat pe 30 Aprilie 2009 14:03
si eu am testul de la primul bebe adica de 3 ani jumate.pe cel de la alex nu l-am pastrat[poate radeti]
silviatatu
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:51
scuze ca nu am mai scris de ceva vreme aici, dar m-am simtit foarte rau in primele 4 luni de sarcina.
bine nici acum nu pot zice ca e totul ok dar cred ca m-am mai obisnuit eu....
oana_78
Postat pe 2 Mai 2009 17:02
imi pare rau ca te simti rau aceleasi simptome le-am avut si eu cand am fost insarcinata cu amandoi bebeii dar au trecut si asa vei trece si tu si vei naste pe bebe si o sa uiti de toata perioada asta si mai ales de toate durerile cand il vei vedea prima oara,sper sa ai un bebe frumos si sanatos si sa-ti dea DUMNEZEU o nastere usoara si sa ne mai dai de veste si noua cum te mai simti ok?te pup eu si bebeii mei[silviu si alex]
silviatatu
Postat pe 2 Mai 2009 23:51
oana_78 felicitari pt bebelus sau bebelusa asteptam sa ne spui ce este sau vrei sa fie surpriza? oricum cea mai importanta este sanatatea si pe urma sex-ul iti doresc numai bine si nastere usoara.
SEBY1YEAR
Postat pe 4 Mai 2009 12:26
fetelor am o intrebare am luat diane35 3 lunidupa ce le-am terminat mi-a venit ciclul.dar ultima menstra a fost pe 3 aprilie azi am facut un test dar a fost negativ ce parere aveti?
alina_200
Postat pe 4 Mai 2009 18:17
cum adica dupa ce le-ai terminat ti-a venit ciclu?pai cat le-ai luat nu ti-a venit? mie imi venea regulat (ceas ). tot diane 35 am luat ...vreme de vreo 2 ani cred (doar ca mie mi-au fost prescrise ca tratament contra caderii parului), si ciclul imi venea in fiecare luna la acelasi nr de zile fatza de ziua cand luam prima pastila. daca ti-a iesit negativ testul cred ca nu esti insarcinata. cred ca e normal sa se modifice un pic ritmul dupa ce nu mai iei pastilel (nu mai stiu la mine cum a fost cand le-am intrerupt). oricum te sfatuiesc sa vb cu un dr inainte de a te apuca de bb, daca ai luat pastilele, cred ca trebuie sa mai astepti o vreme ca sa nu fie probleme...
pinicuta
Postat pe 4 Mai 2009 19:03
cred ca nu ai inteles am luat 3 luni timp in care imi venea ceas fix la 28 zile .le-am terminat la inceputul lunii martie da?mi-a venit martie si aprlile iar acum in mai nu m-ai vent trebuia sa iim vina pe 01.05 si acum asteptam
alina_200
Postat pe 5 Mai 2009 15:13
am inteles. mai fa un test sau 2 (eventual de la alta firma) si daca iese tot negativ inseamna ca nu este bb. (de obicei sunt adevarate). si mie mi-a intarziat de credeam ca am bb (chiar si visasem ca nasc iar ), asta in martie, si a trecut martie fara sa am ciclu deloc, si pe 1 aprilie..ce sa vezi: ciclu! asta da pacaleala si nu, nu sunt insarcinata, am facut si mai multe teste si nu e nimic. acum in mai mi-a venit normal.. mai apar inbtarzieri cine stie de la ce?stres, oboseala, raceala etc...
pinicuta
Postat pe 5 Mai 2009 15:17
am zis sa astept daca nu vine sapt asta urm sapt mergem la dr
alina_200
Postat pe 5 Mai 2009 15:19
cred ca asa e cel mai bine alina...apropo am si eu o sora alina care are si ea un bebelus de aproape 3 luni si
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Mai 2009 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inainte de a deveni mamici 1 De la: daniela22 30 Octombrie 2009 02:09
dosarul de maternitate 2 De la: pinicuta 18 Iulie 2009 23:10
asi dori sa imi raspunda cineva repede la intrebare 31 De la: Luminita_Carabulea_1 5 Februarie 2017 15:53
O posibila sarcina? 7 De la: garbo_471408 23 Iulie 2017 21:38
testu de sarcina 8 De la: garbo_398565 12 Mai 2014 20:14
Setari Cookie-uri