Concurs carte- prima zi din viata copilului tau

Pentru a castiga cartea "Bunele Maniere. Mic Tratat De Supravietuire In Societate", oferita de editura Nemira, intra aici si scrie pana cel tarziu marti, 11 noiembrie 2008, in topicul deschis special cum a fost prima zi din viata copilului tau!
avela
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:41
Buna ziua,ma numesc Cristina si am o fetita Diana de 1,5ani.Desi nu a putut sa-mi spuna ea cum a fost prima zi dupa parerea mea cred ca a fost o zi destul de grea si obositoare pentru ea,dar si deosebita pentru ca si-a vazut pentru prima data parintii.Dupa ce sa chinuit mai mult de 8 ore sa iasa din burtica lui mami pana a doua zi nu ia mai trebuit nimic decat somnic.
ilies8520
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:37
Buna ziua....Iuliana ma numesc, iar prima zi din viata fiului meu Teodor, presupun ca a fost minunata pentru ca s-a grabit sa vina pe lume...cu un chip luminos si un zambet dumnezeiesc.... BUCURIE MARE si pentru familie.....Nu?
LYANA
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:27
S-a nascut intr-o zi frumoasa si norocoasa. O zi calda si insorita, de sfarsit de iarna, pe 29 feb. 08, a venit pe lume. Imi aduc aminte ca in sala de nasteri era un radio, iar in acela momente canta melodia lui Tina Turner : '' Simply The Best.'' iar toate aceste intamplari adunate, chiar este o minune, minunea mea Lucas Matteo.
creatza_kidz
Postat pe 5 Noiembrie 2008 19:02
Imi aduc aminte ca ssi cand a fost azi minunata zi de 29 octombrie 2007 cand a venit pe lume minunea mea,printesa printeselor.....dupa un travaliu de 7ore jumate s-a nascut DELIA REBECCA 3200 kg,51 cm lungime,scor apgar 9 avem si poze inca din primele clipe de viata ale ingerasului,deoarece sotul a stat cu mine in sala de nasteri a vazut-o pe printesa nascandu-se si a fotografiat-o....va pun niste poze in albumul nostru daca doriti sa o vedeti pe printesa in primele ei secunde cand a venit in viata noastra.....
deliarebecca
Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:32
Buna, acum 2 ani si 2 luni, tin minte ca era o vreme frumoasa ca si zilele acestea de inceput de noiembrie, pe 4 septembrie a aparut in viata noastra o minune, pe nume Amalia. Dupa ce s-a nascut, la ora 10:40, am vazut-o doar 5 minute, doctorul exclama bucuros "Aveti un mit mic" (pisoias), fiindca avea un plans mieros, ca un pisoias, iar dupa aceea n-am mai vazut-o pana seara la ora 7, atunci am alaptat-o prima data. Pe scurt asta a fost prima zi din viata fiicei mele si cea mai frumoasa zi din viata mea. Multumesc ca mi-ati dat ocazia sa va povestesc si dumneavoastra. Andrea Laichici.
AndreaLaichici
Postat pe 6 Noiembrie 2008 08:43
Prima zi din viata copilului meu e cea mai frumoasa,mai ales ca draga de ea s-a grabit sa-si vada parintii cu care vorbea zilnic si carora le raspundea la mangaieri inca din luna a- 5-a de sarcina!Era noaptea de 18 octombrie 2007,ora 1.20 cand mi-am tinut pt prima data copilasul in brate!Plangea f tare in momentul in care moasa a luat-o dupa masa de reanimare .Cand am luat-o in brate si i-am urat un calduros"bun-venit"s-a uitat cu niste ochi mari si negri la mine si a tacut instantaneu! Taticu i-a facut poze si a lasat-o cu greu din brate ca sa plece cu asistentele de la neo-natologie
El a fost cel care i-a dus primele hainite dimineata si a auzit-o ca plange .A venit la mine si mi-a spus ca fetitei lui ii e foame!Abia a asteptat sa-mi revin ca sa putem merge impreuna s-o alaptez pe mica noastra printesa crezand ca probabil e lihnita de foame
Multumim ca ne-ati dat ocazia sa povestim prima zi din viata printesei noastre Bianca!
bia_kidz
Postat pe 6 Noiembrie 2008 09:46
buna ,
misu e mare acum,3 ani si
dar nu voi putea uita niciodata prima zi, primele clipe.
am nascut intr-o zi mare cu ii spun eode BOBOTEAZA,si de aia il cred mai special, toata ziua ma uitam pe geam sa vad ca ....poate, poate ninge ,dar era cald,poate ca si sufletul lui bun si cald,.
dupa ce am nascut seara la 7 si 25 mi l-a adus pe masa nu mi-l-au dat in brate
nici nu am cerut, imi era frica sa nu-l scap,avea 4000de grame nici unul il plus sau minus,51 de cm, si am vz ca seamana cu un frumos ingeras , cu un bebe mic deportelan ca si papusa mea de acasa , eram fericita, super fericita.!!!!!!!!!
doamna dr spunea intr-un aca ce copil frumos si sanatos,
si am rostit incet pt misu o rugaciune ca o binecuvantare.
seara m-am uitat pe geam si am vz cativa fulgi pe geam si am crezut ca va ninge toata noaptea,dar nu a nins.
dimineata mi l-au aratat pe misu era atat de frumos si dormea linistit nici ochii nu-i puteam vedea,dar erau albastri frumosi, frumosi, a tinut numa 6 luni apoi s-au scmibat in cei mai frumosi ochi caprui.
misu avea o bratara micuta, si era roz, finut, si cuminte.eram mandra altii erau un pik cam slabi si vineti dar el era o floare intre flori(sau asa vedeam eu)
l-am luat in brate si am simtit cum un vis de 27 de ani infloreste, prinde aripi si pluteste,cat eram de fericita nu pot spune si acum cea mai fericita sunt cand imi tin printul in brate, ina dorm cu el in pat noaptea si-l mangai , ii fac masaj noaptea si-i multumesc cerului pt asa o minune de copil.
aveam 27 de ani si ma simtean un copil si asa am ramas un copil mare,
trebuia sa stam cu ei 30 de minute dar eu stateam mult mai mult si-l priveam cum doarme...
scumpul meu copil te iubesc !!
monique1977_kidz
Postat pe 11 Noiembrie 2008 07:30
In prma zi de viata 9 mai 2007(ora 14,35),Luca -Andrei,a avut parte de o primire tare calduroasa,caci a fost asezat imediat dupa infasare in acelasi patut (din acela de transportat)cu o fetita (Daria)care s-a nascut cu 10 minute mai repede,dar si de o grea incercare,fiindca sanii lui cu laptic au ajuns la el doar a 2-a zi de dimineata la ora 6.as avea mai multe de spus ,dar ma trage piciul de mana...
laura_aljafari
Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:01
Prima zi din viata copilului meu a fost pe 13.07.2006, si a fost cea mai minunata zi, s-a nascut perfect sanatos, cu plamani foarte puternici, ce-i drept, doar a sculat toata sectia Maternitate in picioare, a papat tzatzica de la mamica lui inca din primele 24 ore...dupa ce a iesit mami de la reanimare.
Este iubit inca din primele ore de toata lumea, cadre medicale, familie.
O zi speciala, pentru un copil special.
Fiecare copil este special, si fiecare copil are o zi..sau mai multe zile speciale.
m3gaira
Postat pe 7 Decembrie 2008 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga o tricicleta cu copertina Chipolino oferita de www.strollers.ro 34 De la: aanalis 6 Septembrie 2009 15:21
Vind aparat fitnes pentru abdomen Ab Rocket 17 De la: guritza_casi_ionut 24 August 2009 16:40
ofer carucior chicco 3 De la: annuka 11 Ianuarie 2013 19:07
Vand premergator 1 De la: 29 Ianuarie 2009 10:57
vene sparte pe picioare 2 De la: Lalea 29 Iulie 2009 10:44
Setari Cookie-uri