in vacanta cu cei mici

Cred ca e o tema de actualitate, avand in vedere ca vine vremea concediilor si fiecare dorim sa mergem undeva cu micutii nostri. Dragi mamici, eu am o fetita de 2 ani si 8 luni si vrem sa mergem in vacanta, bineinteles si cu sotul. anul trecut am fost in Turcia si a fost foarte frumos pentru ca am stat la un hotel de 5 * all inclusiv si era dotat cu spatiu de joaca pentru copii cu tobogane, leagane si multe altele si tobogane in apa , cu piscina pentru copii. Seara se organiza baby disco, deci era chiar frumos si antrenant.In concluzie, aveai ce sa faci si cu un copil foarte energic si care se plictiseste repede de un lucru. Anul acesta am ales Spania, Costa del Sol. Am tot cautat un hotel de 4*, ca 5* mi se par prea scumpe, dar 4* e acceptabil, all inclusiv, dar nu gasesc unul care sa aiba dotarile enumerate mai sus. Sau cel putin scrie in descrierea hotelului ca are spatiu de joaca pentru copii dar as dori sa vad si imagini, si nu sunt. Ma intereseaza foarte mult daca au piscina pentru copii cu tobogane, umbrelute peste care curge apa etc. Daca cumva ati fost in Spania, Costa del Sol, oricare dintre statiuni de pe coasta, as vrea sa imi spuneti si mie unde sa merg cu Jojolina mea. Ma intereseaza si alte locuri unde ati fost si v-a placut. Astept comentarii pe acesta tema.
Nutzica
Postat pe 6 Mai 2008 14:09
Noi locuim pe Costa de Sol,in apropiere de Marbella. Daca te intereseaza hotelurile,sa stii ca sunt foarte multe hoteluri de 5 stele,pentru ca Marbella este supranumita si portul bogat,le gasesti sigur pe internet.Este extrem de mare,are mai multe statiuni incluse,dintre care cea mai exclusivista este Puerto Banus. Sunt multe locuri care pot fi vizitate sunt doua gradini zoologice,foarte mari, parc acvatic,parc marin,parc de crocodili, Gibraltarul e aproape,pe linga toate atractiile pe care ti le ofera Marbella.Si fetita mea are 2 ani si 7 luni si am dus-o cam peste tot.Daca te mai pot ajuta cu ceva...
ikarinusa
Postat pe 7 Mai 2008 10:36
Iti multumesc mult de mesaj. Noi am vrut sa venim in iulie dar a intervenit ceva si va trebui sa amanam nu stiu inca exact cat. Dar sigur o sa iti cer mai multe info cand o sa stabilim perioada exacta. Poate o sa ne si intalnim daca ne hotaram sa stam in zona...
Nutzica
Postat pe 12 Mai 2008 12:16
Sigur,oricum toata Costa del Sol e minunata,dar eu ti-am putut oferi detalii doar despre Marbella.Va hotariti voi...
ikarinusa
Postat pe 12 Mai 2008 17:59
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DECALOTAREA LA BAIETEI 14 De la: garbo212867 7 Iulie 2011 22:28
Vaccin bebe 1 an 6 De la: pinicuta 4 Septembrie 2009 20:08
GRADINITA DE STAT IN SEC 2 1 De la: antonita 18 Ianuarie 2011 21:52
Pentru toti copii inventivi, un concurs de zile mari 1 De la: ileana_ileana009 18 Noiembrie 2009 16:00
nu vrea sa doarma singura 11 De la: garbo_380599 28 August 2013 16:00
Setari Cookie-uri