De ce credeti ca majoritatea oamenilor au putine parti bune?

Pt ca daca incepi sa doresti raul cuiva...Chiar daca un om te-a facut sa suferi...Sarsaila are puterea sa iti intre in minte,,,si sa iti umble inima de ura....si murdarie sufleteasca..Pt ca asta ca si Dumnezeu zice...Chiar daca nu iti iubesti dusmanul care te-a ranit si tea facut sa suferi...Macar nu ii dori raul....Si roagate pt el...Pt ca daca doresti raul aproapelui tau,,fiind chiar si dusmanul tau..Tot raul care doresti cuiva se intoarce impotriva ta...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Iunie 2010 17:56
pai irino, tu esti exemplul viu ce face ura din oameni: la cit injuri barbatii pe toate partile, si din fata, si profil, cre'ca inchid astia bisericile daca te prind pe acolo.
quasaria
Postat pe 26 Iunie 2010 20:45
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-26 17:56:12 Pt ca daca incepi sa doresti raul cuiva...Chiar daca un om te-a facut sa suferi...Sarsaila are puterea sa iti intre in minte,,,si sa iti umble inima de ura....si murdarie sufleteasca..Pt ca asta ca si Dumnezeu zice...Chiar daca nu iti iubesti dusmanul care te-a ranit si tea facut sa suferi...Macar nu ii dori raul....Si roagate pt el...Pt ca daca doresti raul aproapelui tau,,fiind chiar si dusmanul tau..Tot raul care doresti cuiva se intoarce im potriva ta...
siiii ai invatat tu fata buna si cuminte ca nu trebuie sa mai suferi?
garbo074997
Postat pe 26 Iunie 2010 20:57
si sa nu mai injuri si sa nu mai urasti?
garbo074997
Postat pe 26 Iunie 2010 20:58
De la: garbo074997, la data 2010-06-26 20:58:12si sa nu mai injuri si sa nu mai urasti?
Eu vorbesc frumos cu toata lumea care imi vorbeste frumos si ma respecta si este amabila cu mine.....Dar cu cei rai,,care imi fac rautati si ma invatat doar lucruri rele,cum ar fii chiar si preotii care multi dintre ei nu au nici un Dumnezeu...Nu le doresc raul...sa fie bolnavi,,sa sufere...Sa aiba probleme....Ci vreau doar dreptate si sa ii pun in banca lor,,si sa se invete sa ma respecte...Pt ca eu nu sunt de rasul lor....Atunci cand or sa invete sa ma respecte,,atunci si eu o sa ii respect....Nu le doresc raul...Ci doresc doar dreptate....Ca sa nu mai invete preotii femeile lucruri care sunt in favoarea barbatilor....Pt ca ei sunt platiti degeaba la biserica...pt ca sunt niste inutili...aSTA ESTE ADEVARUL.eu sunt sincera.....Asta nu inseamna ca le doresc raul...Ci doresc doar sa le vina mintea la cap....Pt ca sunt platiti degeaba de stat preotii pt ca sunt niste inutili pt populatie majoritatea...Asa ca banii aia mai degraba mi se cuvin mie decat lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Iunie 2010 11:20
De la: garbo074997, la data 2010-06-26 20:57:29
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-26 17:56:12 Pt ca daca incepi sa doresti raul cuiva...Chiar daca un om te-a facut sa suferi...Sarsaila are puterea sa iti intre in minte,,,si sa iti umble inima de ura....si murdarie sufleteasca..Pt ca asta ca si Dumnezeu zice...Chiar daca nu iti iubesti dusmanul care te-a ranit si tea facut sa suferi...Macar nu ii dori raul....Si roagate pt el...Pt ca daca doresti raul aproapelui tau,,fiind chiar si dusmanul tau..Tot raul care doresti cuiva se intoarce im potriva ta...
siiii ai invatat tu fata buna si cuminte ca nu trebuie sa mai suferi?
Pai spre exemplu din interiorul unui om,,nu ies doar lucruri care sunt placute de Dumnezeu...De asta Dumnezeu ne mai pedepseste si ne mai lasa sa ne mai chinuim din cauza greselilor noastre....Dar totusi doar Dumezeu are dreptul sa faca omul sa sufere pt greselile lui,,,Doar Dumnezeu este Judecatorul....Nu oamenii...Oamenii trebuie sa ajute un om,,pedepsit de Dumnezeu pt ca si el greseste la randul lui....Asa ca noi nu avem dreptul sa sacrificam pe nimeni....Asta este doar treba lui Dumnezeu ..Noi oamenii trebuie doar sa ne sprijinim unii pe altii in momentele de greutati...Nu ca Dumnezeu il pedepseste pe om,si il mai pedepsesti si tu,il necajesti...Pai cine te crezi tu? Dumnezeu? Ce tu nu ai pacate? Nu te gandesti ca si tu la randul tau vei fii sacrificat si judecat de oameni,,care nu au nici un drept/? Da daca un om iti greseste,,,trebuie sa ii spui sa te impui pt ca Dumnezeu vrea dreptate...Dar nu trebuie sa ii faci rau,,,sa faci lucruri care vin de la diavol....Sa il faci sa sufere...Pt ca asta nu este dreptul omului...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Iunie 2010 11:26
Nici un om,nu are dreptul ca sa faca pe alt om sa sufere...Datoria noastra este sa ne sprijinim la suferinta atunci cand ne ajunge pedeapsa lui Dumnezeu....Pt ca Saracul se mai satura si el de noi....Si ne mai da cate o lectie ca sa ne invatam minte,,dar asta este pt ca ne iubeste...Pt ca daca near merge doar bine noi nu am fii in stare sa facem nimic de unul singur,,sa muncim,,sa gandim...Dar totusi oamenii nu au dreptul sa necajeasca,,,sa judece....Adica sa sacrifici pe cineva,,,sa ii doresti raul sa il pedepsesti tu...Noi nu avem dreptul asta...Noi avem dreptul sa ne educam unii pe altii,sa ne atragem atentia unii la altii...Sa nu ne invatat unii pe altii sa fim niste puturosi....Dumnezeu vrea DREPTATE...nU CA SA ne uram unii pe altii Dumnezeu vrea ca oamenii sa se respecte unii pe altii si sa nu se faca sa sufere unii pe altii...Pt ca nici un om,nu are dreptul sa faca pe alt om sa sufere.....si sa il faca mai tare sa sufere,,,pt ca asa vrea Dumnezeu...Dumnezeu nu vrea ca omul sa pedepseasca pe om,pt ca nu are nici un drept ca si el este la randul lui pacatos...Dumnezeu vrea dreptate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Iunie 2010 11:33
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Iunie 2010 17:22
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-27 11:33:03 Nici un om,nu are dreptul ca sa faca pe alt om sa sufere...Datoria noastra este sa ne sprijinim la suferinta atunci cand ne ajunge pedeapsa lui Dumnezeu....Pt ca Saracul se mai satura si el de noi....Si ne mai da cate o lectie ca sa ne invatam minte,,dar asta este pt ca ne iubeste...Pt ca daca near merge doar bine noi nu am fii in stare sa facem nimic de unul singur,,sa muncim,,sa gandim...Dar totusi oamenii nu au dreptul sa necajeasca,,,sa judece....Adica sa sacrifici pe cineva,,,sa ii doresti raul sa il pedepsesti tu...Noi nu avem dreptul asta...Noi avem dreptul sa ne educam unii pe altii,sa ne atragem atentia unii la altii...Sa nu ne invatat unii pe altii sa fim niste puturosi....Dumnezeu vrea DREPTATE...nU CA SA ne uram unii pe altii Dumnezeu vrea ca oamenii sa se respecte unii pe altii si sa nu se faca sa sufere unii pe altii...Pt ca nici un om,nu are dreptul sa faca pe alt om sa sufere.....si sa il faca mai tare sa sufere,,,pt ca asa vrea Dumnezeu...Dumnezeu nu vrea ca omul sa pedepseasca pe om,pt ca nu are nici un drept ca si el este la randul lui pacatos...Dumnezeu vrea dreptate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Iulie 2010 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BATJOCURA,DENIGRAREA SI BATJOCORIREA SENTIMENTULUI DE DRAGOSTE PRIN POSTURILE DIFUZATE COMERCIAL PRIN PRIVATE SPICE,DARING!TV,HUSTLER TV,SUPER ONE,PLAYBOY TV,BLUE HUSTLER. 7 De la: SERIOSUL 26 August 2012 16:46
Distractia la mare poate fi toxica 1 De la: danielatontsch 22 August 2009 11:36
Vorbeam cu mama mea 19 De la: m_ada 9 Iulie 2010 19:41
CAMERA DE GARD 790 De la: Axl_22 16 Ianuarie 2016 21:31
Despre iubire si comunicare in viata.Ce inseamna sau ce ar trebui sa insemne?! 129 De la: Schmetterling 18 August 2015 09:32
Setari Cookie-uri