cum sa o pacalesc sa manance?

am o problema,ajutati-ma
fetita mea nu vrea sa manance deloc mancarica, doar san
si e destul de maricica,are 1 anisor si 2 luni
cum sa o pacalesc?

Postat pe 26 August 2009 09:47
eu am doi baieti ce acum sunt mari, dar am avut aceeasi problema cu cel mic. l-am pacalit cu alimente facute piure si diluate cu lapte. pe parcurs, am tot scos laptele din compozitie treptat si am ingrosat mancarea. vreau sa iti spun ca in primele saptamani am pus miere mai in tot ce i-am dat, chiar si in supa si piurelul de cartorfi. apoi, tot asa treptat, am scos mierea si am ajuns la o alimentatie normala. suna cam aiurea, dar trebuie incercat tot ce-i place piciului fiindca de, el e seful la varsta aia.
bafta si tina-ma la curent

Postat pe 26 August 2009 09:53
Asta e o provocare pentru orice parinte. Eu cu fetita mea nu am reusit inca.
http://www.all-auto.ro
masini
Postat pe 20 Decembrie 2009 08:44
si eu am aceiasi problema cu fatita mea am fost la pedriatru si mia spus sa-i dau mancare cu siringa si a functionat . incearca supica pasata mai subtire ca sa intre in siringa. la noi a mers. succes
tinatina
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:47
si eu am o fetita de un an care papa san dar cand vrea ea mai papa si iaurt si ciorba si cam atat.nu vrea fructe sub nici o forma.va multumim anticipat pt sfaturi.
irina__delly
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:59
eu cred ca ar trebui sa incepeti a manca toata familia la masa impreuna cu ea nu fortati copilul inducetii ideia ca ce mancati voi este foarte bun ......deci bunica bunic catel purcel tatic mamica fratiori si alte neamuri potftiti la masa si mancati ce poate nu va place zic si eu pofta mare
gigibrbr
Postat pe 3 Februarie 2010 02:32
si eu am avut problema asta cu fetita mea de 1 si 2 luni si am fost la doctor cu ea si mi a spus sa scot laptele din alimentatieziua si sai dau numai noaptea si asa fac si functioneaza maninca destul de bine acum mincare consistenta sint multumita incercati si voi
delycia
Postat pe 8 Februarie 2010 10:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sandra 2 De la: rcc 11 Noiembrie 2009 10:40
Horoscop... rautacios 40 De la: garbo088232 9 Aprilie 2010 08:29
Gatit_mama soacra 12 De la: alice_eveline_16 29 Iunie 2009 19:59
Vrei sa cumperi online produse cosmetice? 1 De la: didina48 12 Mai 2009 14:25
sfat_cuptor cu microunde! 73 De la: anaandreea 24 Aprilie 2009 10:45
Setari Cookie-uri