Ce facem cu femeile abuzate, exploatate...cum ramane cu ele?

Multe sunt fetite cu cuc pe aici..Daca nu stiai acesta este un forum pt Hermafroditi si prefacuti..Cei sinceri nu prea sunt placuti pe garbo.
Foarte adevarat,multe viespii pe aici,noilor veniti,,pazea!
garbo035697
Postat pe 5 Iunie 2010 17:09
femeile abuzate din copilarie nu cunosc alt tratament daca cnv s a purtat frumos cu ele l au apucat pe d zeu de un picior daca se si casatoresc l au apucat de amandoua si se bucura ca scapa de acasa apoi tratamentul revine si nu i nimic surprinzator sau de neindurat merg inainte tocmai din lipsa de educatie si exemplu si aici tot gresesc pt ca nu pot spune atat imi ajunge.
mary_yahoo_com
Postat pe 6 Iunie 2010 07:11
Multumesc ,o gaaandire corecta din punct de vedere uman,iar utimele fraze denota caracterul tau frumos.....Fie ca este barbat sau femeie nimeni nu merita asa ceva iar pentru cele ce-si dau consimtamantul in pastrarea unei relatii sub aceasta forma le spun doar ca ceea ce unii arunca la gunoi alti doar viseaza sa aiba.(Nici macar nu visezi cat adevar spui aici1!!....si Dumnezeu face dreptte de cele mai multe ori...! SA FII IUBIT!
maya28
Postat pe 7 Iunie 2010 18:33
buna,e bine ca pe lumea asta mai sunt si barbati care gandesc asa...asta denota multa sensibilitate si stii cum spune proverbul"ce tie nu-ti place altuia nu-i face"...
gela
Postat pe 7 Iunie 2010 20:26
De la: mirciulik78, la data 2010-05-27 15:54:55 Cassandra sa stii ca nu numai politia face anumite greseli si nedreptati.In special medicina obisnuieste sa trateze efectele boli si nu cauzele ei.Daca acea cunostinta a ta pt. care imi ofer compasiunea,se va duce la o psihoterapie stii ce raspuns va primi?"Incearca sa ierti, numai astfel vei putea merge mai departe."Dar cum poate fi posibil sa faci asta?Auzi, violata iar apoi sa i se puna in spate si responsabilitatea iertarii...Este cu adevarat nedrept.Lipsurile din sistemul educational cat si falsele promisiuni din aparatul religios folosesc de multe ori drept cauza a catastrofelor umane.

Sa stii ca intr-adevar trebuie sa ierti ca sa te poti vindeca.Pe el,pe tine,pentru ca in astfel de cazuri femeia are tendinta sa se culpabilizeze.
Dupa un astfel de abuz in care evitam toti barbatii,iar daca se nimerea sa insiste prea tare si sa ajung intr-o relatie de compromis cu ei...era de rau.Vedeam in fiecare barbat un dusman si ma comportam ca atare.
Stiu,nu a fost bine,dar asa am fost ani de zile dupa.Apoi am reusit sa imi revin,sa iert,sa inteleg ca pe lumea asta mai exita si OAMENI si ca nu a fost vina mea,ca trebuie sa merg mai departe.
Este adevarat ca anumite urme mai exista si in ziua de astazi,insa pot fi un om care functioneaza absolut normal,sa aiba o relatie normala etc.
Abuzatorii trebuie priviti ca niste oameni bolnavi la propriu si foarte multi dintre ei chiar au fost abuzati in copilarie.Nu este o scuza,dar este o stare de fapt.
Sunt sigura ca acea cale pe care am apucat-o de ceva timp ma va ajuta sa ma vinec complet:psihologia si spiritualitatea.
Ce le-as sfatui pe toate femeile care trec prin asa ceva este sa nu taca,sa caute ajutor specializat,al prietenilor,al familiei.Asa va fi mai usor sa treaca peste.
heaven2010
Postat pe 8 Iunie 2010 06:02
adevarat, sunt o multime de cazuri, si barbatii ca si femeile fac ce au vazut acasa adica tata face si mama indura si asta asta trebuie sa fac si eu!!!
narcysa
Postat pe 8 Iunie 2010 08:01
fleurdelis
Postat pe 8 Iunie 2010 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dumnezeu( ce poate omul face ca sa se poata apropia cu sufletul de Dumnezeu)? 1 De la: garbo027119 27 Noiembrie 2009 22:11
buna 1 De la: andreea_dora19 21 Februarie 2009 01:05
n-am idee 19 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 00:43
cum am aranjat pe soacra-mea. 25 De la: 22 Aprilie 2020 11:09
Indemnizatie ing 1 De la: Loredana_Nicoleta_Chirila_1 11 Ianuarie 2012 10:31
Setari Cookie-uri